Carlitos (5')
Jesus Imaz (43')
Carlitos (70')

17:27

Co tu dużo pisać - bardzo bolesna porażka Korony Kielce. Czekamy na pierwsze komentarze zawodnika i trenera. To już wkrótce na CKsport.pl. Za uwagę z Kolporter Areny dziękuje już Marcin Długosz!

Ostatni gwizdek sędziego. 0:3.

Halilović i Gardawski ukarani żółtymi kartkami za małe spięcie w bocznej strefie boiska.

"Gramy o wszystko, Lettieri wejdź na boisko!" - ironizuje kielecki Młyn.

Sprytna próba lobu ze strony Carlitosa - piłka mija bramkę Alomerovicia nieznacznie. I ostatnia zmiana w Wiśle: Ondrasek za Hiszpana właśnie. Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

Patryk Małecki zmienia Rafała Boguskiego.

Niesamowicie zabawił się Carlitos z zawodnikami Korony w ich polu karnym, ale nie zdołał sfinalizować akcji.

Ajjjj... Blisko gola honorowego. Mocne uderzenie Jacka Kiełba z rzutu wolnego z prostego podbicia, ale piłka mija bramkę krakowian.

Żółta kartka dla bramkarza Wisły, Juliana Cuesty, za grę na czas.

Analogiczna sytuacja jak w pierwszej połowie przy akcji Korony: gramy dalej, nie ma rzutu karnego.

Carlitos pada w polu karnym po starciu z jednym z zawodników Korony. Gra toczy się dalej, ale po chwili mamy decyzję: VAR.

Kiepski strzał Kaczarawy po wpadnięciu w pole karne... Piłka mija bramkę Cuesty.

Martin Kostal w miejsce Jesusa Imaza.

I znowu ten sam obrazek...

Fatalny błąd Akosa Kecskesa i gol dla Wisły Kraków.

Węgier zbyt krótko podaje wszerz boiska do Bartosza Rymaniaka, futbolówkę przechwytuje Carlitos i w sytuacji sam na sam ze Zlatanem Alomeroviciem bez najmniejszych problemów podwyższa wynik. To już jest nokaut.

Ostatnia zmiana w Koronie: Jacek Kiełb za Gorana Cvijanovicia.

Żółto-czerwoni utrzymują się przy piłce, ale mało z tego wynika. Wisła jest czujna w obronie.

Łukasz Kosakiewicz zmienia Mateusza Możdżenia.

Chwili odpoczynku potrzebowali Kovacević i Rymaniak, którzy leżeli na boisku poszkodowani w jednej z akcji. Wszystko jest już w porządku.

7867 - oto frekwencja podczas dzisiejszego meczu.

Dużo szczęścia Korony Kielce. Imaz oddaje strzał w sytuacji oko w oko z Alomeroviciem, ale piłka trafia w Kovacevicia i cudem przechodzi nad poprzeczką.

Żółta kartka dla Adnana Kovacevicia. Bośniak na szczęście nie był zagrożony pauzą w kolejnym spotkaniu.

Nika Kaczarawa po ominięciu dwóch zawodników Wisły pada w polu karnym, ale sędzia nie dyktuje rzutu karnego. Cóż, w takim wypadku chyba należałoby napomnień Gruzina żółtą kartką, a i tego zabrakło...

Dośrodkowanie Cvijanovicia pewnie wyłapuje Cuesta.

Od środka rozpoczęli goście!

Jest jedna zmiana w Koronie Kielce przed drugą połową. Elia Soriano w miejsce Ivana Jukicia, żółto-czerwoni przechodzą na grę dwójką napastników.

Koniec pierwszej połowy. Korona miała długie momenty niezłej gry, ale albo brakowało jej albo konkretów, albo nieco szczęścia. Początkowo uznany gol cofnięty też został po użyciu technologii VAR. Wisła natomiast pokazała bezlitosną skuteczność. Zlatan Alomerović musiał wyciągać piłkę z siatki dwukrotnie, a w przeciągu całego spotkania dotychczas praktycznie nie był niepokojony przez ofensywę "Białej Gwiazdy". Pozostaje liczyć, że w drugiej odsłonie będzie lepiej!

Wspomniany wcześniej pojedynek Gardawski - Cuesta. Góra bramkarz Wisły.

Rymaniak "akrobatycznym" strzałem zamyka dośrodkowanie w pole karne, ale piłka kozłuje i ląduje na bramce Wisły.

Cuesta ponownie uprzedził zawodnika Korony, tym razem Gardawskiego.

Kaczarawa za daleko wypuszcza sobie piłkę wpadając w pole karne Wisły i interweniuje Cuesta.

W Lubinie do przerwy 0:2.

Velez nabił Bartkowskiego wybijając piłkę głową z własnego pola karnego, ale w żaden sposób nie zagroziło to bramce Cuesty.

Cztery minuty doliczone do pierwszej połowy.

Krakowianie znowu mieli powód do wielkiej radości.

Żółto-czerwoni ruszają do ataku. Z pewnością bardzo pomógłby im gol zdobyty przed przerwą.

Druga bramka dla Wisły Kraków.

Świetnie podanie Pola Lloncha w pole karne do Jesusa Imaza, a ten znakomicie przyjmuje piłkę, obraca się w kierunku Zlatana Alomerovicia i mocnym strzałem w róg bramki nie daje mu żadnych szans.

Kielecki "Młyn" mocno wspiera drużynę w walce o ważne punkty.

Uffff... Bartosz Rymaniak w ostatniej chwili powstrzymuje wślizgiem wbiegające w pole karne Korony Rafała Boguskiego.

Tak wyglądała sytuacja, w której po analizie VAR arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla Korony.

Żółto-czerwoni mieli okazję cieszyć się z gola, ale - jak się okazało - przedwcześnie.

Za mocne protesty w kierunku arbitra, żółtą kartką ukarany Zlatan Alomerović.

Ależ zły jest teraz Goran Cvijanović na sędziego Łukasza Szczecha za to, że nie odgwizdał faulu po twardym starciu przed polem karnym. Atmosfera gęstnieje.

Sytuacja ulega zmianie. Sędzia dostał sygnał z wozu VAR i nie uznaje bramki dla Korony - Mateusz Możdżeń w momencie posłania do niego podania był na spalonym.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!

Mateusz Możdżeń wybiega sam na sam z Julianem Cuestą i altruistycznie odgrywa do boku do Niki Kaczarawy, a Gruzin nie ma problemów z zapakowaniem piłki do pustej już bramki! 1:1!

Do siatki Korony trafił Carlitos, ale sędzia odgwizdał wcześniej spalonego.

Pierwsze napomnienie w szeregach gości. Za faul na Mateuszu Możdżeniu ukarany został Rafał Boguski.

A tak wyglądała analiza VAR.

Przez chwilę na boisku było nerwowo, ale gra toczy się już dalej. Od kilku dobrych minut żółto-czerwoni sumiennie szukają okazji do zdobycia gola. Oprócz akcji z początku spotkania i bramki Carlitosa, Zlatan Alomerović jest praktycznie bezrobotny.

Nie ma "jedenastki" dla Korony Kielce. Po analizie wideo, Łukasz Szczech nakazuje wznowić grę od autu.

Kapitalna akcja Korony! Wymiana czterech podań z pierwszej piłki i płaskie dośrodkowanie Gardawskiego zwieńczone mocnym strzałem Cebuli. Piłka trafia we Francisco Veleza, ten zwija się z bólu, gospodarze protestują i... weryfikacja VAR!

Groźnie! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cvijanovicia, piłkę do siatki starał się skierować Kovacević, ale futbolówka trafiła w jednego z graczy Wisły.

Nika Kaczarawa wrócił do gry. Z napastnikiem Korony wszystko w porządku.

W ten sposób żółto-czerwoni motywowali się do pojedynku z Wisłą. Zdołają odwrócić losy pojedynku jak we wrześniu na tym samym boisku?

Dośrodkowywał Rymaniak, piłki nie sięgnął głową Kaczarawa, a błąd popełnił Cuesta wypuszczając futbolówkę z rąk. Gruzin leży na murawie, po upadku potrzebuje pomocy medycznej.

Za faul na połowie Wisły, żółtą kartką ukarany Ivan Jukić. Reprezentant Bośni i Hercegowiny U-21 dopiero co wrócił do gry po pauzie za nadmiar napomnień.

Na prowadzenie w Lubinie wychodzi Górnik.

Żółto-czerwoni budzą się po ciosie! Najpierw Cvijanović w ostatniej chwili uprzedzony przed oddaniem strzału po centrze Rymaniaka, a potem efektowny, ale niecelny strzał Gardawskiego z dystansu.

Ivan Jukić znakomicie powalczył o piłkę na połowie rywali i odzyskał piłkę, ale z akcji kielczan nie wyszło nic konkretnego.

Mateusz Możdżeń upomniany przez sędziego Łukasza Szczecha za protesty po odgwizdaniu faulu na Carlitosie. Obyło się bez kartki.

Trzeba przyznać, że trafienie Hiszpana było naprawdę przedniej urody

Tak z gola cieszyli się goście.

Wisła Kraków obejmuje prowadzenie.

Fantastyczna, indywidualna akcja Carlitosa, który poradził sobie z Kecskesem i wygrał pojedynek bark w bark z Możdżeniem, a potem w sytuacji sam na sam z Alomeroviciem podciął piłkę nad bramkarzem Korony Kielce i mógł rozpocząć celebrację gola.

Gardawski dobrze poszukał Możdżenia, ten dośrodkował, ale krakowianie spokojnie wybili piłkę poza pole karne.

Przez chwilę na murawie leżał Zlatko Janjić, ale z zawodnikiem Korony już wszystko w porządku i może kontynuować grę.

Od środka zaczęli żółto-czerwoni!

Wszystko gotowe, zaraz zaczynamy!

15:24

Ostatnie chwile przed wyjściem zawodników na murawę.

15:21

Oby mecz również oglądało się jeszcze przyjemniej!

15:18

Już niespełna kwadrans do pierwszego gwizdka! Równolegle z pojedynkiem na Kolporter Arenie, toczyć się będzie spotkanie Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze.

15:14

Trybuny się powoli zapełniają, a rozgrzewka dobiega końca.

15:13

Radek Dejmek, Piotr Malarczyk i Jacek Kiełb - to ostatnie chwile tego trio w Koronie Kielce. "Malar" i "Ryba" nadal mogą grać w ekipie żółto-czerwonych, ale żegna się z nią Czech.

15:08

15:06

Trener Gino Lettieri dziś zdecydował się na ofensywnych pomocników w postaci Cvijanovicia i Janjicia oraz jednego napastnika w postaci Kaczarawy. Obie ekipy już na rozgrzewce.

14:58

Piękne, słoneczne zwieńczenie majówki na Kolporter Arenie w postaci meczu Korony Kielce z Wisłą Kraków! To wszystko właśnie przed nami. Czy żółto-czerwoni wrócą do wygrywania i na dwa tygodnie przed zakończeniem ligi wciąż będą mieli szanse awansu do europejskich pucharów? Przekonamy się! Na relację na żywo ze stadionu przy ulicy Ściegiennego zaprasza Marcin Długosz.

14:19

Zapraszamy na naszą relację na żywo - początek spotkania o godz. 15:30.