0:0 (0:0)

Pogoń Szczecin

19:54

Ciężki mecz do oglądania. Bez wątpienia długo wspominać go nie będziemy. Jeden punkt zostaje na koncie Korony i... trzeba patrzyć, co dalej. Dziękujemy Wam za uwagę i zapraszamy - już niedługo materiały pomeczowe. Zobaczymy, co do powiedzenia mieli piłkarze, trenerzy i eksperci. Miłego wieczoru!

Jeśli dobrze kojarzymy, dla Rymaniaka była to czwarta żółta kartka, dlatego nie zobaczymy go w kolejnym, wyjazdowym spotkaniu z Wisłą Płock.

Koniec meczu. Remis.

Dwie żółte kartki. Błanik i Rymaniak, obaj za niesportowe zachowanie.

Walczy Korona, atakuje, napiera na przeciwnika. Próbuje Możdżeń, ale jest blokowany przez Listkowskiego.

Teraz atakuje Korona, a Pogoń gra na czas. W doliczonym okresie gry ostatnia zmiana - za Deleva wchodzi Rudol.

Przedziera się Kaczarawa, pada na murawę, ale sędzia nakazuje grać dalej! Trzy minuty doliczone.

89. minuta

Tymczasem wciąż pod bramką gospodarzy... Dośrodkowanie z rzutu rożnego, jest strzał głową, ale na szczęście za słaby i niecelny. Łapie piłkę Alomerović i natychmiast uruchamia swoich kolegów w polu.

88. minuta

Panowie, pod drugą bramkę! Idźcie pod drugą bramkę!

87. minuta

Zostało jeszcze trochę czasu do końca, ale złe informacje są takie, że atakuje Pogoń. Korona ofiarnie broni dostępu do własnej bramki.

86. minuta

Jest rzut rożny dla Pogoni, jest zamieszanie, Malarczyk wybija głową, ale pod nogi Listkowskiego, chwila nerwówki, ale wybijają kielczanie.

85. minuta

Kolejna żółta kartka dla Korony. Znów za faul w środku boiska - Petrak.

85. minuta

Próbuje jak może pomóc swoim zawodnikom Lettieri, wspiera ich nawet "na Małysza".

84. minuta

Zmiana w Pogoni. Za Duncana wchodzi Listkowski.

83. minuta

Fauluje w środku pola Gardawski, protestują szczecinianie i pomocnik Korony ukarany żółtą kartką.

81. minuta

Walczą, biegają zawodnicy Korony i Pogoni, jest w tym dużo przypadku, przede wszystkim nikt nie chce na Kolporter Arenie stracić gola.

79. minuta

Ależ się zakotłowało w polu karnym "Portowców"! Jest piłka do Gardawskiego, ten pada na ziemię, ale jeszcze walczy. Dalej Kaczarawa, jest Petrak, przekłada sobie na lewą nogę, strzela i... prosto w nogi defensorów ze Szczecina! Ehh!

78. minuta

Zaczyna teraz odzyskiwać wigor Pogoń, ona też chce spróbować powalczyć w Kielcach o zwycięstwo. Gra toczy się na połowie Korony.

77. minuta

Jest akcja Pogoni, jest groźnie. Świetnie Drygas zagrywa do Duncana, ten uderza - mimo wślizgu Rymaniaka - z lewej nogi, ale broni to pewnie Alomerović.

76. minuta

Atakują kielczanie, próbują, szukają, ale też popełniają głupie błędy, dają się łapać na pułapki ofsajdowe.

75. minuta

74. minuta

Znów zaskakuje nas Lettieri! Ostatnia zmiana, w miejsce Żubrowskiego wchodzi Petrak.

72. minuta

71. minuta

Zmiana też w Pogoni - za Matynię pojawia się Błanik.

70. minuta

Druga zmiana w Koronie. Za Cvijanovicia wchodzi Aankour. Jeśli dobrze pamiętamy, to ten chłopak lubi grać przeciwko Pogoni na Kolporter Arenie. To nie jej zapakował piękną bramkę z woleja z lewej nogi? Chyba tak.

69. minuta

Coraz mocniej naciskają Koroniarze, coraz większy z tym problem mają gracze ze Szczecina. Jest coraz lepiej, brakuje tylko tej kropki nad "i".

68. minuta

Patrzyliśmy na schodzącego z boiska Kiełba. Był nie mniej zaskoczony decyzją Lettieriego, co my.

67. minuta

Piękny teraz pressing Możdżenia, naciskał Hołotę, który odegrał do bramkarza, ale pomocnik Korony się nie zatrzymywał. Załuska był zmuszony wybić piłkę na aut.

66. minuta

Jedna z nielicznych akcji Pogoni, podbiega pod pole karne gospodarzy, ale - używając nazewnictwa z piłki ręcznej - "faul w ataku" i zacznie Alomerović.

65. minuta

Dziś na trybunach Kolporter Areny zasiadło 4812 widzów.

64. minuta

Oby.

63. minuta

Cały czas w ataku teraz Korona. Szukają dobrego sposobu na to, by przechytrzyć defensywę gości. I mamy wrażenie, że są coraz bliżej celu...

62. minuta

61. minuta

Małe oblężenie bramki Pogoni, najpierw dośrodkowanie do Kaczarawy, potem strzela Żubrowski, lecz trafia w rywala. Pomocnik Korony wywalczył jednak rzut rożny.

60. minuta

Reaguje Lettieri. Pierwsza zmiana w Koronie. Dosyć zaskakująca, bo z boiska schodzi Kiełb, a w jego miejsce pojawia się Gardawski.

58. minuta

Kieeeełb! Kolejny strzał z dystansu, ładnie leci piłka, ale doskonale broni to Załuska.

56. minuta

Nie zmienia się obraz meczu. Dalej jest wyrównany, w dalszym też ciągu oglądamy dużo walki. Zacięte pojedynki szczególnie trwają przed polem karnym Korony i Pogoni. Jak lwy bronią dostępu do tego terenu zawodnicy obu drużyn.

55. minuta

53. minuta

"Chmura smogu" nadleciała nad Kolporter Arenę, strasznie śmierdzi. Kieleccy kibice jednak nie ustają w dopingu, szacunek dla nich.

52. minuta

Atakuje Korona, prze do przodu, ale zatrzymuje się na linii pola karnego Pogoni. A raczej - jest zatrzymywana przez "Portowców". Nie jest dzisiaj łatwo przebić się przez ten szczeciński mur.

51. minuta

Ufff! Możemy odetchnąć, Delev przełożył sobie piłkę z prawej na lewą nogę, uderzył, ale pomylił się dosłownie o centymetry!

49. minuta

47. minuta

Było groźnie!!! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Cvijanovicia, zgrywa Kaczarawa, jest Możdżeń, strzał z 16 metrów, piłka odbija się jeszcze od murawy i z trudem wybija ją Załuska.

47. minuta

Oba zespoły bez zmian. To jak, doczekamy się w tej części spotkania jakichś bramek?

Początek drugiej połowy.

My ich znamy. To niezłe dowcipnisie są! :)

Koniec pierwszej połowy. W Kielcach na razie 0:0.

44. minuta

To jeszcze jedno zdjęcie "Młyna", tym razem z przybliżenia.

43. minuta

Dobrze wygląda w środku pola Żubrowski, mają z nim problemy "Portowcy". Teraz jednak fatalnie myli się Rymaniak, traci futbolówkę, ale Pogoń zwalnia kontrę. I po chwili gubi futbolówkę...

42. minuta

Dużo "ping ponga" na boisku, niedokładności i walki. Ostatnie minuty nie porywają poziomem.

41. minuta

Prosiliście o zdjęcie "Młyna"? Prosimy bardzo.

39. minuta

Teraz próbuje się przedrzeć Kaczarawa, ograł jednego rywala, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i wybija ją Fojut.

38. minuta

Juuuukić! Tym razem mody Bośniak strzela z bardzo dobrej pozycji, zza pola karnego, ale minimalnie nad poprzeczką!

37. minuta

Cvijanović i Możdżeń przy piłce, uderza obok muru ten drugi, ale broni Załuska! Odbija przed siebie piłkę, ale niestety tam nie było żadnego gracza Korony, bo dobić futbolówkę. Wybijają daleko "Portowcy".

36. minuta

Pędzi z piłką Jukić, dobra, dynamiczna akcja, ale został zrównany z ziemią przez Fojuta! Korona ma rzut wolny z bardzo dobrej odległości (18 metrów na wprost bramki), a kapitan Korony otrzymuje żółtą kartkę.

36. minuta

35. minuta

Pięknie wypatrzył Kosakiewicza Żubrowski, jest dośrodkowanie w pole karne, ale znów wybijają szczecinianie.

34. minuta

Dużo teraz walki w środku pola, częściej jednak faulują goście ze Szczecina. Na murawie leżeli już Kaczarawa i Żubrowski.

33. minuta

Koronkowa akcja Pogoni, z prawej strony zagrywa Matynia, ale prosto w ręce Alomerovicia. Na szczęście, póki co, ma jakiś magnes w swoich rękach bramkarz Korony.

32. minuta

Ależ stracił teraz piłkę Fojut w centralnej części boiska, Kaczarawa chciał od razu wypuścić w ataku na bramkę Kiełba, ale defensor Pogoni zdołał jednak zablokować głową to podanie.

31. minuta

Jeszcze raz kibice Pogoni, tym razem z przybliżenia.

30. minuta

Na strzał z dystansu decyduje się teraz Drygas, ale piłka leci prosto w ręce Alomerovicia.

29. minuta

Wyrównane widowisko dziś w Kielcach - fragmentami atakuje Korona, w innych momentach przeważa Pogoń. Wszystko to jednak bezpieczne, bez szaleństw i groźnych okazji podbramkowych.

28. minuta

Malarczyk w wyskoku fauluje przeciwnika, za co ogląda żółtą kartkę.

27. minuta

Dziś do Kielc dotarli kibice z Pogoni. Jednak są bez barw i bez flag.

26. minuta

Kolejna akcja Korony, strzela z dystansu Cvijanović, ale trafia prosto w... Kaczarawę. Inna sprawa, że uderzenie było za słabe, Załuska złapałby to bez kłopotów.

25. minuta

Trzeba pochwalić na razie grę Korony w defensywie. Duet Malarczyk - Rymaniak funkcjonuje nieźle. Trochę więcej problemów mają boczni obrońcy, zwłaszcza Kallaste, którego raz po raz nęka Rapa, ale póki co bez konsekwencji.

24. minuta

23. minuta

Delev oszukał na lewej stronie Rymaniaka, ale fatalnie dośrodkowuje w pole karne. Mogło być groźnie, ale nic z tego nie będzie.

22. minuta

Możdżeń! Świetna wrzutka w pole karne, tam uderza głową Kaczarawa (stojąc tyłem do bramki) i futbolówka tylko o metr mija prawy słupek bramki Pogoni!

21. minuta

20. minuta

Niewiele dziś widzów na trybunach, ale doping z "Młyna" bardzo dobry. Nieustanny, głośny. Mogą liczyć na mocne wsparcie piłkarze Lettieriego.

19. minuta

Tracą kielczanie w ataku, ale szybki pressing i odzyskują piłkę. To musi się podobać. Na razie wygląda to nieźle, choć doskonale dostępu do swojego pola karnego bronią "Portowcy".

17. minuta

Korona przeważa, ma przewagę optyczną. Teraz akcja Kiełba na lewej flance, mija rywala, dośrodkowuje z lewej nogi, ale łapie to na przedpolu Załuska.

16. minuta

Pamiętacie? Kto był na tym meczu?

15. minuta

Kiełb zagrywa w pole karne, kielczanie twierdzą, że było zagranie ręką, ale gramy dalej. Futbolówka dolatuje do Możdżenia, ten jest na 30. metrze od bramki, strzela, ale... piłka leci w kierunku kibiców z "Młyna".

14. minuta

Rozgrywa teraz piłkę Korona. Pogoń cofnęła się na własną połowę, muszą sobie radzić kielczanie w ataku pozycyjnym. To oczywiście nie jest łatwe.

13. minuta

12. minuta

Z rzutu rożnego Cvijanović, w polu karnym jest Rymaniak, ale jego strzał głową blokują "Portowcy".

11. minuta

Pierwszy groźny strzał Korony! Na uderzenie z dystansu zdecydował się Możdżeń, kopnął z lewej nogi, piłka się jeszcze od murawy, był kozioł, ale przeleciała metr obok lewego słupka. Szkoda, bo naprawdę ładnie to zrobił pomocnik kieleckiego zespołu.

9. minuta

Bardzo wyrównany mecz w Kielcach. Nie ma huraganowych ataków, ale generalnie wygląda to ładnie. Widać, że obie ekipy chcą grać w piłkę.

8. minuta

Ładna akcja Pogoni - kilka zagrań z pierwszej piłki - jest dośrodkowanie Rapy, ale prosto w ręce Alomerovicia.

7. minuta

Jak widzicie, dobry humor dopisywał dzisiaj przed meczem wszystkim.

6. minuta

Pada w polu karnym gości Jukić po wślizgu przeciwnika, ale sędzia niewzruszony, nakazuje grac dalej. Chyba może mieć szczęście pomocnik Korony, że nie zobaczył żółtej kartki za symulowanie.

5. minuta

Świetne, dalekie podanie Cvijanovicia do Kosakiewicza, ten z linii końcowej dośrodkowuje w kierunku Kiełba, ale wybija głową piłkę jeden z "Portowców".

3. minuta

Początek dla Pogoni, to ona atakuje i utrzymuje się przy piłce, ale spokojnie - zagrożenia z tego nie ma żadnego na razie.

Ruszyli! Początek pierwszej połowy.

18:01

17:58

Funkcję kapitana Korony pełni dziś Bartosz Rymaniak.

17:57

Piłkarze wychodzą już na murawę. Korona dziś w tradycyjnych, żółto-czerwonych strojach. Pogoń na biało. A w głośnikach - "Dni, których nie znamy" i nieodżałowany Marek Grechuta.

17:57

17:56

W bramce Pogoni Łukasz Załuska, czyli piłkarz, który dawno temu grał w Koronie. A raczej siedział na ławce, bo przegrywał rywalizację o miejsce w składzie. Wtedy trenerzy żółto-czerwonego klubu wyżej cenili umiejętności Macieja Mielcarza. Załuska jednak wyjechał do Szkocji i wskoczył na zdecydowanie wyższy poziom. Dziś gra w Szczecinie i bez wątpienia jest jednym z najlepszych bramkarzy ekstraklasy.

17:53

Piłkarze już powoli wracają do szatni, ostatnie narady z trenerami zaraz powitamy ich ponownie na murawie Kolporter Areny.

17:50

Dziś po raz pierwszy w meczowej "18" jest Akos Kecskes, nowy nabytek kieleckiego klubu. Niedawno Węgier udzielił pierwszej rozmowy po transferze do Korony rodzimym mediom. Przetłumaczyliśmy go w większym fragmencie, znajdziecie go na stronie głównej portalu.

17:49

A my przypominamy, że wciąż możecie głosować na Piłkarza Lutego w naszym "plebiscycie" na Facebooku. Polecamy i zapraszamy.

17:48

Odnośnie frekwencji napiszemy na razie tylko tyle. Albo inaczej - pokażemy. To zdjęcie sprzed kilkudziesięciu minut.

17:47

Sędzią dzisiejszego meczu będzie Tomasz Musiał z Krakowa. W przeciwieństwa jednak do ostatniego meczu w... Krakowie, dziś arbitrom będzie pomagał w kontrowersyjnych sytuacjach wóz VAR.

17:45

Niestety, dziś raczej tłumów na kieleckim stadionie nie ujrzymy. Ale na pisanie o frekwencji jeszcze przyjdzie czas.

17:44

Wszyscy - również my - awizowali, że parę stoperów będą dziś tworzyli Dejmek z Malarczykiem. A tu niespodzianka... Jako stoper zagra Rymaniak, który jeszcze w czwartek - według relacji Lettieriego - leżał chory w łóżku. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

17:43

Pogoń przyjechała dziś do Kielc w dobrych nastrojach. Ciekawe, w jakich będzie wyjeżdżać.

17:42

17:40

17:39

Jesteśmy ciekawi Waszej opinii! Jak podoba Wam się taki skład Korony?

Pamiętajcie, że liczymy na Was. Wy tworzycie tę relację razem z nami! Komentujcie, pytajcie, dzielcie się swoimi spostrzeżeniami :)

17:38

To oczywiście nawiązanie do statystycznych informacji po ostatnim spotkaniu Korony z Wisłą Kraków na stadionie przy ulicy Reymonta. Więcej o tym napisaliśmy TUTAJ - wystarczy kliknąć.

17:36

A teraz już skład. Nieźle zaskoczył dziś Lettieri, prawda? Rymaniak na środku obrony, Kosakiewicz na prawej... A nawet na ławce rezerwowych nie ma Radka Dejmka czy Marcina Cebuli.

17:35

Zaczynamy od przeglądu stanu murawy na Kolporter Arenie. Przyznacie sami, że wygląda to całkiem nieźle.

17:34

Dzień dobry Kielce! Jak zwykle z uśmiechem i z dużymi nadziejami witamy się z Wami i zapraszamy na relację z kolejnego meczu Korony. Dzisiaj dodatkowo podbudowani - za nami wszak kolejna wygrana PGE VIVE w Lidze Mistrzów. Miejmy nadzieję, że to będzie w 100% udany dzień dla kieleckich kibiców. Wszystko w nogach piłkarzy Gino Lettieriego.

17:06

Składy umieściliśmy w specjalnej rubryce naszego LIVE'a. Pamiętajcie, że w trakcie meczu możecie tam sprawdzać na bieżąco informację odnośnie zmian oraz żółtych i czerwonych kartek. Oczywiście będziemy o nich pisać również tutaj, na głównej "tablicy".