Goran Cvijanović (72')
3:0 (1:0)

Śląsk Wrocław

19:53

No co my możemy napisać po takim meczu? Pięknie jest! Kapitalna Korona, od 1 do 90 minuty i zasłużone zwycięstwo. Uwielbiamy takie spotkania, wielkie brawa dla żółto-czerownych. Zaczynamy ten weekend w sposób najlepszy z możliwych. Miłego wieczoru, Tomasz Porębski. Zaglądajcie na CKsport.pl, wkrótce materiały pomeczowe!

KONIEC MECZU!!! 3 punkty zostają w Kielcach!

Nie będzie, łapie piłkę Wrąbel. Teraz Śląsk rozgrywa swoją akcję, ale ma z tym ogromny problem - i to na własnej połowie. Mocny pressing Koroniarzy!

Jeszcze rzut rożny. Oczywiście dla Korony. Czy będzie jeszcze czwarty gol?

Panie sędzio, kończ to. Już naprawdę szkoda Śląska.

Już wszyscy czekają na ostatni gwizdek. Tu już raczej nic się nie wydarzy. Spokojnie rozgrywa piłkę Korona.

Korona cały czas przy piłce, teraz spokojnie rozgrywa piłkę. Tak jakby nie chciała już dobijać gości z Wrocławia.

Chwilowa przerwa w meczu, zwijał się z bólu Cotra i teraz na noszach opuszcza boisko. Nie wróci gry, wrocławianie w dziesięciu, bo oni też limit zmian wykorzystali.

Jeszcze 5 minut... i ogromna radość dopiero nadejdzie!

Fizjoterapeuci Korony czynią cuda! "Gostom" wstaje, będzie kontynuował grę.

Gostomski interweniuje teraz na przedpolu, zwija się z bólu. Pędzą do niego masażyści. To zły znak, a limit zmian wykorzystany!

Uderza teraz z dystansu Madej, jest nieco spóźniony Gostomski, ale piłka spokojnie przelatuje dobry metr obok lewego słupka.

Jeszcze tego nie napisaliśmy, ale... W tym momencie Korona jest wiceliderem Lotto Ekstraklasy! Choć oczywiście po kolejnych meczach tej 15. kolejki rozgrywek to się może zmienić. Ale nie musi ;)

Próbuje z dystansu Cvijanović, ale piłka po nogach rywali wychodzi na róg. Korona cały czas na połowie przeciwnika, Śląsk stłamszony na Kolporter Arenie. Te akcje, o których pisaliśmy, to są tylko zrywy. Żółto-czerwoni rządzą dzisiaj przy Ściegiennego!

Próbuje jeszcze coś zdziałać Śląsk, czeka na kontrataki, ale te fantastycznie przecina kielecka defensywa - i to na środku boiska!

Tak żegnany, owacją na stojąco i brawami, żegnany był dzisiaj Kaczarawa. Kapitalny mecz reprezentanta Gruzji!

Zmiana w Śląsku. Za Srnicia wchodzi Pałaszewski. Roszada też w Koronie. Za Kaczarawę wchodzi Djibril Diaw.

GOOOL DLA KORONY! Już 3:0! Ale co zrobił teraz Kaczarawa w polu karnym! Wziął rywala na plecy, ośmieszył go jak dziecko, świetnie odegrał piłkę, a ten do siatki mocnym strzałem skierował ją dynamicznie nadbiegający Cvijanović! Wrąbel bez szans!

Obrońcy Śląska cały czas pod napięciem, kolejne wrzutki lecą w ich pole karne, ale na razie radzą sobie z nimi przyjezdni.

Była bramka, była owacja na stojąco, ale teraz trzeba mieć się na baczności, by nie stracić głupiej bramki.

Atakuje Korona, cały czas, nieustannie. Jeden, drugi, trzeci strzał, ale blokują to teraz wrocławianie.

Zmiana też w Śląsku. Za Picha wchodzi Łukasz Madej.

Druga zmiana w Koronie. Za Cebulę (duże brawa za mecz!) wchodzi Jukić.

GOOOL DLA KORONY! Co za akcja gospodarzy! Żubrowski do Kiełba, ten piętą do Kallaste. Podbiega pod pole karne, świetnie dośrodkowuje na głowę Możdżenia, a jego uderzenie z najbliższej odległości dobija jeszcze Kaczarawa!!! To znaczy - niejako przedłuża ten strzał, ale gola zaliczamy oczywiście na konto Gruzina!

Dużo walki teraz w środku pola. Przeważa Korona, ale brakuje oskrzydlających akcji. Trochę za bardzo schematycznie teraz gospodarze.

Pierwsza zmiana w Koronie. Za Soriano wchodzi Jacek Kiełb.

Dzisiaj na Kolporter Arenie zameldowali się także kibice Śląska Wrocław.

Błąd Kosakiewicza, pośliznął się, co szybko wykorzystał Kosecki. Wpada w pole karne, ale z dziecinną łatwością jego zapędy powstrzymuje Rymaniak! Świetne zachowanie kapitana kieleckiej drużyny.

8147 - tylu widzów dziś na Kolporter Arenie.

Nawet, jeśli jakaś piłka leci w pole karne Korony - tak jak teraz - to jest tam świetnie ustawiony Kovacević i bez problemów ją wybija. Ten chłopak ma jakiś radar w mózgu, inaczej być nie może.

Śląsk utrzymuje się teraz przy piłce, ale czy przepisowo, czy drobnym faulem, radzą sobie z jego atakami piłkarze Lettieriego. Wciąż zagrożenie pod bramką Gostomskiego jest bliskie zeru.

Piękne słowa!

Wyprowadzał teraz dynamicznie piłkę Kovacević, ale stracił ją. Świetna asekuracja jednak ze strony zespołu, atak Śląska kapitalnie powstrzymany.

Leży po starciu z Kaczarawą Tarasovs, trzyma się za twarz. Naszym zdaniem - gruba przesada. Na szczeście zdaniem arbitra również.

"Kto wygra mecz" - leci z "Młyna", a cały stadion "Korona!". Fajne, lubimy takie momenty.

Co do Cebuli - dynamiczny, aktywny, nie traci głupio piłek, miał kilka fajnych dryblingów, zagrań. Klasa, Marcin!

Super gra dzisiaj Cebula, ale zanim o tym... Pędzi dynamicznie lewą flankę Kosecki, świetnie zagrywa w pole karne, ale na szczęście nikt ze Śląska nie przeciął tej piłki.

Od razu mocno Korona, dwa ataki lewą stroną, oba zatrzymane. Ale są w gazie kielczanie, to musi się podobać.

Jedna zmiana w przerwie w Śląsku. Za Piecha wszedł Tarasovs. Gra wznowiona!

Śląsk już na murawie. Po dwóch minutach pojawili się też piłkarze Korony.

Koniec pierwszej połowy! Prowadzą żółto-czerwoni, mogą w lepszych nastrojach schodzić do szatni.

Teraz groźniej zaatakował Śląsk, miał przewagę, ale świetnie, w odpowiednim momencie, przerwał to Cvijanović.

Świetnie wygląda fizycznie Kaczarawa. To widać po nim, szuka gry, cały czas oczekuje podań, ale jednocześnie potrafi też obsłużyć dobrym zagraniem swoich kolegów. Soriano nieco słabiej, ale też jest widoczny, też miał kilka ciekawych zagrań.

Zgadzamy się. I też nam się to podoba :)

Rzut oka od strony alei Legionów.

Odpowiedź Śląska. Pich ogrywa Cvijanovicia, uderza płasko z 20 metrów, ale znów piłka ląduje w rękach Gostomskiego.

Rzut wolny dla Korony! Z dobrej odległości. Niestety, uderzenie Możdżenia przelatuje 2-3 metry nad bramką.

Oblężenie bramki Śląska trwa, do tego wrocławianie czują napór ze strony kieleckiego "Młyna'. Lekko nie mają.

Znowu okazja dla Korony! Trwa napór! Soriano, świetne dośrodkowanie, Kaczarawa kaaapitalnie odgrywa piłkę do Możdżenia, kolejna próba uderzenia, ale znów Wrąbel! Szkoda, że ta futbolówka leciała w środek bramki. Gdyby to był któryś bok, bramkarz Śląska nie miałby nic do powiedzenia.

Znowu Cebula w akcji! Świetne dogranie do Możdżenia, ten jest sam, mniej więcej na 14. metrze, od bramki, mocna petarda, piękne uderzenie, ale wybornie broni to Wrąbel!

Teraz zaatakował Śląsk. Zdecydował się na atomowe uderzenie z dystansu Vacek, ale kapitalnie, pewnie złapał to Gostomski.

Ocena z Wrocławia.

Już sami nie wiemy, co mamy o tym myśleć. Pomóżcie nam! :)

Znowu było groźnie pod bramką Śląska! Dynamiczna akcja w polu karnym gości, szaleje tam Cebula, ale do piłki dochodzi Soriano, mocny strzaaał... w sam środek bramki, broni to Wrąbel.

Tymczasem na boisku przy piłce częściej teraz Śląsk, ale bardzo dobrze radzi sobie kielecka Korona w defensywie. Gostomski jest bezrobotny.

Dosyć mocne komentarze na Twitterze, dużo ludzi wskazuje, że faulu nie było i karnego też być nie powinno. My nie mamy dostępu do powtórek, ciężko nam wskazać.

Aankour, Kiełb, Żubrowski... Oni kolejno pudłowali z jedenastu metrów. Gino Lettieri przed meczem przekonywał, że ma nowego kandydata do wykonywania rzutów karnych, ale prawdę mówiąc nie spodziewaliśmy się, że będzie to Cvijanović.

Cieszą się kieleckie trybuny! W trudnym momencie padła ta bramka, tym bardziej jest cenna!

GOOOL DLA KORONY! Wrąbel rzuca się w lewy róg, a Cvijanović uderza mocno, w sam środek bramki! 1:0 dla kieleckiej drużyny! Fatum "jedenastek" w końcu przełamane!

Rzut karny dla Korony!!! Kovacević mocno do Kaczarawy, ten wpada w pole karne i jest podcinany przez Wrąbla! Sędzia nie ma możliwości, od razu wskazuje na "wapno"!

Dobrze teraz Cvijanović! Odebrał piłkę, pognał w kierunku pola karnego. Mocno wbił w pole karne, łapie to Wrąbel, ale zaraz wypluwa. Po chwili jednak się poprawił. Szkoda, bo blisko był Kaczarawa.

Wyrównany pojedynek, walczą zaciekle piłkarze na boisku, ale za mało jakości piłkarskiej. Dobrze grają formacje defensywne.

Zrywy - raz ze strony Śląska, po chwili Korony. Wszystko jednak ginie w zarodku, w bezpiecznej odległości od swoich bramek przerywają te akcje piłkarze obu ekip.

Nieco słabszy teraz okres spotkania, dużo wybijanki, autów. Po pierwszym kwadransie nieco zwolniły tempo obydwie drużyny.

Daleki wyrzut z autu, przedłuża ktoś jeszcze tę piłkę, jest Możdżeń, strzał głową! Tuż nad poprzeczką...

Jest i obiecana oprawa, która trwa już... dobre pięć minut!

Niestety, kolejny stały fragment gry, z którym radzą sobie wrocławianie. I od razu szybki kontratak, widać, że są na to nastawienie. Akcja przerwana jednak przez Koronę, za co żółtą kartkę obejrzał Cebula.

Cvijanović, ładna wrzutka na drugi słupek, jest tam sam Rymaniak na trzech obrońców. Ale i tak wywalczył kolejny rzut rożny!

Z kornera nic nie wyszło. Teraz ambitnie z kolei Cebula, świetny drybling. Jest faulowany, rzut wolny. Czy z niego coś wyniknie korzystniejszego?

Dostał brawa teraz Kosakiewicz, za piękną i ambitną postawę, gdy walczył do końca o piłkę. Zdążył, wywalczył rzut rożny.

Złe wieści, leży na murawie Kovacević, jest potrzebna interwencja masażystów. Widać, że boli mocno, ale wróci zaraz do gry.

Potwierdzamy, nudzić się nie nudzimy!

Kolejna strata w środku pola... Głupie, proste błędy. Na szczęście teraz akcja powstrzymana przez Kovacevicia.

Teraz błąd Korony! Duży błąd. Śląsk w przewadze atakuje, Kosecki świetnie zagrywa do niepilnowanego Chrapka, ten ma przed sobą tylko Gostomskiego, uderza i... Poprzeczka!!! Ufff... Mogą mówić o szczęściu żółto-czerwoni.

Śląsk chyba po raz pierwszy, może drugi nieco dłużej na połowie Korony, ale nic z tego nie wynika zupełnie.

Trwa napór Korony, często do gry pokazuje się Kaczarawa, próbuja raz jedną, raz drugą stroną kielczanie, ale na razie dobrze broni się Śląsk.

Jak było blisko! Fajna, zespołowa akcja Korony, podaje Kaczarawa w pole karne, ale nie zdążył Cebula, uprzedził go dalekim wyjściem Wrąbel.

Ależ teraz popędził Możdżeń, kapitalny sprint, zdołał uratować piłkę przed linią boczną, ale jego podanie zepsuł Kallaste.

Korona od razu mocno do przodu, gra toczy się na połowie Śląska.

Cvijanović do Rymaniaka i ruszyli!

17:59

Piłkarze już na murawie, "W Grodzie nad Silnicą..." na trybunach, ostatnia mowa motywacyjny i... Zaczynamy!

17:58

17:57

Marcin Robak - przyznamy się, że trochę się tego faceta obawiamy. Lubimy go bardzo, świetny człowiek, ale też - niestety dla nas - znakomity zawodnik. Oj, trzeba będzie na niego uważać.

17:55

Pozdrawiamy wszystkich, których dzisiaj nie ma razem z nami. Tych, którzy siedzą w pracy, nie zdążyli wrócić do Kielc z innych miast itp. Łączymy się z Wami w bólu i postaramy się jak najciekawiej relacjonować to, co będzie się działo na boisku oraz na trybunach.

17:53

Jezu...

17:53

Kolejki w kasach przed stadionem oczywiście są, dosyć sporo kibiców decyzję o zakupie biletów pozostawiło na ostatnią chwilę.

17:52

Dzisiejszy mecz poprowadzi Zbigniew Dobrynin z Łodzi. Ten arbiter w tym sezonie sędziował w jednym meczu Korony - zremisowanym 0:0 z Pogonią w Szczecinie.

17:51

Zwłaszcza po udanym meczu i efektownym zwycięstwie!

17:49

OK, nasi drodzy: to jakie nastroje? Jaki będzie wynik? Dajcie znać, potypujmy trochę!

17:48

17:48

Oprawę spotkania szykują też kieleccy kibice na ten mecz. W odpowiedniej chwili - aparaty pójdą w ruch, zdjęcia wrzucimy natychmiast ;)

17:45
17:44

Co sądzicie o zestawieniu Gino Lettieriego na ten mecz? Inna taktyka, duet Soriano - Kaczarawa w ataku. Wygląda to ciekawie.

17:43
17:42

Właśnie dowiedzieliśmy się, że piłkarze Śląska stosunkowo poźno dotarli na Kolporter Arenę - już po godz. 17. Ale teraz oba zespoły intensywnie się rozgrzewają i przygotowują do dzisiejszego pojedynku.

17:38

17:36

Dzieeeń dobry Kielce! Choć patrząc na niebo, powinniśmy już raczej napisać: dobry wieczór. Noc, ciemna noc, ale okolice ulicy Ściegiennego mocno rozświetlone. To tutaj, już za 25 minut, będziemy świadkami inauguracji 15. kolejki Lotto Ekstraklasy. I - miejmy nadzieję - fajnego spotkania! Tomasz Porębski, witam i tradycyjnie - kłaniam się nisko.

16:50

My w drodze na stadion, ale piłkarze Korony już na miejscu.

16:46

Składy umieściliśmy w specjalnej rubryce naszego LIVE'a. Pamiętajcie, że w trakcie meczu możecie tam sprawdzać na bieżąco informację odnośnie zmian oraz żółtych i czerwonych kartek. Oczywiście będziemy o nich pisać również tutaj, na głównej "tablicy".

16:45
16:45

Wiemy już także, jak zagra kielecka Korona. Ustawienie 4-4-2 i... niespodzianka w ataku!

16:43
16:38

Znamy już skład Śląska Wrocław. Jan Urban nie zaskoczył, postawił na sprawdzonych ludzi.

10:32

Początek meczu o godz. 18. Zapraszamy na naszą relację na żywo z Kolporter Areny.

Scyzoryk2017-11-03 18:24:03
Można pokazać to co napisanie jest na Młynie
ukck Harlow2017-11-03 17:53:25
Spokojne i pewne 2:1
MatiCK2017-11-03 17:31:39
Witam. CKsport, chciałem tylko podziękować za tak wiele artykułów o naszej Koronie, robicie kawałek dobrej roboty i oby tak dalej :) a co do meczu to będzie trudno