Ivan Jukić (80')
2:0 (1:0)

Wisła Płock

19:54

To był mecz... może lepiej nie będziemy tego komentować. "Przedziwny" to najłagodniejsze określenie, które przychodzi nam do głowy. Ważne jest jednak to, że 3 punkty zostają w Kielcach! Bardzo się cieszymy, choć nad stylem trzeba popracować. Dzięki za uwagę, miłego weekendu!

Koniec meczu!!! 3 punkty zostają w Kielcach!

Jest jeszcze jedna szansa dla Korony. Rzut wolny, uderza Kiełb, ale prosto w mur.

Groźne dośrodkowanie, ale świetnie wybija to Gostomski. Jest jeszcze strzał zza pola karnego, z woleja, ale daleko obok bramki!

Oblężenie bramki rywali! Uderza Kiełb, broni Kiełpin. Dobija Kosakiewicz - znów górą bramkarz Wisły! Jest jeszcze Możdżeń, ale jego strzał blokują obrońcy... Co to było - nie mamy pojęcia!!!

Aż cztery minuty doliczone do drugiej części spotkania. Wisła przy piłce, Korona kontruje. Tak jak teraz...

Głupia, daleka piłka teraz Furmana i strata piłki wiślaków. Mylą się już płocczanie, gra im się ewidentnie nie klei.

Chyba możemy odetchnąć. Wiślacy jeszcze starają się coś wskórać, ale sytuację mają wybitnie trudną. Teraz dośrodkowanie w pole karne gości, uderza w dziwny sposób głową Diaw, ale leci to w światło bramki. Łapie piłkę jednak Kiełpin. Mamy też uderzenie na bramkę Gostomskiego, ale kilka metrów ponad poprzeczką.

Potężnie ucierpiał w tym starciu Stefańczyk gra została wstrzymana. Kilkadziesiąt sekund przestoju. Jest jeszcze zmiana w Wiśle. Za Varelę wchodzi Piątkowski.

Żubrowski z żółtą kartką. To pierwszy ukarany Koroniarz w dzisiejszym spotkaniu.

GOOOOL DLA KORONY! Co za joker! Co za wejście! Rzut rożny, wykonuje go Kiełb, jest dośrodkowanie, w polu karnym uderza głową Dejmek, piłka odbija się od nóg Jukicia, czym całkowicie zaskoczył Kiełpina. Futbolówka w sieci!

Korona teraz mądrze na murawie. Postawiła mur, z którym ewidentnie nie potrafią sobie poradzić wiślacy. A gospodarze mają swoje szanse. Z wolnego Kiełb, piłka rykoszetem odbija się od muru, leci w drugi róg bramki, goni ją Kiełpin, ale ostatecznie przelatuje obok lewego słupka.

Zmiana też w Wiśle. Za Szymańskiego - Biliński.

Ostatnia zmiana w zespole Lettieriego. Za Soriano wchodzi Ivan Jukić.

Korona niezwykle ciekawym ustawieniem. Teraz Kiełb jednak wrócił na prawą stronę i w defensywie żółto-czerwoni grają na pięciu obrońców! 5-4-1.

Pod nieobecność Cvijanovicia, do środka pola zszedł Kiełb. Ale zanim o taktyce, atakuje Wisła! Jest Merebashvili, ustawia piłkę na prawą nogę, ale blokują to w ostatniej chwili Kovacević wespół z Rymaniakiem. Jest jeszcze dośrodkowanie, głową Varela, ale na szczęście nie do bramki, lecz wzdłuż niej!

Zmiana była też w zespole Wisły. Za Michalaka wszedł Semir Stilić.

Druga zmiana w Koronie. Za kontuzjowanego Misia wchodzi Łukasz Kosakiewicz.

Ważna informacja - gdy tylko na boisku pojawił się Dejmek, Rymaniak natychmiast oddał mu opaskę kapitana.

Nie wierzymy w to! Kapitalne podanie Kante do Vareli, ten jest sam na sam z Gostomskim i broni to bramkarz Korony! Coś fantastycznego, co to była za parada!

Pierwsza zmiana w Koronie. Po długiej przerwie na boisko wraca Radek Dejmek! Czeski defensor zastąpił na murawie Cvijanovicia.

Kolejna, już czwarta żółta kartka dla gości. Ukarany Łasicki.

Ależ ruletka w środku pola Żubrowskiego! Zupełnie jak Zinedine Zidane, świetnie "Żuber"! Szkoda tylko, że jego podanie zostało zmarnowane.

Sprytnie rozwiązany rzut rożny przez Wisłę, jest niepilnowany Varela, uderza głową, ale na całe szczęście robi to bardzo źle. Muszą mieć się jednak na baczności żółto-czerwoni, bo wyraźnie zaspali.

Nieporozumienie teraz Żubrowskiego z Gostomskim, pomocnik na wszelki wypadek wybija piłkę daleko na róg.

Kolejna żółta kartka dla Wisły Płock. Ukarany Kante.

6069 - tyle osób zasiadło dziś na trybunach Kolporter Areny.

Kapitalna, dwójkowa akcja Merebashvili z Varelą, jest dośrodkowanie, ale za mocne. Wciąż przy piłce jednak wiślacy, jest strzał na bramkę gospodarzy, lecz pewnie broni to Gostomski! Piłka w jego rękach.

Wisła próbuje zaatakować, to ona częściej teraz przy piłce, ale zasługują na pozytywny komentarz kielczanie za postawę w defensywie.

On to jest... niezły herbatnik :) Prosto z Liverpoolu, młody reprezentant Polski.

Wow!

Ktoś pytał o transparent za bramką? :)

Znowu Diaw! Tym razem Senegalczyk zablokował uderzenie głową!

Ufff. Bardzo dobra akcja Michalaka na prawej flance, zwiódł jednego z defensorów, groźna wrzutka, ale świetnie blokuje Diaw.

#KielceStolicąMody

Lettieri pierwsza połowa w żółtym sweterku, teraz ubrał kurtkę. Widać nie rozgrzali go wcześniej jego podopieczni.

Początek drugiej połowy należy do Korony. To kielczanie dominują, przeważają. Póki co, wyglądają znacznie lepiej niż przed przerwą, choć... Teraz groźnie Wisła, ale na szczęście pusty przelot.

Ależ teraz akcja Misia! Ruszył z własnej połowy, ośmieszył dwóch rywali, miał idealną okazję do strzału i... strzelił. Zza pola karnego, ale wysoko nad bramką. Więcej spokoju!!!

Wracamy do gry! Początek drugiej połowy.

Jest radość, bo Korona prowadzi. Ale powinna być też złość, bo gra jest bardzo daleka od oczekiwań.

I koniec pierwszej połowy. "To jest niepojęte" - od kilkudziesięciu sekund powtarzają z niedowierzaniem płoccy dziennikarze.

GOOOL DLA KORONY! Z 26 metrów uderza Możdżeń, piłka leci... prosto w ręce Kiełpina, ale ten zamiast ją złapać, wbija ją sobie do siatki. Co za katastrofalny błąd bramkarza wiślaków. Ale to nie nasz problem, ważne, że jest "w sieci"! Korona tuż przed przerwą wychodzi na prowadzenie i nie przeszkodzi jej w tym nawet system VAR!

Jest szansa na groźną akcję! Soriano pędzi na dwóch obrońców, ale jest faulowany. Sędzia bez wahania sięga do kieszeni. Żółta kartka dla Sielewskiego.

Na boisku wieje obecnie nudą, więc rzut oka na sektor gości.

Korona teraz atakuje, gra toczy się głównie na połowie Wisły, ale niestety niewiele z tego wynika.

Djibril Diaw ryzykownie trochę przy linii bocznej, ale ostatecznie wygrał walkę z Michalakiem. Tak czy owak - takich zachowań ostatni obrońca powinien raczej unikać.

Zastanawiamy się, kogo z Korony możemy pochwalić dziś na boisku - oprócz Gostomskiego. Nie potrafimy wskazać.

Według większości osób, które oglądają mecz w TV, decyzja o spalonym była słuszna. Niestety.

Była radość i... Ehh, wierzyliśmy, że to pobudzi żółto-czerwonych do działania.

I mogło być teraz trafienie dla Wisły. Świetna akcja Merebashviliego, wpadł w pole karne, nakręcił rywala, uderzył... ufff, nad bramką. Ale było bardzo groźnie.

GOOOLaaaa... nie ma!!! Już pisaliśmy, już sie cieszyliśmy. A tu nic z tego. Dośrodkowanie z prawej strony, przyjmuje piłkę na "klatkę" Kiełb, uderza z woleja - broni Kiełpin. Jest jeszcze jednak Soriano, dobija to skutecznie z najbliższej odległości. Cieszy się Korona, cieszą kibice, ale... Po kilkudziesięciu sekundach sędzia wskazuje, że Włoch był na pozycji spalonej. Taką podpowiedź dostał od arbitrów z systemu VAR. W Kielcach wciąż 0:0.

Zatańczył z piłką Cvijanović, stracił ją, ale świetnie odebrał Cebula. Klasa! Niestety, znów strata Gorana, ale Korona szybko odzyskuję futbolówkę. Jest dośrodkowanie z prawej strony - za głębokie, łapie to Kiełpin bez trudu.

I tak to niestety dzisiaj przede wszystkim wygląda.

Każdy stały fragment gry Wisły to potężne zagrożenie dla bramki Korony. Znowu z rożnego Furmana i znów niewiele zabrakło, żeby ktoś skutecznie przeciął piłkę.

Pierwsza dziś żółta kartka - w pełni zasłużona. Ukarany Szymański za faul na Cvijanoviciu. Z tego mogła wyjść piękna kontra Korony.

W końcu jakaś akcja Korony! Dynamicznie Miś, jest dośrodkowanie spod linii końcowej, ale co z tego, skoro bez trudu wybijają to goście z Płocka.

Pada w murawie po starciu z Diawem jeden zawodnik Wisły, ale sędzia niewzruszony. Po chwili kolejny atak, tym razem po zderzeniu z Żubrowskim na boisku leży Merebashvili, ale bez reakcji arbitra.

GOSTOMSKI! Nie wiemy, co dzisiaj Koroniarze postawią po meczu temu facetowi, ale zasługuje na wiele! Ależ kontra Wisły. Varela do Michalaka, sam na sam, uderza młody pomocnik Wisły, ale kapitalnie wybija to kielecki golkiper. "Jak można tego nie strzelić?!" - pyta jeden z płockich dziennikarzy i my sami nie potrafimy tego zrozumieć. To była "patelnia".

I jeżeli tak dalej będzie to wyglądało, to niestety ma szanse...

Właśnie bylibyśmy świadkami... MEGA BRAMKI. Michalak z prawej strony, Kante uderza nożycami (będąc niepilnowanym) i... obok bramki. To przykre, ale Wisła w Kielcach mogła prowadzić już nawet 3:0.

Reca z dystansu - na wiwat. Strzał beznadziejny, ale niepokojące jest to, że Wisła przeważa. Krótko mówiąc, jest lepszym zespolem na razie.

Groźna teraz akcja płocczan, Kante do Merebashviliego na prawą flankę, mocna wrzutka w pole karne, lecz wybijają pewnie gospodarze.

Teraz budzi się Korona, wreszcie stara się przejąć inicjatywę, ale niestety robi to tylko na chwilę.

Fart! Mega fart. "Co oni robią w tej obronie!!!" - krzyczą kibice. Mnóstwo szcześcia po stronie Korony. Dośrodkowanie z lewej strony, uderza głową Kante, ale niecelnie. Bardzo zaspała jednak kielecka defensywa.

MATKOOO!!! Co to było! Nie wierzymy! Dośrodkownie Furmana z rzutu wolnego, tam chyba Varela uderza głową i... Uwierzcie - widzieliśmy tę piłkę w siatce, ale w jakiś nieprawdopodobny, tylko sobie znany sposób obronił to Gostomski!!! Kapitalna interwencja!

I rzut oka z sektora gości.

I od razu pierwsza, ładna, odważna akcja Cebuli, wpadł w pole karne pomocnik, ale pośliznął się w ostatnim fragmencie... Szkoda, ale zaraz znowu Korona - tym razem lewą flanką Miś, dynamicznie, jest dośrodkowanie, ale przecinają rywale.

Ruszyli! Piłka w grze.

17:58

17:58

Piłkarze już na murawie, gromkie "Kto wygra mecz" za nami. A teraz "W grodzie nad Silnicą" i mamy wrażenie, że najlepiej to zostało odśpiewane w historii dotychczasowych występów w tym sezonie. Petardy nie było, ale... Na pewno było lepiej.

17:56

Gości z Płocka - jeśli chodzi o kibiców - na razie kilkunastu na sektorze. Ale sądzimy, że będzie ich więcej.

17:54

17:54
17:53

Dzisiaj w Kielcach obowiązuje system VAR. Czy będzie trzeba z niego skorzystać?

17:52
17:52

Oj, oj... Tym razem punkt dla gości z Płocka.

17:52

Dzisiaj poza meczowa "18" Michal Gardawsi, który mecz obejrzy z trybun. Jeszcze nie wiemy, dlaczego tak się stało.

17:50

To jaki wynik dzisiaj typujecie, drodzy czytelnicy? :)

17:49
17:49

17:47

Dzisiaj tłumów niestety na stadionie nie powinniśmy się spodziewać. Mecz z "Nafciarzami" nie wywołał wielkiego zainteresowania kieleckich kibiców.

17:46
17:44

17:44

Haaaalo Kielce! Tu Ściegiennego, tu Kolporter Arena, tu miejsce, w którym Korona Kielce rozegra kolejny mecz Lotto Ekstraklasy. Kłaniamy się nisko i zapraszamy!

17:01

Pełne zestawienia - imiona i nazwiska - oczywiście możecie odnaleźć w odpowiedniej rubryce tej relacji na żywo. Jak podoba Wam się wybór Gino Lettieriego na dzisiejsze spotkanie?