Cracovia

Michał Siplak (24')
Krzysztof Piątek (41')

19:55

Ależ cieszy nas ten mecz! Znowu zagraliśmy na nosie całej piłkarskiej Polsce, pokazaliśmy, że "eksperyment" w Kielcach wcale nie jest taki beznadziejny. Z tych elementów naprawdę można poskładać fajną całość. Super, oby tak dalej. Dzięki za wspólne emocje i do następnego! Tomasz Porębski, miłego, radosnego wieczoru!

KONIEC! MAMY ZWYCIĘSTWO! MAMY 3 PUNKTY!

Duża radość na kieleckim stadionie. I tak ma być!

Mogła być jeszcze jedna bramka dla Korony! Wpada z impetem w pole karne, ostry kąt z prawej strony, ale kapitan decyduje się na uderzenie i poprzeczka! Poprzeczka ratuje krakowski zespół od utraty piątego gola w tym spotkaniu!

Piłka przerzucona na połowę Cracovii. Bardzo dobrze, tam trzeba ją przetrzymać. Cztery minuty doliczone, z tego zostały jeszcze jakieś dwie.

Znów groźnie pod bramką Korony. Najpierw dośrodkowanie z prawej flanki - nikt nie przecina. Potem mocny strzał na krótki słupek z lewej strony, ale bardzo pewnie Alomerović.

Rzut rożny dla gości, uderza głową Covilo, ale pewnie łapie piłkę Alomerović! Ufff!

Teraz groźny atak Cracovii, ale najpierw świetnie wybija Barry, potem blokuje piłkę Rymaniak. Brawo żółto-czerwoni! Szaleje przy linii bocznej Lettieri, bardzo przeżywa to spotkanie.

Kapitalna akcja Rymaniaka, wpada w pole karne, zagrywa płasko, tam wślizg wykonuje Kosakiewicz, ale nie trafia w piłkę! Ajaj, piąty gol był tak blisko!

Cracovia przy piłce, ale kontroluje sytuację Korona. Mocna obrona, wysoki pressing, agresywnie i pewnie. Goście próbują coś zdziałać, ale ekipa Lettieriego na bardzo niewiele im pozwala.

Bardzo dobrze w defensywie kielczanie, rozbijają ataki daleko od bramki Alomerovicia. To musi się podobać.

Zostało dziesięć minut. Niby mało, ale jednak dużo. Trzeba przetrzymać. Dobry znak jest taki, że Cracovia na razie gra bardzo przeciętnie. Korona nieco spuściła z tonu.

"Nie no, jak Fabian strzeli jeszcze gola, to ja normalnie wychodzę ze stadionu" - usłyszeliśmy przed chwilą. Wiecie, czego to zapowiedź? Tak jest, Fabian Burdenski na boisku, zastępuje Jukicia.

W Kielcach dziś wyjątkowy upał, więc zawodnicy obu drużyn mogą liczyć na przerwy w grze.

Piłka w siatce, niestety w bramce Alomerovicia, chyba wpakował ją Drewniak. Ale jest dobra wiadomość! Zawodnik Cracovii na spalonym, gol nieuznany!

Po długiej przerwie atakuje Cracovia, ale znów świetnie czyści w defensywie Barry - pewne wybicie na aut.

Brzydkie zachowanie Pestki i zasłużona żółta kartka.

Tak, na stojąco, trybuny dziękowały za grę Nabilowi Aankourowi. Klasa.

Dziś na Kolporter Arenie dokładnie 8270 osób. Jak na poniedziałek - klasa!

Zmiana w Koronie i mamy debiut! Za Aankoura wchodzi Goran Cvijanović.

Rożny dla Korony, dośrodkowanie Kosakiewicza, zamyka akcję niepilnowany Możdżeń, uderza, ale... za wysoko. Szkoda.

Ostatnia zmiana w Cracovii. Za Wójcickiego wchodzi Deleu.

Leży na boisku Górski, jest chwila przerwy na tzw. "wodopój". Napastnik powinien jednak zaraz wrócić do gry.

Zmiana w Cracovii. Za Zenjova wchodzi Deja.

Kapitalna akcja Kosakiewicza z Rymaniakiem na prawym skrzydle, jest dogranie do Możdżenia, ten nieco za długo trzyma piłkę, w końcu jednak uderza, lecz za wysoko. Ale szacun i brawa za styl tego ataku!

"Marcin Cebula, Marcin Cebula!!!" na trybunach. Z pewnością miło się chłopakowi zrobiło. Niech to będzie dla niego impuls, że warto się starać, warto się przykładać i grać na maxa.

Pierwsza zmiana w Koronie. Za Cebulę wchodzi Kosakiewicz. Duże brawa, na stojąco, dla młodego pomocnika kieleckiej drużyny.

Uderza z dystansu Rymaniak, ale... No, strzał bez większej historii. Zapomnijmy.

Piękny doping na trybunach. Z piłką gna Kovacević, mija dwóch rywali, uderza z dystansu - bardzo mocno, ale w środek bramki i piąstkuje Wilk.

Już cztery razy mieli dziś powody do radości kibice Korony. Obyśmy mogli jeszcze przynajmniej raz wstać z miejsc - na koniec spotkania, po efektownym zwyciestwie!

Napór Korony trwa, kolejne ataki, teraz rzut wolny, było blisko, ale... Nie, mamy kolejny korner. Ciśniemy!

Pierwsza zmiana w zespole Cracovii. Za Adamczyka wchodzi Szczepaniak.

GOOOL DLA KORONY! Ależ początek tej części spotkania. Aankour na prawym skrzydle, odgrywa do Cebuli, ten uderza bardzo mocno w długi róg i wpada. Piękny gol, precyzyjne uderzenie i... pierwsza bramka Marcina w historii występów w Lotto Ekstraklasie!

Piłkarze już na murawie. Początek II połowy.

Koniec pierwszej połowy! Prowadzimy, jest dobrze!

Aankour przeszkadza rywalowi wykonać rzut wolny, za co otrzymuje żółtą kartkę.

GOOOL DLA KORONY! Nie miał racji "Siejo", bo do piłki podchodzi Nabil Aankour. Wilk wyczuł jego intencje, ale uderzenie piłkarza z Kielc było na tyle precyzyjne, że nie zdołał zablokować tego uderzenia!

Rzut karny dla Korony! Ręka w polu karnym Cracovii, sędzia Krzysztof Jakubik nie ma wątpliwości.

Za przesadną radość po zdobytej bramce żółtą kartkę zobaczył Piątek.

GOL dla CRACOVII. Sam poszkodowany podchodzi do piłki i pewnie pakuje ją do siatki. Gol Krzysztofa Piątka.

Wykrakaliśmy. Sprytnie rozegrany rzut wolny, odegranie w pole karne, tam pada Piątek po starciu z Kallaste i rzut karny... Z naszej perspektywy - mocno kontrowersyjna decyzja arbitra.

Mecz zaczyna się idealnie układać dla Korony, ale muszą mieć się na baczności żółto-czerwoni, bo Cracovia pokazała już nieraz, że potrafi groźnie zaatakować. A gra gospodarzy jest - i taka jest prawda - w dalszym ciągu daleka od optymalnej.

GOOOL DLA KORONY! Ale akcja, ale było nerwowo! Dośrodkowanie Aankoura do Górskiego, ten wygrywa pojedynek z obrońcą, ale zatrzymał się tuż przed wybiegającym bramkarzem. Zamieszanie, napastnik nie za bardzo wiedział, jak uderzyć, więc odegrał krótko do stojącego Jukicia, a ten "z czuba" wpakował futbolówkę do siatki! Zimna krew zachowana, Korona na prowadzeniu!

Uderza z dystansu Możdżeń, jest jednak rykoszet, piłka zwalnia tempo i ląduje w rękach Wilka.

Bardzo, bardzo potrzebna była ta bramka żółto-czerwonym. Mało kto spodziewał się, że z tej długiej akcji coś jeszcze może wyjść, ale jest. Oby podziałało to pobudzająco na gospodarzy.

GOOOL DLA KORONY! Kapitalne dośrodkowanie Cebuli z prawej strony, przedłużają piłkę głową obrońcy do zamykającego akcję Rymaniaka. Ten schodzi do środka, robi zwód i kapitalnie uderza obok bezradnego Wilka. Zachowanie godne rasowego snajpera. Brawo dla kapitana!

Indywidualna akcja Adamczyka, minął Kovacevicia, zatrzymał się dopiero na Alomeroviciu. Ale Cracovia miała jeszcze szansę na dobitkę, lecz fatalnie przestrzelił Zenjov.

Spory błąd indywidualny Korony, nieprzypilnowany był zupełnie Siplak. Tak nie wolno kryć przy stałych fragmentach gry. Korona musi się obudzić. Słabo wygląda konstruowanie ataków drużyny Gino Lettieriego. Jakby nie było pomysłu.

GOL dla CRACOVII. Niedokładne dogranie głową Rymaniaka do Alomerovicia i rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie na krótki słupek, tam świetnie głową uderza Michal Siplak i piłka wpada do siatki.

Bardzo nerwowo teraz kielczanie. Była szansa na piękny atak, ale akcja fatalnie zmarnowana przez Cebulę. Potem festiwal błędów i niedokładnych zagrań.

Indywidualna akcja Mihalika, ograł dwóch zawodników Korony, ale próba strzału na szczęście zablokowana.

Akcja Korony! Dośrodkowanie z prawej strony Rymaniaka, uderza Jukić, ale niestety, bardzo nieczysto.

Tym razem kapitalnie atak gości zatrzymał Kovacević, ale on też kładzie się na uraz. Jakiś uraz. Na szczęście drobny. Wraca do gry.

Kolejna bardzo dobra interwencja Barry'ego. Naprawdę świetny początek amerykańskiego obrońcy.

Barry dobrze powstrzymał przy linii bocznej Piątka, ale ucierpiał przy tej interwencji. Potrzebna pomoc masażystów, ale defensor na szczęście podnosi się z boiska.

Dośrodkowanie Cracovii z lewej strony, wysoko wyskakuje Covilo, uderza głową, ale lekko i w bezpiecznej odległości od bramki.

Mocne słońce przygrzewa w Kielcach. Warunki do pracy nie są łatwe, ale i tak najgorzej mają piłkarze. Prawdę mówiąc, nie zazdrościmy.

Korona stara się długo utrzymywać przy piłce i całkiem nieźle jej to wychodzi. Ze strony krakowian jednak dosyć mocny pressing.