Rafał Murawski (87')
Robert Obst (89')
3:0

19:55

Korona kończy ten sezon oczywiście na dobrym, piątym miejscu, a dało nam to zwycięstwo Bruk-Betu nad Wisłą Kraków!

19:54

I to byłoby tyle... Korona Kielce przegrywa 3:0 w Szczecinie. Zapraszamy po więcej za chwilę na CKsport.pl. Dziękujemy już za ten sezon, zostańcie z nami!

Dwie minuty doliczone, tutaj się już naprawdę nic nie zmieni... Korona na koniec przygody Bartoszka z Kielcami totalnie zmiażdżona...

Ośmieszona obrona Korony, totalnie. Sam na sam Obst, jeszcze kiwnął defensora i pokonał bezradnego Peskovica.

3:0 Robert Obst!

Świetna kontra Pogoni, na skrzydle atakował Frączczak, dograł na środek pola karnego do Murawskiego, a ten będąc sam na sam pokonał pewnie Peskovica.

2:0 MURAWSKI!

Zmiana w Pogoni - schodzi Mate Tsintsadze, wchodzi Robert Obst.

Nabil wziął się za rozegranie, szukał piłką Pońskiego, ale podanie niecelne.

Ostatni meldunek z ligowych boisk. Na ten moment mistrzem Legia Warszawa.

Nabil Aankour chciał przełamać serię ataków Pogoni i uderzył z 35. metrów, ale niesamowicie niecelnie.

Znowu Pogoń, znowu sam na sam. Tym razem najszybszy i najrozsądniejszy był Mrozik i wybija piłkę.

Zmiana w Koronie - kontuzjowanego Kwietnia zmienia Adrian Bednarski.

Bawi się już Pogoń, rozklepali nas totalnie w polu karnym. Mogli zrobić wszystko, wymieniali podania, ale w ostatniej chwil idący do bramki strzał wybija Cebula.

Znowu Palanca. Przyjął piłkę na 20. metrze, przełożył rywala, ale strzał - który to już raz? - ponad poprzeczką..

Druga zmiana - Kotarzewski za Vanję.

Ależ okazja dla gospodarzy! Frączczak sam na sam z Peskovicem. Chciał wyczekać zawodnik Pogoni, ale czujny Pesković i kapitalnie broni!

Powalczył bark w bark z Kwietniem Kowalczyk. Padł na ziemię nasz stoper, ale sędzia odgwizdał faul.

Oglądamy ten mecz, śledzimy poczynania Korony i mamy jeden wniosek. Chcemy piątego miejsca? Kibicujmy w tej chwili Bruk-Betowi.

Druga zmiana w zespole Moskala. Rudol za Niepsuja, który przed sekundą dostał żółtą kartkę.

Pogoń po raz kolejny w natarciu, odbita piłka od naszej defensywy. Po chwili rzut rożny, uderza jeden z napastników gospodarzy, ale intuicyjnie, piętą odbija piłkę Pesković.

Pierwsza zmiana w Koronie - za Smolarczyka wchodzi Poński, debiutant w Ekstraklasie.

Ależ miała okazję Korona. Najpierw próbował Smolarczyk, potem jeszcze Vanja. Wszystko zablokowane. Domaga się jeszcze zespół z Kielc "jedenastki" za zagranie ręką, ale gwizdek sędziego milczy.

Pierwsza zmiana w Pogoni - za Listkowskiego wchodzi Sebastian Kowalczyk, wychowanek Pogoni.

A to chyba jedna z najlepszych, wcześniejszych okazji do zdobycia bramki.

Piłka wybita z naszego pola karnego, spada na 25. metr. Dopada do niej Murawski i pewnym, mocnym strzałem pokonuje Peskovica.

Gooooool! 1:0 dla Pogoni! Rafał Murawski.

Korona odpowiada na ataki Korony - Nabil Aankour miękko w pole karne do Smolarczyka, ale "Smoła" zbyt wolny i nie wyszedł sam na sam.

Frączczak już miał ochotę na kolejną bramkę. Wychodził sam na sam, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

Kort sam na sam z Peskovicem, pospieszył się ze strzałem Kort i broni słowacki golkiper!

No i nasza perspektywa na dzisiejszy mecz.

Pytacie o kibiców Korony - postaraliśmy się ich uchwycić, ale - jak pewnie wiecie - w Szczecinie nie jest to takie łatwe.

Zmiana wyniku w Krakowie - wyrównał Bruk-Bet Termalica, więc Korona wraca na piąte miejsce!

Ależ weszła w ten mecz Korona! Palanca indywidualnie, minął trzech obrońców, przedarł się przy odrobinie szczęścia w pole karne gospodarzy, ale strzał prosto w Słowika.

Zaczęła Pogoń i gramy!

Czekamy na sygnał od nc+ na początek spotkania.

Jeszcze jedno ujęcie prosto od fotoreportera Korony Kielce. W natarciu Nabil Aankour.

Bez zmian w przerwie w obu zespołach.

2545 osób dzisiaj na stadionie w Szczecinie.

I jeszcze komplet wyników ze wszystkich stadionów.

Tyle w pierwszych czterdziestu pięciu minutach - wraca za kwadrans. Nie działo się wiele, ale liczymy, że to się zmieni.

Ależ to zrobił Fojut - przyjął piłkę na klatkę piersiową z Kwietniem na plecach. Podbił ją, chciał uderzyć przewrotką, ale uderzenie blokuje nasz stoper.

Minuta więcej gry w pierwszej połowie.

Kanada, Włochy, Norwegia, Holandia i oczywiście Niemcy - m.in. z tych państw śledzicie naszą relację na żywo. Serdecznie Was pozdrawiamy i liczymy, że z nami zostaniecie!

Z rzutu wolnego Palanca, ale łapie bez trudu Słowik.

Faulowany Mrozik, kartka dla Listowskiego.

Ależ akcja Korony - Vanja na prawej stronie, świetna płaska wrzutka do Cebuli, ale minął się z piłką nasz ofensywny pomocnik.

Z rzutu wolnego Możdżeń! Mocno, w środek bramki! Odbił to jeszcze Słowik, starał się dobijać Aankour, ale zablokowany. Od bramki zacznie ostatecznie Pogoń.

Ależ agresywnie teraz Fojut zaatakował Smolarczyka. Leży i zwija się z bólu nasz napastnik. Kartka dla stopera Pogoni.

Drugi celny strzał Korony. Tym razem dzisiejszy kapitan, Mateusz Możdżeń z woleja po dograniu Palanki z rzutu wolnego. Prosto jednak w Słowika.

Kontruje Pogoń, na prawym skrzydle piłkę ma często Niepsuj, który sprawia sporo problemów kieleckim defensorom.

Dużo dzisiaj ma miejsca na boisku Kort, szczególnie w środku pola. Minął w środku pola Vanję i uderzył. Bardzo wysoko nad bramką.

Jedyne, co dzisiaj wychodzi Koronie to rozpaczliwe interwencje w obronie. Tak, jak teraz. Kort miał piłkę na nodze w polu karnym, ale udanie wrócił Miguel Palanca.

Ależ kapitalnie Włądek Gabovs. Ratuje nas teraz Łotysz kapitalną interwencją w polu bramkowym. Wrzucał Niepsuj, do pustej bramki chciał już kierować piłkę Kort, ale znikąd pojawił się prawy obrońca rodem z Łotwy i wybił piłkę na aut.

Ponad dwadzieścia minut gry za nami, więc czas na przegląd wyników z innych stadionów.

Pierwszy celny strzał Korony - do odbitej piłki na 25. metrze dopadł Nabil Aankour i uderzył prosto w Słowika.

Bartek Kwiecień uwierzył teraz w sowoje możliwości, strzał z prawie 40. metrów. Trudno się dziwić, że piłka wysoko ponad bramką...

Trudno powiedzieć coś pozytywnego na razie o grze Korony. Dużo chaosu na boisku, niesamowicie gubi się Cebula, zalicza dużo strat. Można za to pochwalić Michała Smolarczyka, który udanie walczy z rosłymi stoperami "Portowców".

Jedna z ostatnich akcji Pogoni, było naprawdę groźnie...

Zmiana wyniku w Krakowie, niekorzystna dla nas. Wisła prowadzi 1:0 z Bruk-Betem Termalicą i spycha nas na szóste miejsce.

Ależ uderzył teraz Listkowski. Odbił to jakimś cudem Pesković i tylko rożny dla Pogoni. Ogromne zamieszenia pod naszą bramką, uderza z woleja Murawski, ale ponad bramką.

Ależ okazja Drygasa - pomocnik Pogoni dostał doskonałe dośrodkowanie z bocznej strefy i uderzał z piątego metra przewrotką, ale minimalnie nad poprzeczką.

Urwał się teraz z lewej strony Mrozik, minął Murawskiego i zagrał do Smolarczyka, ale zablokował to Matras.

Znowu Pogoń - mocna "bomba" z dystansu Murawskiego, ale łapie to Pesković.

Prostopadła piłka do Frątczaka, chciał się urwać naszym obrońcom snajper "Portowców", ale skutecznie zatrzymał go Możdżeń.

Trudno na razie napisać cokolwiek konstruktywnego - Pogoń wymienia piłkę w środku pola, ale nic  z tego nie wynika.

Korona próbuje odpowiedzieć - bierze na siebie ciężar gry Władek Gabovs i zagrywa w pole karne do Cebuli, ale ten nie zdołał przyjąć futbolówki, naciskał go Nunes.

Mecz na razie toczy się w dosyć leniwym tempie. Przełamała to jednak Pogoń, a konkretnie Niepsuj, który posunął prawym skrzydłem, wpadł w pole karne złocisto-krwistych, ale udało się to zablokować.

Smolarczyk na środku, Korona zaczęła.

Czekamy na sygnał z innych stadionów i gramy!

18:00

I w pełnej krasie! Z opaską kapitana Mateusz Możdżeń.

18:00

Idą i bohaterowie dzisiejszego popołudnia w Szczecinie!

17:52

Mam nadzieję, że Wy jednak z nami będziecie, bo dla nas, kielczan, ten mecz ma sporą wagę. Kwestia powtórzenia najlepszego wyniku w historii!

17:50
17:36

Dzisiaj tłumów przy Twardowskiej trudno się spodziewać. Organizatorzy przekonują jednak, że sprzedali około dwóch i pół tysiąca wejściówek.

17:36

Kielczanie już na rozgrzewce.

17:16

Trochę niespodzianek w składach obu zespołów. My skupimy się Koronie. Po pierwsze - nie ma wykartkowanego Milana Borjana, w jego miejsce Michal Pesković. Środek obrony to Możdżeń i Kwiecień. Lewa defensywa? Mateusz Mrozik. No i spore zaskoczenie w ataku - zagra Michał Smolarczyk.

17:12

Stadion w Szczecinie - tradycyjnie już - nie zachwyca :)

17:12

Witamy Kielce! Pozdrawiamy ze Szczecina! Ostatnia, 37. kolejka Lotto Ekstraklasy. Korona gra z Pogonią. Cel kielczan na to spotkanie? Zwycięstwo i zajęcie piątego miejsca. Czy to się uda? Warto zostać z nami, zapraszamy!

16:38

Mecz rozpocznie się o godz. 18. Zapraszamy!