0:2 (0:1)

Mateusz Możdżeń (11')
Bartosz Rymaniak (54')

19:59

Czapki z głów! Po raz kolejny w tym sezonie czujemy wielką dumę z gry i postawy Korony Kielce. A już w niedzielę ostatni mecz na Kolporter Arenie. Żółto-czerwoni zagrają z Legią, nie możemy się doczekać! A dziś dziękujemy Wam za uwagę.

Koniec meczu!

Jeszcze jedna okazja gospodarzy, Nowak do Misaka, strzał głową, ale obok bramki. Kontrolował jednak sytuację Borjan.

Broni teraz dostępu do bramki Korona, nie chcą stracić gola kielczanie. Jeden cel - zagrać na zero z tyłu.

Duża walka na boisku, Kiełb chwyta rywala, zagotowało się na murawie. Trochę niepotrzebnie. Teraz kolejne starcie, fauluje Dejmek - jest żółta kartka.

Próbuje jeszcze Termalica, ale bardzo pewnie kielczanie w defensywie.

Korona kontroluje teraz przebieg spotkania, Termalica nieco opada z sił i energii.

Ostatnia zmiana w Termalice. Za Mikovicia - Piotr Nowak.

Bardzo ostry faul Guilherme na Cebuli, słuszna żółta kartka dla zawodnika Termaliki.

Rzut rożny, dośrodkowanie, strzela głową Nowak, ale nad bramką.

Ostatnia roszada w Koronie. Za Górskiego - Aankour.

Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. Za Gubę wchodzi Dawid Nowak.

Rzut rożny Niecieczy, uderzenie głową z 5 metrów, ale piłka przelatuje minimalnie obok bramki. Uff!

Oblężenie bramki Korony, jedno uderzenie - broni Borjan, drugie - poprzeczka!

Jest też kartka dla Rymaniaka.

Korona w osłabieniu! Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla Grzelaka! Protestują kielczanie, nie wierzą kielczanie.

"Kwiatek" musiał zejść z boiska z powodu kontuzji.

Kolejna zmiana w Koronie. Za Kwietnia wchodzi Palanca.

Zmiana w Niecieczy. Misak za Stefanika.

Pierwsza zmiana w Koronie. Za Kotarzewskiego wchodzi Marković.

Ależ cudowne trafienie!

GOOL DLA KORONY! Grzelak z lewej strony, wybijają piłkę obrońcy, ale jest Rymaniak - co za uderzenie, co za bramka! Fantastico!

Ależ uderzenie Stefanika z dystansu, z woleja. Kapitalnie jednak między słupkami Borjan!

Świetny rajd Gutkovskisa, jest sam na sam z Borjanem, ale fantastycznie broni kielecki bramkarz. Cudowna interwencja!

Ciekawe dośrodkowanie z lewej flanki, próbuje przeciąć piłkę głową Kotarzewski, ale nieco mu zabrakło. Szkoda, fajnie to wyglądało.

Groźna akcja Termaliki, ale dobrze powstrzymana przed Dejmka i Kwietnia.

Początek drugiej połowy. Wracamy do gry!

Przerwa! Koniec pierwszej połowy. Korona prowadzi i to jest najważniejsza wiadomość. Możemy z optymizmem spoglądać na drugą część spotkania.

Jest szybka kontra Korony, świetna piłka do Grzelaka, ten za długo przetrzymał piłkę, ale dał radę dośrodkować - i to z krzyżaka - ale wybili futbolówkę obrońcy z Niecieczy. Szkoda tej sytuacji.

Termalica - rozgrzane głowy, dużo chaosu i niedokładnych podań. Nie można odmówić gospodarzom zaangażowania, ale piłkarsko... Słabizna.

Pędzi Guba prawą stroną do końca linii końcowej, ale został kapitalnie powstrzymany przez Kwietnia. Nie ma rzutu rożnego, od bramki zacznie Borjan.

To już 11 żółta kartka Grzelaka w tym sezonie. Ale spokojnie, z Legią może zagrać.

Starcie Grzelaka przy linii bocznej, sędzia decyduje się pokazać kartkę obrońcy.

Co za akcja Termaliki! Kapitalne podanie do Guby na wolne pole, ten mija Borjana, uderza na bramkę, ale fatalnie, za słabo i zdołali zablokować piłkę obrońcy Korony. Nie możemy uwierzyć, że w Niecieczy nie ma remisu.

Kolejne dośrodkowanie, starcie w powietrzu Jovanovicia z Borjanem, ale zdołał wybić piłkę bramkarz Korony, lecz gwizdek sędziego przerywa akcję. Faul "Jovy".

Błąd teraz Borjana, duże zamieszanie w polu karnym Korony po dośrodkowaniu gospodarzy z rzutu wolnego, ale na szczęście piłka wychodzi na róg.

Ciekawy pomysł na wykonanie stałego fragmentu gry, jest mocne uderzenie Kwietnia z dystansu, ale daleko od bramki Pilarza.

Głośny doping teraz z sektora gości, Korona jest obecna w Niecieczy w każdej postaci - również na trybunach. Odległość wprawdzie niewielka, ale jest poniedziałek - tym większe brawa dla tych, którzy zdecydowali się na podroż.

Na razie "Jova" nie ma powodów do radości. Jego koledzy z Kielc - wręcz przeciwnie.

Teraz groźnie Termalica. Piłka z autu leci do Guby, ten jest w polu karnym, mocne wkopnięcie piłki na środek, ale blokuje ją Borjan pewnym chwytem.

Ni to strzał, ni dośrodkowanie Fryca, ale leci piłka nad bramką Borjana. Zero zagrożenia.

Dalekie podanie Dejmka na dalszy słupek, tam jest Grzelak, uderza z woleja, ale wysoko nad poprzeczką.

Ten obrazek z ławki rezerwowych jest doskonałym podsumowaniem Korony Kielce w tym meczu. Radość, pasja do gry, ale przede wszystkim fajna atmosfera. Drużyna.

Nic dodać, nic ująć.

Teraz słabszy fragment gry, dużo walki w środku boiska, straty piłki przez obie drużyny. Ważne jest to, że goście z Kielc stosują wysoki pressing - to musi się podobać.

Kolejny rzut wolny dla Korony, dośrodkowanie, uderza głową Kiełb, ale piłka mija w bezpiecznej odległości bramkę. A my uświadomiliśmy sobie, że wcześniej napisaliśmy o Treli... Wybaczcie! Oczywiście broni Krzysztof Pilarz.

Świetna piłka Możdżenia do Kiełba, ale ten niepotrzebnie próbuje dryblować w polu karnym, powinien raczej uderzać. Powiemy Wam jednak, że chwilami z przyjemnością obserwuje się swobodną grę Korony w ataku - i to pomimo takich zmian w składzie. Jest luz, ale jest też jakość.

Dziś nieobecny, ale... śledzi i podziwia :)

Budzi się Termalica, ona teraz przy piłce. Dwa dośrodkowania w pole karne Korony, ale najpierw wybijają obrońcy, a potem świetnie piąstkuje Borjan.

Wypatrywanie 3 punktów w Niecieczy stało się od razu jakoś łatwiejsze ;)

GOOOL DLA KORONY! Kapitalne uderzenie Możdżenia z rzutu wolnego, prosto w okienko bramki gospodarzy! Trela bez szans! Świetny strzał!

Uderza Cebula, piłka zablokowana ręką przy Putiwcewa i jest żółta kartka dla zawodnika Termaliki. To wszystko jednak poza polem karnym.

Było groźnie pod bramką gospodarzy! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, jest tam zamieszanie, próbuje uderzyć Dejmek, ale został w ostatniej chwili zablokowany.

Żółto-czerwoni w ataku pozycyjnym, rzadko spotykana sytuacja, gdy kielczanie grają na wyjeździe. Termalica ewidentnie nastawiona na szybkie kontry. Jedną z nich właśnie oglądaliśmy, ale została kapitalnie zastopowana przez obrońców Macieja Bartoszka.

Bardzo spokojny mecz jak na razie. Teraz dobra akcja Korony, piłka na lewo do Grzelaka, ten dośrodkowuje w pole karne, ale łapie piłkę Trela.

Upłynęło kilkanaście sekund i przerwa w grze, bo na murawę padł po wyskoku Rymaniak. Potrzebna jest pomoc fizjoterapeutów, ale defensor wraca na szczęście na boisko. Choć wyglądało to bardzo groźnie.

Piłka poszła w ruch. Zaczynamy!

18:01

Zdrowia, Siejo!

17:59

Piłkarze już na murawie, Korona dziś na czarno. Oby nie był to kolor żałoby. Zaraz startujemy.

17:54

W Niecieczy piknikowa atmosfera. Pogoda ładna, jest sympatycznie, chętnie sami pobiegalibyśmy po tej zielonej murawie, ale... No jakby to powiedzieć, podejrzewamy, że wczoraj w takim Poznaniu czy Białymstoku emocje były jednak nieco większe :)

17:53
17:51

Pamiętajcie, że na Legię odblokowane zostały niemal wszystkie sektory, w tym ten pod młynem. Będzie powtórka z rozrywki? Chyba wszyscy byśmy sobie tego życzyli. Była petarda.

17:50

A propos, na mecz z Legią Warszawa w kasie klubowej pozostało jeszcze 8,5 tysięcy biletów. Co z Wami? Wybieracie się? :)

17:49

To niewątpliwie musi cieszyć.

17:48

Korona po weekendowych spotkaniach spadła na 6. pozycję w tabeli. Jeżeli jednak dzisiaj wygra - na co liczymy - znów wyprzedzi zespół "Białej Gwiazdy". Do Wisły kielczanie tracą teraz jeden punkt.

17:45

Choć mecz wtedy przegrany, to... Przypomnijmy sobie jeszcze raz te emocje. Coś wspaniałego!

17:44

Nie ma co dużo pisać - dzisiejszy mecz nie wywołuje tylu emocji, co ten z 22 kwietnia, zapewniający obu drużynom awans do pierwszej "ósemki" na koniec sezonu zasadniczego :)

17:43

Tak jest, "Kotek" debiutuje w podstawowej jedenastce! A dla jego kolegi z boiska będzie to spotkanie wyjątkowe.

17:41

To oznacza, że w środku pola obserwujemy bardzo eksperymentalne zestawienie. Obok Możdżenia wystąpi Mrozik, przed nimi Cebula, a na prawej flance będzie biegał Jakub Kotarzewski. Jeżeli dobrze nam się wydaje, będzie to pierwszy mecz tego 23-letniego zawodnika od pierwszej minuty w Lotto Ekstraklasie?

17:40

Dzisiaj oczywiście kilka wymuszonych zmian w składzie. Z Termaliką nie może zagrać m.in. Jakub Żubrowski, który pauzuje za komplet żółtych kartek. W drużynie brakuje też Sierhieja Pylypczuka.

17:39
17:39

Dzień dobry! W niedzielę... w niedzielę to nas czeka MECZYCHO, do Kielc przyjeżdża Legia Warszawa - lider, który do końca musi bić się o mistrzostw Polski. A Korona, wiadomo, chce "Wojskowym" spłatać figla. Zanim jednak legioniści, czas na "Słonie". Dziś kielczanie grają w Niecieczy i liczymy na fajny mecz. Wygrany oczywiście.

17:07

Znamy składy obu drużyn na ten mecz. Do odnalezienia w odpowiedniej zakładce.

17:04

Zapraszamy na nasza relację na żywo - początek spotkania o godz. 18.

do BAZYL2017-05-22 19:43:27
Grzelak to nie powinien dziś otrzymać żadnej kartki.
Angol2017-05-22 19:29:55
Napiszcie panu Marcinowi Dlugiszowi, że w przypadku równej liczby pkt liczy się pozycja po 30 kolejce, więc mistrzem była by Jaga.