4:1 (2:0)

Pogoń Szczecin

Mateusz Matras (90')

17:22

No! Było zimno, ale warto było przyjść dzisiaj na Kolporter Arenę. Chyba nikt nie będzie tego żałował. Piękny mecz w wykonaniu Korony za nami i fantastyczne bramki! Aż nie możemy się doczekać, gdy na spokojnie obejrzymy powtórkę telewizyjną tego spotkania. Dziękujemy za uwagę, Tomasz Porębski, miłego weekendu!

Koniec meczu! Korona wygrywa 4:1!

GOL DLA POGONI. A jednak im się udało. Z rzutu wolnego Nunes, a w polu karnym głową piłkę kieruje do siatki Mateusz Matras. Odległość była niewielka, Małkowski był bez szans.

Bardzo ładna, koronkowa akcja Pogoni, zakończona uderzeniem głową Zwolińskiego, lecz nad bramką. Opuścili już głowy niektórzy gracze ze Szczecina, nie wierząc chyba w to, że są w stanie zdobyć w Kielcach choćby jednego gola.

Grzelak z wolnego. Ojoj... Bez komentarza.

Kolejne uderzenie w wykonaniu Deleva i znów fatalne. Ależ on pudłuje dzisiaj.

Ale chyba i tak nie mamy na co narzekać, prawda? ;)

Zamieszanie w polu karnym, uderza Rymaniak i GOOO... nie, gwizdek sędziego. Prawdopodobnie odgwizdania pozycja spalona zawodnika Korony. Szkoda! Byłaby piątka...

Ostatnia zmiana w Koronie, nie czeka do końcu meczu 39-letni szkoleniowiec. Za Abalo, który chyba już oddychał rękawami, wchodzi Cebula.

Z tego Bartoszka to naprawdę jest cudotwórca :)

GOOOOOL DLA KORONY! Niesamowite! Co za mecz! Kapitalna akcja gospodarzy, z prawej strony idealnie dośrodkowuje Abalo, wprost na głowę Aankour, jeszcze lepsze uderzenie Marokańczyka i wpada piłka do siatki. Rzuca się ofiarnie Kudła, ale jest bez szans. BEZ SZANS!

Abalo brzydko fauluje teraz Nunesa i sprawiedliwie dostaje żółtą kartkę.

Kolejna okazja dla gości. Frączczak do Deleva, ale ten uderza fatalnie. No cóż, dzisiaj Koronie trzech punktów to już chyba nikt zabrać nie może.

Uderza Kort na bramkę, ale w sam środek - jest tam gdzie powinien Małkowski.

Ostatnia zmiana w Pogoni. Za Gyurcso wchodzi Łukasz Zwoliński.

Delev jest zły i wykopuje piłkę na aut. Sędzia karze go za to żółtym kartonikiem.

Kolejna zmiana w Koronie. Za Markovicia wchodzi Pylypczuk. Ogromne brawa dla serbskiego pomocnika.

Leży na murawie Palanca, protestują kielczanie, ale sędzia nie przerywa gry. Hiszpan na szczęście podnosi się z murawy.

Zmiana w Koronie. Za Kiełba wchodzi Przybyła.

Nadrabiamy zaległości.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Korony! 3 piłkarzy Pogoni próbuje wbić piłkę do siatki, ale... Ale na drodze staję Małkowski. ZBYCHU TERMINATOR - co on dzisiaj robi!!! Kapitalna interwencja.

5260 widzów dziś na trybunach. Czyli przeszacowaliśmy przed meczem.

Fojut z autu szybko do Deleva, ten uderza z pierwszej piłki, lecz... futbolówka leci na aut.

Reaguje Kazimierz Moskal. Podwójna zmiana w Pogoni. Drygas za Murawskiego i Kort za Akahoshiego.

Nic dodać, nic ująć!

Guyrcso - fauluje i dostaje żółtą kartkę.

GOOOOL DLA KORONY!!!! CO SIĘ DZIEJE! Czy to Zlatan Ibrahimović?! Nie, to Vanja Marković! Drugi jego gol w tym meczu i drugi w ogóle w Ekstraklasie. Kapitalne uderzenie z woleja zza pola karnego, poezja! Łapie się za głowę Serb, nie wierząc w to, co się stało!

Faulowany Abalo, żółta kartka dla Frączczaka.

Podobno to nieprawda, ale nas śmieszy, więc wrzucamy :)

Kolejna dobra akcja Pogoni, na szczęście Frączczak za mocno podaje na wolne pole do Murawskiego. Ale muszą uważać kielczanie.

MAAAAŁKOWSKI!!!! Ależ on to obronił! Kapitalna interwencja bramkarza po bardzo ładnym uderzeniu Murawskiego!

Fauluje Marković i niestety - żółta kartka.

I zaczynamy drugą połowę, wracamy do gry.

Znowu możemy być dumni z gry Korony i szczęśliwi po jej pięknych bramkach. Jest 2:0, jest bardzo dobrze!

W ostatniej akcji pierwszej połowy bardzo groźna sytuacja dla Pogoni, próbują wbić piłkę głową z najbliższej odległości szczecinianie, ale nie dają rady

PRZERWA!

GOOOOL DLA KORONY! Z rzutu wolnego dośrodkowuje Kiełb, wybijają obrońcy Korony, ale dobiega do piłki Aankour, kapitalne uderzenie z woleja, z lewej nogi i futbolówka wpada w samo okienko bramki!!!

Leży na murawie Aankour, potrzebna pomoc masażystów. Ale wydaje się, że Marokańczyk zaraz będzie gotowy.

Gyurcso na lewym skrzydle, schodzi do środka, znów ma za dużo swobody, uderza, ale obok bramki.

Nunes z rzutu wolnego, ale prosto w ręce Małkowskiego i pewna interwencja kieleckiego bramkarza.

Kolejna akcja Pogoni, jest za dużo swobody w środku pola, uderza Matras z 20 metrów, w ostatniej chwili został zablokowany. Pogoń teraz naciera.

Godzina 16, więc niby jeszcze wcześnie, ale ponuro dzisiaj w Kielcach już bardzo mocno.

No to napisaliśmy! Kiełb z rzutu rożnego, głową Grzelak, nogą jeszcze z płaskiego podbicia Rymaniak i... słupek. Ależ pech.

Atakuje Korona, ale dobrze bronią się teraz Portowcy. Uważniej w obronie grają zawodnicy Kazimierza Moskala.

Natychmiastowa odpowiedź Pogoni, niepilnowany jest w polu karnym Akahoshi, uderza, ale nad bramką Małkowskiego. Możemy odetchnąć.

CO TO BYŁA ZA SYTUACJA KORONY!!! Pędzą z przewagą kielczanie, Aankour zagrywa do Abalo, z piłką mija się Rudol, pada na ziemie, Hiszpan ma przed sobą tylko bramkarza, ale broni Kudła! Wszyscy kibice złapali się za głowy, zrobiła to też ławka szkoleniowa kieleckiej drużyny. Niesamowite...

Rzut wolny dla Korony. Dośrodkowanie Kiełba, uderza głową Rapa, obrońca gości i musi przenieść piłkę nad poprzeczką Kudła.

Teraz świetna akcja Murawskiego. Kapitanie minął Grzelak, wpadł w pole karne - został zablokowany. Po chwili uderza jednak Delev - bardzo mocno, ale znów blokują kielczanie. Ufff... Było groźnie.

Wysoki pressing Korony - świetnie to wygląda, gubią się Portowcy! Naprawdę, nie wiemy co zrobił Maciej Bartoszek, ale żółto-czerwoni grają jak za czasów "Bandy świrów" i Ojrzyńskiego.

Zdjęcie sprzed meczu, teraz kibiców jest nieco więcej ;)

Teraz Palanca, zza pola karnego! Ponad. Ale wcześniej Korona przeprowadziła dwa ciekawe, szybkie ataki. Gra żółto-czerwonych znów może się podobać!

Atakuje Pogoń, ale świetnie na lewym skrzydle powstrzymał rywala Możdżeń - klasowa interwencja, godna... hm... Łukasza Piszczka.

Wariaty.

Dalej nie potrafimy zrozumieć tej sytuacji, ale fakty są jasne: ten mecz rozpoczął się dla kielczan najlepiej jak tylko mógł. Pogoń jednak rozwścieczona, widać, że to będzie znacznie trudniejsza I połowa od tej z Zagłębiem.

GOOOL DLA KORONY! Co to w ogóle za sytuacja?! Rzut wolny, wydawało się fatalnie wykonany, bo wprost pod nogi obrońcy Pogoni, ale ten nie trafia w piłkę. Ta dolatuje do Markovicia, uderzenie zza pola karnego, leci prosto w Kudłę, lecz ten... puszcza ją pod brzuchem. "To jest polska liga" - komentują co bardziej złośliwi na trybunach.

Abalo pędzi prawym skrzydłem, fauluje go Fojut i sędzia bezlitosny! Żółta kartka dla piłkarza ze Szczecina.

Kolejna okazja dla gości, Nunes z lewego skrzydła, głową Frączczak, ale z trudnej pozycji i piłka przelatuje daleko obok prawego słupka.

Ależ mecz od początku! Teraz błąd Abalo, pędzi z piłka Gyurcso, mocno, ale w sam środek - i ma problemy Małkowski, wypluwa piłkę. Na szczęście bez zagrożenia.

Pierwsza okazja dla Korony! Jest w dobrej sytuacji Kiełb, ale marnuję tę akcję, wybijają piłkę goście.

I zaczęli! Na trybunach wzmaga się doping. "Kielce, Kielce, Korona" - to nie żart.

15:28

Dzisiaj kapitanem Korony, pod nieobecność Dejmka, będzie Rymaniak.

15:27

Piłkarze już na murawie, zaraz zaczynamy!

15:27

15:26

Przed kasami niewielkie kolejki, ale jednak kielczanie wciąż kupują bilety na to spotkanie. Nad murawą utrzymuje się delikatna mgła.

15:24

I NIESPODZIANKA. Dani Abalo wskakuje do podstawowego składu, w miejsce Michała Przybyły, który w poniedziałek zanotował dość słaby występ.

15:23

Dzisiaj w pierwszym składzie Korony oczywiście brakuje Radka Dejmka, który musi pauzować za żółte kartki. Do jedenastki, po długiej przerwie, wraca Djibril Diaw! Jesteśmy bardzo ciekawi jego dyspozycji.

15:21
15:20
15:20

W poniedziałek na trybunach zasiadło niewiele ponad 4 tys. kibiców. Dzisiaj, z tego co widzimy, powinien być lekki progres, ale też bez przesady. Spodziewamy się, że frekwencja przekroczy nieznacznie 6 tys. osób.

15:17

Dzisiaj w Kielcach, kogo byśmy nie spotkali po drodze, wszyscy pozytywnie nastawieni do spotkania z Pogonią. Oby te dobre humory utrzymały się również po 90. minucie.

15:16

To nasze samochodowe, redakcyjne, cytrynowe radio KŁAMIE - snapchat ewidentnie pokazuje nam, że na trybunach mamy dokładnie 0 stopni ;)

Czas zmienić pojazd.

15:15

Aha, składy obu drużyn już od jakiejś godziny są "wbite" w system - możecie je sprawdzić w odpowiedniej rubryce.

15:13

Dobra, nie będziemy kłamać. Dzisiaj nie jest tak fajnie, jak kilka dni temu. Jest zimno. To będzie trudny dla nas mecz, szczególnie dla naszych palców.

15:11

Haaaalo Kielce, jesteśmy na Kolporter Arenie, tu, gdzie Korona dzisiaj zdobędzie kolejne 3 punkty. Tak, tak - jesteśmy optymistami po poniedziałkowej potyczce z Zagłębiem Lubin, ale jak będzie? Zobaczymy. Tomasz Porębski, witam ponownie.

13:56

Mecz rozpocznie się o godz. 15.30. Zapraszamy!

13:54

ck2016-11-26 17:22:20
@Noname czyli ludzie kupują bilety i oglądają mecz w domu w TV ???
Noname2016-11-26 17:16:58
Frekwemcja na stadionie podawana jest w oparciu o ilość sprzedanych biletów i karnetów. Nie liczy się ilości faktycznych wejść.
mnie sie wydaje że wiecej jest2016-11-26 17:16:36
ochroniarzy niż kibiców, przynajmniej do zamieszek nie dojdzie
Tak Tak ALKOMAT2016-11-26 17:12:37
się przydał...................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To są ludzie starej daty wiedza2016-11-26 17:08:22
że to co im zostało to propaganda, będziesz pluł na nich a oni i tak powiedzą ci że deszcz pada, gdzie oni pójda do roboty wtym wieku, spółek państwowych nie ma więcej a i tak ich nawymyślali w cholere
ck2016-11-26 17:05:05
@NIE bo NIE do frekwencji pewnie wlicza pustą strefę buforową i wyłączony sektor za bramką gdzie jest reklama
NIE bo NIE2016-11-26 16:57:56
Paprocki to chyba wlicza pracowników, stewardów, chłopaków od podawania piłki, dziennikarzy, foto reporterów, piłkarzy, sztab szkoleniowy, zabezpieczenie medyczne, bo raczej wątpię żeby było aż samych kibiców ponad 5tyś tak jak podawał spiker
Propozycja2016-11-26 16:42:37
za świetne zdjęcia,
może wycieczki szkolne prowadzać należałoby na te mecze bilet w cenie złoty jeden polski -z 25 szkół po sto uczniów i 2500 frekfencja lepsza + z podkieleckich wsi drugie tyle, a i w kasie 5 000,- PLN więcej.