Łukasz Sekulski (39')
1:0

Arka Gdynia

19:54

Sporo było szczęscia w tym zwycięstwie, to musimy przyznać. Arka dominowała w drugiej połowie, ale Korona to ma! Kto by pomyślał? Trzecie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Tomasza Wilmana i drugie miejsce w tabeli. To naprawdę się dzieje! Dzięki za dzisiaj, Wojtek Staniec!

19:53

KONIEC! MAMY TO! KORONA WICELIDEREM EKSTRAKLASY!

Ile tu się dzieje, ile szczęscia....

Diaw! Odbijamy! Uderzał Szwoch!

Nieudane wybicie, ale jest Diaw! Wybija!

Ma piłkę Gostomski!

Znowu Arka, aut z okolic pola karnego!

Wybijamy! Długa piłka na Aankoura.

Długa piłka na Zjawińskiego, ale na aut Dejmek.

Korona walecznie w narożniku boiska, przedłużamy najbardziej, jak się da.

Indywidualnie Zając w polu karnym Arki, wywalczony rzut rożny.

Słaba, odchodzącą wrzutka i Korona ma aut.

Rożny dla Arki!

Aż cztery minuty doliczone!

Cały stadion na stojąco, Korona ma piłkę pod bramką Arki. Walczy Nabil Aankour.

Nowe zwyczaje na stadionie - na trybunach pojawiła się sympatyczna pani sprzedająca popcorn... Czyżby powoli angielskie zwyczaje zawitały na Kolporter Arenę?

Kartka dla Dejmka, faulowany gracz Arki przy linii, ale nic nie mają z tego wolnego.

Kontra Korony! Możdżeń do Abalo, ale Hiszpan źle dograł do Aankura.

Ma jakiś problem zdrowotny Maciek Gostomski, przed chwilą pytał się go trener Dutkiewicz, czy da radę kontynuować grę. Nasz golkiper zapewnił, że da.

Fauluje Kallaste, za to kartka. Groźnie pod naszą bramką, rzut wolny dla Arki.

Ale co to za zmiana - boisko opuścił były gracz Realu Madryt, a zmienił go uczestnik Ligi Mistrzów w barwach bułgarskiego Łudogorca.

Będzie debiut w Koronie! DANI ABALO!

No i nasza perspektywa!

Korona pod bramką Arki, kielczanie długo grają piłką, utrzymują się. Ostatecznie wrzuca Palanca, ale łapie Gostomski.

Świetną okazję mógł mieć teraz Tomasz Zając, wystarczyło tylko wygrać pojedynek biegowy. To się nie udało.

Trzecia zmiana w Arce - Abbott za Bożoka.

Co ciekawe - zgasło teraz światło na części trybun, ale nie przeszkadza to w kontynuowania spotkania, główne lampy nadal działają.

Teraz świetnie próbował Władek Gabovs, ale czujnie defensorzy. Powalczył jeszcze Zając, ale po drodze wpadł na Jałochę i sędzia odgwizdał faul.

W ataku gra teraz Tomek Zając, a Gabovs zajął miejsce na prawym skrzydle.

7356 osób dzisiaj na Kolporter Arenie!

Jest zmiana w Koronie - schodzi Sekulski, wchodzi Władek Gabovs.

Ciężkie chwile Korony, Sołdecki przeszedł pół boiska, ale nie miał prawa! Kapitalnie jednak dzisiaj Maciek Gostomski! Kolejna świetna interwencja

Zając teraz napiera na bramkę, najpierw świetnie jednak przechwycił, zaraz dobre podanie, ale mamy problem z dobrą wrzutką. Ostatecznie uderza były gracz Wisły Kraków, ale prosto w bramkarza.

Schodzi z boiska Adam Marciniak, wchodzi Rafał Siemaszko.

Korono, pobudka! Teraz kontra Palanki, kończy ją Pyłypczuk i mamy rzut rożny. Sprytnie rozegrany, szybko. Piłkę na Nabil i uderza po krótkim rogu, łapie Jałocha.

Nic z tego nie ma, znowu Arka, która ma ogromną przewagę. Kapitalnie teraz Zjawińki, ale poprzeczka ratuje Koronę.

Świetnie teraz Diaw w pojedynku jeden na jeden ze Szwochem i wychodzimy z kontrą.

Groźnie teraz Arka, ale uderzenie Yussuffa broni Gostomski.

Świetnie teraz odnalazł się pod polem karnym Możdżeń i przechwycił wybitą piłkę. Udany drybling, ale przechwycone jego prostopadłe podanie.

Teraz Palanca zajmie miejsce za Łukaszem Sekulskim na pozycji "10", a w linii z Mateuszem Możdżeniem zagra Nabil Aankour.

Będzie pierwsza zmiana w Koronie. Za Marcina Cebulę wejdzie Tomasz Zając.

PYŁYPCZUK głową! Świetnie na nos dograł Palanka z wolnego, ale prosto w ręce Jałochy Ukrainiec.

Ma teraz spore kłopoty Korona, aby wyjść z własnej połowy. Arka w natarciu, a kielczanie zamknięci we własnej "szesnastce". Z daleka uderza jeszcze Łukasiewicz, ale pewnie Gostomski.

Było przez moment groźnie pod naszą bramką, ale pewnie łapie do koszyczka piłkę Gostomski.

Ostro Arka od początku. Uderza Zjawiński, ale blokuje Kallaste.

Jedna zmiana w Arce - Rahid Yussuff za Adriana Błąda.

Szwoch i gramy!

Są już kielczanie!

Z podniesionymi głowami mogą schodzić na przerwę nasi zawodnicy.

I tyle w pierwszej części, wracamy za kwadrans.

Kolejny rzut rożny dla gości, ale piłka przeciągnięta.

Ileż teraz mamy szczęścia! Zjawiński był o krok od skierowania piłki do pustej bramki po zagraniu z drugiej linii. Od bramki nasz golkiper.

Ależ teraz doskonale Gostomski! Dwa razy ratuje nas golkiper! Najpier uderzenie po krótkim rogu, po chwili zamieszanie po rożnych! Dwa razy świetnie w bramce Maciek Gostomski!

Ależ to był festiwal absurdu i nieporozumień, ale czy to ma znaczenie? Piłka w siatce! Zaczęło się od Cebuli, potem był Nabil i odebranie piątką. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Palanka, ale do odbitej przez Jałochy piłkę dopadł Aankour i zgrał głową na trzeci metr do Sekulskiego! Ten z umieszczeniem jej w siatce nie miał problemów!

Gooooooooool! Sekulski!

Przechwycił na linii środkowej piłkę Sekulski, odegrał do Palanki. Hiszpan indywidualnie, ale na jego drodze do bramki stanął Sołdecki.

Piłka wybita, ale świetnie zatrzymał ją Aankour. Po chwili Rymaniak na prawą stronę do Pyłypczuka, ale wrzutka Ukraińca wybita.

Okazja dla Korony po faulu Łukasiewicza z około czterdziestu metrów.

Korona w natarciu!

Sekulski! Nie strzelił teraz, a sytuację miał doskonałą. Robotę zrobił Aankour, który przedryblował na skrzydle i świetnie wycofał piłkę na dziesiąty metr. Odbił to jeszcze na aut Jałocha.

Fajny, bardzo obiecujący był początek tego meczu. Szkoda, że zawodnicy obu zespołów nie poszli za ciosem, bo teraz naprawdę nie dzieje się wiele...

Obudziła się Arka, indywidualnie na skrzydle Błąd, ale to kielczanie zaczną od bramki.

Ależ teraz zadrżały nam serca, bo wrzucał Szwoch, a piłka przeleciała o centymetry obok słupka. Był jednak spalony.

Aut dla Arki w okolicach naszego pola karnego, ale wybijamy piłkę. Dograł jeszcze zwrotną w pole karne Szwoch, ale świetnie w obronie Palanka.

Ależ powalczył teraz Sekulski, zagrał wślizgiem do Rymaniaka. Prawy obrońca chciał uruchomić jeszcze na prawym skrzydle Cebulę, ale zagrał za mocno.

Wrzuca Palanka, ale piłka wychodzi za daleko. Świetnie jednak Możdżeń i nie ma zagrożenia!

Korona dzisiaj taka ciut hiszpańska, chce grać finezyjnie, ale to nie zawsze się udaje. Tak, jak teraz, kiedy przed polem karnym wymieniali piłkę ze sobą Sekulski z Aankourem, ale przechwyciła Arka. Teraz znowu Rymianak na prawej stronie, ale faulowany. Kolejna okazja.

CEBULA! Miał piłkę na nodze po doskonał wymianie Palanki z Pyłypczukiem! Zgrał jeszcze Sekulski, ale nasz pomocnik z dwudziestego metra trafia wysoko nad bramką!

Znowu z wolnego Palanka, było groźnie! Nie trafia znowu w piłkę Diaw!

Było teraz groźnie pod bramką Arki! Wrzutka od Palanki, głową nie trafił Diaw, ale piłka jeszcze pod nogami Aankoura. Francuz jednak zablokowany.

Siadło trochę tempo po intensywnym początku. Korona próbuje grać piłką, rozgrywa od tyłu. Kończy się to jednak zwykle na czterdziestym metrze od bramki Jałochy.

Spora grupa kibiców z Gdyni dzisiaj na stadionie.

Podostrzyła się atmosfera, teraz agresywnie wpada Bożok w Możdżenia. Piłka dla Korony.

Ależ mocno zaatakował teraz Adam Marciniak Marcina Cebulę. Dostał za to żółtą kartkę.

Ależ skutecznie Korona pressingiem, gubi się Arka. Szkoda, że tego nie wykorzystujemy.

Korona stara się grać piłką, na razie ładnie to wygląda. Arka wysokim pressingiem, ale sobie z tym radzimy.

Jeszcze powalczył o piłkę Diaw, ale szybszy przy niej był Jałocha.

No i pierwsza akcja Korony - długa piłka od Rymaniaka do Sekulskiego. Nabil Aankour wywalczył rzut rożny, ale z tego niewiele mamy.

Sekulski i gramy!

18:00

Przed meczem jeszcze ciekawostka - mecz rozgrywany przez dzieciaki wraz z kapitanami obu zespołów.

17:58

17:58

Są i oni!

17:46

Ciekawa rzecz - piłkarze Arki po zakończonej rozgrzewce podbiegli pod sektor kibiców gości i zakrzyknęli "Kto wygra mecz". W sumie - ciekawe!

17:35

Kilka zmian w składzie Korony. Kontuzjowanego Jacka Kiełba zastąpi Miguel Palanca. Do wyjściowej "jedenastki" wraca też Nabil Aankour i zajmuje miejsce pauzującego za kartki Rafała Grzelaka.