1:2

Łukasz Sekulski (60')
Radek Dejmek (82')

19:53

Słaba pierwsza połowa, druga też nie najlepsza, ale koniec końców wygrywamy! Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo kieleckiego zespołu w tym sezonie! To się liczy, za to brawo! Za dzisiaj dziękujemy już. Zostańcie z CKsportem, za chwilę konferencja i wypowiedzi piłkarzy. Dziękuję, Wojtek Staniec!

19:51

KONIEC! MAMY TO! BRAWO KORONA!

Przejął piłkę Miguel Palanca przed polem karnym! Oddał strzał, ale za wysoko. Jeszcze kontra Wisła, ale odbijamy.

Długa piłka na Kiełļa, przewrócił się nasz skrzydłowy, ale nie ma faulu. Od bramki Kiełpin.

Leży na murawie Grzelak, wymaga pomocy. Czas ciągle leci...

Taka ciekawostka - nasi kibice skandują nazwisko naszego bramkarza, Maćka Gostomskiego.

Jeszcze Wisła swoją prawą stroną, walczył tam Kallaste, ale świetnie wyszedł w górę Gostomski i złapał piłkę!

Gabovs świetnie odnalazł się w polu karnym, zagrał do Palanki, ale zamieszał się dryblingu Hiszpan. Kontra Wisły! Trzy minuty doliczone!

Mocno potraktowany teraz Rymaniak, ale podnosi się nasz defensor. Zaczynamy z rzutu wolnego.

Niepotrzebnie zwlekał teraz z wybiciem Vanja, ale na szczęście Wisła tego nie wykorzystała. Łapie to - przy asekuracji Grzelaka - Gostomski.

Kiełb zabawił się teraz w narożniku boiska z zawodnika Wisły, sprytnie próbował jeszcze uruchomić Palankę, ale Hiszpan na spalonym.

Dzieje się na murawie - kartka dla Możdżenia. Po chwili rzut wolny, uderza Furman, ale pbez trudu łapie to Maciek Gostomski!

Jeszcze zmiana w Koronie - za Pyłypczuka wchodzi Vanja Marković.

Rzut rożny dla Korony - zgrał piłkę wzdłuż bramki Diaw, a dzieła dokończył Dejmek! Tak ma być!

Goooooooooooooooooooooooooooool!

Jeszcze kartka dla Kuna.

Pomylił się teraz Gabovs, ale jego niefrasobliwości nie wykorzystali miejscowi. Słabo dograł Furman.

Wychodzi z kontrą Gabovs, świetnie Łotysz, ale agresywnie wszedł w niego Wlazło. Kartka!

Ludzie Kaczmarka złapali wiatr w żagle. Świetnie teraz zamknęli Koronę i uderzają na bramkę. Próbę Stefańczyka udało się jednak zablokować.

Rzut wolny Palanki, piłka wybita i świetna kontra Wisły. Wyszło czterech zawodników gospodarzy, było dużo miejsca, ale wrócił w ostatniej chwili Hiszpan i wybił piłkę.

W międzyczasie zmiana w Koronie. Vladek Gabovs za Marcina Cebulę.

Ależ zaspaliśmy teraz w obronie... Świetna centra na jedenasty metr, a piłkę z powietrza uderzył Dimitrat Iliev. Nie miał szans Gostomski przy tym zagraniu.

No tracimy gola... Iliev.

Korona po zdobyciu bramki cofnęła się, to płocczanie mają inicjatywę. Teraz wpadł jeden z miejscowych w pole karne po minięciu Rymaniaka, ale zagranie udało się zablokować. Od bramki Gotomski.

Zmiana w Wiśle. Wlazło za Krivetsa.

Dał się teraz ograć Kiełb Ilievovi, ale zaasekurował go Diaw i wybił na rożnego.

Teraz znakomicie Gostomski na linii po uderzeniu głową z bliska!

Palanca z wolnego z narożnika z boiska, ale piłka wybita. Na szczęście przechwycił ją Cebula i uspokoił grę podaniem do Gostomskiego.

Zmiana w Koronie - schodzi strzelec gola, a za niego Palanca.

Jeszcze zmiana w Wiśle. Giorgi Merebaszwili za Recę.

Ależ to zrobił nasz napastnik. Świetnie minął Kiełpina i piłka w pustej bramce! Prowadzimy!

Gooooooool! Sekulski!

SEKULSKI! Dlaczego on tego nie trafił?! Świetna prostopadła piłka na głowę, ale nasz napastnik minął się z futbolówką.

Fajna, składna akcja Korony. Cebula na skrzydło do Możdżenia, ten sprytnie do Rymaniaka. Prawy obrońca jednak fatalnie wrzucił. Kontra płocczan, ale czujny Ken Kallaste.

Reca! Ależ było blisko, naprawdę, piłka minęła słupek o centymetry.

Korona mocniej przycisnęła i byłaby okazja do uderzenie dla Możdżenia, ale do piłki dopadł szybciej Cebula i ją stracił. Po chwili jeszcze sfaulował jednego z Wiślaków.

Kolejny raz kielczanie, znowu Kiełb z wolnego, ale sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym jednego z żółto - czerwonych.

Korona próbuje szczęścia po rzucie z autu. Cebula na głowę Diawa, ale Senegalczyk zablokowany.

Grzelak wziął grę na swoje barki, minął obrońcę, przedarł się pod pole karne i oddał strzał. Wysoko jednak nad bramką.

Znowu "Ryba", ale tym razem bez trudu łapie Kiełpin.

Świetne zagranie od Kiełba do Możdżenia. Ten z woleja, ale zbija to Kiełpin na rzut rożny. To była kapitalna okazja.

Pierwsza akcja Korony - Kiełb do Kallaste na lewą stronę. Uderzenie Estończyka wybite na rzut rożny.

Zaczęła Wisła, gramy!

No i tyle do przerwy. Bezbramkowy remis, brak okazji bramkowych i brak emocji.

Okazja dla Korony, faulowany Pyłypczuk. Do wolnego podszedł Kiełb, ale sygnalizowany strzał obronił Kiełpin.

Dwie minuty doliczone.

Ależ okazja Wisły - z rożnego Furman, a głową na krótkim słupku Jose Kante. Uderzenie minimalnie nad poprzeczką.

Tyle udało się na ten moment zrobić.

No i wreszcie usłyszeliśmy naszych kibiców, jest ich całkiem sporo, ale dokładnie nie ocenimy - siedzimy po tej samej stronie stadionu.

No i najbardziej zagorzali fani Wisły.

Teraz Rymaniak, próbował szczęścia w dośrodkowaniu z prawie 40. metra. Walczył oczywiście o piłkę Sekulski, ale bez trudu złapał to Kiełpin.

Obudziła się teraz Korona - kolejna akcja, niezbyt składna, ale zawsze. Tym razem Pyłypczuk z lewego skrzydła, ale nie zamknął tego Sekulski.

W międzyczasie kartka dla Grzelaka. Będzie pauzował w meczu z Arką.

Indywidualnie Możdżeń, przedarł się w pole karne, ale zablokował go Kiełpin. Dobijał to jeszcze Kallaste, ale piłka na rożnym. Z tego wrzuca Kiełb na głowę Diawa i kolejny stały fragment dla złocisto - krwistych.

Ależ to była groźna główka po rzucie rożnym. Piłka zatrzepotała na bocznej siatce, minimalnie omijając kluczowy prostokąt. Ogromna radość fanów Wisły, ale - co oczywiste - szybko zostali sprowadzeni na ziemię.

Po raz kolejny fatalnie Cebula, mogło być groźnie pod bramką Kiełpina, ale podanie wychowanka Pogoni Staszów było zdecydowanie poza zasięgiem umiejętności biegowych Mateusza Możdżenia.

Nie ma sensu ukrywać - Wisła ma na razie więcej z gry i to gospodarze dominują. Tak, jak teraz - uderzał Krivets, ale wysoko nad bramką.

Wrzucimy mały kamyczek do ogródka organizatorów meczu w Płocku - warunki pracy mediów pozostawiają wiele do życzenia.

Akcja Korony, dłużej utrzymali się teraz kielczanie na połowie Wisły, ale zakończyło się to tylko wrzutką Kiełba, bardzo niecelne.

Ooo - pojawili się teraz i nasi kibice, z niespełna dwudziestominutowym opóźnieniem.

A na trybunach jest za to delegacja zarządu klubu, z prezesem Paprockim na czele.

No i nasza perspektywa.

Było teraz groźnie pod naszą bramką odnalazł się Krivets, ale uderzył minimalnie niecelnie.

Akcja Korony, zaczęło się od sprytnego rozegrania Możdżenia, potem Cebula wypatrzył Kiełba. "Rybka" wypatrzył na prawym skrzydle Pyłypczuka, ale "Ruski" nie doszedł do piłki.

Ależ pomylił się teraz Diaw, przestawił go Kante w narożniku boiska. Wrzutka Hiszpana, ale bardzo niecelna.

Odpowiadając na pytanie - nie ma jeszcze naszych kibiców, nie widać śladu ich obecności.

Cezary Stefańczyk na prawym skrzydle, dobiegł do linii i wrzucił, ale prosto na głowę Diawa. Do dobitej piłki dopadł jeszcze Furman, ale uderzenie wysoko nad bramką.

Udany przechwyt Grzelaka, ale Korona po raz kolejny nie może wyjść z kontrą. Hamulcowym Cebula, który ma problem z kierunkowym przyjęciem piłki.

Żółta kartka dla Pyłypczuka za faul na Bozicu pod polem karnym Wisły. To drugie upomnienie dla Ukraińca w tym sezonie.

Fatalnie wykonany rzut rożny przez zawodnika Wisły, piłka wyszła zza linię końcową.

Było teraz gorąco, akcja Wisły prawą stroną, wrzucał zawodnik z Płocka, ale zaasekurował to Kallaste wybiciem na aut.

Kontra Korony - Pyłypczuk pociągnął akcję środkiem, oddał strzał, ale zablokowany.

Piknikowa jest trochę atmosfera na stadionie w Płocku - nikt na nic nie reaguje :)

Wisła próbuje konstruować akcję od tyłu. Wychodzi to jednak nieporadnie, wychodzą z piłką na aut. Kielczanie zaś przyczajeni, trochę za podwójna gardą - czekają na swoją szansę.

Kielczanie próbowali wyjść z kontrą, ale nic z tego nie ma.

Okazja dla gospodarzy - rzut wolny spod linii bocznej, dogrywa Furman, ale piąstkuje to Gostomski.

Sekulski i gramy!

18:00

17:59

Są i oni! Kielczanie tradycyjnie - na żółto - czerwono :)

17:47

Mimo zapowiedzi nie ma wielu niespodzianek w składzie - od początku widzimy na boisku Bartka Rymaniaka, na skrzydłach zaś Siergiej Pyłypczuk i Jacek Kiełb.

17:45
17:38

Pierwszy raz od dawna jesteśmy na stadionie im. Kazimierze Górskiego i - niestety - nic się nie zmieniło.

17:36

Witamy z gorącego Płocka! 7. kolejka Lotto Ekstraklasy, w której Korona podejmie Wisłę Płock. Solidny beniaminek ma stanąć na drodze rozpędzonej Korony. Czy to się uda? Witam i zapraszam, Wojtek Staniec.

Diamir2016-08-26 19:35:52
No i jednak malostkowosc naszych piłkarzy wzięła "gore" nad zdrowym rozsądkiem - cofamy się we własną 16 i bronimy parodia
kolo2016-08-26 19:35:02
rymaniak zlaz nawet inwalidzi z plocka robia z ciebie szmate. grzelak dzieki za brame dla plocka lepszy nie jestes
Jejku2016-08-26 19:34:18
Po co oni się bronią nie lepiej szukac kolejnego gola? I wyszli jak zwykle tak się bronią że tracą
dommell2016-08-26 19:33:41
Grzelak nie zdążył...znowu
Diamir2016-08-26 19:33:11
Wreszcie brawo tylko teraz nie cofać się zbyt głęboko i nie oddawać inicjatywy gospodarza
Scyzoryk2016-08-26 19:14:11
Cebula do zmiany
JarkoCK2016-08-26 19:07:03
Zero pomysłu na gre! Maskara
gimba2016-08-26 19:05:46
wilman- parkingowy powinien sprzatac a ty zbierac oplaty do niczego wiecej sie nie nadajesz