4:1

Lech Poznań

Marcin Robak (16')

22:25

Ależ bajeczny mecz! Jak wygrywać, to właśnie tak i z takimi rywalami! To była Korona, na którą chciało się patrzeć - skuteczna, efektywna i waleczna! Brawo dla złocisto - krwistych! Ogromny szacunek dla ludzi Wilmana! I tak ma być! Zostańcie z CKsportem, za chwilę przepytamy bohaterów tego meczu. Za dzisiaj dziękuje już Wojciech Staniec!

22:24

KONIEC! MAMY TO!

Faul taktyczny Trałki na Cebuli i żółta kartka.

Jeszcze kartka dla Wilusza.

Ależ kontra, sprytnie Gabovs. Wpadł w pole karne Cebula, wystawił Aankourowi, ale nie dał rady Marokańczyk.

Rymaniak dał sobie teraz odebrać piłkę. Walczył o nią Jevtić i wywalczył rzut rożny.

Majewski z wolnego, ale bardzo niecelnie.

Jeszcze Lech, będzie rzut wolny. W międzyczasie zmiana. Schodzi Możdżeń, wchodzi Cebula.

Kładą się na murawie zawodnicy Lecha, grają na czas. Dziwne to trochę, bo na ich miejscu chyba szybko wolelibyśmy uciec z murawy Kolporter Areny.

Jeszcze żółta kartka dla Pyłypczuka. Szczerze? Nie mamy pojęcia, za co.

Schodzi Kiełb, wchodzi Gabovs. Ogromne brawa dla "Ryby"! Świetny mecz skrzydłowego.

Pchnął teraz defensor Lecha jednego z naszych zawodników. Widać frustrację u zawodników "Kolejorza". Korona jest dzisiaj doskonała!

Rzut rożny dla Korony, piłka zagrana krótko do Aankoura, a ten doskonale w pole karne na głowę Grzelaka, który idealnie zmieścił piłkę głową w bramce!

Grzelak! Gooooool!

Ależ akcja Korony, wpadamy w pole karny. Palanca zabawił się z obrońcami, zgrał do Aankoura. Marokańczyk chciał jeszcze obsłużyć "Ruskiego". Zorientowali się w ostatniej chwili poznaniacy.

Korona się teraz bawi, ośmieszają wręcz graczy Lecha, który momentami nie wie, co się dzieje. Teraz wpada Kiełb w pole karne, fajny, udany drybling, ale uderzenie nieskuteczne.

Lech próbuje rozgrywać, ale to wszystko na ich połowie. Korona broni się naprawdę mądrze, spokojnie wychodzi spod presji.

"Co wy robicie, wy nasze barwy hańbicie?" krzyczą kibice Kolejorza.

5989 osób dzisiaj na Kolporter Arenie.

Ileż miejsca miał Hiszpan. Na luzie ograł jednego obrońcę, potem odskoczył od drugie i huknął z około 25 metrów prosto w okienko! Fantastyczny gol!

Ależ goool! O matko! Palanca!

Ależ powrót Rymaniaka, świetnie zatrzymał akcję kontrę Lecha i odebrał piłkę Makuszewskiemu.

Zwolniła teraz tempo Korona. Palanca utrzymał się  przy piłce przy linii i wywalczył aut.

Owacje na stojąco dla strzelca dwóch bramek, Łukasza Sekulskiego.

Zmiana w Koronie! Wejdzie Palanca, schodzi Sekulski.

Lech naciera, bardzo mocno. Wybija to jednak Aankour.

Robak! Kojeny raz urwał się Wierchowcowowi, ale znowu obok słupka!

Ależ teraz było blisko, znakomicie utrzymała się Korona, ale prostopadłe podanie od Możdżenia przechwycił Gumny.

Kibice Lecha głośno wyrazili dezaprobatę dla działań prezesa Paprockiego.

Aankour, piekielnie daleko z autu, wybija Kadar. Po chwili znowu Marokańczyk z francuskim paszportem, tym razem zgrywa do Możdżenia, a ex - lechita piekielnie mocno z woleja prosto w słupek.

Fajny obrazek chwilę po bramce. Kiełb od razu po wspaniałej asyście podbiegł do trenera Wilmana, który wyściskał swojego "nowego" skrzydłowego, a potem udzielił mu wskazówek na dalszą fazę gry

Oj, mogliśmy teraz się mocno naciąć. W polu karnym urwał się Robak, uderzył po długim rogu, ale minimalnie niecelnie!

No i znowu zdjęcia, które aż chce się dodawać do relacji! Radość kielczan pod sektorem gości!

Ależ zrobił robotę "Ryba"! Kapitalny zwód przed polem karnym, doskonała wrzutka prosto na głowę Sekulskiego, który idealnie zmieścił piłkę w bramce Burica!

SEEEEKUUUULSKI!

Kiełb miał sporo miejsca pod polem karnym Lecha, szykował się już do strzału, ale wypatrzył jeszcze na skrzydle Możdżenia, do którego podał za mocno.

Lech w ataku, dogrywa z daleka Kędziora w pole karne, ale wybija Wierchowcow. Co gorsza - poznaniacy utrzymują się przy piłce i nadal rozgrywają a połowie Korony.

No i gramy!

Gracze Lecha już na murawie. W przerwie jedna zmiana - Formella za Gajosa.

Widzimy się po kwadransie, jak na razie nie jest źle.

I koniec pierwszej połowy!

Zaatakował mocno Kallaste Trałkę, za co dostał żółtą kartkę.

Dwie minuty doliczone.

Atakuje Korona prawą stroną. Wrzucił Pyłypczuk, ale wybili to obrońcy, po chwili Rymaniak, ale znowu górą defensorzy.

Przechwyt Aankoura w środku pola, dobra piłka na skrzydło do Rymaniaka, ale nasz boczny obrońca wywalczył jedynie aut.

Mądrze zastawił się teraz Sekulski, zakatował go Kadar, za co dostał żółtą kartkę.

Rzut rożny, wrzuca Kiełb, piłka odbita, dopada do niej Aankour, ale wcześniej fauluje jednego z Lechitów.

Prostopadle teraz Kiełb wypuścił Kallaste, ale szybkim wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny Kędziora.

Agresywny atak Rymaniaka, kartka dla naszego defensora.

Majewski, kolejny kapitalny rzut wolny. Piłka w kierunku Wilusza, ale były stoper Korony nie zorientował się w tej sytuacji i nie zdołał oddać strzału.

A co na "Młynie"? Cały jeden kibic.

Kiełb z rożnego, kapitalnie wygrał pojedynek główkowy Pyłypczuk, ale piłka obok słupka bramki Burica.

Kapitalnie dograł z wolnego Majewski, zamieszanie w naszym polu karnym, ale ostatecznie wybijamy. Po chwili rzut rożny, ale jakoś udaje się to uspokoić.

Niepewnie teraz w bramce Pesković, nie zrozumiał się z Wierchowcowem, ale bez konsekwencji.

Mocno potraktowany teraz przez Marcina Robaka Siergiej Pyłypczuk, za co napastnik Lecha dostał żółtą kartkę.

Indywidualnie Rymaniak na prawej stronie, ograł obrońcę, ale dośrodkowanie bardzo niecelne.

Nasza perspektywa na dzisiejszy pojedynek.

Przeciągnięta wrzuta Kiełba z rzutu rożnego, poznaniacy bez trudu wybiją zza pole karne.

I teraz "Ruski"! Uderzył z bardzo daleka, z trudem na rzut rożny Burić.

Miał piłkę na nodze Sekulski, mógł zrobić wszystko. Oddał Kiełbowi, ale "Ryba" fatalnie to rozegrał.

Takie zdjęcia, to my możemy robić ciągle!

Ależ pewnie uderzył Sekulski, brawo! Prosto w róg, bez szans Burić.

Gooooool!

Mateusz Możdżeń wziął piłkę, dał Sekulskiemu.

Do piłki podchodzi Sekulski.

Karny dla Korony!

Teraz Korona z rzutu wolnego, z około 30. metrów Jacek Kiełb, bardzo niecelnie.

Fajna akcja Lecha, przed polem karnym na strzał zdecydował się Radosław Majewski, piłka spadła pod nogi Marcina Robaka i był gracz złocisto - krwistych bez trudu pokonał z kilku metrów Michala Peskovica.

Robak! Przegrywamy!

Skonsultowaliśmy to, co piszecie. Diaw jest po prostu kontuzjowany.

Przypomniał nam się mecz Korony z Lechem za kadencji trenera Pachety, wtedy też szybko "Kolejorz" stracił zawodnika, a kielczanie długo bili głową w mur. Ostatecznie wygrali 1:0 po bramce Daniela Gołębiewskiego.

A teraz w akcji Korona, mógł zrobić wszystko Łukasz Sekulski, ale wybrał najgorzej, jak mógł i przy piłce Burić.

No i mamy informację - pierwszy medal dla Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Rio! Brązowy medal dla Rafała Majki!

Okazja dla Korony, naprawdę dobra. Zgrał piłkę Pyłypczuk, ale fatalnie uderzył Aankour.

Nawiązujemy do tego wpisu Mateusza, bo na trybunie prasowym chyba każdy śledzi jednym okiem kapitalny olimpijski wyścig Rafała Majki.

Idealnie ułożył się ten mecz dla ludzi Wilmana, przez ponad 85 minut będą grali w przewadze. Nie dało się zacząć  tego lepiej...

Wychodził sam na sam Jacek Kiełb, faulem powstrzymał go Teteh i dostał czerwoną kartkę! Kielczanie grają w przewadze!

Czerwona kartka dla Tetteha!

Faul jednego z Koroniarzy, dobra okazja dla "Kolejorza" z około 25 metrów od bramki.

"Paprocki, gdzie masz kibiców?!" z trybun Kolporter Areny.

Przerwał to jednak Kadar, bo niefrasobliwie zachował się Sekulski.

Lech w ataku pozycyjnym, błąd Majewskiego i kielczanie w kontrataku.

Czujnie teraz w naszym polu karnym Wierchowcow i kolejny "korner" dla poznaniaków.

Pierwsza akcja dla Lecha, powalczył Majewski i wywalczył rzut rożny.