Dawid Kort (20')
1:1

Serhij Pyłypczuk (42')

19:54

No i mamy pierwszy punkt i to na naprawdę bardzo trudnym terenie. Ładna bramka Pyłypczuka, jeszcze piękniejsza Korta i mamy podział "oczek". Można chyba być zadowolonym, bo widzieliśmy dzisiaj dużo lepszą Koronę niż w Lubinie. To na pewno jest plus. Ciekawi jesteśmy opinii trenera Wilmana i zawodników. Zostańcie z CKsport.pl, to na pewno je poznacie. Za dzisiaj dziękuje już Wojtek Staniec!

19:52

Koniec!

Nie trafił czysto w piłkę Murawski, łapie ją Pesković. Celebruje to wybicie.

Wykonuje Dejmek, ale fatalnie. Pogoń spod własnej bramki.

Faulowany Cebula, piłka dla nas na środku boiska.

Jeszcze rzut wolny dla Pogoni spod linii środkowej! Wybijamy to

Chwila przerwy w grze - nasz golkiper musi zawiązać buta.

Dobra, mocna wrzutka Nunesa, ale bardzo spokojnie Pesković.

Pogoń nie wychodzi jednak z własnej połowy, szczelne szyki kielczan.

Trzy minuty do końca!

A Pogoń w ataku, ale bardzo niefrasobliwie i od bramki wznowi Pesković.

Mocna wymiana zdań pomiędzy kibicami a szczecińskimi dziennikarzami. Kibice mają pretensje o to, że piłkarze nie grają zbyt dobrze. Nie powiemy, dziwne.

No i teraz będzie przerwa w grze i zmiana. Schodzi Gabovs, wchodzi Zając.

Udało się teraz Pogoni wywalczyć rzut rożny, ale wybija to Przybyła. Akcja na wysokości linii środkowej, Korona mocno się broni.

Gwiżdżą miejscowi na swoich ulubieńców, którzy naprawdę nie są w stanie przedrzeć się przez obronę Korony.

Centra Matrasa, ale fantastycznie Rymaniak. Po chwili traci Cebula, ale asekuruje go Pylypczuk i naprawia błąd.

Wrzutka Cebuli, ale "do koszyczka" łapie to Słowik.

Powalczył teraz Przybyła i to się opłaciło, mamy aut.

Leży nasz bramkarz, zwija się z bólu. Będzie jednak gotowy, aby kontynuować grę.

Rzut rożny dla Pogoni - spore zagrożenie pod nasza bramką,ale piąstkuje Pesković.

W Pogoni za Korta wchodzi Akahoshi.

Akcja Rymaniaka, piłka oddana do Grzelaka, a ten uderza bardzo mocno i bardzo niecelnie.

Ujęcie sprzed chwili - moment przed uderzeniem Diawa. Musimy podkreślić jedno, Korona ma po przerwie przewagę.

Diaw głową, ale prosto w ręce Słowika!

Kolejne uderzenie Cebuli zablokowane, nie może "wstrzelić się" się pomocnik.

Rymaniak fauluje taktycznie, żółta kartka!

Przegrał teraz Przybyła pojedynek z Czerwińskim, ale w obronie bardzo pewnie Diaw. Senegalczyk dobrze zagrał w obronie, ale wyprowadzenie piłki już słabsze, wprost na aut.

Ładnie teraz urwał się Cebula Nunesowi, ale dośrodkowanie wybite przez Fojuta. Korona nadal jednak przy piłce. Dobry fragment gry złocisto - krwistych.

Cebula w indywidualnej akcji, ale fatalny drybling.

Jeszcza zmiana w Pogoni - Matras za Drygasa.

Bardzo mocny aut wyrzucony przez Aankoura, a Fojut wybija na rzut rożny.

Błąd naszej obrony, niebezpieczne zagranie, ale bardzo pewnie i czujnie Pesković!

Był na wprost bramki jeden z gospodarzy i w ostatniej chwili zablokowany przez naszych obrońców. Będzie rzut rożny.

Nic z tego autu nie ma, skutecznie Drygas. Przed kontrą ratuje nas czujny Rymaniak, a Dejmek znowu długa piłka i znowu bardzo niecelnie.

Brawa teraz dla Kallaste, wywalczył aut po prawie 50 metrowym sprincie.

No i zmiana w Pogoni. Za Deleva wchodzi Rudol.

Druga zmiana w Koronie, bardziej ofensywna. Cebula za Możdżenia.

Nie trafił w piłkę Drygas, a byłaby to kapitalna okazja na bramkę. Mamy sporo szczęścia.

Próba dryblingu Aankoura, ale umiejętnie zastawił się Fojut i wymusił na Marokańczyku faul.

A w tle? Wyjaśnia sobie coś Diaw z Peskovicem.

Pierwsza zmiana - wchodzi Przybyła za Sekulskiego.

Fauluje Dryga Pylypczuka i dostaje kartkę.

Czujnie Kallaste wybił teraz w ostatniej chwili piłkę, bo wyszedłby sam na sam Zwoliński. Po chwili Korona, ale fatalnie rozegrał Możdżeń.

Wysoki pressing Korony, mocno doskakują kielczanie. Kończy się to kartką dla Sekulskiego za faul na Nunesie.

Akcja Korony po przechwycie Grzelaka, który prostopadle do Sekulskiego. Napastnik oddał do defensywnego pomocnika, a ten nie zdecydował się na strzał i stracił piłke.

Gyursco mocno z rzutu wolnego, ale wybijamy to zza pole karne. Piłka zwrotna, ale niecelna. Od bramki nasz golkiper.

Teraz Pogoń, mocne dogranie z rożnego, ale wyjaśniamy. Jeszcze Murawski, ale za mocno. "Portowcy" w ataku pozycyjnym.

Rzut wolny sprzed chwili.

Uderzenie Aankoura, bardoz mocne, ale niecelne. Od bramki Słowik.

Rzut wolny dla Korony z około 25 metrów.

Było groźnie pod naszą bramką, ostatecznie wrzucał Frątczak, ale pewnie nasza defensywa i od bramki zacznie Pesković.

Aut, wyrzuca mocno Aakour, walczył w polu karnym Diaw, ale nie dał rady oddać strzału. Po chwili kontra Pogoni, ale strzał z daleko bardzo niecelny.

Jeszcze wyjście kielczan na murawę.

No i gramy!

Gospodarze - jeszcze sami na murawie.

Bez zmian w przerwie.

Na murawie są już "Portowcy", nadal czekamy na kielczan.

6234 osób na dzisiejszym meczu.

No i tyle na pierwsza połowę! Przerwa! Schodzimy na przerwę z bardzo dobrym wynikiem! Czekamy w napięciu na drugą część meczu.

Kapitalne podanie od Nabila Aankoura! Czapki z głów, naprawdę! Sam na sam wyszedł Ukrainiec, walczyli z nim dwaj defensorzy, ale "Ruski" to wytrzymał, oddał strzał obok bezradnego Słowika! Wracamy do gry!

Mamy to! Ruski!

Wyjaśnia teraz Sekulski wszystko. Dwa pod rząd rzuty rożne dla Pogoni, ale udaje się nie dopuścić do strzału.

Ależ błąd naszych obrońców. Wpada w pole karne Kort, słaba wrzutka. Nie zrozumiał się jednak Diaw z Peskovicem, sami sobie przeszkodzili w wybiciu piłki. Uratował to Kallaste. Po chwili doszło do spięcia pomiędzy golkiperem a naszym stoperem. Rozdzielił to Rymaniak.

Chwaliliśmy wcześniej Aankoura, ale teraz nasz rozgrywający podał fatalnie. Przerzut prosto w aut.

Diaw uprzedził teraz Deleva i wybił piłkę. Pogoń w ataku pozycyjnym.

Kolejna okazja dla Korony! Kolejna też zmarnowana, nie można tak grać! To naprawdę można było już nawet wygrywać...

To musiał być gol! Sekulski! Pusta bramka z dwudziestego metra, uderzał Sekulski - trafia w słupek. Była pusta bramka...Kapitalna robota Aankoura.

Pytacie o kibiców Korony - nie odpowiemy wam, bo stadion w Szczecinie zorganizowany jest tak, że naprawdę nie widzimy sektora gości. Na razie na pewno ich nie słyszymy.

Ależ bilard teraz - najpierw Możdżeń, potem Gabovs. I jeden i drugi jednak zablokowani.

Kolejny wolny, wrzuca Kallaste, ale mamy z tego tylko aut.

Trener Moskal może być teraz naprawdę zadowolony.

Machają teraz rękami gracze Korony, mają ciąglę pretensje do sędziego Jakubika. A Pogoń? W tym czasie atakuje!

Dziwna decyzja sędziego - kartkę dostał Aankour za faul, który de facto popełnił Grzelak.

Mocno zaatakowany Pylypczuk pod polem karnym, milczy gwizdek sędziego. Po chwili kontra Pogoni, fauluje mocno Grzelak.

W poprzeczkę Diaw...Był rzut rożny, wrzucał Kallaste i kapitalnie uderzył Senegalczyk.

Akcja Korony! Gabovs do Kallaste, ten wypatrzył Sekulskiego, a wypożyczony z "Jagi" snajper wywalczył rzut rożny.

Nic z tego nie ma. Faulowany jeden z zawodników Pogoni w polu karnym, od rzutu wolnego rozpoczną szczecinianie.

Wywalczył teraz w dobrej pozycji rzut wolny Siergiej Pylypczuk. Będzie dogrywał Kallaste.

Nie ma szczęścia Korona. To była naprawdę fantastyczna bramka. Doszukujemy się jednak błędów - głównie w środku pola, bo zbyt dużo miejsca zostawił Kortowi duet Możdżeń - Grzelak. Jak oceniacie to z Waszej, telewizyjnej, perspektywy?

Kapitalne uderzenie Korta... Fantastyczne, naprawdę. Prosto w okienko! Błąd w środku pola i Korona przegrywa....

Przegrywamy! Kapitalny gol...

A tak prezentują się trybuny w Szczecinie!

Wrzutka z lewej strony, na dalszym słupku Gyursco, ale tylko w boczną siatkę.

Podsumowując pierwszy kwadrans - Korona dużo lepsza niż w Szczecinie. Szwankuje jednak gra obronna, co widać.

Prostopadła piłka od Możdżenia do Aankoura, ale Marokańczyk na spalonym.

Kartka dla Kallaste. Niepotrzebny faul na środku boiska.

Fojuuut! Kapitalna wrzutka Murawskiego, ale stoper Pogoni obok słupka. Szwankuje nasza gra obronna przy stałych fragmentach.

Szybka kontra ludzi Moskala, powstrzymuje ją faulem Diaw. Upiekło się bez "kartonika"

Jaką okazję miał Gabovs... Kapitalna robota Aankoura, naprawdę. Teraz zagrał Marokańczyk jak prawdziwa "10. Zamiast jednak spokojnie wykorzystać sytuację sam na sam, to Łotysz uderzył prosto w Słowika.

Wybił teraz Dejmek piłkę, zażegnał niebezpieczeństwo. Szkoda jednak, że futbolówka na aucie.

Trener Wilman nie zmienił dzisiaj zbyt wiele w składzie, liczy jednak na zmianę rezultatu. Na korzyść Korony oczywiście.

Ależ mamy teraz szczęście... Uff.. Zagapili się na nasi defensorzy. Rzut wolny dla Pogoni, szybkie wykonanie, pojawił się gdzieś w polu karnym Murawski, oddał strzał, który o centymetry minął słupek bramki. Zagapił się Diaw.

Nasza perspektywa - dobry widok mamy na grę obronną Korony.

Dogrywa Murawski, jeszcze po drodze piłka trafia w jednego z "Portowców", ale łapie Pesković. Czujny na razie nasz golkiper.

Groźny aut na wysokości pola karnego, wrzuca Adam Frątczak.  Wycofał jednak do Gyursco i Pogoń w ataku pozycyjnym.

Zwoliński na skrzydle, ale bardzo czujny Pesković łapie piłkę!

"Młyn" gospodarzy!

Wrzuca Nunes, bardzo dobrze zresztą. Wybija to jednak Dejmek! Po chwili piekielnie mocny strzał, ale ponad bramką Peskovica. Z powietrza próbował Czerwiński.

Faulowany Adam Frątczak około 10 metrów od narożnika pola karnego, będzie groźna okazja.

Akcja Korony, kolejna już! Kallaste dogrywa z lewej strony, piłka wybita, ale dopadł do niej Grzelak i uderzył z daleka. Bardzo jednak niecelnie.

Indywidualna akcja Gabovsa na prawym skrzydle! Przedarł się Łotysz, dograł na środek, ale piłka była już poza boiskiem.

Powalczył teraz w ataku Sekulski, ale nie przedarł się przez Fojuta. Po chwili jeszcze Pylypczuk, ale Ukrainiec faulował.

I piłka w rękach Peskovica, pierwsza próba gospodarzy.

Zwoliński i gramy!

18:00

Motywacja do walki przez kielczan - stworzyli spore kółko na środku! Za momencik zaczynamy!

17:59

No i w pełnej krasie!

17:59

17:59

Są i oni!

17:56

Zawodnicy już w szatni, za kilka minut zaczynamy!

17:53

Sędzią dzisiejszego spotkania Krzysztof Jakubik z Siedlec.

17:42
17:39

Do spotkania przygotowują się również "Portowcy".

17:35

17:35

Jest też pozytywna informacja - w dziesięciu na jedenaście ostatnich pojedynków Pogoni z Korona złocisto - krwiści zdobywają przynajmniej jedną bramkę.

17:34

Garstka statystyk - Pogoń może się pochwalić serią czterech zwycięstw z Koroną na własnym stadionie. Co ciekawe - arena im. Floriana Krygiera to jeden z dwóch stadionów w Ekstraklasie (obok tego w Poznaniu), na którym kielczanie jeszcze nie wygrali.

17:31

Jedna zmiana w składzie Korony - Djibril Diaw w miejsce Dimitrija Wierchowcowa, który nie może zaliczyć do udanych pojedynku w Lubinie.

17:30

Na rozgrzewce są już kielczanie!

17:30

Stadion w Szczecinie okazały, aczkolwiek wiekowy.

17:30

Witamy z dalekiego Szczecina! 2. kolejka Lotto Ekstraklasy i pojedynek Korony z Pogonią. Mecz dwóch drużyn, które nie najlepiej zainaugurowały rozgrywki, a więc dla obu zespołów to okazja do pierwszego zwycięstwa! Witam i zapraszam, Wojtek Staniec!

15:28

Mecz rozpocznie się o godz. 18. Zapraszamy!

15:28

Partner meczu:

W organizacji wyjazdu do Szczecina wsparł nas profil Korona Kielce - Poza Granicami. Dziękujemy!

Dołącz, polub!

gabovsa2016-07-22 19:46:42
zdjal o jakąś godzinę za późno.
co mnie2016-07-22 19:43:57
twoi goscie obchodzą, bylo jechac to by obaczyl.
Kibicek2016-07-22 19:40:48
pokażcie sektor gości
sngol2016-07-22 19:38:45
Błagam niech ktos w końcu powie Grzelakowi, ze on nie umie strzelać z dystansu.
angol2016-07-22 18:47:42
I co teskinilscie za Sierpina? Narzekaliscie na ruskiego? Jestem pewien, ze ta blond kaleka by tego nie strzelila.
xd2016-07-22 18:45:27
Wreszcie jakiś gol
kod2016-07-22 18:38:03
Sekulski to I z metra do bramki nie trafi jak I super Gabovs odkrycie naszego trenera
lili2016-07-22 18:35:54
A są w ogóle?
miki +2016-07-22 18:31:32
Moskal mocno przeciętny. Nas TW za to to trener nad trenerami.
kod2016-07-22 18:29:53
Trener nie odrobil pracy domowej I nic niezmienil. Gramy bez bokow cienkim bramkarzem I slabym srodkiem, a do tego trzech na rezerwie jest spoza Unii a grac moze tylko dwoch.
M_M2016-07-22 18:26:01
No to kolejny wpierd.... Obstawiam 3:0 dla Pogoni.
D2016-07-22 18:24:50
Korona dużo lepsza niż w Lubinie chyba jak już ;)
lucky2016-07-22 18:21:37
Są kibice Korony?
misio2016-07-22 18:17:45
Jest bardzo dobrze !
14 minuta i nie stracili gola !!!
Scyzoryk2016-07-22 17:41:42
można pokazać sektor gości?? i wyjście piłkarzy na boisko
alez2016-07-22 17:18:56
skład węgla i papy, szok.
do redakcji2016-07-22 17:00:37
co sie dzieje z Rybickim? kontuzja? czy taka forma ze go nawet w 18stce nie ma?
Luker2016-07-22 16:56:33
6:0, nowy "mecz hanby" na horyzoncie...
Gucio2016-07-22 16:49:49
Pytam się czemu na prawej flance występuje Gabovs zamiast Zająca myślę że tam Zając byłby najbardziej użyteczny
JarkoCK2016-07-22 16:41:38
Dzisiaj musimy poczuć smak wygranej!! Szkoda że jeszcze Miguel Palanca nie może grać ale damy radę!! JAZDAAA