AEK Ateny

Petros Mantalos (65')
Christos Aravidis (74')

19:55

No i dzisiaj nic się już nie zmieni! Korona w ostatnim sparingu przed ligą przegrywa z AEK- iem Ateny 0:2! Zdecydowanie jest o czym myśleć przed inauguracją Ekstraklasy, która - dla kielczan - już w niedzielę w Lubinie. Za dzisiaj już dziękuje Wojciech Staniec.

Łapie jednak piłkę Barkas po wrzutce Zająca.

Jeszcze wywalczył Rymaniak rzut rożny.

Jeszcze ostatnie ataki Korony, ale Grecy mądrze utrzymują się przy piłce.

Wrzuca Zając, uderzał Diaw, ale wysoko na bramką.

Chce się pokazać testowany Miś, bierze na siebie ciężar gry i po raz kolejny wywalczył rzut rożny.

Ależ powalczył teraz Rymaniak, piłka trafia pod nogi Uniata, który zdecydował się na strzał z około dwudziestu metrów, ale łapie to Barkas.

Dogrywa Rybicki z rzutu wolnego, najwyżej w polu karnym skacze Diaw, ale Senegalczyk znacznie obok bramki.

Kolejna (jedna z ostatnich?) akcji Korony, Rybicki wywalczył rzut wolny w narożniku boiska.

I pierwsza akcja młodego Uniata, ale wyszedł z piłką poza linię boczną.

Ostatnie dwie zmiany w Koronie. Z boiska zejdzie Możdżeń i Przybyła, a wchodzi Uniat i Mokrzycki.

Kolejna okazja Greków po stracie Rybickiego, ale uderzenie Zorica niecelne.

Indywidualna akcja Misia, który wywalczył rzut rożny.

Widać sporą różnicę klas pomiędzy obiema ekipami. W drugiej połowie, kiedy na boisku pojawili się zmiennicy, to kielczanie praktycznie nie istnieją.

Wrzutka z prawej strony Zorica, której nie zablokowywał Rymaniak. A duet Dejmek - Diaw ani przez chwilę nie zaszkodzili Aravidisowi w zdobyciu bramki.

No i druga bramka, koszmarny błąd naszych stoperów i piłkę do bramki wpakował Aravidis.

Iskrzyło dzisiaj pomiędzy Bartkiem Rymaniakiem, a Kolevetsiosem. (fot. Korona Kielce)

Na boisku zobaczymy Mariusza Rybickiego, który zmienia Siergieje Pyłypczuka. Za Kena Kallaste wchodzi testowany obrońca Krystian Miś.

Trybuny od strony al. Legionów dzisiaj mocno wypełnione, spore zainteresowanie prezentacją i sparingiem.

Koronkowa akcja duetu Rymaniak - Pyłypczuk, ale zakończona beznadziejnym wręcz uderzeniem Możdżenia.

Kolejna zmiana w Koronie - schodzi Grzelak, wchodzi Charles Trafford.

Niefrasobliwość Korony w obronie, nie udało się Rymaniakowi zablokować dośrodkowania, a do bezpańskiej piłki doskoczył napastnik gości i pewnym wolejem umieścił piłkę pod poprzeczką.

No i mamy bramkę! Mantalos!

Bakassetas w doskonałej sytuacji, ale zablokował go Diaw dosłownie pięć metrów przed bramką.

Krytykujecie w komentarzach grę Korony i właściwie trudno się dziwić, bo na murawie - ze strony zespołu Tomasza Wilmana - nie dzieje się wiele.

Ooo - udało nam się uchwycić jedną z nielicznych wycieczek zespołu Tomasza Wilmana pod bramkę gości.

Korona w drugiej połowie praktycznie bez akcji ofensywnej, zdecydowanie bliżej zdobycia bramki Grecy.

Dzisiejszy sparing transmitowany jest na żywo, a komentowany po grecku.

Są też zmiany w Koronie, aż trzy. Schodzi Cebula, Wierchowcow i Gabovs. Na boisku melduje się zaś Marković, Diaw oraz Zając.

Aż trzy zmiany w drużynie gości, którzy teraz atakują, ale kapitalnie w bramce Pesković.

Nasza perspektywa dzisiaj.

Próba indywidualna Pyłypczuka, ale traci piłkę około czterdziestu metrów od bramki AEK-u.

Kartka dla Grzelaka i Vargasa za drobne spięcie.

Bez zmian w Koronie przed drugą połową. Gramy!

No i tyle w tej pierwszej połowie, bez emocji. Czekamy na druga odsłonę.

Kolejna okazja dla Korony po stałym fragmencie, ale wrzutka Cebuli zbyt mocna i Przybyła nie oddał celnego strzału.

Mantalos w kapitalnej okazji, ale jego uderzenie bardzo, ale to bardzo niecelne.

Wpadł w pole karne Helder Barbosa, przepychał się z Kallaste i zdołał ostatecznie oddać strzał, ale bardzo daleko od bramki.

Uderzenie głową Gabovsa, ale Łotysz był na spalonym.

Dogrywa z rzutu wolnego Cebula, uderza głową Pyłypczuk, ale obok bramki.

Ostro grają goście - przed chwilą padł na murawę Pyłypczuk, teraz leży Rymaniak.

Ładna, składna akcja AEK - u, ale nie zakończona strzałem. Wyjaśnia sytuację jednak Pesković.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego z lewego skrzydła, uderz głową Chygrynski, ale piłka odbija się od poprzeczki. Grecy w natarciu.

Wrzutka Rymaniaka z prawego skrzydła, skacze do piłki Przybyła, ale nie zdołał oddać celnego strzału.

Uwaga - interwencja wślizgiem Cebuli, ale i tak to goście wychodzą z kontrą. Ratuje nas jednak Rymaniak, który przepchnął Bakassetasa.

Strata Możdżenia w środku pola, wychodzi z piłką Vargas, ale ostatecznie wybija to Wierchowcow.

Uderza teraz Bakassetas, ale bardo niecelnie.

Pyłypczuk zagrał teraz długą piłkę w kierunku Przybyły, ten wygrał pojedynek z Chygrynskim, ale nie zdołał oddać strzału.

Ależ teraz było blisko! Rafał Grzelak z około dwudziestu metrów po podania Pilipczuka. Minimalnie jednak niecelnie!

Próba Korony w ataku pozycyjnym, ale niezbyt udana. Ostatecznie długa piłka na Rymaniaka, ale ten traci.

Najciekawszy aspekt spotkania? Fanatyczny doping Greków, którzy nawet wzięli ze sobą bęben.

Tym razem z boku uderzył Galo Brito, ale łapie bez trudu Pesković.

Kolejny atak podopiecznych Temura Ketsbaia, ale wrzutka Vargasa zbyt mocna.

Teraz sprytnie urwał się Gabovs i dostał piłkę od Dejmka, ale Łotysz był na spalonym.

Nasza obrona gra dzisiaj nie najlepiej... Trochę tak, jakby na stojąco, Grecy bez trudu przedzierają się przed naszą bramkę.

Po chwili odpowiada Korona - zagmatwany w akcję Gabovs, ale Przybyła nie dopadł do piłki.

Ajaj, jaki błąd Cebuli, wychodzą Grecy z kontą, ale Vargas nie dopadł do piłki.

Mecz jak na razie? Trochę nudnawo, niewiele się dzieje. Widać spory respekt kielczan przed utytułowanym rywalem.

Pierwsza groźna akcja gości, ale uderzenie Bakassetasa odbił Pesković.

Akcja Kallaste lewym skrzydłem, Estończyk dograł do Przybyły, ale ten nie doszedł do piłki.

Świetny przechwyt w środku pola Grzelaka, ale błąd Cebuli przy wyprowadzeniu piłki i Grecy w ataku.

Bakassetas  do Mantalosa i zaczynamy!

18:06

18:06

Są i oni! Za moment zaczynamy!

17:55

Zakończyła się już rozgrzewka dzisiejszych gości, na murawie "dogrzewają się" jeszcze kielczanie i za moment rozpoczynamy ostatni test podopiecznych Tomasza Wilmana przed ligą.

17:50
17:48

Na stadionie są nawet kibice z Grecji - o dziwo!

17:47
17:35

Oficjalne powitanie zawodników za nami. Szybko poszło. Ale wydarzenie tego dnia dopiero przed nami. Już za około 25 minut rozpocznie się sparing pomiędzy Koroną a AEK Ateny. Goście już na rozgrzewce:

17:33

17:31

Ostatnim wzmocnieniem jest lewy obrońca, Ken Kallaste. Estończyk będzie występował z numerem 19.

17:31

Przywitaliśmy także dwóch bramkarzy - Macieja Gostomskiego (numer 33) oraz Michala Peskovicia (30)!

17:30

Kolejnym wzmocnieniem jest Mateusz Rybicki. Skrzydłowy zagra w Koronie z "9".

17:29

Tuż za nim z ósemką na plecach Mateusz Możdżeń! Witamy serdecznie nowego pomocnika Korony! Łatwo nie będzie w końcu z numerem 8 grał "Jova". Powodzenia!

17:27

Jako pierwszy na boisko wbiega z numerem "18" Adrian Uniat!

17:26

Drużyna już prawie w komplecie. Czekamy na prezentację nowych zawodników.

17:25

Lub rzuca...

17:24

Każdy wbiegający na boisko zawodnik - co stało się już zwyczajem - kopię piłkę w stronę trybun:

17:22

A kibice żywiołowo witają każdego wbiegającego zawodnika:

17:21

Kielczanie w ten to sposób wbiegają na Kolporter Arenę:

17:20

Dejmek, Rymaniak, Diaw, Wierchowcow, Gabovs - defensorzy już na murawie!

17:18

Kielczanie na boisko wybiegają w nowych "złocisto-krwistych" koszulkach. Jako pierwszy z numerem "32" kapitan Korony, Radek Dejmek!

17:17

I zaczynamy prezentację kieleckiej Korony przed sezonem 16/17! Jako pierwszy na murawę wybiega bramkarz, Leon Otczenaszenko!

17:14

Ciekawi składów? Wszystko już w odpowiedniej zakładce.

17:14
16:56

Na stadionie są też już dzisiejsi rywale kielczan, zespół AEK - u Ateny.

16:51

16:50

Na samym stadionie nie dzieje się jeszcze zbyt wiele, dopiero teraz powitał nas wszystkich na stadionie Paweł Jańczyk, spiker klubu. Co było wcześniej? Liczne atrakcje - szczególnie dla młodych - wokół stadionu.

16:47

Witamy już z Kolporter Areny, gdzie już za moment zaprezentuje się oficjalnie pierwsza drużyna Korony Kielce oraz mecz towarzyski z AEK - iem Ateny! Na pewno będą emocje, bo to ostatni test kielczan przed inauguracją ligi. Zostańcie z nami! Wojciech Staniec, witam i zapraszam!

16:33

Prezentacja drużyny przed nowym sezonem Ekstraklasy rozpocznie się o godz. 17, zaś mecz sparingowy z trzecią drużyną ligi greckiej o godz. 18. Zapraszamy!

Pixsta2016-07-09 20:04:11
Wilman ale ułożyłeś drużynę, brawo
urbi662016-07-09 19:59:18
frustrat kibic do pewnego i opanowanego prezia Paprockiego. Gratuluję pomysłu na Koronę i witaj I ligo!!! Mam nadzieję, że Senegalczycy podziękują za współpracę, bo tego oglądać się nie dało i nie mów pan, że to sparing!!!
kibic2016-07-09 19:53:15
1 liga wita nas
urbi662016-07-09 19:51:34
Możdżeń czy był na boisku??? bo widziałem, że schodzi z niego.....
urbi662016-07-09 19:46:28
ciekawe kto dla Korony będzie bramki strzelał??? Może Wilman????