Vive Tauron Kielce

35:29 (23:14)

Orlen Wisła Płock

19:52

Plan wykonany. Miało być zwycięstwo - i jest! Świetna I połowa w wykonaniu Vive Tauronu Kielce, II niestety dużo słabsza, ale... Niech będzie to dobry materiał do analizy i przemyśleń dla zawodników Dujszebajewa. Oby ta lekcja zaowocowała w następny meczach z Wisłą Płock i oczywiście w Final Four Ligi Mistrzów!

Ale najważniejsze: jest pierwsze zwycięstwo! Stan rywalizacji: 1:0 dla Vive.

Jutro drugi mecz obu drużyn w Hali Legionów - pamiętajcie bądźcie z nami od godz. 16.40.

Dziś za uwagę dziękuję Tomasz Porębski, miłego wieczoru!

60. minuta (35:29)

Koniec! Vive Tauron Kielce wygrywa I mecz fazy finałowej play-off PGNiG Superligi i tym samym wykonuje pierwszy krok do kolejnego w historii Mistrzostwa Polski!

A na koniec trafia jeszcze Ghionea, wraz z końcową syreną, ale na szczęście to już niewiele zmienia :)

59. minuta (35:28)

Lepiej teraz w obronie gospodarze i bronią ten atak gości. Biegną do przodu kielczanie, rozgrywają piłkę pozycyjnie, ta trafia w końcu do Reichmanna i... Ależ piękny rzut niemieckiego skrzydłowego!

58. minuta (34:28)

Pięknie przejmuje teraz piłkę w obronie Jurecki po dalekim podaniu płockich zawodników - klasa!!!

57. minuta (34:27)

Źle, znowu źle w obronie kielczanie, atakuje Zhitnikov i trafia do bramki.

56. minuta (34:27)

Uff, kolejny atak Wisły, ale broni Sego. I mamy ripostę - w końcu - gospodarzy! Jurecki! Bardzo ładna akcja i jeszcze ładniejszy gol.

55. minuta (33:27)

Znowu to samo. Strata, kontra, gol Ghionei. Inaczej wyobrażaliśmy sobie te ostatnie minuty!

54. minuta (33:26)

Znów bardzo ładnie płocczanie, odebrali piłkę w defensywie, wyprowadzili szybki kontratak i tym razem Ghionea trafił do kieleckiej bramki. Budzimy się panowie!

53. minuta (33:25)

Świetna teraz akcja Daszka, klasa światowa, nieczysto powstrzymywany przez Chrapkowskiego. Wisła ma karnego, ale rzut Ghionei broni Sego!

52. minuta (33:25)

Kolejny gol dla Płocka, znów do siatki trafił Zhitnikov. Atakuje Vive, ale niestety niemrawo. Tracimy piłkę.

49. minuta (33:24)

Znowu bez bramkarza grają płocczanie i znowu w durny sposób tracą piłkę w ataku. Rzuca na bramkę Wisły z własnej połowy Lijewski i oczywiście trafia. Niczym Artur Siódmiak w... wiecie dobrze gdzie i kiedy, toż to legenda :)

47. minuta (32:23)

Faulowany przy rzucie ze skrzydła Jachlewski, są dwie minuty kary dla Montoro. A Vive ma karnego, którego na bramkę zamienia Cupić.

46. minuta (31:23)

Dużo dzisiaj tych karnych, co tylko pokazuje jak agresywny jest to mecz pod jedną i drugą bramką. Tym razem karny dla Vive i znów skuteczny. Strlek!

45. minuta (30:23)

Trafia Rocha. Po chwili kolejny atak "Nafciarzy", faulowany jest Daszek. Do karnego podchodzi sam poszkodowany i... Sego pokonany.

43. minuta (30:21)

A słowo stało się ciałem! Trzydziesty gol dla Vive! Brawo Strlek!

43. minuta (29:21)

Robią co mogą, kieleccy kibice, by pobudzić swoich pupili. Skutecznie! Świetna, indywidualna akcja Lijewskiego i mamy już prawie trzydzieści goli na koncie.

42. minuta (28:21)

Kolejny dobry atak Płocka, zakończony rzutem Daszka. Celnym rzutem. Wychodzi z siebie przy linii bocznej trener Dujszebajew. On wie, że jego zespół stać na znacznie więcej.

41. minuta (28:20)

No, wreszcie bramka dla Vive! Z karnego celnie rzuca Reichmann.

40. minuta (27:20)

Dwudziesty gol dla Orlenu Wisły, po rzucie karnym trafia Tarabochia.

39. minuta (27:19)

Słabo, zupełnie inaczej niż w I połowie grają teraz w ataku kielczanie, głupio tracą piłkę, a w konsekwencji tracą też bramki. Przewaga wciąż jest ogromna, ale niech sie obudzą gracze Dujszebajewa! Oczekujemy od nich znacznie więcej. Dobrze, że teraz atak Ghionei powstrzymał Sego.

37. minuta (27:18)

Długo atakuje w tej akcji Płock, ale w końcu skutecznie - Tarabochia.

36. minuta (27:17)

Fauluje w brzydki sposób Daszek, dwie minuty kary. Vive ma karnego i trafia Reichmann!

36. minuta (26:17)

Dostaliśmy zdjęcie od naszej czytelniczki (pozdrawiamy!), grzechem byłoby go nie zaprezentować.

Jeszcze raz: szacunek dla autorów tego dzieła!

35. minuta (26:16)

Biegnie rozpędzony Jurecki, wszyscy spodziewają się potężnej bomby, a tymczasem "Dzidziuś" delikatnie, subtelnie, z największą czułością przerzuca piłkę nad Corralesem. Brawo!

34. minuta (24:15)

No to teraz wzorowa, musimy przyznać, akcja gości z Płocka, zakończona skutecznym rzutem Daszka z pozycji obrotowego.

33. minuta (24:14)

Fauluje ordynarnie Jureckiego Kwiatkowski i gracz "Nafciarzy" otrzymuje dwie minuty kary. Całkowicie zasłużenie.

31. minuta (24:14)

Aginagalde zaczyna trafiać jako pierwszy w tej partii!

31. minuta (23:14)

Wracamy do gry! Przed nami II połowa, ustawienie Vive prawie takie samo, jak na początku pierwszej części spotkania. Dwie zmiana: w bramce zamiast Szmala pojawia się Sego. Ale absolutnie nie dlatego, że "Kasa" grał słabo. On był wręcz znakomity!

I zamiast Lijewskiego gra Paczkowski.

30. minuta (23:14)

Paczkowski! Trafia nasz rozgrywający na koniec I połowy. Na koniec jeszcze dwa rzuty oddali goście, ale w obu przypadkach znakomicie między słupkami spisał się Szmal. BRAWO KASA!

Brawo cała drużyna, brawo Wy! Świetny wynik do przerwy.

29. minuta (22:14)

Rzut karny dla Płocka, nie daje rady Szmal. Ale co tam... Przewaga wciąż jest ogromna!

No to jeszcze na koniec tej połowy, bardzo przyjemny obrazek z Hali Legionów :)

28. minuta (22:13)

Gubią się jak dzieci płocczanie w ataku, ale to nie nasz problem. Grunt, że kielczanie to znakomicie wykorzystują. Kolejny kontratak, dynamicznie do przodu biegnie Chrapkowski i tym razem to on trafia do siatki. Oj, twarze zawodników Cadenasa wyglądają kapitalnie.

27. minuta (21:13)

Przejmuje w sposób KAPITALNY piłkę w obronie Jachlewski, pognał do przodu i pokonał Wicharego. Za takie akcje "Siwego" uwielbiamy!

26. minuta (20:13)

Zhitnikov trafia dla Orlenu Wisły. Po chwili indywidualna akcja Lijewskiego i znakomity rzut. Dwudziesta bramka dla żółto-biało-niebieskich!

25. minuta (19:12)

Cupić - to niespodzianka - gra teraz na pozycji rozgrywającego. I świetnie zagrywa do Kusa, ten faulowany, jest rzut karny. Przy piłce znów Chorwat i... GOOL!

24. minuta (18:12)

Jest gol dla Płocka, o czas prosi Talant Dujszebajew. Mamy też pierwsze obrazki z Hali Legionów od profesjonalnego fotografa - nie marnego amatora z trybun.

23. minuta (18:11)

Piękna kontra Vive, Chrapkowski do rozpędzonego Cupicia, ten mija rywala i rzuca w kapitalny sposób obok Wicharego. Dobrze odpowiadają jednak na to goście z Płocka, lecz to niewiele zmienia. Wynik wyraźnie wskazuje, kto dominuje na parkiecie i kontroluje przebieg gry.

Zwłaszcza, że teraz do siatki trafił jeszcze Zorman!

22. minuta (16:10)

Przedziera się Ghionea, ale jest faulowany przez Paczkowskiego, kontrowersyjna decyzja, ale Paweł leci na ławkę kar.

21. minuta (16:10)

Aginaaagallldeeeeee!

Mamy fatalne miejsce i fatalny sprzęt, ale mniej więcej tak wygląda sektor kibiców z Płocka ;)

20. minuta (15:9)

Kapitalna akcja Paszkowskiego, piękne podanie do niepilnowanego Aginagalde i bramka! Jest jednak też trafienie dla Płocka, zaspali kielczanie.

19. minuta (14:8)

I możemy znów się radować, bo po raz kolejny trafił Jurecki. Jest też gol Nikcevicia, a w międzyczasie Daszek zobaczył żółtą kartkę.

18. minuta (13:8)

Bez bramkarza grają goście, tracą piłkę i Ivan Cupić wykorzystuje to bez żadnych problemów, mimo ofiarnej interwencji wracającego Daszka.

17. minuta (12:8)

Pięknie broni Szmal, jest w gazie Sławek. Kontra Vive, Chrapkowski na koło do Strleka i kolejna bramka dla mistrzów Polski. Tych obecnych, ale wierzymy, że również tych przyszłych!

16. minuta (11:8)

Agresywne starcie na boisku i Zhitnikov leci na ławkę kar. A do siatki Płocka po raz kolejny trafia Aginagalde. Rośnie przewaga.

15. minuta (10:8)

Dziesiąty gol dla gospodarzy - tym razem autorstwa Aginagalde. Po chwili seria błędów w obronie Vive i nawet Szmal nie dał rady tego powstrzymać. Dwa razy, bo za pierwszym razem wybronił rzut znakomicie.

14. minuta (9:7)

Pamiętajcie, że na Facebooku też jesteśmy!

13. minuta (9:7)

Aginagalde świetnie na kole, jest faulowany, mamy rzut karny. Podchodzi Reichmann i Wichary pokonany! Ależ teraz akcję przeprowadził Tarabochia. Rzucił tak, że mało nie strącił głowy jednej z kibicek, która stoi obok boiska. Po chwili lepiej zachował się Montoro i trafił do siatki.

12. minuta (8:6)

Ładna teraz akcja gości, Kus fauluje Tiago Rochę, ale ten i tak trafia do siatki. A obrotowy ogląda za to żółtą kartkę.

11. minuta (8:5)

Nic dodać, nic ująć.

Na stojąco kibicują teraz kielczanie, gola zdobywa Lijewski, a o czas poprosił trener Orlenu Wisły. No to teraz wszyscy siedli :)

10. minuta (7:5)

Lijewski - Jurecki - Strlek i bramka! Kapitalna, wzorowa kontra mistrzów Polski. Po chwili atak Płocka, fauluje Lijewski i ogląda żółtą kartkę.

9. minuta (6:5)

Ależ mecz w Hali Legionów! Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, lecz mamy dobre wieści: Vive prowadzi! Szybka akcja, właściwie kontra i gol Reichmanna.

8. minuta (5:5)

Znowu on - znowu też niesamowity Dzidziuś! Mamy remis.

7. minuta (4:5)

No, wreszcie coś innego - tym razem trafia Strlek i jest remis. Ale chwilowy, bo zaraz spotyka się to z ripostą innego skrzydłowego - Nikcevicia.

6. minuta (2:4)

Ghionea - tym razem skutecznie. Mamy jednak natychmiastową odpowiedź gospodarzy. Trzeci gol dla Vive i po raz trzeci Jurecki!

5. minuta (2:3)

A Vive zaczęło dziś w składzie: Szmal - Reichmann, Lijewski, Kus, Chrapkowski, Jurecki i Strlek. W ataku grają też Zorman i Aginagalde.

4. minuta (2:3)

Rzuca Ghionea z biodra, ale broni to Szmal. Szybka kontra Vive, biegnie jak dzik Jurecki i trafia!

3. minuta (1:3)

Jest i pierwsza bramka dla Vive, kapitalna akcja Lijewskiego, zagranie do niepilnowanego Jureckiego i gol!

2. minuta (0:3)

Niesamowity początek drużyny z Płocka, trzy akcje i trzy bramki dla gości. Ależ błędy w obronie kieleckiej ekipy.

Początek meczu!

18:14

Piękna oprawa ku pamięci Bogusława Miraszewskiego, zmarłego kibica kieleckiej drużyny.

18:10

I żółto-biało-niebiescy na boisku, jak zwykle pięknie przywitani przez swoich kibiców. Jest moc!

18:06

Wychodzą na parkiet zawodnicy Orlenu Wisły Płock, ależ gwizdy, ależ atmosfera! Nie zazdrościmy tym biało-niebieskim panom.

18:04

Są i oni, nasi serdeczni goście z Płocka... Trzeba przyznać, że mieli dobre wejście, ale po chwili zostali całkowicie zagłuszeni przez całą - absolutnie całą! - Halę Legionów. Świetne zachowanie kibiców Vive na "powitanie".

18:00

Pytacie nas o kibiców z Płocka, więc zerkamy w lewo, ale na razie widzimy tylko jednego kibica. A raczej kibickę, która w samotności szykuje się na mecz :)

17:57

"Kto nie skacze, ten jest z Płocka, hej!" - i taki widok przed naszymi oczami. Oj, dzisiaj to chyba sobie zbyt komfortowo nie pooglądamy meczu.

I wiecie co... CAŁE SZCZĘŚCIE!

17:55

Teraz możemy pokazać trybuny ponownie, bo wyglądają one już zacnie. Niektóre miejsca jeszcze wolne, ale spokojnie - one zaraz też wypełnią się "żółtymi ludzikami".

17:53

Tradycyjna, mobilizująca, motywująca przemowa Pawła Papaja, zakończona świetną akcją dopingową kibiców z "młyna". No! Teraz jest tu naprawdę fajnie. Do meczu jeszcze pozostało sporo doping, a atmosfera jest taka, jaką wiele klubów - nie tylko handballowych - chciałoby mieć na swoich meczach.

17:49

"Tylko zwycięstwo, Iskierko, tylko zwycięstwo!" na trybunach. No inaczej dzisiaj być nie może.

17:47

Ważna informacja: ze względu na transmisję telewizyjną, mecz rozpocznie się dziesięć minut później, czyli o godz. 18.10. A w Hali Legionów rozpoczyna się doping dla kieleckiej drużyny. Na początek: "Tomek Strząbała!".

17:46

Spiker tłumaczy kilka zasad dot. oprawy, już wiemy np. że jej elementem będzie kartoniada. Ewidentnie widzimy też jednak jakiś transparent.

17:44

Pisaliśmy o osłabieniach Vive, to jeszcze słówko o ubytkach w drużynie z Płocka.

17:42

Wszystko fajnie, zawodnicy się rozgrzewają, muzyka leci, kibiców przybywa, ale... NIECH SIĘ TO JUŻ ZACZNIE!

17:40

Chyba nie musimy pisać, jaki kolor jest dzisiaj dominujący nie tylko w Hali Legionów, ale w całych Kielcach. Gdy maszerowaliśmy ulicami naszego pięknego miasta, co chwilę napotykaliśmy na "żółtych ludzików". To lubimy!

17:39

Pamiętajcie, że dzisiejszy mecz (podobnie jak jutrzejszy i wszystkie w ramach finałów play-off PGNiG Superligi) transmituje Polsat Sport. Ale zachęcamy do tego, żeby razem z nami też pozostać. My piszemy to, czego czasem nie widać w TV ;)

17:37

Jak tam w ogóle przeżywacie weekend majowy? Ładna pogoda jest, wykorzystaliście to jakoś? :) Pochwalcie się.

17:34

Zawodnicy obu drużyn już się rozgrzewają, kibiców na trybunach przebywa, a my właśnie dostrzegliśmy, że sympatycy kieleckiego klubu przygotowali oprawę na to spotkanie. Jesteśmy bardzo ciekawi jaką.

17:27

Dzisiaj wszystkie drogi prowadzą tutaj, do Hali Legionów, do świątyni piłki ręcznej w Kielcach. Do miejsca, gdzie emocji przeżyliśmy już mnóstwo, ale czekamy na kolejne, oczywiście tylko pozytywne.

Niech się dzieje wola nieba, ale niech to Vive znów świętuje zdobycie mistrzostwa Polski. I to najlepiej po trzech zwycięstwach z rzędu!

17:25

Trybuny powoli zapełniają się kibicami, jak na razie tłum wzbiera się, ale przed Halą Legionów i w pobliskiej restauracji. Wiadomo - do meczu trzeba się odpowiednio przygotować, i nie dotyczy to tylko szczypiornistów. Metody są trochę inne, chociaż, z drugiej strony, nawilżenie gardła przed kibicowaniem też jest bardzo ważne.

17:24

A to jeszcze tylko graficznie to przedstawimy...

A teraz już naprawdę tylko święta wojna! ;)

17:22

A słowo stało się ciałem! Korona utrzymana w Ekstraklasie!!!

Termalica Bruk-Bet Nieciecza przegrała dzisiaj ze Śląskiem Wrocław, a to było warunkiem, by żółto-czerwoni mogli być już spokojny o byt w lidze na kolejny sezon. Ufff! Bardzo się cieszymy.

A teraz już tylko HANDBALL!

17:21

W ogóle to dobre wieści dochodzą do nas z... Ekstraklasy. Wczoraj się nie udało świętować utrzymania Korony, ale... A nie zapeszajmy na razie :)

17:19

Vive dzisiaj nieco osłabione, w tym spotkaniu nie będą mogli zagrać Karol Bielecki, Denis Buntić, Mariusz Jurkiewicz i oczywiście Grzegorz Tkaczyk.

17:17

Już powoli uzupełniamy składy, więc jeśli za chwilę klikniecie w odpowiednią rubrykę, to poznacie pełną rozpiskę obu drużyn.

17:11

Jak na prawdziwą majówkę przystało - póki co chillout ;)

17:08

50 minut do meczu, ale... My już jesteśmy! Nie mogliśmy wytrzymać :) Na razie w Hali Legionów bardzo spokojnie, ale... Tu jeszcze dzisiaj, jutro będzie się działo. Przeżyjcie te emocje razem z nami, zachęcamy! I witamy, a raczej witam - autor tej relacji, Tomasz Porebski :)