Przemysław Trytko (41')
2:0

GKS Bełchatów

19:51

Korona Kielce zagrał dobre spotkanie i pewnie pokonała beniaminka z Bełchatowa. Bramki dla kielczan zdobyli Kamil Sylwestrzak i Przemysław Trytko. Za uwagę natomiast dziękuje Wojciech Staniec!

Rozpaczliwie atakują goście, a sytuację wyjaśnia Malarczyk! Koniec meczu!

Powstrzymał Maka Sobolewski, zagrał do Kiełba, ten jednak fatalnie ją przyjął w polu karnym i stracił.

Słabo Golański, wywalczył jednak aut Malarczyk

Trzy minuty doliczył do regulaminowego czasu sędzia Musiał. Groźnie teraz Korona. Pilipczuk do Chiżniczenki, a Kazach wywalczył rożnego.

Nie zrozumiał się teraz Golański z Sobolewskim i tracimy piłkę.

Za Kapo pojawia się Siergiej Chiżniczenko. Korona musi być czujna, niewiele zostało do końca.

Seria rzutów rożnych, po raz kolejny radzą sobie nasi defensorzy.

Coraz groźniej "Brunatni". Dryblował teraz Mak i wywalczył kolejny już rzut rożny. Cofnęli się kielczanie.

Głupie zachowanie Kiełba w narożniku i rożny dla gości. Wyjaśnia jednak sytuację Trytko.

Fantastycznie teraz Cerniauskas. Piłka przeszła przez całe pole karne i trafiła pod nogi Ślusarskiego, napastnik przegrał jednak pojedynek z Litwinem. Było bardzo groźnie.

Piłka z głębi pola do Kapo, ten jednak powstrzymany przez Sawale.

Dośrodkował teraz groźnie Golański. Piłka w rękach Malarza, walczył o nią Trytko.

Wspomniana zmiana - za Aankura wchodzi Kiełb.

Z "Młyna" słychać teraz głośne "Jacek Kiełb, co oznacza, że za chwilę na boisku pojawi się popularny "Ryba".

Boisko opuszcza niewidoczny Janota, a w jego miejsce Pyłypczuk

Rzut rożny dla "Brunatnych". Szymański sprytnie na 10 metr, ale pewnie defensywa Korony.

A tak rozgrywa piłkę Kyryło Petrov.

Odważnie Kamil Kiereś. Trzecia zmiana w szeregach Bełchatowa. Za Wacławczyka wchodzi Komolov.

Groźna akcja gości, jednak fantastycznie w bramce zachował się Cerniauskas, który obronił strzał głową Michała Maka.

Dogrywa Szymański, jednka radzą sobie kielczanie. Korner dla gości, bez trudu łapie jednak piłkę litewski bramkarz Korony.

Fauluje teraz w narożniku Golański. Poszkodowanym Michał Mak. Może być groźnie pod bramką Cerniauskasa.

Odpowiedź gości - z daleka Prokić, jednak bardzo niecelnie.

Drybluje teraz w narożniku Kapo, piłka pada jednak łupem defensorów.

Piłka wybita przez defensywę Bełchatowa. Walczy o nią Malarczyk - rzut z autu z drugiej strony.

W narożniku szykuje się już "Golo"

Trytko w pojedynku biegowym z Telichowskim. Futbolówka trafia do Kapo, który wywalczył rzut rożny.

Siadło trochę tempo gry. Rozruszał trochę Ślusarski, który ograł Golańśkiego, jednak nie wykończył dobrze akcji.

A na sektorze gości trwa zabawa.

Golański zagrał do Kapo, ten przedłużył do Sobolewskiego. Pomocnik stracił jednak piłkę.

Lekka przewaga piłkarzy z Bełchatowa. Mądrze bronią się jednak kielczanie.

Kolejna zmiana w zespole trenera Kieresia. W miejsce Mójty na boisku pojawił się Prokić.

Trytko do Janoty, a ten z daleka wprost w ręce Malarza.

Ciężko się pisze przy takiej pogodzie. Palce powoli odmawiają posłuszeństwa, ale się postaramy. A tymczasem kolejny atak Korony, powstrzymany Kapo.

A na Kolporter Arenie dzisiaj 4541 widzów. Oj, temperatura zrobiła swoje.

Dobrze gra dzisiaj Piotrek Malarczyk. Po raz kolejny powstrzymuje atak gości.

Groźny strzał Petrova z prawie 30 metrów, jednak radzi sobie z nim Malarz.

Atakowany przez Trytkę Malarz wybija piłkę w trybuny.

Pierwsza zmiana w zespole Bełchatowa. Za Rachwała Szymański.

A na antenie Canal+ pierwszą połowę przeanalizował Vanja Marković.

A tak prezentuje się kielecki "Młyn.

No i zakończył pierwszą część spotkania sędzia Musiał. Dobrze gra Korona i w pełni zasłużenie prowadzi z "Brunatnymi".

Dobry przechwyt w środku pola Janoty. Odebrał on piłkę Baranowi i szybko zagrał do Trytki, a ten wywalczył rzut z autu

Dobrze gra Korona. Podopieczni Tarasiewicza mają wyraźną przewagę. Solidnie w obronie, ale też coraz groźniej w ataku. Teraz akcję rozprowadza Janota.

Rzut wolny Golańskiego, głową strzela Malarczyk. Do odbitej przez bramkarza piłki dopada Trytko, który tym razem się nie pomylił. Druga bramka dla kieleckiej Korony!

Wypuścił teraz z rąk piłkę Malarz, którego naciskał Trytko. Rzut rożny dla Korony. Może jeszcze jedna?

A tak z bramki cieszyli się piłkarze Korony! Prowadzimy z Bełchatowem!

No i bramka. Dośrodkował "Golo" wprost do Trytki, ten jednak nie trafia, jednak czujnie  Sylwestrzak, który pakuje piłkę do bramki.

Rożny dla Korony, do narożnika zmierza już Paweł Golański.

Dośrodkował teraz z narożnika Sylwestrzak. Piłka trafiła do niepilnowanego Trytki. Ten jednak najgorzej jak mógł. Z siedmiu metrów prosto w bramkarza. To powinna być bramka!

Sawala zagrał teraz głową do Malarza. Czekał na tą piłkę Trytko, jednak golkiper Bełchatowa był szybszy.

Zagrał teraz Sylwestrzak do Aankura, a ten powstrzymany wźlizgiem. Aut na wysokości pola karnego dla Korony.

Od bramki Malarz po akcji prawą stroną. Sobolewski do Golańskiego, jednak "Golo" nie opanował futbolówki.

Nie wyszło teraz dośrodkowie Mójcie, zamiast tego oddał on groźny strzał. Czujnie jednak Cerniauskas.

Oj, zrobiło się trochę cieplej. Atakują kielcznie. Panowie, trochę skuteczniej!

Kolejne zagranie z głebi pola. Piłkę przejmuje Aankour, który przegrywa pojedynek sam na sam z Malarzem.

Powalczył teraz Golański, oddał do Sobolewski, do jego dośrodkowania nie dopadł jenak Trytko.

Próbował teraz Petrov prostopadłego zagrania do Sobolewskiego. Niestety niecelnie.

Janota ukarny kartką za faul w środkowej strefie.

Szczęscie pomogło w tej akcji kielczanom. Piłka odbiła się od Norambueny, dopadł do niej Trytko i zagrał do Kapo. Francuz przyjął ją jednak bardzo źle.

Na prawym skrzydle pociągnął Mak, zagrał do Ślusarskiego, który nie opanował piłki.

Mądrze gra Korona, piłkarze trenera Tarasiewicza nie dają rozwinąć skrzydeł ofensywnym piłkarzom GKSu.

Dobrze teraz zachował się Malarczyk, który wygrał pojedynek ze Ślusarskim przed polem karnym kielczan.

Rzut rożny dla gości po akcji duetu Mak - Basta. Zagrożenie zażegnuje jednak Kapo.

Na Kolporter Arenie liczna grupa fantyków "Brunatnych".

Dobry drybling Aankura przed polem karnym, minął kilku obrońców, jednak strzał minął bramkę Malarza.

Dobrze wychodził teraz na czystą pozycję Trytko, jednak szybko stracił piłkę.

Rzut wolny dlagości z okolic środka boiska, jedna jeden z gracy Bełchatowa niecelnie.

Ślusarski do Wacławczyka i rozpoczeli. Długa piłka w kierunku bramki Korony, która pada łupem Cerniauskasa.

17:58

Na murawie pojawili się już piłkarze obydwu zespołów, w głośnikach - tradycyjnie już - "Dni których nie znamy", a my za chwilę rozpoczynamy

17:55

Przegrała swoje spotkanie Lechia Gdańsk, przegrał chorzowski Ruch. Czy Koroniarze wykorzystają potknięcia zespołów z dolnej połówki tabeli i zbliżą się do wymarzonej "ósemki"? Odpowiedź za ponad półtorej godziny.