Termalica Bruk-Bet Nieciecza

0:1

Kamil Sylwestrzak (74')

17:25

Zwycięzców się nie ocenia. My też już nie zamierzamy. 3 punkty z Niecieczą bezsprzecznie były nam bardzo potrzebne. Przy korzystnym wyniku spotkania Podbeskidzia z Jagiellonią możemy na mecz z Górnikiem patrzeć zupełnie inaczej. Na dziś to jednak już wszystko. Za uwagę dziękuje Krzysztof Węglarczyk. Udanej soboty!

94. minuta

Kooooooooooooooooooooooonieec! MAMY 3 PUNKTY PO JENDYM ZE SŁABSZYCH MECZÓW KORONY W TYM SEEZONIE! Nieistotne! Mamy to!

93. minuta

Rzut z auto do Sierpiny, a ten się przewraca. Na szczęście Vanja przejmuje. Podaje do Sierpiny, ale ten znów traci.

92. minuta

Ależ blisko było! Cabrera w polu karnym, ale  zamiast strzału wybiera podanie do Jovy. Ten wywalcza tylko rożny.

91. minuta

Ziajka niecelnie... Od bramki Trela. Odliczamy już minuty do końcowego gwizdka!

Sędzia Musiał dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

Kontra Niecieczy Smuczyński do Ziajki i strzał z dystansu, jednak nad bramką.

89. minuta

Sierpina strzela z 20 metrów, ale wprost w nogi defensorów.

88. minuta

Gutkovskis w miejsce Babiarza.

87. minuta

Gaboooooovs! W ostatniej chwili wybija dośrodkowanie spadające na głowę Kędziory.

85. minuta

Pyłypczuk opuszcza boisko, w jego miejsce Vanja Marković.

84. minuta

Cabrera do Jovanovicia. Jego strzał odbija się od obrońcy i trafia do Grzelaka. Przerzut do Sierpiny, jednak strata.

79. minuta

Ciekawie zrobiło się na boisku, ale też na trybunach.

78. minuta

Sylwestrzak strzelił gola z rzutu rożnego. Dośrodkowywał Sierpina. Mieliśmy jednak ogromne szczęście, bo po 2 minutach Kędziora mógł wyrównać. Jego strzał głową minął bramkę.

77. minuta

Małe problemy techniczne ale wracamy!

74. minuta

Sylwestrzak! Gooooool!

71. minuta

Żółta kartka dla Babiarza.

70. minuta

Plizga świetnie dośrodkowuje w pole karne. Kędziorze zabrakło dosłownie centymetrów aby sięgnąć piłki. Mamy szczęście.

69. minuta

Senegalczyk opuścił plac gry, ale po chwili jednak wraca na boisko. Zaskakująca decyzja.

67. minuta

Oj teraz problem ma Diaw. Drugi raz pada na murawę. Na początku można było przypuszczać, że to skurcze, ale wygląda na to, że to coś poważnego. Ciekawe kto wejdzie w jego miejsce?

65. minuta

Sierpina w miejsce Pawłowskiego. Miejmy nadzieję, że to poprawi jakość w grze naszego zespołu.

60. minuta

Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Babiarz opuszcza boisko. W jego miejsce Smuczyński.

59. minuta

Najlepsza okazja Korony do objęcia prowadzenia! Rzut rożny. Najwyżej wyskakuje Pyłypczuk jednak strzał głową minimalnie mija bramkę.

58. minuta

Stano świetnie centruje z własnej połowy pod pole karne Korony. Pleva dopada do piłki i podaje do Babiarza. Mocny strzał, ale Trela na posterunku.

57. minuta

Warto jednak odnotować głośny doping kieleckich kibiców. Z tego możemy być dzisiaj naprawdę dumni.

56. minuta

Dejmek ucina się w środku pola. Gospodarze wychodzą z kontrą, ale Kędziora... wywraca się. Nic dodać, nic ująć.

55. minuta

Brzydki faul Biskupa. Aankour z Pawłowskim wychodzili z kontrą, ale kapitan Termalici łapie za rękę Marokańczyka.

54. minuta

Krajobraz tego meczu nie zmienił się wiele w drugiej połowie. Jovanović podaje do Cabrery, ten wychodzi sam na sam, ale wyprzedza go Putincev. Akcja dla gospodarzy. Po chwili Diaw przejmuję piłkę i podaje do Pawłowskiego. Strata. I tak właśnie wygląda ten mecz. Błędy i straty.

53. minuta

Pyłypczuk oddaje strzał na bramkę Nowaka, ale ten strzał był zbyt lekki i zbyt czytelny. Statystyka nabita.

52. minuta

Putivcew ukarany teraz żółtą kartką za faul na Pyłypczuku.

50. minuta

Z trybun coraz głośniej słychać głosy pojedynczych kibiców: "Graj na Kędziorę!". Zawodnicy posłusznie zagrali teraz do niego piłkę, jednak Diaw nie dał rozwinąć skrzydeł snajperowi gospodarzy.

49. minuta

Sylwestrzak teraz bardzo ważna interwencja! Plizga bliski strzału na bramkę z bardzo bliskiej odległości, ale nasz obrońca w ostatniej chwili wybija.

48. minuta

Cabrera teraz groźnie dośrodkowuje w pole karne i Nowak w ostatniej chwili wybija piłkę przed Pyłypczukiem

Cabrera do Aankoura i zaczynamy!

0. minuta

Zawodnicy wracają już na płytę w Niecieczy. Czekamy na lepszą drugą połowę!

Sędzia Musiał nie dolicza nawet minuty do pierwszej części spotkania. Jesteśmy na ładnym stadionie, jest piękna pogoda, kibice głośno wspierają swoje drużyny... Miejmy tylko nadzieję, że na drugą połowę dotrą wreszcie zawodnicy.

A z naszej perspektywy wygląda to tak:

44. minuta
42. minuta

Goście w natarciu. Długa wymiana podań kończy się strzałem Kędziory... niecelnie.

38. minuta

Pyłypczuk teraz dośrodkowuje w stronę Aankoura, ten pada w polu karnym jednak sędzia Musiał niewzruszony na zachowanie Marokańczyka z francuskim obywatelstwem.

37. minuta

Aankour podaje teraz... przewrotką do znajdującego się na skrzydle Pyłypczuka. Niestety, to na tyle z ciekawych wydarzeń. Ukrainiec podaje niecelnie.

35. minuta

Na boisku nie dzieje się zbyt wiele. Dużo ciekawiej jest na trybunach:

31. minuta

Diaw teraz w ostatniej chwili ratuje Koronę! Plizga dośrodkowuje do Kędziory, a ten uprzedzony w ostatnim momencie przez Senegalczyka. Gospodarze coraz odważniej i coraz łatwiej dostają się pod bramkę Treli. Plizga [p raz kolejny urywa się Rymaniakowi.

27. minuta

W ten sposób nic tutaj nie osiągniemy. Aankour lewą flanką, zgrał do Grzelaka, a ten zamiast rozegrać, posyła dalekie dośrodkowanie w pole karne. Nowak wyłapuje piłkę.

26. minuta

Ziajka posłał teraz z wolnego klasyczną "świecę" w pole karne. To nie mogło zaskoczyć Treli.

25. minuta

Piłka przed polem karnym Korony pada pod nogi Rymaniaka. Ten sprytnym zwodem "nawija" sobie Ziajkę, ale strzał naszego prawego obrońcy... Powiedzieć, że był bardzo niecelny, to nic nie powiedzieć.

22. minuta

Dwadzieścia minut spotkania za nami i jak na razie poza kilkoma nieskutecznymi kontrami gospodarzy dzieje się naprawdę niewiele... Dość powolne tempo meczu.

21. minuta

Dzisiaj więcej znanych twarzy na trybunie VIP. Poza prezesem Bońkiem do Niecieczy przybył były prezes PZPN, Michał Listkiewicz oraz Piotr "Liroy" Marzec.

20. minuta

Grzelak ukarany żółtym kartonikiem.

17. minuta

Rzut rożny kończy się wybiciem piłki przed pole karne, ale tam dopada do niej Misak. Jego mocny strzał minimalnie mija bramkę.

16. minuta

Gospodarze atakują. Strata Rymaniaka z prawej strony i kontra Niecieczy. W ostatniej chwili na rożny piłkę wybija Pyłypczuk.

13. minuta

Musimy przyznać, że trybuny gospodarzy nie milkną. Liczna grupa wspiera Termalicę.

12. minuta

Stały fragment gry. Grzelak przy linii bocznej dośrodkowuje w pole karne. Niestety po tej akcji mamy tylko rzut z autu.

11. minuta

Kolejny błąd defensywy Korony. Plizga urwywa się z prawej strony Diawowi i Dejmkowi i wychodzi sam na sam. Na szczęści po chwili Senegalczyk naprawia swój błąd. Groźnie było.

10. minuta

Cabrera strzela na bramkę, piłka wpada pod nogi Pawłowskiego, który trafia do siatki! Niestety... spalony.

9. minuta

Kibice Korony po praz pierwszy ryknęli "Jesteśmy zawsze tam..." i musimy przyznać... to robi dzisiaj piorunujące wrażenie. Klatka chyba w pełni wypełniona przez sympatyków w żółto-czerwonych koszulkach.

6. minuta

Ależ teraz gospodarze nabrali Koronę. Biskup szybko do Ziajki ten w stronę Kędziory, który był na spalonym i nie uczestniczył w akcji. Zza jego pleców wybiegł nagle Misak i tylko przytomna rekacja Treli uchroniła nas przed stratą bramki.

5. minuta

Pierwsza groźna sytuacja gospodarzy. Dośrodkowanie z lewej strony Biskupa, na szczęście bardzo pewnie do piłki wychodzi Trela i skutecznie interweniuje.

4. minuta
4. minuta

Pierwszy stały fragment Korony. Rzut rożny i strzał Diawa, ale niestety obok bramki.

4. minuta

3. minuta

Cabrera w zderzeniu z  Ziajką mocno ucierpiał. Na szczęście po dłuższej chwili napastnik wstaje i gra dalej.

I pierwszy gwizdek sędziego Musiała. Rozpoczęła Termalica.

15:30

Przed pierwszym gwizdkiem jeszcze minuta ciszy.

15:29

Zaczynamy!

15:27

Dużo powiązań na linii Nieciecza-Kielce możemy dziś zaobserwować. Pilarz, Stano i Foszmańczyk kiedyś reprezentowali barwy Korony. Natomiast Trela jesienią 2009 roku strzegł bramki Niecieczy.

15:24

Dziś od pierwszej minuty będziemy mogli oglądać na skrzydle Serhija Pyłypczuka. Zastąpi on słabo spisującego się w ostatnich spotkaniach Łukasza Sierpinę. Ostatni raz Ukrainiec wyszedł na boisko Ekstraklasy od początku spotkania w 17. kolejce. Wtedy kielczanie przegrali 0:2 z Zagłębiem Lubin. Ciekawi jesteśmy występu 31-latka.

15:16

Rozgrzewka żółto-czerwonych trwa:

15:11

Dzień dobry, z tej strony Krzysztof Węglarczyk. Już tylko 20 minut dzieli nas od rozpoczęcia przedostatniego spotkania Korony Kielce w fazie zasadniczej Ekstraklasy. Kielczanie od początku listopada czekają na wyjazdowe zwycięstwo. Nie będzie łatwo zakończyć tą niekorzystną serię, ponieważ nasz dzisiejszy rywal, Nieciecza wciąż ma realne szanse na grę w grupie mistrzowskiej. Gospodarze muszą wygrać jeżeli liczą na co najmniej ósmą lokatę po 30. kolejkach. Czekamy na bardzo ciekawe widowisko i wierzymy, że podopieczni Marcina Brosza przywiozą wreszcie do domu komplet punktów.