2:2

Airam Lopez Cabrera (18')
Airam Lopez Cabrera (59')

19:58

Kibice dziękuja zawodnikom za walkę. Słusznie! Za uwagę dziękuje już również Krzysztof Węglarczyk. Pozdrawiam

94. minuta niezmordowany Sierpina wbiega w pole karne, lecz traci piłkę. Sędzia po raz ostatni używa gwizdka w tym spotkaniu. Korona Kielce remisuje na wyjeździe z Cracovia 2:2. Szkoda niestrzelonego karnego, ale bez watpienia trzeba docenic punkt zdobyty w Krakowie.

Cała drużyna Korony na swojej połowie. Na szczęście gospodarze fauluja, dzięki czemu defensywa może chwilę odpoczac.

Kontra gospodarzy! Zjawiński przejmuje piłkę i przebiega z nia 60 metrów, a następnie nabija Wilusza. Rzut rożny.

Sędzia Kwiatkowski dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

Cracovia w natarciu! Budzinski wrzuca w pole karne do pozostawionego bez krycia Rakelsa, jednak Trela pewnie wychwycił dośrodkowanie!

Cetnarski podawał do Rakelsa, który nie zdołał pokonać świetnie wychodzacego Treli. Wcześniej jednak uniesiona choragiewka asystenta.

Ostatnia zmiana w szykach Korony. Boisko opuszcza zdobywca dwóch bramek Airam Cabrera. Hiszpan kiwa głowa niezadowolony z niezdobytego karnego. W jego miejsce Trytko.

Cracovia przed kolejna szansa! Rakels chyba ma duża ochote na hat-tricka. Przed momentem strzał z woleja, ale Trela znów dobrze interweniuje

Koroniarze w końcu wyszli z własnej połowy. Lewa strona Sylwestrzak z Pyłypczukiek sprytnie rozgrywaja piłkę, lecz ostateczne dośrodkowanie wybijaja krakowianie

Ciężkie chwile w obozie Korony. Niestrzelony karny, bramka gospodarzy... do końca regulaminowego czasu gry 9 minut, a "Pasy" ciagle w natarciu.

Niestety tracimy bramkę. Bład linii obrony kielczan. Bez krycia pozostawiony Rakels, a ten nie zwykł marnować sytuacji sam na sam. 2:2

Vanja teraz przed kapitalna szansa. Niezmordowany Sierpina znów pokonał najpierw dobre kilkadziesiat minut a nastepnie podaje Markoviciowi. Ten jednak fatalnie pudłuje,

Aankour opuszcza plac gry, a w jego miejsce jednak... Vanja Marković.

Ale rozkręciła się teraz druga połowa. Sierpina pokonuje 30-40 metrów i dośrodkowuje w pole karne. Szkoda, że żaden z kielczan nie zdołał musnac piłki w stronę bramki.

Kolejna prónba z dystansu. Tym razem Budziński moncym strzałem próbował zaskoczyć Trelę lecz ten wyciaga się jak struna i kapitalnie interweniuje!

Szansa gospodarzy! Zjawiński sprytnym zwodem przemieszcza się na 18 metr od bramki strzeżonej przez Trelę. Mocny strzał wpada wprost w ręce Treli.

Nabil Aankour ukarany teraz żółtym kartonikiem. Z boku rozgrzewa się Cebula i bardzo możliwe, że niebawem zobaczymy go na murawie!

Na trybunach zagościło dziś 7834 kibiców. Całkiem niezły wynik jak na poniedziałek i w naszym odczuciu -15 stopni.

W drużynie gospodarzy kolejna zmiana. Defensor Rymaniak schofdzi, a na boisku pojawia się Zjawiński. Trener gospodarzy nie kalkuluje i zwiększa siłę osfensywna

Marcin Brosz ściga Pawłowskiego,a w jego miejsce na murawie pojawia się Pyłypczuk!

Trener Zieliński wpuszcza na boisko Kapuistkę i Wójcickiego natomiast plac gry opuszcza Deleu oraz Jendrisek,

Nie ma czasu do tego wracać! Przed chwila cud ratuje Korone przed utrata bramki! Po rzucie rożnym piłkę z linii wybija Sierpina.

Sandomierski wyczuł strzał Cabrery w lewy róg bramkarza!

Sandomierski broni strzał Cabrery... Wielka szkoda!

RZUT KARNY DLA KORONY PO FAULU NA PAWŁOWSKIM!

Jovka przejal piłkę w środku pola i podał do Sylwestrzka. Ten popisał się 40 metrowym rajdem i piękna wrzutka do Cabrery, który znów głowa skierował piłkę do siatki!

A z sektora gości w końcu rozbrzmiewa głośne "Jesteśmy zawsze tam". Wielkie brawa dla Koroniarzy za tak liczna frekwencję w Krakowie!

Przed szansa teraz Cracovia! Fatalny blad Korony - Wilusz kopnał piłka w Dejmka, a do piłki popędził Jendrisek, ale na szczęście Trrela był szybsazy w pojedynku biegowym i to on złapał futbolówkę!

I zaczynamy druga połowę!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ARIAM CABRERA! DRGUGA BRAMKA I DRUGA ASYSTA SYLWESTRZAKA!

Grzelak tym razem rozrzucił na druga strone - do Pawłowskiego. Skrzydłowy zamieszał, wbiegł w pole karne, ale strzał na krótki słupek bramki Sandomierskiego niestety niecelny.

Co teraz strało się przy Kałuży?! Sam na sam z Trela wypuścił się Cetnarski, lecz góra z tego pojedynku wyszedł bramkarz Korony! Po chwili do piłki dobiega Rakels i pudłuje na pusta bramke. Duże szczęście żółto-czerwonych!

Fertovs pięknie przerzuca piłkę do Sierpiny. Skuteczne podanie na prawe skrzydło, a filigranowy skrzydłowy wywalczył rzut rożny.

Sędzia Kwiatkowski nie dolicza ani sekundy więcej do pierwszej części gry. Korona odrobiła straty i dzielnie przeciwstawiła się jednej z najlepszych drużyn obecnej rundy. Czekamy na kolejne 45 minut.

Ciężkie zadanie dzisiaj stoi przed Kamilem Sylwesrzakiem. Lewy obrońca bardzo dobrze radzi sobie w ofensywnych poczynaniach, jednak w działaniach defensywnych często urywa mu się Deleu.

Co za szansa żółto-czerwonych! Znów Sylwestrzak i znów do Cabrery. Ten jednak minimalnie mija się z piłka i na tablicy wciaż widnieje remis.

Prosicie o zdjęcie z sektora gości

Blisko teraz gospodarze do objęcia prowadzenia! Z rzutu wolnego Dabrowski oddaje atomowe uderzenie. Minimalnie obok bramki

Z kontra wychodzi Deniss Rakels, a ścigajacy się z nim Grzelak ucieka się do faulu. Kolejne żółtko laduje po stronie kielczan. Rzut wolny dla krakowian z około 25 metrów.

A chwilę później żółty kartonik pokazany został Marcinowi Budzińskiemu.

Żółta kartka ukarany teraz Sierpina.

"Jakbuik Ty..." padło teraz z sasiadujacej trybuny. Wszystko byłoby w porzadku z tym, że spotkanie prowadzi sędzia Kwiatkowski. Oj  nasłuchał się teraz od kibiców gospodarzy... najpierw w polu karnym Korony przewrócił się Rakels, lecz arbiter nakazał kontynuację gry. Chwilę później gwiznal faul na Sierpinie, co znów nie spodobało się gospodarzom.

Sierpina w swoim stylu zbiegł do środka boiska i z wysokości szesnastego metra oddał strzał na bramkę. Niestety bardzo, bardzo niecelnie.

Po rzucie rożnym Korony, Grzelak traci piłkę i Cracovia wychodzi z kontra. Długa piłka skierowana do Rakelsa zostaje w przecięta na 25 metrze przez... Trelę. Czujna postawa golkeapera kielczan!

Z drugiej strony boiska Pawłowski chciał odpłacić się gospodarzem podobnym strzałem, ale jego uderzenie dużo słabsze i mniej precyzyjne wyladowalo w rekach Sandomierskiego.

To byłaby bramka kolejki! Dabrowski dopadł do piłki i atomowym uderzeniem z 30 metrów próbował zaskoczyć Trelę. Chociaż strzał leciał w środek bramki, to trela z największym trudem przeniósł ten pocisk nad poprzeczkę. Wielkie brawa dla bramkarza Korony!

Tak prezentuje się dzisiejszy sektor najbardziej zagorzałych kibiców gospodarzy:

Sierpina zakręcił obrońca Cracovii, dośrodkował w pole karne, lecz piłka z drugiej strony szesnastki przejal Sylwestrzak. Ponowne dośrodkowanie w pole karne i Cabrerea głowa z najbliższej odległości trafia do bramki strzeżonej przez Sandomierskiego!

Caaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaabrera! GOOOOOOOOL! 1:1

Gospodarze znów w posiadaniu piłki. Rakels podaje na skrzydło do Budzińśkiego, który strzela wprost w ręce Treli.

Cabrera przed kolejna szansa na zdobycie bramki. Niespodziewanie piłka trafiła pod nogi naszego napastnika, który tym razem próbował lobować, ale znów... niecelnie.

Korona powoli przebudza się po tym katastrofalnym poczatku. Kolejna sytuacja kielczan. Sylwestrzak dośrodkowywał do Cabrery, a Hiszpan tym razem z woleja... posłał piłkę wysoko nad poprzeczkę. W każdym razie żółto-czerwoni wychodza z dołka.

Pierwsza sytuacja kielczan. Cabrera próbował uderzyć piłkę "nożycami", ale futbolówka odbiła się od jednego z obrońców Cracovii. Przejał ja Jovanović, który nie kalkulujac mocno strzelił... minimalnie nad poprzeczka.

Trzecia sytuacja gospodarzy! Strzał Budzińskiego wqybija niepewnie Trela, Wilusz niepewnie wybija pod nogi Rakelsa, lecz ten na szczęście źle dośrodkowuje. Korona jak narazie bardzo mocno cofnięta.

Korona musi jak najszybciej otrzasnac sie ze straty gola. Cracovia znów atakuje i znów groźnie. Rakels wpadł w pole karne, ale w ostatniej chwili Wilusz wyegzekwował piłkę na aut.

Lewa strona popedził Jaroszyński, płasko dośrodkował w pole karne, a nasi środkowi obrońcy nie przypilnowali Rakelsa, który mocnym strzałem pewnie skierował piłkę do siatki. Pierwsza groźna akcja i tracimy bramkę

Fatalny poczatek Korony... Pierwsze zagrożenie pod bramka Treli i niestety 0:1...

I zaczynamy!

18:02

Natomiast w sektorze gości zameldował się już pierwszy kibic!

18:00

Na stadionie rozbrzemiewa już hymn Cracovii. Za chwile pierwszy gwizdek w tym spotkaniu!

17:54

Dobry wieczór z tej strony Krzysztof Węglarczyk! Witamy ze stadionu Cracovii, gdzie już za chwile zawodnicy "Pasów" oraz Korony powalcza w przedostatniej tegorocznej kolejce Ekstraklasy. Przed kielczanami bardzo ciężkie zadanie, ponieważ gospodarze wygrali ostatnie sześć spotkań przed własna publicznościa! Żółto-czerwoni przegrali natomiast cztery ostatnie spotkania...

Statystyki jednak nie graja, dlatego liczymy na przełamanie niekorzystnej serii podopiecznych Marcina Brosza!

16:12

Mecz rozpocznie się o godz. 18.

starachowice732015-12-14 19:51:53
Czy Wygrywasz Czy Nie...
PS. Wszyscy na cwe(L)i,ŚWIĘTOKRZYSKIE ZA KORONĄ!
Luker2015-12-14 19:16:32
Trela jest lepszy niż Małkowski. A jego gra na przedpolu może się podobać. Mamy wreszcie dobrego młodego bramkarza.
stolarka-jamro.com2015-12-14 19:03:26
widac ze jamrus jest potszebny bo nie ma kto szczelac dio bramki. skandal paprocki gdzie ty maszn oczy!!!1