Effector Kielce

0:0 (3:1) 25:20, 25:19, 23:25, 25:22 Trwa 4 set

Indykpol AZS Olsztyn

0:0

Kielczanie nie kryją radości z pierwszego zwycięstwa. Komentator spotkania wymienia pierwszą szóstkę Effectora niczym Tomasz Hajto sławetny, zwycięski skład Kaiserslautern z sezonu 97/98, ale nie mamy ku temu żadnych przeciwskazań. Obyśmy częściej mogli słyszeć o Jungiewiczu, Wierzbowskim, Kędzierskim, Takvamie, Bieńku i Buchowskim, cieszących się z wygranej. Za uwagę dziękuje już Krzysztof Węglarczyk.

25:22

Sławomir Jungiewicz MVP spotkania.

25:22

BUUUUUCHOWSKI! Kończy ostatni atak i mamy wreszcie pierwsze w tym sezonie zwycięstwo! Brawo Effector!

24:22

Pierwsza piłka meczowa wybroniona przez AZS!

24:21

Takvam i Buchowski blokują olsztynian. MAMY PIŁKĘ MECZOWĄ! Cała hala wstaje i krzyczy "ostatni"!

22:21

"Wierzba" mistrzowska końcówka meczu. Atak w trzeci metr rywala i już blisko, naprawdę blisko.

22:21

Tym razem Komenta się myli. Aut, a na parkiet wraca Jungiewicz.

22:20

Wierzbowski!!! Jak on zdobył ten punkt?! Doskoczył do siatki w ostatnim momencie i palcami trącił piłkę na stronę rywala. Do końa tylko trzy punkty!

21:20

W końcu na zagrywce pomylił się Bram van den Dries. Prowadzenie gospodarzy. A na zagrywce melduje się Komenda.

20:20

Thomas Koelewijn teraz rozmontował blok kielczan. Atak z środka zakończony punktem.

20:19

Zniszczoł zagrywa w aut i mamy prowadzenie!

19:19

Piłka w polu gry. Nie zmęczony van den Dries kończy kolejny atak. Były dwa punkty przewagi, a jest remis i czas dla gospodarzy.

19:17

Maćkowiak nie zdołał teraz odebrać ataku van den Briesa. Zmiana powrotna, wraca Buchowski.

19:16

Bieniek i Jungiewicz blokują atak Walińskiego! Chellange Gardiniego nie przyniósł zmiany decyzji. Sześć punktów dzieli Effector do pierwszej wygranej. Czas dla gości.

18:16

Myli się teraz Woicki na zagrywce. Dwupunktowe prowadzenie wciąż się utrzymuje! Jest już coraz bliżej trzech punktów!

17:15

Van den Dries myli się. Piłka wyleciała za linię końcwą! W końcu dwa punkty prowadzenia kielczan.

16:15

Do trzech razy sztuka! Tym razem nasz atakujący się nie pomylił i pewnie skończył atak. Mamy prowadzenie na drugiej przerwie technicznej!

15:15

Kędzierski widząc zadyszkę Jungiewicza postanowił wybrać inny wariant. Jak myślicie do kogo zagrał? Tak, do Bieńka. Zdobywamy punkt i mamy kolejny remis w tym secie.

14:15

Jungiewicz drugi raz z rzędu w aut. Chwilę później zatrzymuje go blok i na prowadzenie wychodzą goście.

12:12

Wierzbowski myli się na zagrywce. Póki co czwarta partia jest bardzo wyrównana.

11:11

Autowy atak kielczan i mamy remis. Pomylił się teraz kapitan Effectora.

11:9

Bardzo mądrze teraz Jungiewicz. Widział, że cięzko będzie skończyć ten atak w boisku, więc sprytnie obija blok.

10:8

Stoilović i Potera wpadają w siebie co daje nam kolejny punkt!

8:8

Zniszczoł zdobywa punkt z środka! Bardzo dobra postawa środkowego, chociaż przyznamy szczerze, że wolelibyśmy, aby w spotkaniu przeciwko swoim byłym kolegom ten zawodnik spisywał się nieco słabiej,

8:6

Najpierw Bieniek na pojedynczym bloku a nastęnie błąd gości wyprowadza gospodarzy na prowadzenie podczas przerwy technicznej.

6:6

Błąd Jungiewicza i znów prowadzenie gości. Po chwili jednak szybko się zrehabilitował bardzo mocno kończąc atak.

5:4

van den Dries w aut i mamy pierwsze w tym secie prowadzenie!

4:4

Andreas Takvam sprytnym atakiem za blok akademików doprowadza do remisu.

2:2

Baaaardzo długa wymiana. Olsztynianie ciągle obijali Jungiewicza, który niezbyt dokładnie odbierał, przez co oddawaliśmy piłki za darmo. To nie mogło skończyć się inaczej, Punkt dla olsztynian.

2:2

1:1

Błedy zagrywki po obu stronach.

0:0

Effecotr wciąż walczy o trzy punkty. Trzeba tylko wygrać czwartą partię! Miejmy nadzieję, że tak się stanie, zaczynajmy!

23:25

Ajjjj... naprawdę szkoda tego co wydarzyło się przed chwilą. Świetnie przyjął Sobczak i Jungiewicz mógł doprowadzić do wyrównania, ale tym razem atakujący kielczan lekkim plasem przebił piłkę na drugą stronę co rozczytali olsztynianie. Ostatni punkt w secie trzecim po stronie AZS-u. 2:1 w setach.

23:24

Mylą się teraz goście i tylko punkt straty do AZS-u!

22:24

Sławomir Jungiewicz kończy atak! To jeszcze nie koniec. Buchowski zmierza w kierunku zagrywki.

21:24

Kielczanie teraz dwukrotnie cudem przebijali piłkę na drugą stronę. Zniszczoł postanowił zakończyć te próby ratunku i mocnym atakiem z środka zdobywa 24 punkt dla swojej drużyny. Setowa dla gości.

21:23

Kędzierski do Bieńka, który to już raz? Nieważne, liczy się punkt dla Effectora!

20:23

Van den Dries obija blok. Daszkiewicz bierze czas. Dwa punkty dzielą Olsztyn od wygrania partii. Zwycięstwo w tym secie jest naprawdę odległym marzeniem.

20:22

Świetny wyblok Bieńka, a później kolejna kiwka "Bucha". Gonimy AZS, a trener Gardini postanowił wziąć czas.

19:22

Buchowski pokiwał i skończył! Trzy punkty straty.

18:22

Kielczanie nie mogli pogodzić się z tą sytuacją dobiegając do drugiego sędziego. Daszkiewicz postanowił ostudzić nastroje swoich podopiecznych i wziął czas.

18:22

Goście wzięli teraz challenge i mieli rację - piłka otarła blok kielczan. Woicki z radości zaczął krzyczeć ze wszystkich sił, czym chyba zaskoczył swoich kolegów, którzy na moment dosłownie... zamarli.

18:21

Vitiuk na zagrywce. No i po zagrywce. Olsztynianie przyjmują i kończą. Źle to wygląda. Kielcanie przegrywają w końcówce trzema punktami

18:20

Michał Kędzierski. Piękna kiwka, w której nie połapali się olsztynianie.

17:19

Myli śię Waliński na zagrywce. To już tylko dwa punkty straty.

16:18

Kędzierski-Bieniek, czy trzeba dodać coś jeszcze? Oczywiście kolejny punkt dla kielczan.

14:17

Bram van den Dries wygląda na groźnego gościa w ekipie AZS-u. Dość, że najwyższy to jeszcze najsilniejszy. To on skończył atak i wyprowadził swój team na trzy punkty przewagi.

14:16

Igor Vitiuk zmienia Krzysztofa Wierzbowskiego, który notorycznie był nękany zagrywkami Zniszczoła.

14:16

Olsztynianie obijają blok Effectora i schodzą na drugą przerwę techniczną z dwupunktowym prowadzeniem.

14:15

As serwisowy Miłosza Zniszczoła.

11:12

Woicki na zagrywkę, a cała piątka  kibiców AZS-u po dłuższej przerwie milczenia znów dopinguje swoich ulubieńców. Olsztynianie na prowadzeniu.

10:10

Co teraz zrobił Buchowski... on chyba sam nie do końca wie. Przepuszcza zagrywkę, która leciała wprost w niego. Szkoda. Mamy remis.

10:8

Andreas Takvam z drugiej linii. Kielcanie znów dwupunktowe prowadzenie.

9:8

"Wierzba" tym razem kończy atak poza linią końcową.

9:7

Jungiewicz ma dzisiaj swój dzień. Kolejny skończony atak.

8:6

To powoli staje się akcją rozpoznawalną kielecką ekipę. Kędzierski do środkowego, a ten kończy atak. Tym razem zrobił to "Bieniu". Przerwa techniczna i dwupunktowe prowadzenie Effectora.

5:4

Takvam wbija gwoździe wystające z parkietu po stronie gości. Atomowy atak wprost w trzeci metr.

4:3

Wierzbowski nie chciał być dłużny swojemu koledze i także popisuje się asem serwisowym.

3:3

One man show! Jungiewicz rehabilituje się za zepsutą zagrywkę i kończy kolejny atak!

2:2

Jungiewicz as serisowy! Ponowona zagrywka naszego kapitana ląduje jednak w siatce.

1:2

Seria kiwek po obu stronach... Wreszcie do piłki dopada Wierzbowski, który po mocnym ataku zdobywa pierwszy punkt kielczan.

0:1

Van den Dries obija wyskakującego do bloku Wierzbowskiego. Pierwszy punkt w trzeciej partii ląduje po stronie gości.

0:0

Liczymy jednak, że na dwóch setach się nie skończy... wierzymy, że kielczanie zgarną w końcu komplet punktów!

25:19

Kielecki blok znów zafunkcjowoał! Brawo Kędzierski, brawo Takvam! Effector wygrywa drugiego seta i zdobywa drugi punkt w tym sezonie.

24:19

Komenda na zagrywkę. Waliński nie odbiera i mamy pikę setową!

23:19

As serwisowy van der Briesa! Daszkiewicz bierze challenge i miał rację! Piłka jednak poza boiskiem i punkt dla Effectora. Brawo trenerze!

22:18

Jungiewicz dzisiaj nie kalkuluje - siła razy ramie. Atomowy atak i kolejny punkt dla Effectora.

21:18

Tym razem Maćkowiak daleko, daleko w aut. Zmiana powrotna, Buchowski wraca na parkiet.

21:17

Maćkowiak na zagrywce bezpośrednio zdobywa punkt! Co za końcówska Effectora. To już cztery punkty przewagi!

20:17

Wierzbowski znów zatrzymuje blokiem środkowego olsztynian.

19:17

Jungieeeewicz! Po raz kolejny obija blok i zdobywa punkt dla kielczan.

18:17

Sytuacyjna piłka i bardzo dobre zachowanie Bieńka, który kończy atak.

16:16

Woicki zdobywa punkt dla AZS-u. Wierzbowski nie zdołał odebrać zagrywki kapitana olsztynian.

16:15

Błąd Bieńka, który dotyka siatki.

16:14

Bieniek i Buchowski blokują van den Driesa i kielczanie wychodzą na prowadzenie! Druga przerwa techniczna.

14:14

Z lewej strony Buchowski, jednak AZS broni! Z prawej strony Jungiewicz i punkt dla kielczan! Po raz trzeci Effector doprowadza do remisu.

12:13

Wierzbowski na pojedynczym bloku! Ogromna radość naszego przyjmującego. Oby tak dalej Krzysiek!

11:12

Kontrowersyjna decyzja sędziów... z naszej perspektywy wydawało się, że Bieniek zagrał piłkę w boisko, jednak prowadzący uznali, że był aut. Daszkiewicz nie prosi jednak o challenge.

11:11

Goście mylą się fatalnie! Siatki dotyka blok AZS-u. Znów remis!

10:11

Czas zadziałał na korzyść kielcan, którzy zdobywają trzy punkty z rzędu! Po takiej serii to trener Gardini ratuje się przerwą na rządanie.

7:11

Mieliśmy małe problemy techniczne. Na szczęście już wszystko dobrze, przynajmniej u nas... na parkiecie trochę gorzej, ponieważ AZS wychodzi na 4 punktowe prowadzenie. Czas dla Effectora.

3:4

Jungiewicz zdobywa punkt, jednak trener AZS-u prosi o challenge. Błędu nie było i na zagrywkę idzie Krzysiek Wierzbowski.

2:3

Jungiewicz kończy atak po bloku. W końcu uciekawmy z tego ustawienia...

1:2

Bram van den Dries popisał się teraz bardzo silną zagrywką - 105 km/h. Wierzbowski nie dał rady przyjąć tego pocisku.

1:0

Kędzierski do Bieńka, a ten kończy atak ze środka.

0:0

Goście mogą liczyć na doping swoich najwierniejszych kibiców. Z naszej perspektywy prezentują się właśnie tak:

25:20

Jungiewicz zatrzymuje atakującego AZS-u Olsztyn. Świetny blok i 1:0 dla Effectora!

24:20

Jungiewicz po bloku i mamy pierwszą piłkę setową!

24:20

23:20

Maćkowiak wchodzi na zagrywkę, lecz na niewiele się to zdaje. AZS przyjmuje i kończy swój atak.

22:19

Takvam ze środka zatrzymany przez pojedynczy blok olsztynian.

22:19

22:17

Van dem Dries myli się na zagrywce i jużtylko trzy punkty dzielną Effector od zwycięstwa pierwszego seta.

21:17

Przewaga stopniała do czterech punktów, więc trener Daszkiewicz postanowił wziąć czas.

21:16

Podwójne odbicie Kędzierskiego. Tracimy szesnasty punkt.

21:14

Andreas Takvam kapitalnie kończy atak! Drugi czas dla dla Olsztyna.

20:14

Bednorz ponownie się myli. Kielczanie bardzo blisko wygrania seta!

18:13

Wierzbowski jakimś cudem przebija piłkę na drugą stronę! Sprytny plas i Effector wychodzi na pięciopunktowe prowadzenie! Andrea Gardini prosi o czas.

17:13

Bartosz Bendnorz wręcz wbił się teraz w blok kielczan. Jungiewicz i Bieniek świetnie zatrzymali przyjmującego AZS-u.

16:13

Buchowski na zagrywce badrzo mocno... i bardzo źle. Wprost w siatkę.

16:12

Miłosz Zniszczoł wprost w siatkę. Czas na drugą przerwę techniczną. Póki co zdecydowana przewaga Effectora.

14:12

Jungiewicz próbował teraz kiwać, ale blok Olsztyna szybko rozczytał zamiary atakującego Effectora i nie dał się oszukać.

13:11

Stoilović sprytnie obija blok kielczan.

12:9

Wieeeerzboooowskii! Bednorz nie odbiera zagrywki naszego przyjmującego i wychodzimy na trzypunktowe prowadzenie

10:9

Dariusz Daszkiewicz prosi o pierwszy challenge w meczu. Nietety myli się.

9:7

Ciekawa oprawa kibiców Effectora. Droga w kierunku "zwycięstwa i radości". Miejmy nadzieję, że zawodnicy Effectora wezmą sobie to hasło do serca i zwyciężą po raz pierwszy w tym sezonie,

8:6

Jungiewicz kończy atak i mamy pierwszą przerwę techniczną.

6:4

Wierzbowski z drugiej linii! Świetny początek kieleckiego przyjmującego, to już jego trzeci skończony atak!

6:4

4:3

Goście popełniają błąd techniczny i Effector wychodzi na prowadzenie!

2:2

Jungiewicz zagrywa daleko w aut.

0:1

Bieniek rozpoczął... niestety zagrywa prosto w siatkę.

15:36

15:34

Zagrywka prosto w siatkę. Goście prowadzą na pierwszej przerwie technicznej.

15:34

Effector ofiarnie w obornie - najpierw za piłką rzucił się Kędzierski, po kolejnym ataku gości Buchowski, po trzeciej próbie skończenia ataku AZS-u piłka wyszła na aut. Remis!

15:32

Błąd techniczny Macieja Zajdera. Libero nie może pogodzić się z tą decyzją i dyskutuje z sędzią głównym spotkania, Katarzyną Sokół. Decyzja niezmienna - punkt dla Effectora.

15:31

Kędzierski konsekwentnie rozgrywa piłkę do Jungiewicza, a ten bezbłędnie! To już trzeci skończony atak w tym secie.

15:30

Jungiewicz kończy kolejny atak! Naprawdę dobra postawa w dzisiejzsym spotkaniu naszego atakującego!

14:51

Jungiewicz, Wierzbowski, Kędzierski, Takvam, Buchowski, Bieniek oraz Sobczak na libero - tak mecz rozpocznie Effector.

14:50

Czas na prezentację obu drużyn! W drużynie gości najgłośniej powitano Miłosza Zniszczoła, byłego środkowego Effectora Kielce.

14:41

Początek meczu przesunięto o sześć minut, stąd pierwszy gwizdek zabrzmi o 14:51.

14:40

Ósma kolejka, a kibice Effectora Kielce wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo. Dziś gościem w Hali Legionów jest Indykpol AZS Olsztyn. Z tej strony Krzysztof Węglarczyk, witam!