KIF Kolding Kopenhaga

20:28

Uśmiechy na twarzach kibiców opuszczających teraz Halę Legionów. To znak, że nasi gladiatorzy dali dzisiaj rade. Kielczanie stworzyli piękne widowisko, ale przede wszystkim osiągnęli kolejny sukces! Jesteśmy dumni, jesteśmy zachwyceni i zwyczajnie szczęśliwi. Dzięki za uwagę, życzę miłego wieczoru! Tomasz Porębski, pozdrawiam.

255. minuta (33:31)

KOOOONIEC! To się już nie mogło zmienić! Spellerberg trafia w nogi Aginagalde i jest syrena. Jest też kolejne zwycięstwo w tym sezonie LM, możemy na konto Vive dopisać dwa punkty. Uff, było gorąco, było nerwowo, ale wielki szacunek dla podopiecznych Dujszebajewa za wytrzymanie ciśnienia!

60. minuta (33:31)

MAMY BRAMKĘ ZORMANA! MAMY KOLEJNE ZWYCIĘSTWO W LIDZE MISTRZÓW!!!

Czas bierze jeszcze trener gości, ale nie mamy pojęcia po co. 8 sekund do końca spotkania.

60. minuta (32:31)

Kontra KIF Kolding, błyskawiczny atak i nie dają rady zatrzymać Landina Jacobsena kielczanie... Ostatnie sekundy.

59. minuta (32:30)

Nie ma już zdjęć, nie mamy czasu zajmować się aparatem, kabelkami i tak dalej! Ważne, to co na boisku. A tu atakuje Vive. Spokojnie, rozważnie. Bez nerwów i niepotrzebnych zagrań. Zorman do Lijewskiego, ten obiega na lewą flankę i jest gol!

59. minuta (31:30)

Bronimy atak KIF Kolding, pięknie, brawo Sego! Czas bierze Talant Dujszebajew. Zaraz chyba eksploduje ten obiekt. A my razem z nim.

Co teraz zrobił Strlek! Przejął piłkę lecącą na aut, od razu odegrał do Jureckiego, błyskawiczny rajd, rzut, gooool! JEZZUUU kochany, co tu się dzieje, co to była za fantastyczna akcja!!!

58. minuta (30:30)

Vive atakuje, pada na ziemi Aginagalde, ale sędziowie nie reaguje, Bielecki zastanawia się co robić, w końcu decyduje się na rzut, rzuca, trafia!!!

57. minuta (29:30)

Genialne podanie Anderssona do Laena i ten zupełnie niepilnowany pokonuje Sego. Ajjj, zagapiliśmy się teraz w obronie. W ataku fatalny błąd Lijewskiego, strata, kontra Anderssoan i gol.

56. minuta (29:28)

Ależ końcówka meczu, chyba niewielu spodziewało się aż takich emocji! Zorman! Kapitalnie!!!

55. minuta (28:28)

Machają w stronę kibiców kieleccy gladiatorzy, w Hali Legionów coraz głośniej, wzmaga się doping, to są bardzo ważne minuty. I razem dajemy radę powstrzymać KIF, Sego broni rzut Jorgensena! Duńczycy jednak wciąż przy piłce. Niestety... Laen w sobie tylko znany sposób dał radę trafić do siatki.

54. minuta (28:27)

SEGOOO!!! W idealnym momencie Marin powstrzymuje Spellerberga. Świetna interwencja! Atakuje Vive. Zorman do Lijewskiego, ten zmylił dwóch obrońców i GOOOOL!

53. minuta (27:27)

Karlsson, ależ on wpadł w tę obronę, przedał się niczym taran, ale dał radę. Na szczęście Bielecki też zaprezentował się kapitalnie w kolejnej akcji. Bramka za bramkę.

52. minuta (26:27)

Dużo szczęścia miał teraz Spellerberg, piłka po rykoszecie odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Od razu błyskawiczny atak Vive, ale Reichmanna powstrzymał Hvidt.

52. minuta (26:26)

Bielecki, karny, gol! Znów remisujemy.

PS. Taki wydaje się niepozorny, a tu jednak - kawał chłopa z niego :) Choć raczej dzisiaj go na boisku nie zobaczymy.

51. minuta (25:26)

Znakomicie na pozycji obrotowego spisał się Laen, a to niestety oznacza kolejną bramkę dla Duńćzyków.

50. minuta (25:25)

Jest bramka dla Vive! W podobny sposób Karol Bielecki, choć obok bramkarza, a nie między nogami! :)

49. minuta (24:25)

Długo trwała ta akcja KIF Kolding, aż piłkę dostał Spellerberg. Bomba z dalszej odległości... Miedzy nogami Sego.

48. minuta (24:24)

Sprytnie Zorman do Aginagalde, a ten bez problemów umieszcza piłkę w siatce. Niestety, znów ze świetnej strony pokazał się Spellerberg, który jak dziecko ograł Kusa.

47. minuta (23:23)

W kieleckiej bramce zmiana - na boisku pojawia się Sego. Poza tym witamy Reichmanna, Lijewskiego, Bieleckiego i Strleka.

46. minuta (23:23)

Ależ przedarł się teraz Spellerberg, kapitalna akcja, choć wszyscy już wskazywali, że sędziowie powinni przerwać akcję. Czas dla Dujszebajewa.

46. minuta (23:22)

Trudne podanie Cupicia do Jachlewskiego, ale zdołał opanować w kontrataku piłkę Jachlewski i mamy bramkę!

46. minuta (22:22)

Kochamy takie momenty, takie obrazki. Mniej nam się podoba wynik.

45. minuta (22:22)

Reprymenda ze strony Jureckiego w kierunku Kusa, ale raczej pozytywna, mobilizująca. W ataku KIF i niestety - trafia Karlsson, nie dał rady go powstrzymać Kus. Remis.

44. minuta (22:21)

Broni Szmal, w ataku świetnie przedarł się Jurecki i nie dał szans Hvidtowi. Piękna bramka! Niestety, jest riposta gości. Spellerberg.

42. minuta (21:20)

Przerwa w grze dobrze podziałała na Duńczyków, trafia Laen, ale od razu odpowiedź Vive - Cupić!

42. minuta (20:19)

O czas prosi trener KIF Kolding. A na trybunach żółte święto. Kapitalnie to wygląda.

41. minuta (20:19)

Kapitalne podanie Jachlewskiego do Cupicia przez całą szerokość boiska i trafia do pustej bramki Chorwat. TUMULT W HALI LEGIONÓW! Ciary!

40. minuta (19:19)

Traci piłkę Zorman w ataku, szybka kontra gości i gol Igropulo.

40. minuta (19:18)

Wierzymy, że to, co było naszą przewagą w Kopenhadze, sprawdzi się i dziś. Wąska kadra KIF Kolding z każdą minutą powinna dawać o sobie znać. Zobaczymy, czy tak będzie.

39. minuta (19:18)

Pięknie dopinguje teraz Hala Legionów. Z tego musi być bramka. I jest! CUUPIĆ!! Prowadzimy!

38. minuta (18:18)

Najpierw KAPITALNIE Michał Jurecki, potem równie znakomicie Lijewski i mamy remis!

37. minuta (16:18)

Nie dał rady powstrzymać Laena Piotrek Chrapkowski, a ten umieszcza piłkę między nogami Szmala...

36. minuta (16:17)

Rzuca Lijewski, broni Hvidt, ale był faulowany nasz zawodnik i mamy rzut karny. Do piłki podchodzi Bielecki i... no bramka oczywiście.

35. minuta (15:17)

Spellerberg zapisuje kolejną bramkę na swoje konto, co oznacza, że tym razem to goście prowadzą. Próbuje odpowiedzieć Vive, ale powstrzymani zostali Lijewski i Zorman. KIF znów to wykorzystuje... gol Igropulo.

34. minuta (15:14)

Dokładnie tak bramka "Dzidziusia" wyglądała :) Niestety, po raz drugi w tym spotkaniu na ławke kar wędruje Mateusz Kus, co goście błyskawicznie wykorzystują - trafia Igropulo.

33. minuta (15:14)

Prowadzimy! Świetna akcja Zormana, zagranie do Jureckiego, ten rzuca potężnie mocno i możemy świętować piętnastego gola w tym spotkaniu!

32. minuta (14:14)

Pożyjemy, zobaczymy... :) My tam w Vive Tauron Kielce wciąż wierzymy.

31. minuta (14:14)

Od razu pierwsza, sprytna akcja Vive, bramka Zormana i już mamy remis.

30. minuta (13:14)

Wracamy do gry! Vive w składzie: Szmal - Cupić, Lijewski, Zorman, Jurecki, Jachlewski i Aginagalde.

255. minuta (13:14)

KIF Kolding prowadzi jednym golem do przerwy. Ależ hałas mieliśmy w ostatnich sekundach w Hali Legionów, ale pomogło, bo Andersson rzucił źle i piłkę bez problemów wybił Szmal.

Jurecki rzuca iii... górą Hvidt, świetna interwencja. Ale to Vive jest dalej przy piłce, bomba z dystansu Tkaczyka i jest gol!

29. minuta (12:14)

Viudes - najpierw trafił, teraz otrzymał karę 2 minut. I od tej chwili to Vive gra w przewadze.

28. minuta (12:14)

Hvidt zdołał powstrzymać Lijewskiego. KIF w ataku i mamy trafienie Viudesa.

28. minuta (12:13)

Panowie, budzimy się! Nie ma spania w końcówce!

27. minuta (12:13)

Karlsson mocno wdarł się w obronę kielecką i wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

27. minuta (12:12)

A teraz jeszcze Andersson wysyła na ławkę Kusa. Faul naszego zawodnika i Vive będzie musiało sobie radzić w osłabieniu.

26. minuta (12:12)

Remis. Niestety. Wyskoczył teraz kapitalnie nad Chrapkowski Andersson i znalazł lukę między Szmalem a słupkiem. Świetnie gra dzisiaj ten 21-latek.

25. minuta (12:11)

Rzut karny dla KIF Kolding i znów Spellerberg górą. Nie potrafi go powstrzymać z tej pozycji "Kasa". Ale - jak to mówią - do czasu.

24. minuta (12:10)

Dzidziuś! No kapitalnie! Niemal zawisł w powietrzu i huknął tuz przy prawym słupku. Cudo!

24. minuta (11:10)

Jorgensen. Szmal bez szans.

23. minuta (11:9)

Pomyłka Jureckiego, ale leżąc odebrał piłkę w ataku i odegrał do Strleka. Ten tylko dopełnił formalności. Brawo!

23. minuta (10:9)

Wyskoczył niczym Michael Jordan w górę Krzysiek Lijewski, rzucił potężnie, ale nad bramką. "Lijek" był jednak faulowany przez Laena i zawodnik z Kopenhagi wędruje na ławkę kar.

22. minuta (10:9)

Błyskawiczna kontra gości i trafia Igropulo. Niestety, już tylko jedna bramka przewagi Vive. Zły fragment żółto-biało-niebieskich.

21. minuta (10:7)

Kolejny obrazek z Hali Legionów - naprawdę przyjemnie dzisiaj to wygląda. Atmosfera też jak najbardziej OK. Niestety, mamy następną bramkę dla KIF Kolding. Zgadnijcie kto? No oczywiście Andersson.

20. minuta (10:7)

No, no - świetnie teraz na pozycji obrotowego spisał się Kus, który z rywalem na plecach odwrócił się i z pozycji wpół leżącej trafił do siatki.

19. minuta (9:7)

Jest gol Lijewskiego! A my mamy donos z innego, ważnego meczu grupy B - FC Barcelona pokonała na wyjeździe Vardar Skopje 27:25. Jest też gol dla KIF - Spellerberg.

18. minuta (8:6)

Na boisku zameldowali się już "rezerwowi", tj. Strlek, Tkaczyk, Lijewski, Kus i Reichmann. Opcja "zabieganie" włączona.

17. minuta (8:6)

Ależ teraz interwencja "Kasy"! Świetny rajd Landina Jacobsena, mocny rzut ze skrzydła, ale broni Sławek!!! Ten gość jest po prostu NIEMOŻLIWY!

16. minuta (8:6)

Piękna interwencja Szmala i była okazja do kontry, niestety fatalnie ją zaprzepaścili kielczanie. Znów atakuje KIF i... faul, rzut karny. Protestują kibice, bo faktycznie sytuacja bardzo kontrowersyjna. Mamy jednak bramkę Spellerberg.

15. minuta (8:5)

Piękne zejście Bieleckiego do środka, mocny rzut i jest! Hvidt bez szans! Czas bierze trener KIF Kolding, Henrik Kronborg Hansen.

14. minuta (7:5)

Czasem warto zajrzeć do prasy, a tu... Zobaczcie - bardzo ładna okładka.

13. minuta (7:5)

Znów Andersson, znów z dystansu. Na szczęście odpowiadamy po raz kolejny z dużą prędkością. Bramka Aginagalde. Przy okazji żółta kartka dla Laena.

12. minuta (6:4)

Bielecki! Mamy kolejnego gola ekipy Talanta Dujszebajewa i po raz pierwszy odskakujemy na dwubramkowe prowadzenie. Tym bardziej cenne to, gdyż gramy już w równowadze liczbowej.

11. minuta (5:4)

Wychodzimy na prowadzenie po bardzo ładnej bramce Jachlewskiego. Do końca czekał Hvidt, stał twardo na nogach, ale jednak "Siwy" zdołał go zaskoczyć. Pięknie!

10. minuta (4:4)

Po raz kolejny Szmal nie dał rady powstrzymać Anderssona. Widac, że 21-latek jest dzisiaj w formie, musimy znaleźć receptę na to, jak go powstrzymać. Tymczasem na szczęście kolejna bramke Vive - Aginagalde.

9. minuta (3:3)

Błyskawicznie wykorzystujemy fakt gry w przewadze. Piłka na lewe skrzydło do Jachlewskiego i trafienie tuż przy słupku.

8. minuta (2:3)

Kapitalne podanie Bieleckiego do Aginagalde, ten faulowany przez Jorgensena i zawodnik z Danii musiał powędrować na ławkę.

7. minuta (2:3)

Polska to piękny kraj. Wie o tym, każdy, kto przyjedzie do nas z zagranicy. W tym zagraniczni dziennikarze, którzy fotografują nasze... koleżanki dziennikarki :)

PS. Nas nie chciał fotografować. To znaczy, że problemów ze wzrokiem nie posiada :)

6. minuta (2:3)

Niestety, jakoś niemrawo na razie grają mistrzowie Polski - kolejny gol Anderssona. Ale na szczęście jest błyskawiczna odpowiedź Jureckiego.

4. minuta (1:2)

Ależ cudownie teraz Szmal, w kapitalny sposób wybronił rzut Laena z koła. Kolejny atak KIF, znów Laen i znów Szmal! Ale nie... sędziowie uznają, że faulował Chrapkowski. Karnego na gola zamienia Spellerberg.

3. minuta (-1:1)

Bielecki, rzut karny i gol! No, pierwszy najtrudniejszy! ;)

3. minuta (0:1)

I pierwsza bramka dla KIF, trafia Andersson. A tymczasem zaglądamy na Twittera...

2. minuta (0:0)

KIF za to: Hvidt, Landin Jacobsen, Andersson, Laen, Karlsson, Spellerberg, Kuhne. Pierwszy atak i broni Sławek Szmal! Drugi i słupek, ale faulował przy tej akcji Zorman. Na szczęście bez karnego.

Zaczynamy! Vive w składzie: Szmal - Cupić, Jurecki, Zorman, Aginagalde, Chrapkowski, Jachlewski. KIF w ataku.

18:58

Dobra, teraz już na poważnie. Komplet widzów dziś na trybunach - czujemy, że to będzie naprawdę wielkie widowisko!

18:58

Właśnie usłyszeliśmy, że ci jegomoście będą cały mecz oglądać na stojącą. Wzielibyśmy ich - jak się to mówi popularnie - z bara, ale... Cholera, więksi są.

Byliśmy nie raz na ich meczach i wiemy, że potrafią zrobić krzywdę ;)

18:57

Co prawda przy zapalonych światłach, ale jednak - świetne powitanie. Tak to wyglądało z naszej perspektywy... Jak widzicie - plecy i dymy. Ale wybaczamy, bo oto przed nami zasiadł Tomasz Błaszkiewicz - trener AZS-u UJK Kielce, wybrany w ostatnich dniach przez studentów (!) UJK najlepszym wykładowcą uczelni, a przy tym mega porządny, fajny facet. Panie trenerze, pozdrawiamy! :)

18:54

Na boisku trwa już oficjalna prezentacja drużyn. Wszyscy na stojąco, podniosła atmosfera. Fajnie jest!

18:52

No nie wiemy, jak tam szanowne towarzystwo w hali, ale my już czujemy się rozgrzani, roztańczeni itd. Nawet Wojtek Staniec delikatnie tupa nóżką pod stolikiem ;)

18:51

Ciekawostką jest fakt, że dzisiaj w składzie Vive znalazł się młodziutki Bartłomiej Bis. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy będzie mu dane zaprezentować się także na parkiecie.

18:49

18:49

18:46

Dzisiaj też będziemy zerkać w stronę zespołu gości, pamiętacie pewnie, jak świetnie w ostatnim spotkaniu spisali się tacy goście jak Laen, Landin Jacoben czy Andersson. Zobaczymy, czy dzisiaj też będą brylować na boisku. Na wyjazdach gra się jednak zupełnie inaczej.

18:45

Obrazek sprzed paru chwil, teraz kibiców jest już więcej. Apogeum nastąpi jednak za kwadrans.

18:44

Z każdą minutą coraz mocniej czuć handballowe święto, jak my lubimy ten stan. OK, może dzisiaj nie ma aż takiej przedmeczowej "nerwówki", jak przed starciem z THW Kiel czy FC Barceloną, ale... Wiecie - to jest jednak MEGA wydarzenia :)