W sobotę, 21 maja na nowo otwartym Skate Park Kadzielnia odbędą się Mistrzostwa Polski BMX Freestyle Park. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Prezydenta Kielc.
Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią, 21 maja odbędzie się Rodzinna Majówka Rowerowa z Kielc przez Kaczyn do Borkowa. To będzie piętnasta edycja tej imprezy. Wydarzenie organizowane jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Kurią Diecezjalną w Kielcach, gminą Daleszyce oraz świętokrzyską policją.
Start lokalnego cyklu zawodów MTB miał odbyć się w Starachowicach (03.04.2022), jednak pogoda sprawiła ogromnego figla i zawody przeniesiono na 08.05.2022. Rozpoczęcie sezonu nastąpiło 24.04.2022 w Daleszycach.
Nie brakuje chętnych, by pomagać Ukrainie w tym ekstremalnie trudnym czasie wynikającym z agresji Federacji Rosyjskiej. Wśród wielu inicjatyw w naszym regionie pojawiła się też ta realizowana przez Dziecięcą Akademię Piłkarską DAP Kielce.
Polacy na wiele sposobów starają się wesprzeć Ukrainę, którą 24 lutego najechały rosyjskie wojska. Wśród społecznych inicjatyw nie brakuje deklaracji przyjęcia pod swój dach uchodźców, czy zbiórek żywności. Z ciekawą propozycją wyszła między innymi strzelnica byłego zawodnika Łomży Vive Kielce.
4 lutego zapłonie olimpijski znicz na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które w 2022 zostaną rozegrane w Pekinie. Mamy na nich kielecki akcent. Reprezentacja Polski wystąpi w kolekcji strojów przygotowanych specjalnie na tę okazję przez kielecką markę 4F. Ale nie tylko - stroje firmy założy łącznie osiem reprezentacji narodowych.
Rusza długo wyczekiwana inwestycja przy najstarszej szkole stolicy województwa świętokrzyskiego. Chodzi o I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, na placu której wybudowana zostanie hala sportowa z łącznikiem i dodatkowymi salami dydaktycznymi.
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce przypomina, że jeszcze tylko do 10 stycznia można składać wnioski dotyczące nagrody za osiągnięcia sportowe w 2021 roku. Zgłoszenia złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.
Redakcja portalu CKsport pragnie złożyć wszystkim swoim czytelnikom najlepsze życzenia - zdrowych, wesołych, spędzonych w rodzinnym gronie Świąt Bożego Narodzenia! I oczywiście wielu szczęśliwych chwil w życiu prywatnym, spełnienia w życiu zawodowym, a także - rzecz jasna - wielu pozytywnych sportowych emocji!
Fani rowerowych i biegowych wrażeń sportowy sezon 2022 mogą rozpocząć na początku stycznia! Już w pierwszy noworocznych weekend w Kielcach będzie miał miejsce wyjątkowy bieg oraz zawody MTB, czyli Ultra CK Maraton.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group