O natychmiastowym zauroczeniu żeglarstwem, początkach żeglarstwa na Zalewie Kieleckim i wychowywaniu pokoleń żeglarzy Piotr Kula rozmawia z Andrzejem Kosmalą, prezesem Świętokrzyskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego.
Nie odbędą się zaplanowane na lato 2020 Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Z powodu pandemii koronawirusa Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o przeniesieniu imprezy na 2021 rok.
W trudnym czasie pandemii koronawirusa ludzie jednoczą się, aby walczyć z otaczającą nas rzeczywistością. Bohaterowie są też w Kielcach. Firma sportowa kielczanina, 4F rusza na pomoc w walce z epidemią. Od poniedziałku marka rozpoczyna produkcję maseczek i fartuchów dla największego szpitala zakaźnego MSWiA w Warszawie.
Taką możliwość zaproponowana została przez Park Linowy Tyrolka na Kadzielni. Zarówno 7, jak i 8 marca można będzie skorzystać z jednej z dostępnych tras na kieleckiej Kadzielni.
To miejsce dla wszystkich, którym na sercu leży los kieleckiego sportu. I nie jest istotne, czy jesteśmy fanami Korony Kielce, a może jednak piłki ręcznej w wydaniu mistrzów Polski, bądź też Korony Handball. Grupa SPORT W KIELCACH jest otwarta na wszystkich.
Portal CKsport.pl każdego miesiąca przyciąga około 50 tysięcy unikalnych użytkowników, którzy generują pół miliona odsłon. Zapraszamy kieleckie firmy do kreatywnej współpracy reklamowej.
12. miejsce na 48 startujących w klasie Laser 4.7 zajęła kielecka żeglarka Natalia Nadrzewia z UKS Zalew Kielce w rozgrywanych w Hiszpanskiej Andaluzji regtach XV Andalusian Olimpic Week.
Przed paroma tygodniami okazało się, że w tym roku w Kielcach zabraknie półmaratonu. A jednak - odbędzie się on! Tym razem w nieco innym wydaniu, zorganizowany przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Uniwersyteckie Centrum Sportu oraz Labosport Polska. Jego trasa będzie poprowadzona malowniczymi drogami m. in. wzdłuż zalewu w Cedzynie. Zapisy ruszą 4 marca.
Trwają właśnie rozgrywki w regatach żeglarskich Andalusian Olimpic Week. Na miejscu w Hiszpanii jest zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Zalew Kielce, Natalia Nadrzewna. Kielczanka obecnie plasuje się na 13. pozycji.
Wyjątkowe sportowe wydarzenie czeka w tym tygodniu w Kielcach na najmłodszych. W najbliższą niedzielę lodowisko na kieleckim Telegrafie będzie gościć wyjątkowe osobowości. Tajniki hokeja pod okiem wykwalifikowanych trenerów, byłych zawodników ekstraklasowych klubów, bezpłatnie będą mogły zgłębić dzieci w wieku od sześciu do czternastu lat. Jazdy na łyżwach będzie można nauczyć się także od podstaw. Zapisy trwają i prowadzone są telefonicznie.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group