Dwadzieścia cztery plansze prezentujące w telegraficznym skrócie osiągnięcia klubu ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Na Rynku odsłonięta została wystawa z okazji 75-lecia istnienia Tęczy Społem Kielce. Wszyscy chętni będą poznawać historię klubu do końca sierpnia.
Już 22 sierpnia w Bodzentynie odbędzie się GRANDARUN Ekstremalny Bieg Świętokrzyski. Jak podkreślają organizatorzy, to pierwszy taki bieg przełajowy w naszym województwie. Impreza ma rangę ogólnopolską i będzie liczyła aż dwadzieścia pięć różnych przeszkód.
Łukasz Ciszek – łucznik Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce potrzebuje wsparcia. Zawodnik uzyskał kwalifikację na igrzyska paraolimpijskie w Tokio i musi teraz uzbierać 15 tysięcy złotych na dodatkowy sprzęt, który podczas igrzysk może się okazać niezbędny.
Sezon urlopowy trwa, a dokoła Kielc z łatwością znajdziemy miejsca idealne pod spędzenie wolnego czasu. Przedstawiamy listę miejsc z otwartymi kąpieliskami w okolicach Kielc.
„Bocianek na Start” to nazwa nowej inwestycji, która ma zostać zrealizowana na kieleckim Bocianku. Zakłada ona budowę kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr.1 im. Stanisława Staszica w Kielcach.
Miasto Kielce wielkimi krokami zbliża się do realizacji inwestycji długo wyczekiwanej przez lokalne środowisko sportowe. Chodzi o skatepark oraz pumptrack, czyli najdroższy i największy projekt zgłoszony w zeszłorocznym Budżecie Obywatelskim. Jak już wiadomo, rozbudowa obiektu przy kieleckiej Kadzielni będzie wymagała dodatkowych środków.
Świętokrzyscy strażacy po raz pierwszy w historii Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym okazali się najlepsi w klasyfikacji zespołowej. W zmaganiach uczestniczyło 20 drużyn z całej Polski. Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe.
W niespełna dwa miesiące na konto 23-letniego Krzysztofa Rakowskiego wpłynęło ponad 100 tysięcy złotych. Dzięki tym pieniądzom zostanie przeprowadzona u niego skomplikowana operacja kręgosłupa, która znacząco poprawi komfort jego życia. Duży wkład w nagłośnienie zbiórki miała akcja kieleckiego dziennikarza. Marcin Długosz zdecydował się przebiec dystans z Warszawy, do Kielc.
W stolicy województwa świętokrzyskiego nie brakuje zapaleńców czynnie uprawiających różne dyscypliny sportowe, a przy tym promujących swoje rodzinne miasto na festiwalach. Relacją z takiego wydarzenia podzielił się z nami Grzegorz Bień, inicjator rozbudowy Single Tracków w Kielcach, który tym razem ze swoją ekipą odwiedził JoyRide Festival.
Już jutro, w sobotę 3 lipca, w Kielcach zagoszczą uczestnicy Gran Turismo Polonia 2021. Ten wyjątkowy event wpisuje się w serię wydarzeń motoryzacyjnych, organizowanych w najpiękniejszych zakątkach Europy.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group