Magda Więckowska, wychowanka Korony Handball, mogła tego lata przebierać w ofertach. Po tym, jak kielecki klub nie dostał się do PGNiG Superligi Kobiet, jasne było, że 20-latka będzie swoją karierę kontynuować w elicie. Dziś już wszystko jest już jasne. Kielczanka została ogłoszona nową zawodniczką Piotrcovii Piotrków Trybunalski.
„Zmiany, zmiany, zmiany”. Takiego stwierdzenia użył niegdyś Stanisław Tym, a teraz idealnie wpasowuje się w to, co wydarzy się w letniej przerwie w szeregach Korony Handball Kielce. Z zespołem pożegna się kilka czołowych zawodniczek.
SPR Sambor Tczew, podobnie jak Korona Handball Kielce, zrezygnował z ubiegania się o prawo występów w PGNiG Superlidze Kobiet. Powód jest identyczny, jak w przypadku kielczanek - klub nie zgromadzi wymaganego budżetu w wysokości 1 mln złotych.
Duże zmiany czekają w kolejnym sezonie Koronę Handball Kielce. Kielecki klub zrezygnował z baraży i po raz kolejny wystartuje w pierwszej lidze. Zawodniczki dostały wolną rękę w poszukiwaniu klubu, a do składu zostaną dołączone juniorki. Dużym wzmocnieniem Korony Handball może być powrót do klubu Marty Rosińskiej, która może rozwiązać problemy na pozycji rozgrywającej.
Korona Handball oficjalnie poinformowała, że nie jest w stanie zgromadzić wymaganego budżetu w wysokości miliona złotych i rezygnuje z procesu licencyjnego i walki w barażach o Superligę. W kolejnym sezonie zespół zagra ponownie w I lidze, ale będzie musiał liczyć się z dużymi zmianami. Temat kieleckiego klubu został poruszony na czwartkowej sesji Rady Miasta przez radnych.
Niestety. Drugi rok z rzędu na drodze Korony Handball do Superligi Kobiet stanęły względy finansowe. Kielecki klub oficjalnie poinformował, że nie da rady uzbierać wymaganego budżetu i rezygnuje z gry w barażu o elitę. Tym samym historia zatacza koło i kielecki klub w kolejnym sezonie będzie dalej występował w I lidze.
Honorata Syncerz, czołowa zawodnika Korony Handball, jest w ciąży i spodziewa się dziecka. To oznacza, że w najbliższym sezonie zespół będzie musiał radzić sobie bez swojej liderki.
W środę, 8 kwietnia Dominika Więckowska, wychowanka Korony Handball Kielce, obchodziła swoje 22 urodziny. Dzień wcześniej została nominowana do Gladiatorów PGNiG Superligi! Kielczanka ma szansę zostać najlepszą boczną rozgrywającą minionego sezonu.
Po tak znakomitym półroczu w Superlidze, nie mogło być inaczej. Dominika Więckowska, która była w tym sezonie wypożyczona z Korony Handball Kielce do MKS Perły Lublin, zostanie w tym zespole przez kolejne dwa sezony! Wychowanka Korony Handball związała się z mistrzem Polski nowym kontraktem.
Zarząd Korony Handball Kielce wydał oświadczenie dotyczące przyszłości kieleckiego klubu. Drużyna Pawła Tetelewskiego wystartuje w barażach o Superligę i jeśli awansuje i spełni wymagane przepisy licencyjne, wystartuje w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jeśli nie uda spełnić się choćby jednego z tych dwóch warunków - zespół może czekać rewolucja.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group