Suzuki Korona Handball pokonała w ostatnim tegorocznym meczu I ligi AZS Uniwersytet Warszawski 42:21. Kielczanki nie dały ostatniej drużynie w tabeli żadnych szans.
Suzuki Korona Handball zadebiutowała i odniosła pierwsze, okazałe zwycięstwo pod nową nazwą i u boku nowego sponsora. Kieleckie szczypiornistki meczu 6. kolejki I ligi pokonały 39:22 KS APR Radom.
Kieleckie szczypiornistki zyskały nowego, mocnego sponsora i w weekend zadebiutują jako Suzuki Korona Handball. Plany klubu są ambitne. Kielczanki chcą walczyć o powrót do elity, a krok do tego mogą wykonać już w sobotni wieczór. O godz. 19 zmierzą się na wyjeździe z KS Akademia Piłki Radom.
Suzuki Motor Poland zostaje sponsorem tytularnym Korona Handball Kielce. Świętokrzyskie szczypiornistki otrzymają mocne wsparcie finansowe oraz flotę pojazdów do dyspozycji.
Korona Handball Kielce odniosła czwarate zwycięstwo w sezonie. W meczu 5. kolejki pokonała MKS Karczew 31:23. Tym samym kielczanki zrehabilitowały się za ubiegłotygodniową porażkę z AZS AWF Warszawa.
Korona Handball Kielce przegrała w zaległym meczu 2. kolejki I ligi w swojej hali z AZS AWF Warszawa 19:25. Kielczankom nie pomogła nawet doświadczona Alesia Mihdaliova, która zadebiutowała w nowym zespole.
Alesia Mihdaliova, 6-krotna mistrzyni Polski w barwach Perły Lublin została nową zawodniczką Korony Handball Kielce. 35-letnia białoruska rozgrywająca będzie dużym wzmocnieniem kadry drużyny, która po braku awansu do Superligi mocno się osłabiła.
Świetne spotkanie w rozgrywkach I ligi rozegrała Korona Handball Kielce. Kielczanki wysoko pokonały TS MKS San Jarosław, rzucając trzy razy więcej bramek, niż przeciwniczki. Wygarły w całym meczu 39:13.
Po trzech tygodniach przerwy spowodowanej najpierw zgrupowaniami kadr narodowych, a potem kwarantanną, na ligowe boiska wróciła Korona Handball. Kielczanki w samej końcówce rozstrzygnęły losy meczu z AZS UMCS Lublin wygrywając w niewiarygodnych okolicznościach 28:27.
Korona Handball Kielce wznawia treningi po pięciodniowej przerwie. W izolacji pozostają jednak dwie zawodniczki, których testy na obecność COVID-19 dały wyniki pozytywne.

Zobacz archiwum informacji

Projekt i wykonanie: CK Media Group