Spore wyzwanie czeka szczypiornistki Korony Handball Kielce w ćwierćfinale Pucharu Polski. Kielczanki zmierza się w nim z Młynami Stoisław Koszalin, brązowego medalistę poprzedniego sezonu PGNiG Superligi. Losowanie par tej fazy rozgrywek odbyło się w poniedziałek w siedzibie ZPRP w Warszawie.
Trzecie zwycięstwo z rzędu w 2020 roku odniosła drużyna Korony Handball. Kielczanki rozgromiły w meczu 12. kolejki I ligi Karkonosze Jelenią Górę 38:21 i zostały samodzielnym liderem rozgrywek. Wykorzystały w ten sposób potknięcie SPR Olkusz, z którym dotychczas dzieliły pierwsze miejsce.
W sobotę rundę rewanżową I ligi rozpoczną piłkarki ręczne Korony Handball. Kielczanki zmierzą się przed własną publicznością z Karkonoszami Jelenia Góra i będą murowanym faworytem.
Korona Handball Kielce nie dała najmniejszych szans UKS PCM Kościerzynie w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Kielczanki pokonały rywalki 41:28 i wywalczyły pierwszy w historii klubu awans do ćwierćfinału rozgrywek.
W środę o godz. 18:30 Korona Handball zagra przed własną publicznością o ćwierćfinał Pucharu Polski. Szansę na awans są bardzo duże, bo na przeciwko stanie inny pierwszoligowy klub, który w poprzednim sezonie grał w Superlidze - UKS PCM Kościerzyna.
Korona Handball Kielce wróciła do gry po okresie świąteczno-noworocznym. W pierwszym meczu w 2020 roku kielczanki pokonały bardzo wysoko MKS PR Urbis Gniezno 37:22. Było to zaległe spotkanie 4. kolejki I ligi. Dzięki tej wygranej Korona awansowała na pozycję lidera.
Wypożyczona z Korony Handball Dominika Więckowska zadebiutowała w zespole mistrza Polski, MKS Perle Lublin. Kielczanka w pierwszym swoim meczu po powrocie do Superligi zdobyła jedną bramkę.
Pierwszoligowa UKS PCM Kościerzyna będzie kolejnym rywalem Korony Handball Kielce w Pucharze Polski. Spotkanie w ramach 1/8 finału zostanie rozegrane 15 stycznia w Kielcach.
Korona Handball Kielce awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. W spotkaniu 1/16 finału kielczanki pokonały przed własną publicznością KPR Ruch Chorzów 38:24.
Przed szczypiornistkami Korony Handball bardzo ciekawa rywalizacja w Pucharze Polski. W środę kielczanki w 1/16 finału zagrają z KPR-em Ruch Chorzów, z którym jeszcze niedawno mierzyły się w rozgrywkach PGNiG Superligi.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group