W niedzielę w hali Politechniki Świętokrzyskiej zakończył się rozgrywany od piątku w Kielcach Półfinał C Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Najlepsi okazali się gospodarze imprezy – szczypiorniści Politechniki, którzy w meczu finałowym pokonali AGH Kraków 31:29. Świetnie zaprezentowali się również piłkarze ręczni UJK, którzy w meczu o III miejsce pokonali po dogrywce Uniwersytet Rzeszowski 33:27. Najlepsze czwórka wywalczyła awans na finały AMP, które rozegrane zostaną w Katowicach.
Korona II Kielce zremisowała wyjazdowe spotkanie z KSZO 1929 Ostrowiec w ostatnim tegorocznym spotkaniu III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a bramki strzelali Marcin Trojanowski i Jakub Kapsa.
Żeby osiągnąć zamierzony cel, podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza musieli pokonać różnicą pięciu bramek PMOS Chrzanów. „Czarno-biało-czerwoni” dokonali tej sztuki, wygrywając po emocjonującym meczu 33:28 (16:20).
Ze zmiennym szczęściem radzili sobie ostatnio szczypiorniści AZS UJK Kielce w Małopolskiej Lidze Seniorów. Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza przegrali wyjazdowy pojedynek z PMOS-em Chrzanów 25:29 (11:14), ale za to wygrali u siebie z MOSiR Bochnia 28:24 (13:7).
Dwa zwycięstwa w Małopolskiej Lidze Seniorów odnieśli szczypiorniści AZS UJK Kielce. Podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza pokonali na wyjeździe Wiertmet Libusza 30:26 (14:13) i u siebie Piasta Skawinę 28:19 (12:11).
Trzy zwycięstwa i jedna porażka to rezultat czterech spotkań piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce w Małopolskiej Lidze Seniorów. W ostatnim pojedynku podopieczni Tomasza Błaszkiewicza pokonali na własnym parkiecie Kusego Kraków 40:23 (14:12).
Coraz lepsza gra i sześć punktów na koncie to rezultat trzech kolejnych pojedynków piłkarzy ręcznych AZS UJK Kielce w Małopolskiej Lidze Seniorów. W ostatnim spotkaniu podopieczni Tomasza Błaszkiewicza pokonali na własnym parkiecie Wiertmet Libusza 28:16 (18:5).
Nie tak miało wyglądać pierwsze spotkanie w Małopolskiej Lidze Seniorów szczypiornistów AZS UJK Kielce. Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza po zaciętym meczu przegrali minimalnie z LUKS Skrzyszów 30:31 (10:14).
25 lutego pojedynkiem z LUKS Skrzyszów szczypiorniści AZS UJK Kielce zainaugurują rozgrywki w Małopolskiej Ligi Seniorów. Podopieczni trenera Tomasza Błaszkiewicza będą bronić w niej tytułu zdobytego przed rokiem.
O kim mowa? O Tomaszu Błaszkiewiczu, wiceprezesie KU AZS Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i szkoleniowcu uczelnianej drużyny szczypiornistów. Od pewnego czasu pełni on także funkcję trenera w ośrodku szkoleniowym dla najlepszych bramkarzy w naszym kraju.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group