Filip Zdziech – warto zapamiętać to nazwisko. 19-letni szczypiornista został doceniony w plebiscycie „Nadzieje Kielc”, w którym został nagrodzony statuetką - podobnie jak dziewięciu innych zdolnych nastolatków z regionu. – Znaleźć się w takim gronie to niesamowite szczęście, honor i wyróżnienie. – mówi 19-latek.
Seria rzutów karnych potrzebna była, aby wyłonić zwycięzcę w spotkaniu KSZO Ostrowiec Św. - AZS UJK Kielce. Lepiej rzucali je kielczanie, którzy wygrali 4:3. Wcześniej, w regulaminowym czasie gry był remis 27:27.
Szczypiorniści AZS UJK Kielce pokonali w derbach regionu w 2. kolejce I ligi Wisłę Sandomierz 27:23. O ich wygranej zdecydowała końcówka spotkania. To pierwsze zwycięstwo "Akademików" w nowym sezonie.
W sobotę nowy sezon I ligi rozpoczyna AZS UJK Kielce. "Akademicy" w poprzednich rozgrywkach byli czarnym koniem sezonu, a teraz mają duże apetyty, aby zająć miejsce w czubie tabeli. Trzy najlepsze zespoły uzyskają prawo do gry w nowej, centralnej pierwszej lidze, jaka zostanie utworzona w sezonie 2021/22.
Dwóch zawodników PGE Kielce w nowym sezonie zagra w AZS UJK. To ostatnie transfery "Akademików" przed nowym sezonem I ligi. Kadra zespołu jest już kompletna.
AZS UJK Kielce pozyskał nowego zawodnika od ligowego rywala. Zespół kieleckich "Akademików" wzmocnił Kacper Pawłowski, który grał dotychczas w SMS ZPRP Kielce.
Wisła Sandomierz wywalczyła awans do I ligi, ale jej gra na pierwszoligowych parkietach stanęła pod dużym znakiem zapytania. Klubowi brakuje środków na uzyskanie licencji. Klub z Sandomierza poszedł w ślady PGE Kielce i zorganizował zbiórkę, która ma na celu pomoc w walce o przyszłośc klubu.
Jedenaście zespołów wystartuje w nowym sezonie I ligi piłki ręcznej. AZS UJK Kielce zagra w grupie D, gdzie będzie mierzyć się z innymi świętokrzyskimi zespołami - KSZO Ostrowiec Św., SMS ZPRP Kielce, KSSPR Końskie i SPR Wisłą Sandomierz. "Akademicy" poznali już terminarz nowych rozgrywek.
AZS UJK Kielce ma za sobą pierwszy, świetny debiutancki sezon w I lidze. W nowym sezonie drużyna studentów znów będzie chciała uzyskać jak najlepszy wynik i w tym celu wzmacnia drużynę przed nowym sezonem. Ale kielecki klub rozwija się nie tylko w obszarze seniorów. Od nowych rozgrywek klub stawia także na młodzież i po raz pierwszy rozpoczyna szkolenie młodych zawodników.
Aż 44 drużyny podzielone na cztery grupy wystartują w nowym sezonie I ligi piłki ręcznej. To aż o osiem więcej niż w poprzednim sezonie, czego efektem są awanse i brak spadków spowodowanych przedwczesnym zakończeniem sezonu. W poniedziałek swoich ligowych rywali poznał AZS UJK Kielce.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group