Dwóch zawodników PGE Kielce w nowym sezonie zagra w AZS UJK. To ostatnie transfery "Akademików" przed nowym sezonem I ligi. Kadra zespołu jest już kompletna.
AZS UJK Kielce pozyskał nowego zawodnika od ligowego rywala. Zespół kieleckich "Akademików" wzmocnił Kacper Pawłowski, który grał dotychczas w SMS ZPRP Kielce.
Wisła Sandomierz wywalczyła awans do I ligi, ale jej gra na pierwszoligowych parkietach stanęła pod dużym znakiem zapytania. Klubowi brakuje środków na uzyskanie licencji. Klub z Sandomierza poszedł w ślady PGE Kielce i zorganizował zbiórkę, która ma na celu pomoc w walce o przyszłośc klubu.
Jedenaście zespołów wystartuje w nowym sezonie I ligi piłki ręcznej. AZS UJK Kielce zagra w grupie D, gdzie będzie mierzyć się z innymi świętokrzyskimi zespołami - KSZO Ostrowiec Św., SMS ZPRP Kielce, KSSPR Końskie i SPR Wisłą Sandomierz. "Akademicy" poznali już terminarz nowych rozgrywek.
AZS UJK Kielce ma za sobą pierwszy, świetny debiutancki sezon w I lidze. W nowym sezonie drużyna studentów znów będzie chciała uzyskać jak najlepszy wynik i w tym celu wzmacnia drużynę przed nowym sezonem. Ale kielecki klub rozwija się nie tylko w obszarze seniorów. Od nowych rozgrywek klub stawia także na młodzież i po raz pierwszy rozpoczyna szkolenie młodych zawodników.
Aż 44 drużyny podzielone na cztery grupy wystartują w nowym sezonie I ligi piłki ręcznej. To aż o osiem więcej niż w poprzednim sezonie, czego efektem są awanse i brak spadków spowodowanych przedwczesnym zakończeniem sezonu. W poniedziałek swoich ligowych rywali poznał AZS UJK Kielce.
Jakub Bulski na zasadzie transferu definitywnego został nowym zawodnikiem AZS UJK Kielce. Obrotowy występował w ekipie "Akademików" już w poprzednim sezonie na zasadzie wypożyczenia. Teraz podpisał z klubem nową, ważną umowę. 22-latek odrzucił też oferty z klubów Superligi.
Świetne, 4. miejsce na koniec pierwszego, historycznego sezonu w I lidze zajęła drużyna AZS UJK Kielce. "Akademicy" byli czarnym koniem rozgrywek i mogą czuć spory niedosyt, że sezon zakończył się dla nich tak wcześnie. Świetna postawa nie przeszła bez echa w handballowym środowisku. Już teraz kielecki klub otrzymuje sporo zapytań o swoich zawodników, a interesują się nimi nawet zespoły z Superligi. Kielczanie, dzięki wsparciu miasta i uczelni, w kolejnym sezonie znów wystartują w rozg
Za oknem piękna pogoda. Aż chciałoby się rzucić wszystko i... wyjechać w Bieszczady, pograć w piłkę, czy pojeździć na rowerze. Ale... no właśnie - trzeba zostać w domu. W tym trudnym czasie kwarantanny z akcją dla swoich kibiców rusza AZS UJK Kielce. Jej hasło to "Jestem z Kielc - zostaję w domu!".
Tak debiutować w wyższej lidze chciałby chyba każdy! AZS UJK Kielce może czuć duży niedosyt, bo był w naprawdę świetnej formie, a tymczasem musi rozjechać się na przymusowe urlopy. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował o wcześniejszym zakończeniu sezonu, a to sprawia, że kielczanie uplasowali się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group