Za oknem piękna pogoda. Aż chciałoby się rzucić wszystko i... wyjechać w Bieszczady, pograć w piłkę, czy pojeździć na rowerze. Ale... no właśnie - trzeba zostać w domu. W tym trudnym czasie kwarantanny z akcją dla swoich kibiców rusza AZS UJK Kielce. Jej hasło to "Jestem z Kielc - zostaję w domu!".
Tak debiutować w wyższej lidze chciałby chyba każdy! AZS UJK Kielce może czuć duży niedosyt, bo był w naprawdę świetnej formie, a tymczasem musi rozjechać się na przymusowe urlopy. Związek Piłki Ręcznej w Polsce zdecydował o wcześniejszym zakończeniu sezonu, a to sprawia, że kielczanie uplasowali się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.
AZS UJK Kielce wygrał kolejne spotkanie w I lidze. W 15. kolejce rozgrywek kielczanie pokonali w "studenckich derbach" AZS UW Warszawa 29:27. Dzięki tej wygranej "Akademicy" na siedem kolejek przed końcem sezonu są już pewni utrzymania w I lidze i zajmują w niej wysokie trzecie miejsce.
AZS UJK Kielce udanie zrewanżował się studentom z AZS AWF Białej Podlaskiej za porażkę z pierwszego meczu. Kielczanie pokonali przed własną publicznością rywali 31:28 i dzięki temu zwycięstwu awansowali już na trzecie miejsce w pierwszoligowej tabeli. Do lidera, KPR Legionowo tracą tylko dwa punkty.
W 14. kolejce I ligi AZS UJK Kielce czekają "studenckie derby". Czwarci w tabeli kielczanie zagrają w ważnym dla siebie meczu z sąsiadem w tabeli - piątym AZS AWF Biała Podlaska. Wygrana pozwoli kieleckim "Akademikom" awansować nawet na trzecie miejsce w tabeli.
AZS UJK Kielce odniósł pewne zwycięstwo w pierwszym wyjazdowym meczu w 2020 roku. W 13. kolejce I ligi "Akademicy" pokonali w delegacji Azoty II Puławy 35:27. Dzięki tej wygranej kielczanie zrównali się w tabeli z czwartym AZS AWF Biała Podlaska, z którym zagrają już w sobotę w hali UJK.
AZS UJK Kielce w swoim pierwszym historycznym sezonie w I lidze jest czarnym koniem rozgrywek. Kielczanie zakończyli rundę na wysokim, piątym miejscu, a w pierwszym wiosennym meczu byli o włos sprawienia niespodzianki. O porażce z liderem, KPR Legionowo zdecydowała sama końcówka. W zimowej przerwie skład "Akademików" wzmocnił nowy bramkarz z superligowym doświadczeniem - 22-letni Kacper Pyrka.
AZS UJK Kielce ma nowego zawodnika! Kielczanie ogłosili zakontraktowanie bramkarza, 21-letniego Kacpra Pyrki, który od 2017 roku grał w występującym w PGNiG Superlidze Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski.
Niewiele do szczęścia zabrakło w pierwszym meczu 2020 roku szczypiornistom AZS UJK Kielce. "Akademicy" byli o włos od sprawienia niespodzianki w meczu z liderem I ligi, KPR Legionowo, ale ostatecznie przegrali w swojej hali 30:34. O porażce zdecydowała sama końcówka, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli rywale.
Po zimowej przerwie do gry wracają szczypiorniści pierwszoligowego AZS UJK Kielce. Na jesieni "Akademicy" byli czarnym koniem rozgrywek i sprawili niemałą niespodziankę, kończąc rundę na wysokim piątym miejscu. Na start nowej rundy kielczan czeka od razu duże wyzwanie, bo pojedynek z liderującym w tabeli KPR Legionowo.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group