AZS UJK Kielce odniósł pewne zwycięstwo w pierwszym wyjazdowym meczu w 2020 roku. W 13. kolejce I ligi "Akademicy" pokonali w delegacji Azoty II Puławy 35:27. Dzięki tej wygranej kielczanie zrównali się w tabeli z czwartym AZS AWF Biała Podlaska, z którym zagrają już w sobotę w hali UJK.
AZS UJK Kielce w swoim pierwszym historycznym sezonie w I lidze jest czarnym koniem rozgrywek. Kielczanie zakończyli rundę na wysokim, piątym miejscu, a w pierwszym wiosennym meczu byli o włos sprawienia niespodzianki. O porażce z liderem, KPR Legionowo zdecydowała sama końcówka. W zimowej przerwie skład "Akademików" wzmocnił nowy bramkarz z superligowym doświadczeniem - 22-letni Kacper Pyrka.
AZS UJK Kielce ma nowego zawodnika! Kielczanie ogłosili zakontraktowanie bramkarza, 21-letniego Kacpra Pyrki, który od 2017 roku grał w występującym w PGNiG Superlidze Piotrkowianinie Piotrków Trybunalski.
Niewiele do szczęścia zabrakło w pierwszym meczu 2020 roku szczypiornistom AZS UJK Kielce. "Akademicy" byli o włos od sprawienia niespodzianki w meczu z liderem I ligi, KPR Legionowo, ale ostatecznie przegrali w swojej hali 30:34. O porażce zdecydowała sama końcówka, którą na swoją korzyść rozstrzygnęli rywale.
Po zimowej przerwie do gry wracają szczypiorniści pierwszoligowego AZS UJK Kielce. Na jesieni "Akademicy" byli czarnym koniem rozgrywek i sprawili niemałą niespodziankę, kończąc rundę na wysokim piątym miejscu. Na start nowej rundy kielczan czeka od razu duże wyzwanie, bo pojedynek z liderującym w tabeli KPR Legionowo.
Takiego wejścia do I ligi nie spodziewał się chyba nikt. AZS UJK Kielce potrzebował dwóch podejść, aby w końcu wystartować w rozgrywkach I ligi. A kiedy pomimo wszystkich trudności finansowych udało się tego dokonać, kielczanie pokazują się z doskonałej strony. Po pierwszej rundzie "Akademicy" są czarnym koniem rozgrywek. Rok zakończyli fantastyczną serią sześciu wygranych z rzędu.
Wielkie emocje i fantastyczne zwycięstwo AZS UJK Kielce w ostatnim meczu w 2019 roku! "Akademicy" w sobotę rozegrali zaległe spotkanie 5. kolejki I ligi z MTS Chrzanów. Mimo osłabienia brakiem aż trzech swoich zawodników, kielczanie pokazali wielką wolę walki. Zwycięstwo wyrwali w ostatnich sekundach meczu! AZS UJK triumfował 25:24.
Kolejne derby województwa świętokrzyskiego w I lidze padły łupem AZS UJK Kielce! "Akademicy" pokonali w 11. kolejce rozgrywek KSZO Odlewnię Ostrowiec Świętokrzyski 34:23. Do przerwy kielczanie prowadzili 18:14.
To się nazywa walka! Beniaminek I ligi piłki ręcznej, AZS UJK Kielce pokonał lidera rozgrywek Czuwaj Przemyśl! Podopieczni Tomasza Błaszkiewicza we własnej hali zagrali bardzo dobry mecz i dzięki temu cieszyli się z wygranej 35:30.
Wyjątkowe spotkanie w 7. kolejce I ligi czekało na kieleckich kibiców. Na przeciwko siebie stanęły dwa kielecki kluby: SMS ZPRP Kielce oraz AZS UJK. Lepsi byli "Akademicy", którzy wygrali 27:24.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group