Kielecki klub piłki ręcznej, AZS UJK Kielce, wycofuje się z rozgrywek. – Niestety ograniczone fundusze na 2022 rok z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Miasta Kielce nie pozwolą nam na start w rozgrywkach w kolejnym sezonie – czytamy w oświadczeniu.
Sezon 2021/2022 się skończył i przyszedł czas na podsumowanie dokonań szczypiornistów kieleckiego pierwszoligowca.
Do skandalicznego incydentu doszło na meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych w Chrzanowie, w którym z miejscowym MTS-em mierzyła się drużyna AZS UJK Kielce. W drugiej połowie na boisko wbiegł jeden z kibiców i uderzył sędziego. Sytuacja została szybko opanowana, a kielecka ekipa przegrała spotkanie 23:28.
Nieudanie nowy sezon w I lidze zainaugurowali piłkarze ręczni AZS UJK Kielce. "Akademicy" wysoko przegrali na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 17:28.
AZS UJK Kielce wystartuje w nowym sezonie w I lidze grupie D. Drużyna kieleckich studentów nie otrzymała dzikiej karty na występy w nowoutworzonej Lidze Centralnej, która zgromadzi czternaście najlepszych pierwszoligowych drużyn z całej Polski.
Gwiazdy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski żegnają się z klubem. W przyszłym sezonie w zespole pierwszoligowca nie będą już grali Grzegorz Tkaczyk i Piotr Grabarczyk.
Drużyna kieleckich studentów AZS UJK Kielce jest drugą siłą województwa świętokrzyskiego w piłce ręcznej. "Akademicy" zajęli czwarte miejsce w pierwszej lidze i teraz czekają na decyzje związku. Taka pozycja może dać im szansę rywalizowania w przyszłym sezonie w nowoutworzonej lidze centralnej. Aby tak jednak było, zgodzić musi się wiele czynników. Na razie kielczanie czekają na rozwój wydarzeń i cieszą się z sukcesu. - Zrobiliśmy naszym rywalom psikusa - nie ukrywa trener Tomasz Błasz
Niespodziankę w rozgrywkach I ligi sprawił AZS UJK Kielce. "Akademicy" po zaciętym meczu i thrillerze w końcówce pokonali wicelidera rozgrywek, MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 28:27. Bramkę w ostatniej sekundzie meczu zdobył Kacper Pawłowski.
Wyrównany mecz w Przemyślu z Orlenem Upstream rozegrali zawodnicy AZS UJK Kielce. W drugiej połowie, a przede wszystkim w końcówce, lepsi byli gospodarze i to oni wygrali całe spotkanie 32:25. Na boisku nie był potrzebny trener Tomasz Błaszkiewicz, który został zgłoszony jako bramkarz do rozgrywek w wyniku kontuzji swoich golkiperów.
Do niecodziennej sytuacji może dojść w meczu występującego w I lidze AZS UJK Kielce. "Akademicy" zmierzą się w sobotę z Orlen Upstream Przemyśl, a w bramce kielczan może stanąć... trener zespołu Tomasz Błaszkiewicz.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2022 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group