Podczas mistrzostw Europy w piłce ręcznej dużo się działo na boisku, ale sporo także za kulisami. Anna Benicewicz-Miazga przygotowała specjalną galerię zdjęć prezentującą kulisy tej imprezy. Zapraszamy do oglądania.
Były zawodnik Vive Tauronu Piotr Grabarczyk znalazł nowy klub. Popularny „Grabar” będzie nadal występował w niemieckiej Bundeslidze, w zespole TuS N-Lübbecke. Jego umowa będzie obowiązywała do czerwca 2017.
Mistrzostwa Europy 2016, które odbyły się w Polsce są przez wszystkich bardzo chwalone. Nie mogło być jednak inaczej, skoro na trybunach pojawiły się tysiące kibiców. Byli oni różnobarwnie ubranie, a wszystkich połączyła dobra zabawa. Zapraszamy do oglądania zdjęć fanów!
Mistrzostwa Europy 2016 już za nami! Ostatnio dnia turnieju kibice zobaczyli dwa bardzo emocjonujące pojedynki. Poznaliśmy najlepszą trójkę Euro. Zapraszamy do oglądania zdjęć z finału i pojedynku o trzecie miejsce autorstwa Anny Benicewicz-Miazgi.
W finale mistrzostw Europy Niemcy po fantastycznej grze pokonały Hiszpanię 24:17. W obu zespołach zagrali zawodnicy Vive Tauronu Kielce – Tobias Reichmann i Julen Aginagalde. Niemiec był bardzo zadowolony ze zwycięstwa swojej drużyny.
To był piękny turniej! Mistrzostwa Europy w Polsce okazały się ogromnym sukcesem. Efektowne było również wręczanie medali! Zobaczcie zdjęcia, na których widać jak z medali cieszą się zawodnicy Vive Tauronu.
Rozgrywane w Polsce Euro dobiegło końca. Kibice na koniec zobaczyli fantastyczne spotkanie w wykonaniu reprezentantów Niemiec, którzy pokonali Hiszpanię 24:17, do przerwy prowadząc 10:6. Niemcy zostali mistrzami Europy i zapewnili sobie udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich. W spotkaniu tym zagrało dwóch zawodników Vive Tauronu Kielce, Tobias Reichmann i Julen Aginagalde.
Pierwszy medal na mistrzostwa Europy 2016, które rozgrywane są w Polsce trafił do Chorwatów. Zespół Manuela Strleka i Ivana Cupicia pokonał Norwegię 31:24.
Odbyło się losowanie par eliminacyjnych do mistrzostw świata, które odbędą się na początku 2017 roku we Francji. Rywalem Polski będzie Holandia. Pierwszy mecz odbędzie się między 10 a 12 czerwca, rewanż zaplanowano między 14 a 16 czerwca.
Wielkie wyróżnienie dla zawodników Vive Tauronu. Aż czterech przedstawicieli naszej drużyny zostało wybranych do drużyny All Stars.
Wielki sukces dziennikarki pochodzącej z Kielc. Magda Pluszewska jest autorką jedynego i oficjalnego bloga EHF o mistrzostwach Europy. Opowiedziała nam ona o kulisach swojej pracy i zdradziła jaka ciążyła na niej odpowiedzialn
- Teraz myślimy tylko o jednym: o wygraniu w niedzielę. Wiemy, że będzie bardzo ciężko. Przyjechaliśmy tutaj, aby wygrywać każdy mecz – zapowiada przed finałowym starciem z Niemcami Julen Aginagalde, obrotowy Vive Tauronu i reprezentacji Hiszpanii.
To były dwa bardzo emocjonujące mecze. W obu z nich w główne role grali zawodnicy Vive Tauronu Kielce, Tobias Reichmann, Julen Aginagalde, Manuel Strlek i Ivan Cupić. Zapraszamy do oglądania galerii z tych pojedynków.
Norwegowie w sobotę wycofali swój protest dotyczący nieprawidłowości w półfinałowym meczu z Niemcami. W ten sposób wszystko stało się jasne: o złoto drużyna Niemiec w niedzielę powalczy z Hiszpanią. Norwegia o brąz zagra z Chorwacją.
Pogromcy Polaków, Chorwaci nie zagrają w finale mistrzostw Europy. „Hrvatska” przegrała z Hiszpanią 29:33 i zagra o półfinały. Po tym pojedynku skrzydłowy Vive Tauronu Kielce, Manuel Strlek był niepocieszony.
Ogromne kontrowersje wywołała ostatnia akcja meczu Niemców z Norwegią. Niemcy zdobyli w niej bramkę, ale później na boisku mieli... dwóch bramkarzy. Zespół ze Skandynawii złożył oficjalny protest w tej sprawie.
Choć Euro dla Polski już się skończyło, to nie oznacza to, że kibice w Kielcach mogą mieć już „wolne” od turnieju. W grze nadal pozostają zawodnicy Vive Tauronu! Tobias Reichmann lub Julen Aginagalde zdobędą mistrzostwo Europy, a Chorwaci powalczą o brąz.
Nie było niespodzianki w drugim półfinale mistrzostw Europy. Starcie Hiszpanii i Chorwacji było ciekawe, a kibice zobaczyli sporo interesujących akcji. Pojedynek ten jednak wygrali zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego 33:29.
Polscy piłkarze ręczni wystosowali list do kibiców oraz nagrali film wideo. Dziękują w nim za wsparcie, jakie otrzymali od kibiców podczas mistrzostw Europy. Zapowiadają także walkę o Igrzyska Olimpijskie i proszą fanów o dalsze wsparcie.
Co to był za mecz! Dogrywka, bramka na wagę finału w ostatniej akcji. Pojedynek Niemców z Norwegią był godny półfinału. Ostatecznie to fantastyczne starcie zakończyło się zwycięstwem zespołu Tobiasa Reichmanna 34:33.

Zobacz archiwum informacji

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group