Motor Zaporoże

26:33

PGE VIVE Kielce

19:07

To był jednostronny mecz i bez większej historii i emocji. PGE VIVE wygrywa pewnie i czyni to przede wszystkim dzięki dobrej grze całej drużyny, ale szczególnie Mateusza Korneckiego. Wynik mógłby byc jeszcze wyższy, gdyby nie świetne interwencje także golkipera gospodarzy. Tak czy inaczej kielczanie dopisują do swojego konta kolejne dwa punkty i już teraz odliczamy dni do hitu z THW Kiel. To będzie bardzo ważne spotkanie! Dziękujemy za uwagę!

60. minuta (26:33)

Ostatni gol autorstwa Huryna, wraz z końcową syreną. Koniec meczu!

59. minuta (25:33)

I jeszcze jeden gol Arka Moryty.

59. minuta (25:32)

Znów świetnie broni Mateusz Kornecki!

Ostatni w tym meczu czas dla gospodarzy.

58. minuta (25:32)

Aginagalde z koła i już siedmiobramkowa przewaga PGE VIVE.

57. minuta (25:31)

Ładna akcja kielczan, ale Aginalgade zatrzymany przez Komoka, który znów dobrze interweniuje.

56. minuta (25:31)

Kontra kielczan i do pustej bramki gola zdobywa Angel Fernandez. Chyba wszystko wraca do normy.. :)

55. minuta (25:30)

Alex pakuje piłkę do siatki, a Babichev schodzi na dwie minuty na ławkę.

54. minuta (25:29)

Pomylił się Vujović i piłka dla PGE VIVE.

Czas dla gospodarzy.

53. minuta (25:29)

Wynik reperuje Moryto. Jest 29:25.

52. minuta (25:28)

Bardzo łatwy gol zdobyty przez Motor i to już tylko trzy gole przewagi.

51. minuta (24:28)

Przewaga PGE VIVE stopniała już tylko do czterech goli, a do siatki trafił Kozakevych.

51. minuta (23:28)

Trener Talant Duszebajew bierze czas, bo jego zespół trochę spuścił z tonu i stracił koncentrację.

50. minuta (23:28)

Kielczanie bronią blokiem i konstruują atak pozycyjny. Uderzał - ku zaskoczeniu - Daniel Dujshebaev, ale jego rzut broni golkiper gospodarzy.

49. minuta (23:28)

Babichev trafia z koła.

47. minuta (22:28)

Pukhouski podaje do Kozakevycha i ten zdobywa gola z koła.

47. minuta (21:28)

46. minuta (21:27)

Czas dla Talanta Dujszebajewa.

Kornecki!! Broni rzut Doroshchuka.

Z połowy boiska do pustej bramki trafia Malasinskas.

45. minuta (20:27)

Dwuminutowa kara dla Krzyśka Lijewskiego oraz bramka z karnego dla gospodarzy.

43. minuta (19:27)

Jachlewski kończy kontrę.

42. minuta (19:26)

Ósma bramka Arcioma Karalioka!

42. minuta (19:25)

Parovinchek znów przegrywa pojedynek z Korneckim.

Kozakevych zamienia karnego na bramkę.

41. minuta (18:25)

Wyrównują się szanse, bo na ławkę odesłany za faul Romaric Guillo.

Piękne podanie Alexa Dujshebaeva do Julena Aginagalde i gol numer 25!

40. minuta (18:24)

Denysov fauluje Jachlewskiego w kontrataku i dostaje za to dwie minuty kary.

39. minuta (18:24)

Malasinskas mija kielecką obronę, ale obija tylko aluminium.

38. minuta (18:24)

Kornecki znów notuje świetną interwencję w ataku z kontry!

PGE VIVE w przewadze, a gola z karnego pewnie zdobywa Arek Moryto.

37. minuta (18:23)

Denysow trafia z lewej flanki.

37. minuta (17:23)

Igor Karacić zmieścił piłkę między obrońcami i trafia do siatki gola nr 23.

37. minuta (17:22)

Motor odpowiada równie efektownie! Ładna wrzutka na skrzydło do Parovinchaka i jest gol dla gospodarzy.

36. minuta (16:22)

Doruk Pehlivan schodzi na dwie minuty kary.

35. minuta (16:22)

Piękna akcja, rzutka i gol Alexa Dujshebaeva!

34. minuta (16:21)

Mateusz Kornecki nie daje się pokonać z rzutu karnego!

33. minuta (16:21)

Pehlivan rzucił z miejsca i trafia do siatki.

32. minuta (16:20)

Parovinchak zdobywa gola rzutem z biodra.

32. minuta (15:20)

A w PG EVIVE od początku drugiej połowy m. in. Romaric Guillo oraz Doruk Pehlivan. Zmiany też w zespole gospodarzy.

31. minuta (15:20)

Mocny rzut Vujovicia z drugiej linii. Ale tego z Motoru :)

31. minuta (14:20)

Pierwszy gol w drugiej połowie autorstwa Arcioma Karalioka.

0. minuta (14:19)

Zaczynamy drugą połowę!

255. minuta (14:19)

To była ostatnia akcja pierwszej połowy. Pięć goli przewagi PGE VIVE, ale kilka razy skórę gospodarzy ratował Komok. Tak czy inaczej - mecz totalnie pod dyktando mistrzów Polski i toczony w spokojnej (aż za spokojnej) atmosferze. Kielczanom raczej nie stanie się tu nic złego. Do usłyszenia po przerwie!

30. minuta (14:19)

Podwójna interwencja Komoka! Najpierw broni rzut Kulesza, potem Jachlewskiego.

29. minuta (14:19)

Kubatko trafia do siatki, a potej akcji na dwanaście sekund do końca pierwszej połowy czas bierze Talant Dujszebajew.

29. minuta (13:19)

Myli się Motor, a PGE VIVE wykorzystuje to i gola z połowy do pustej bramki zdobywa Blaż Janc. Wcześniej do siatki znów trafił Karaliok.

28. minuta (13:17)

Doroshchuk schodzi na dwie minuty kary, a to oznacza, że obie drużyny grają w osłabieniu.

Gurkovsky szczęśliwie trafia do siatki. Piłka odbija się od słupka i tańczy na linii, ale przekracza ją i sędziowie zaliczają trafienie.

27. minuta (12:17)

Dwie minuty kary dla Arka Moryto za faul w obronie.

26. minuta (12:17)

Jachlewski wbiegł na obrót, ale przegrywa pojedynek z Komokiem. Jest natomiast gol dla rywali.

26. minuta (11:17)

Mateusz Kornecki broni kolejny rzut rywali.

25. minuta (11:17)

Kuelsz trafia do siatki. Komok był bliski obrony, ale siła rzutu była mocna i przełamała jego ręce.

24. minuta (11:16)

Stevan Vujović pokonuje Korneckiego z karnego.

23. minuta (10:16)

A teraz rzut w wykonaniu Branko Vujovicia i kolejna bramka.

23. minuta (10:15)

Absurdalna sytuacja na boisku, bo kielczanie grają atak pozycyjny, a w tym czasie... gospodarze dokonują podwójnej zmiany. Kompromitujące zachowanie zawodników Motoru i pewna bramka Aginagalde. Kielczanie bawią się dziś z rywalami.

22. minuta (9:14)

Ale jest też błyskawiczna odpowiedź Igora Karacicia!

22. minuta (9:13)

Ganchev zdobywa gola w indywidualnej akcji.

21. minuta (8:13)

Gola zdobywa Karacić.

21. minuta (8:12)

20. minuta (8:12)

Doroshchuk zdobywa gola z koła.

19. minuta (7:12)

Kornecki znów świetnie broni rzut ze skrzydła!

Pukhouski zaskakuje w swoim stylu Korneckiego. Po chwili niecelnie obok bramki rzuca Pehlivan.

18. minuta (6:12)

Moryto kończy kontrę i PGE VIVE ma już sześć goli przewagi.

17. minuta (6:11)

Do karnego podchodzi Moryto i pewnie pakuje piłkę do siatki.

16. minuta (6:10)

Szybka kontra Motoru i Denysov trafia drugi raz z rzędu dla Motoru.

16. minuta (5:10)

Babichev pokonuje Korneckiego.

16. minuta (4:10)

Kolejne zmiany w PGE VIVE, pojawiają się Julen Aginagalde, Branko Vujović. I jest też dziesiąty gol dla PGE VIVE!

15. minuta (4:9)

Ganchev wykorzystuje ostatnie sekundy gry kielczan w osłabieniu i zdobywa bramkę.

15. minuta (3:9)

Karaliok zdobywa swoją piątą bramkę! Białorusin ma dziś mnóstwo swobody na kole.

14. minuta (3:8)

Kornecki po raz kolejny! Doskonała interwencja!

Karacić trafia do siatki, ale sędziowie zauważają błąd naruszenia pola bramkowego.

13. minuta (3:8)

Dobre wejście w mecz Korneckiego! Golkiper PGE VIVE broni rzut karny w wykonaniu Malasinskasa.

Ucierpiał Alex Dujshebaev w starciu z Denysovem, ale sędziowie karzą go dwoma minutami i Hiszpan musi zejść z boiska.  A Motor ma karnego.

12. minuta (3:8)

Malasinskas podaje do Babicheva na koło, ale ten się myli! Ale w odpowiedzi pomylił się też Karacić. Coś sporo niedokładności po stronie obu drużyn.

11. minuta (3:8)

Komok zatrzymuje Kulesza! Drugi raz w tym meczu.

Ze skrzydła piłkę do siatki pakuje kapitan Motoru, a więc Zakhar Denysow.

10. minuta (2:8)

Na razie wszystko układa się pięknie! Kolejny gol Karalioka i PGE VIVE od samego początku na wysokim prowadzeniu. Atomosfera w hali bynajmniej nie przypomina meczu Ligi Mistrzów... Na trybunach cisza.

10. minuta (2:7)

Kontra kielczan zakończona golem Dujshebaeva, a po chwili Blaż Janc zatrzymany przez bramkarza gospodarzy.

9. minuta (2:6)

Karaliok poradził sobie z obroną Motoru.

8. minuta (2:5)

Kubatko rzuca z szóstego metra.

8. minuta (1:5)

Łatwo i przyjemnie rozpoczęło PGE VIVE. Jest już 5:1.

8. minuta (1:4)

Malasinskas indywidualnie, ale obok bramki. W kieleckiej ekipie zmieniają się obrońcy - jest Pehlivan, jest też Daniel Dujshebaev.

7. minuta (1:4)

Dwa szybkie gole. Najpierw po raz pierwszy dla Motoru trafia Vujović, szybko odpowiada Karaliok.

6. minuta (0:3)

A teraz na boisku melduje się Mateusz Kus.

Sygnalizacja gry pasywnej, ale kielczanie sobie radzą i zdobywają trzecią bramkę. Do siatki trafia Alex Dujshebaev.

5. minuta (0:2)

Od początku w kieleckiej bramce zaczął Mateusz Kornecki, który przed chwilą dobrze interweniował.

4. minuta (0:2)

2:0 dla PGE VIVE! Kontratak skutecznie wykończony przez Alexa Dujshebaeva.

3. minuta (0:1)

Jest pierwszy gol. Wynik meczu otwiera Arciom Karaliok.

3. minuta (0:0)

Poprzeczka też po stronie ukraińskiej! Na razie bez bramek.

2. minuta (0:0)

Kulesz oddaje pierwszy rzut na ukraińską bramkę, ale broni golkiper gospodarzy, a potem piłka trafia w poprzeczkę.

Zaczynamy! Pierwsza Motoru Zaporoże.

17:28

W ukraińskiej hali rozbrzmiewa już hymn Ligi Mistrzów.

17:27

O drugie miejsce będzie bardzo trudno, ale trzecie wciąż jest w naszym zasięgu. Aby tak się jednak stało, PGE VIVE musi wygrać oba mecze i liczyć na potknięcie Montpellier, które w tej kolejce gra z Telekomem Veszprem, a za tydzień z Vardarem. To jest do zrobienia!

17:26

Dzień dobry! Witamy serdecznie, bardzo nietypowo - w środku tygodnia! Dziś przed PGE VIVE Kielce przedostatni mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Droga do fazy pucharowej wiedzie przez Zaporoże, gdzie dziś mistrzowie Polski zagrają z najsłabszym w grupie Motorem. Innego scenariusza niż zwycięstwo w ogólnie nie bierzemy pod uwagę! Na relację zaprasza Mateusz Kaleta.