Zrobili to! Piękne obrazki na Suzuki Arenie! Za uwagę serdecznie dziękuje już Marcin Długosz.

Koniec meczu! Zasłużona wygrana Korony! 3:1!

Końcowe fragmenty, za chwilę koronacja!

Kolejne roszady - Jakub Gurski za Wiktora Długosza w Koronie i Mateusz Budak za Kamila Lukoszka w Górnika.

W szeregach gości Kacper Stępień zmienia Marko Zawadę.

GOOOOOOOOOL! Kacper Rogoziński!

Wprowadzony w przerwie napastnik Korony Kielce z zimną krwią wykorzystał pojedynek sam na sam z Wiktorem Bieniekiem i podwyższył rezultat meczu na 3:1!

Pozostał niecały kwadrans.

Dawid Lisowski trafia w mur.

Rzut wolny dla gospodarzy tuż sprzed pola karnego.

Hubert Urbański doszedł do pozycji strzałowej w "szesnastce" Korony i omal nie zaskoczył Jakuba Osobińskiego, ale posłał piłkę zbyt wysoko.

Żółto-czerwoni szukają podwyższenia wyniku. Strzał Mateusza Sowińskiego sprzed pola karnego został jednak zablokowany.

Ajjjj! Dawid Lisowski pognał lewym skrzydłem i oddał strzał, piłkę odbił bramkarz gości, a jeszcze o włos od dobitki był Kornel Kordas, ale ostatecznie piłka nie wpadła do siatki.

Zmiana w Górniku: Hubert Urbański za Jana Borka.

GOOOOOL! Dawid Lisowski!

Piłkarz Korony wybiegł sam na sa z Wiktorem Bieniekiem i choć pierwszy strzał odbił bramkarz gości, to wobec dobitki głową był już bezradny. 2:1!

Kamil Lukoszek starał się przechytrzyć Jakuba Osobińskiego strzałem spod linii końcowej, ale mu się nie udało.

To była znakomita okazja! Kacper Rogoziński wyłożył piłkę Dawidowi Lisowskiemu, ten oddał strzał z pola karnego, ale piłka po rykoszecie przeleciała tuż nad bramką Wiktora Bienieka.

Odrobinę zbyt mocne zagranie Rogozińskiego w kierunku Sowińskiego.

GOOOOOOOOOOOOOL! Mamy wyrównanie!

Bliźniacza akcja do tej Górnika z pierwszej połowy. Dawid Lisowski pognał lewym skrzydłem i wyłożył piłkę w centrum pola karnego do Mateusza Sowińskiego, a ten natychmiastowo uczynił swoją powinność. 1:1!

Niecelny strzał Kornela Kordasa.

Kielczanie od samego początku drugiej odsłony utrzymują się przy piłce i starają się konstruować ataki pozycyjne.

Jak blisko! Bartosiak strzela głową w poprzeczkę po centrze Długosza z rzutu rożnego.

Korona rozpoczęła drugą połowę!

Dwie zmiany w Koronie przeprowadzone w przerwie: Kornel Kordas i Kacper Rogoziński za Artura Piróga i Daniela Szelągowskiego.

Przerwa.

Za nami połowa niezbyt obfitująca w emocje. Korona miała jedną doskonałą szansę na gola, ale nie wykorzystał jej Wiktor Długosz. Zabrzanie okazali się skuteczniejsi i dzięki temu prowadzą 1:0. Do uslyszenia za kwadrans!

Szelągowski! Strzałem z ostrego kąta szukał światła bramki, ale ta próba była niecelna.

Na trybunach od naszej strony jest całkiem sporo widzów.

Za ostry faul żółtą kartką ukarany Kamil Lukoszek.

Groźnie! Strzał Bartosza Eizencharta z ostrego kąta na słupek zbija Jakub Osobinski.

Jan Borek oddał strzał z dystansu, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki Jakuba Osobińskiego.

Z Suzuki Areny wieje teraz nudą! Czekamy na podkręcenie tempa tego spotkania.

Rzut karny dla Korony! Ale... Po konsultacji z asystentem, sędzia Paweł Malec cofa swoją decyzję. Cóż, z perspektywy trybun wydaje się, że nie było powodu do wskazania na "wapno".

Bez zagrożenia.

Żółto-czerwoni będą egzekwowali rzut rożny.

Czekamy na mocniejszą odpowiedź Korony na straconą bramkę. Kielczanie często starają się coś skonstruować, ale brak im konkretów.

Błąd Wiktora Bieńka, który wypuścił piłkę z rąk we własnym polu bramkowym, ale do siatki futbolówki nie zdołał dziubnąć Artur Piróg.

GOL dla Górnika. Kamil Lukoszek wbiega w pole karne Korony lewym skrzydłem i wykłada piłkę na linię pola bramkowego do Daniela Ściślaka, a ten natychmiastowym strzałem zmienia wynik na 0:1.

Mocny strzał Długosza w światło bramki! Piłkę odbija Bieniek.

Marek Mierzwa donośnym.okrzykiem zmobilizowal swoich zawodników do szybszej gry. Póki co po obu stronach niewiele konkretów.

Odważna interwencja Osobinskiego zażegnuje niebezpieczeństwo.

18' Koroniarze mają na koszulkach wyjątkowy napis "mistrzowie Polski" pomiędzy herbem klubu a znakiem firmy Puma.

Po dobrej akcji Sowińskiego z Długoszem czekamy na kolejne okazje dla kieleckiego zespołu!

Gospodarze przejmują inicjatywę i wymieniają piłkę. Szukają gola grą pozycyjną.

Bieniek wypiąstkował strzał Długosza z rzutu wolnego.

Póki co gra toczy się raczej na połowie Górnika, choć najlepsza szansa w tych pierwszych fragmentach należy do Korony.

Pierwsza znakomita okazja Korony! Mateusz Sowiński wypuścił Wiktora Długosza sam na sam z Wiktorem Bieniekiem, ale skrzydłowy żółto-czerwonych nie trafił w światło bramki.

Pierwszy groźny strzał oddał gracz gości, Kacper Michalski, ale nie trafił w bramkę, a ponadto sędzia odgwizdał spalonego.

Ruszyli!

Rozpoczną zabrzanie.

19:00

Zaraz zaczynamy! Trybuny naprzeciwko nas są raczej puste, ale na sektorach od strony ulicy Ściegiennego naprawdę dużo osób.

18:54

Zestawienia personalne obu zespołów dostępne są w zakładce "skład drużyn".

18:48

Dobry wieczór z Suzuki Areny! To ma być zasłużona nagroda za wspaniały sezon juniorów starszych Korony Kielce - mecz z Górnikiem Zabrze na stadionie, na którym rozgrywane są mecze Ekstraklasy. Po tym spotkaniu żółto-czerwoni zostaną nagrodzeni medalami i pucharem za mistrzostwo Polski 2018/2019. Na relację serdecznie zaprasza Marcin Długosz!