31:30 (15:15, 30:30)

Orlen Wisła Płock

20:09

Co to był za mecz! Hala Legionów dawno nie widziała czegoś takiego!

Pierwsza połowa - 15:15. Druga połowa - 15:15, a więc 30:30. A w rzutach karnych koncert Filipa Ivicia i triumf PGE VIVE nad Orlenem Wisłą w rozmiarze 3:0!

W tabeli 2 punkty dla Kielc, 1 punkt dla Płocka.

Za uwagę serdecznie dziękuje już Marcin Długosz. Dobrego wieczora, udanego weekendu!

61. minuta (30:30)

Czas na ostateczne rozstrzygnięcie!

68. minuta (31:30)

NIE MA GOLA! Filip Ivić broni rzut Przemysława Krajewskiego!

PGE VIVE - Orlen Wisła 3:0!

67. minuta (30:30)

GOL! Luka Cindrić!

PGE VIVE - Orlen Wisła 3:0

66. minuta (30:30)

NIE MA GOLA! Marko Tarabochia ponad poprzeczką!

PGE VIVE - Orlen Wisła 2:0

65. minuta (30:30)

GOL! Arkadiusz Moryto!

64. minuta (30:30)

NIE MA GOLA! Filip Ivić broni rzut Michała Daszka!

PGE VIVE - Orlen Wisła 1:0

63. minuta (30:30)

GOL! Blaż Janc

62. minuta (30:30)

Co za widok!

60. minuta (30:30)

Fantastyczny rzut Luki Cindricia z dystansu, absolutnie wspaniały! 30:30 i rzuty karne, co za mecz!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LUKA CINDRIĆ!

60. minuta (29:30)

STRATA ORLENU WISŁY!

8 sekund do końca, czas dla PGE VIVE. Remis czy porażka?!

Angel Fernandez przegrywa pojedynek z Adamem Morawskim... 25 sekund do końca, goście prowadzą i mają piłkę...

59. minuta (29:30)

Co za gol Tomasz Gębali, co za rzut... Minuta do końca, Orlen Wisła prowadzi w Kielcach.

59. minuta (29:29)

Blaż Janc popełnia faul w ataku...

58. minuta (29:29)

Goście do końca meczu w osłabieniu! Na ławkę kar wylatuje Przemysław Krajewski!

Marko Tarabochia pokonuje Filipa Ivicia. Dwie i pół minuty do końca, remis...

57. minuta (29:28)

Adam Morawski kapitalnie broni rzut Blaża Janca, co też teraz wyczyniają obaj bramkarze!

Morawski broni rzut Cindricia, ale pod drugą bramką... FILIIIIP IVIIIC! Kapitalna interwencja po rzucie Michała Daszka!

56. minuta (29:28)

Tomasz Gębala podtrzymuje nadzieje zespołu z Mazowsza.

56. minuta (29:27)

Czas dla "Nafciarzy". Co za charakter kielczan!

55. minuta (29:27)

JUUULEEEN AGINAGAAALDE!

55. minuta (28:27)

KUUULEEEEEESZ! A po chwili IVIIIIIĆ!

Co za fenomenalna postawa gospodarzy w podwójnym osłabieniu!

55. minuta (27:27)

Tałant Dujszebajew bierze czas. Ależ emocjonująca "święta wojna"!

54. minuta (27:27)

FILIIIIP IVIIIIIĆ! Co za parada! PGE VIVE gra kapitalnie w podwójnym osłabieniu!

BLAAAAŻ JANC! CO ZA ZAWODNIK! Kapitalny rajd Słoweńca i bramka!

53. minuta (26:27)

Michał Daszek wygrywa pojedynek z Filipem Iviciem.

53. minuta (26:26)

Fatalna sprawa... Podwójne osłabienie PGE VIVE, wylatuje też Jurkiewicz. I rzut karny dla gości.

Zasłużone dwie minuty kary dla Krzysztofa Lijewskiego. Ostry faul na zawodniku Orlenu Wisły.

Lijewski wyszedł z kontrą, do bramki nie zdążył wrócić Borbely, ale rzut rozgrywającego wyłapał Mihić. Z dużym poświęceniem!

52. minuta (26:26)

GOOOOOOOOOOL! Luuuuka Cindriiiić! Remis!

51. minuta (25:26)

IVIIIIĆ! Kapitalnie broni rzut Gębali!

Ogromne emocje! Ivić broni rzut z koła, po chwili faul, rzut karny dla PGE VIVE i dwie minuty kary dla Krajewskiego!

A z "siódemki" skutecznie Aginagalde!

50. minuta (24:26)

GOOOOOOL! Angel Fernandez! Duże gwizdy w Hali Legionów przy ofensywnej akcji gości.

49. minuta (23:26)

Kilkudziesięcioosobowa grupa fanów z Płocka fetuje. 11 minut do końca, ich drużyna ma 3 gole przewagi.

49. minuta (23:25)

Sulić trafia w poprzeczkę! Ale pod drugą bramką myli się Cindrić...

48. minuta (23:25)

GOOOOL! Bardzo ważna bramka Mariusza Jurkiewicza!

47. minuta (22:25)

Żarty się skończyły. Dwa gole płocczan w odstępie kilkunastu sekund i wygląda to już naprawdę poważnie.

46. minuta (22:23)

Trener Sabate bierze czas.

Cindrić myli się rzutem z drugiej linii.

45. minuta (22:23)

Ignacio Moya finalizuje akcję gości. Kwadrans do końca, ogromne emocje!

44. minuta (22:22)

Długa akcja Orlenu Wisły trwa dalej...

43. minuta (22:22)

Blaż Janc wykorzystuje szybką akcję gospodarzy! Znowu remis.

42. minuta (21:22)

Kolejne prowadzenie płocczan. Zmierzamy w kierunku emocjonującej końcówki.

41. minuta (21:21)

Trzecia dwuminutowa kara dla Marko Mamicia, zatem i czerwona kartka. Gorąco w Hali Legionów!

Uładzisłau Kulesz! Kielczanie nie odpuszczają!

40. minuta (20:21)

W tym właśnie momencie Michał Daszek trafił do siatki z prawego skrzydła.

39. minuta (20:20)

I już remis! Trafia Luka Cindrić.

38. minuta (19:20)

Marko Mamić ukarany dwuminutową karą.

38. minuta (18:20)

Nemanja Obradović odnajduje drogę do kieleckiej bramki. Ale od razu odpowiada Arkadiusz Moryto!

37. minuta (18:19)

Luka Cindrić! Drugi gol Chorwata!

36. minuta (17:19)

Marko Mamić petardą z drugiej linii przełamuje ręce Adama Borbely'ego!

35. minuta (16:19)

Ignacio Moya rzutem z drugiej linii trafia do kieleckiej bramki.

35. minuta (16:18)

W kieleckiej bramce pojawił się Filip Ivić i zaczyna od dobrej interwencji! A Uładzisłau Kulesz jest skuteczny pod bramką przeciwnika.

34. minuta (15:18)

Arkadiusz Moryto obija poprzeczkę rzutem z "siódemki"...

33. minuta (15:18)

Robi się nieciekawie... Gol Tomasza Gębali.

32. minuta (15:17)

Kiepski początek drugiej odsłony w wykonaniu kielczan. Teraz na listę strzelców wpisuje się Nemanja Obradović.

31. minuta (15:16)

Lovro Mihić otwiera wynik w drugiej połowie.

0. minuta (15:15)

Lada chwila wznawiamy grę!

255. minuta (15:15)

Mocny rzut Kulesza z daleka zablokowany i pierwsza połowa zakończona remisem 15:15. Trzeba powiedzieć, że to wynik zasłużony - póki co nie widać różnicy jakości na rzecz którejkolwiek ze stron. Po przerwie będą emocje!

30. minuta (15:15)

Jeszcze po jednym golu dla obu drużyn! Trener Dujszebajew bierze czas, zostało jakieś półtora sekundy...

29. minuta (14:14)

Piękne podanie Cindricia wykorzystuje Aginagalde - gol!

29. minuta (13:14)

Mocny rzut Gębali ponownie ląduje w bramce. Goście obejmują prowadzenie.

28. minuta (13:13)

Piękna akcja PGE VIVE, ale Mariusz Jurkiewicz zrobił zbyt duży kozioł piłką i ta przelatuje ponad poprzeczką.

27. minuta (13:13)

Piękny rzut Tomasza Gębali z drugiej linii.

27. minuta (13:12)

Angel Fernandez bezlitośnie dla gości wykorzystuje otrzymane podanie na lewe skrzydło!

26. minuta (12:12)

Michał Daszek ponownie wykorzystuje kontrę, goście nie odpuszczają ani na chwilę!

25. minuta (12:11)

I jeszcze raz Lijewski! Ale od razu odpowiada De Toledo.

24. minuta (11:10)

Gol! Trafia Krzysztof Lijewski.

23. minuta (10:10)

W defensywie ostro z obu stron!

22. minuta (10:10)

Xavier Sabate, trener płocczan, bierze czas.

21. minuta (10:10)

Mimo gry w osłabieniu, w tej akcji udało się Orlen Wiśle doprowadzić do wyrównania na 10:10.

20. minuta (10:9)

Vladimir Cupara rzuca do pustej bramki przez całe boisko iiii... słupek! Serbowi zabrakło niewiele.

19. minuta (10:9)

Bezpośrednia czerwona kartka dla Dana Racotey! Rumun bardzo brutalnie potraktował Uładzisłaua Kulesza i resztę spotkania spędzi na trybunach!

18. minuta (10:8)

A w takim przypadku - a jakże - gol Moryty!

17. minuta (9:8)

Rzut karny dla kielczan i szansa na powiększenie prowadzenia!

16. minuta (9:8)

Kuuulesz! Piękna bramka Białorusina i PGE VIVE w końcu na prowadzeniu!

15. minuta (8:8)

Osłabienie niestraszne mistrzom Polski! Na 8:8 trafia Arkadiusz Moryto.

14. minuta (7:8)

PGE VIVE trafia w osłabieniu za sprawą Kulesz, ale "Nafciarze" odpowiadają momentalnie.

14. minuta (6:7)

Gol dla Orlenu Wisły i dodatkowo dwuminutowa kara dla Marko Mamicia. Pierwsza "dwójka" dzisiejszego wieczora.

13. minuta (6:6)

... zakończona stratą, kontrolą i golem Moryty!

12. minuta (5:6)

Bardzo długa akcja Orlenu Wisły...

11. minuta (5:6)

Czekamy, aż gospodarze wrzucą wyższy bieg!

10. minuta (5:5)

Kontra Janca i już jest remis!

10. minuta (4:5)

Mateusz Jachlewski świetnie zabiega na koło i wykorzystuje podanie od Uładzisłaua Kulesza. Już tylko jeden gol straty.

9. minuta (3:5)

Goool! Blaż Janc przełamuje kielecki impas w ofensywie.

8. minuta (2:5)

Kolejna kontra, kolejny gol. Znowu Michał Daszek...

7. minuta (2:4)

Nerwowy początek gospodarzy. Michał Daszek tym razie trafia z kontry.

6. minuta (2:3)

Kolejna "siódemka" dla płocczan, kolejny gol Daszka.

5. minuta (2:2)

Arciom Karalok pewnie trafia do siatki po wychwyceniu podania na koło. Po chwili jednak sprytną przerzutką odpowiada Lovro Mihić.

4. minuta (1:1)

Michał Daszek wygrywa pojedynek z Vladimirem Cuparą.

3. minuta (1:0)

Twardo walczy PGE VIVE w obronie, ale wszystko kończy się rzutem karnym dla Orlenu Wisły.

2. minuta (1:0)

Gol! Wynik meczu otwiera Blaż Janc!

Obie ekipy rozpoczynają od strat.

Kielczanie zaczną w obronie. Skład: Cupara - Jachlewski, Mamić, Cindrić, Karalok, Janc, Moryto. Do ataku gotowy do wejścia Kulesz.

18:30

Jeszcze minuta ciszy ku pamięci Dawida Jakubowskiego, zmarłego w wypadku obrotowego Piotrkowianina Piotrków Trybunalski.

18:28

Wszystko gotowe!

18:23

Jako pierwsi na parkiecie meldują się "Nafciarze".

18:17

Rozgrzewki obu ekip zakończone.

18:13

Tak to wyglądało 22 maja 2011 roku. Dlaczego przytaczamy akurat tę datę? Wtedy bowiem płocczanom udało się wygrać w Kielcach po raz ostatni. Od tej pory wizytowali w Hali Legionów 20 razy i tyleż samo wyjeżdżali na tarczy.

Na zdjęciu obecny prezydent Kielc, a w tle asystent pierwszego trenera PGE VIVE... :)

18:05

W zakładce "skład drużyn" widnieje personalne zestawienie obu ekip. Kielczanie bez braci Dujshebaevów i Michała Jureckiego, płocczanie bez Igora Żabicia i Marcina Wicharego.

18:02

Hala dopiero zaczyna się wypełniać.

18:00

Dobry wieczór z Hali Legionów! Choć PGE VIVE od lat jest dużo silniejsze od Orlen Wisły, to jednak nie ma co tu dużo mówić - święta wojna to święta wojna, klasyk to klasyk! Zapraszamy na kolejną odsłonę najważniejszego meczu klubowego w polskiej piłce ręcznej. Wita i na wspólne emocje serdeczne zaprasza Marcin Długosz!