MŚ 2015: Polska trzecią drużyną świata! Sześciu zawodników Vive wraca z medalami!

01-02-2015 16:29,
Marcin Długosz

Reprezentacja Polski w nieprawdopodobnych okolicznościach pokonała kadrę Hiszpanii w meczu o 3. miejsce mistrzostw świata rozgrywanych w Katarze! „Biało-czerwoni” wygrali z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego po dogrywce 29:28 (13:13, 24:24). W potyczce tej wystąpiło sześciu zawodników Vive Tauronu Kielce – pięciu Polaków i jeden Hiszpan. Do stolicy województwa świętokrzyskiego przyjedzie w sumie sześć brązowych medali mundialu!

W potyczce decydującej o tym, kto stanie na podium, cały czas polskiej bramki strzegł Sławomir Szmal. Zawodnik żółto-biało-niebieskich zanotował skuteczne interwencje w kluczowych momentach, które pozwoliły jego ekipie nie stracić szans na rozstrzygnięcie spotkania na swoją korzyść. W obronie pracował również obrotowy Piotr Grabarczyk, walcząc do ostatnich sił z zawodnikami rywali.

Michał Jurecki zanotował w tej potyczce dwa trafienia, z kolei Karol Bielecki jedno, ale dołożył do tego również kilka asyst. Żadnej bramki nie zdobył Piotr Chrapkowski, jednak rozgrywający Vive Tauronu zaliczył dwa przechwyty.

W reprezentacji Hiszpanii zagrał Julen Aginagalde. Kołowy żółto-biało-niebieskich cztery razy znalazł sposób na pokonanie swojego klubowego kolegi, Sławomira Szmala.

Z powodu kontuzji w meczu o brąz mistrzostw świata nie mógł wystąpić Krzysztof Lijewski.

Do Kielc wróci zatem aż sześciu brązowych medalistów mundialu. Ponadto w ekipie Vive grają zawodnicy czwartej, szóstej i ósmej drużyny świata.

Projekt i wykonanie: CK Media Group