MŚ 2015: Polska zagra o medale! Fantastyczny mecz, Chorwacja pokonana!

28-01-2015 18:02,
Marcin Długosz

Polska pokonała Chorwację 24:22 (12:10) i zagra w półfinale mistrzostw świata! W ekipie „Biało-czerwonych” zagrało pięciu zawodników Vive Tauronu Kielce, zaś w zespole z Bałkanów – trzech. Chorwatów czekają jeszcze pojedynki o miejsca 5-8 na katarskim mundialu.

Najwięcej bramek z zawodników żółto-biało-niebieskich dla ekipy trenera Michaela Bieglera zdobył Piotr Chrapkowski – trzy. Ponadto zanotował on jeden przechwyt i jedno dwuminutowe, choć niesłuszne, wykluczenie. Dwa razy do bramki Chorwacji trafił Michał Jurecki, wylatując przy tym raz na ławkę kar, zaś Karol Bielecki zanotował jedno trafienie. Piotr Grabarczyk nie pokonał chorwackich bramkarzy, ale wykonał świetną pracę w obronie. Przez całe spotkanie dostępu do polskiej bramki bronił Sławomir Szmal, którego interwencje, szczególnie w końcówce spotkania, okazały się kluczowe dla losów pojedynku. Pomóc kolegom nie mógł kontuzjowany Krzysztof Lijewski.

Po przeciwnej stronie barykady jednego gola rzucił Żeljko Musa, ale obrotowy Vive Tauronu pracował głównie w defensywie. Zanotował on trzy przechwyty. Żadnej bramki nie zdobył Manuel Strlek, zaś Ivan Cupić trafił do bramki „Kasy” dwukrotnie.

Polska w meczu o finał mundialu zmierzy się w piątek z gospodarzami turnieju – Katarem. Chorwaci z kolei w potyczce o przepustkę do spotkania o 5. miejsce podejmą Niemców, których ze strefy medalowej wyrzucili właśnie Katarczycy. Ten mecz również odbędzie się 30 stycznia.

Wasze komentarze

jackck2015-01-28 21:09:57
Da się? Da Się ! ! !
gnom2015-01-29 01:43:40
Zero szacunku dla Voriego. Leżącego może uderzyć tylko śmieć.
Poza tym Brawo Panowie!
stoper2015-01-29 17:11:10
Na każdym meczu z Polakami czy to klubowym czy reprezentacyjnym powinien być walony w vori

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group