MŚ 2015: wszyscy zawodnicy Vive z awansem do 1/8 finału

25-01-2015 10:29,
Marcin Długosz

Cała jedenastka zawodników Vive Tauronu Kielce, która przebywa na mistrzostwach świata w Katarze, uzyskała wraz ze swoimi reprezentacjami promocję do 1/8 finału. Jednych już w tej fazie czekają bardzo ciężkie pojedynki, inni z kolei na start rundy pucharowej teoretycznie powinni odbyć dość łatwe spotkanie.

Z kompletem dziesięciu punktów z grupy A wyszła Hiszpania w składzie z Julenem Aginagalde. Obrotowy w pięciu potyczkach zdobył dla swojej drużyny siedemnaście bramek. Teraz ekipę z Półwyspu Iberyjskiego czeka starcie z Tunezją.

Trzecie miejsce we wspomnianej grupie zajęła Słowenia, którą reprezentuje Uros Zorman. Drużyna ta dała się wyprzedzić Katarowi, ale zajęła wyższe miejsce od Brazylii. Rozgrywający mistrzów Polski jak dotąd rzucił na światowym czempionacie osiem goli. Słoweńcy w 1/8 finału zmierzą się z Macedonią.

Grupę B z kompletem wygranych zwyciężyła Chorwacja. Ivan Cupić w zaledwie trzech potyczkach zdobył aż 28 bramek. W pozostałych dwóch spotkaniach był oszczędzany przez sztab szkoleniowy. Manuel Strlek póki co ma na swoim koncie 14 trafień. Mniej okazale prezentuje się dorobek bramkowy Żeljko Musy, który do siatki rywala trafił 6 razy, ale obrotowy spełnia się w innej roli – jest głównodowodzącym chorwackiej defensywy. Ekipę z Bałkanów czeka teraz pojedynek z drużyną z Ameryki Południowej – Brazylią.

Trzecie miejsce w grupie D zajęła reprezentacja najsilniej obsadzona zawodnikami Vive Tauronu – Polska. Najskuteczniejszy wśród „biało-czerwonych” z członków zespołu żółto-biało-niebieskich jest Michał Jurecki, który rzucił do tej pory 17 goli. Dwa trafienia mniej zaliczył inny rozgrywający, Krzysztof Lijewski. Piotr Chrapkowski bramkarzy rywali pokonywał 9 razy, z kolei pięciokrotnie na listę zdobywców bramek wpisywał się Karol Bielecki. Z jednym rzuconym golem pozostaje Piotr Grabarczyk, ale obrotowy gra przede wszystkim w defensywie. Pierwszym wyborem selekcjonera Michaela Bieglera jeżeli chodzi o obsadę bramki jest Sławomir Szmal, który – póki co – świetne momenty przeplata tymi nieco słabszymi.

W poniedziałek, 26 stycznia o godzinie 16:30, Polacy w 1/8 finału mistrzostw świata zmierzą się ze Szwecją.

Dodaj komentarz

Copyright © 2020 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group