Radny SLD: Kto doprowadził do kryzysu w Klubie Korona?

03-01-2015 18:19,
Redakcja

Kolejny radny - w dłuższej, autorskiej formie - wypowiedział się na temat dalszego wspierania Korony Kielce przez miasto. Dziś uczynił to Marcin Chłodnicki, radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który swój komentarz umieścił na własnym blogu. Poniżej prezentujemy jego treść.

Rada Miasta przegłosowała budżet bez finansowania spółki „Korona”. Po 6 latach przekazywania grubych milionów, nieudolności władz spółki, braku nadzoru i transparentności, większość radnych opowiedziała się przeciwko dalszemu finansowaniu.

Zacznijmy od początku

Kilka lat temu miasto za zgoda radnych odkupiło „Koronę” ratując klub piłkarski przed zamknięciem. Prezydent Lubawski uzasadniał wtedy, że miasto nie weźmie na siebie ciężaru utrzymania Klubu, a jedynie „na chwilę” go przejmuje, żeby szybko odsprzedać, znaleźć inwestora i sponsorów. Tak, aby Korona mogła  funkcjonować na normalnych zasadach, bez obciążania kasy miasta. Prezydent zyskał wtedy na popularności, co niewątpliwie pomogło mu wygrywać kolejne wybory.

Na co poszła kasa?

Mijały miesiące i lata, a spółka cały czas żyła „na garnuszku” miejskiego budżetu. Prezydenckie „na chwilę” nie miało końca.  Do opinii publicznej w tym czasie docierały coraz częściej sygnały o kolejnych nieprawidłowościach w zarządzaniu Klubem, a wręcz o przekrętach finansowych. Rozrastało się zatrudnienie w spółce, mnożyły niekorzystne kontrakty z piłkarzami, a do Rady Nadzorczej zostali powołani „wszyscy ludzie Prezydenta”. Nikomu nie przeszkadzały nawet wyroki skazujące. Doniesienia ostatnich dni przyniosły informacje o tym, że według ustaleń prokuratury ponad 200 tys. zł wyprowadził z klubu do własnej kieszeni były prezes Korony (przyjaciel Pana Prezydenta Lubawskiego i jego bliski współpracownik polityczny). To może być dopiero wierzchołek góry lodowej, a wszystko z publicznej skarbonki.

Bo najłatwiej wydaje się nie swoje pieniądze…

W tym samym czasie Rada Miasta, w której większość miała koalicja prezydencka, zgadzała się na dalsze finansowanie spółki z pieniędzy mieszkańców. Jednocześnie władze Klubu, a także Prezydent Lubawski nie pozwalali radnym z Komisji Rewizyjnej na przeprowadzenie audytu w spółce, ani nie informowali o sytuacji wewnętrznej. Wraz z każda prośbą o kolejne miliony Rada słyszała, że to już ostatni raz, bo „mamy inwestora”. Tych „ostatnich razy” uzbierało się kilka. Radni mieli nie pytać o spółkę, ale podnosić ręce za przekazywaniem kolejnych transzy pieniędzy. Tak też się działo, a władzom spółki i Prezydentowi spało się spokojnie. Nie trzeba było szukać inwestora, myśleć o restrukturyzacji, rozwoju, ani być transparentnym dla swojego żywiciela, którym był budżet miasta, czyli de facto obywatele Kielc. Można było leżeć i smacznie przejadać publiczne pieniądze mając „gdzieś” stanowisko opozycyjnych radnych i samorządową gospodarność…

Nowa Rada Miasta

Nowa Rada Miasta powiedziała, że przekazane do tej pory 58 mln i 6 lat ich marnotrawienia to za wiele i nie zgadza się na dalsze pełne finansowanie spółki z pieniędzy publicznych. Radni chcą informacji o tym co się stało przez te lata z przekazanymi pieniędzmi. W tej sprawie, na kilka dni przed głosowaniem, zgłosiłem wniosek o kontrolę Komisji Rewizyjnej w spółce.

Dlaczego zagłosowałem przeciwko?

Zagłosowałem przeciwko przekazaniu kolejnych milionów spółce, choć jestem kibicem Korony, ponieważ uważam, że miasta nie stać na takie wydatki. Na finansowanie piłkarzy w ekstraklasie może pozwolić sobie bogata firma z bogatym właścicielem – miłośnikiem futbolu. Miasto natomiast to nie firma, a Prezydent to nie biznesmen „na swoim”. Zagłosowałem przeciwko, bo zadaniem samorządu nie jest pełne finansowanie sportu zawodowego. Zagłosowałem przeciwko, ponieważ jest wiele innych potrzeb, które są ważniejsze niż „igrzyska”. Zagłosowałem przeciwko, bo co chwilę pojawiają się informacje o grubych przekrętach w spółce, a jej władze nie pozwalają Komisji Rewizyjnej na kontrolę. Zagłosowałem przeciwko, ponieważ nie wiem na co były i są wydawane pieniądze, a nikt nie przedstawił mnie jako radnemu powodów, dla których miałbym zagłosować za przekazaniem kolejnych blisko 8 mln zł. Pan Prezydent Lubawski nawet nie pojawił się na tej sesji, a Prezes spółki nie przedstawił żadnego konkretnego planu dla Korony.

Władze spółki i Pan Prezydent sprawujący nadzór nad firmą mieli kilka lat, żeby wyprowadzić klub z zagrożenia upadkiem. Zmarnowali ten czas. Na dodatek nie było widać końca roszczeń w stosunku do miejskiej kasy przy jednoczesnym braku transparentności i działań mających na celu wyprowadzenie Klubu z kryzysu.

Rolą samorządu nie jest pełne finansowanie sportu zawodowego, klubów w ekstraklasie, rad nadzorczych i pracowników w takich spółkach. To należy do inwestorów komercyjnych. W Kielcach wszystko w tej mierze stanęło na głowie. Miasto posiada olbrzymi deficyt, ogromne kredyty, brakuje pieniędzy w wielu obszarach, które należą do podstawowych zadań miasta. W takiej sytuacji dalsze utrzymywanie piłkarzy, działaczy i zarządu jest niegospodarnością. Mówią o tym m.in. zalecenia pokontrolne NIK z 2011 r., do których zresztą Prezydent, ani spółka nigdy się nie zastosowały. Retoryka władz spółki i Pana Prezydenta stawia na oskarżanie radnych o upadek Korony. Tyle, że Rada nie głosowała nad upadłością tylko nad dodatkowym finansowaniem. Co natomiast zrobił zarząd spółki i Pan Prezydent przez lata władania Klubem? Nic. Panowie całkowicie nie poczuwają się do odpowiedzialności za lata pogrążania spółki w kryzysie.

Swoje stanowisko w sprawie finansowania spółki z budżetu miasta  prezentowałem już przed wyborami oraz w trakcie kampanii. Otrzymywałem wręcz konkretne pytania jak będę głosował w takich sprawach, jeśli zostanę radnym. Wielu wyborców m.in. właśnie za takie deklaracje oddało na mnie swój głos.

Materiał wideo od TVP Kielce: http://kielce.tvp.pl/18285267/korona-w-tarapatach-radni-zapowiadaja-kontrole

Marcin Chłodnicki

Źródło: chlodnicki.wordpress.com


Od redakcji: Nasze łamy są otwarte również dla pozostałych radnych (lub innych osób, którym los Korony leży na sercu). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: redakcja@cksport.pl.

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Złoto&krew2015-01-03 18:35:52
Prawdziwy kibic nie przyczynia się do upadku swojego klubu, jesteś persona non grata na stadionie Korony w ekstraklasie czy każdej lidze w jakiej przyjdzie Nam grać.
Korona Kielce Złocisto Krwiści.
KArol2015-01-03 18:42:17
to jeszcze teatry pozamykać
ck2015-01-03 18:43:12
tak ścieżki dla rowerzystów robić przy każdym chodniku a tam przejedzie jedna osoba na dzień rowerem
Lolek2015-01-03 18:48:32
Ciężko czytać żenujące wypociny tego radnego. Jak takich ludzi można było wybrać !!!.
Luker2015-01-03 18:53:41
Dworzec PKS, KKSM, Korona i stadion. Trofea niścierzy z NieRady Miasta Kielce. Zamknijcie wszystko, zlikwidujecie wszystko, nic nie będzie. Wasze problemy wtedy znikną.
ck762015-01-03 19:05:34
Następny zbawiciel na białym koniu Panie chłodnicki niech pan zacznie od rozlicznia swojej partii za PZPR
kibic2015-01-03 19:53:55
drodzy kibice Korony Kielce przyszłość klubu leży mi na sercu tak jak wam wszystkim, ale jako kibic siatkówki pytam czemu drużyna Effectora nie może liczyć na takie wsparcie z Rady Miasta. 8 mln zł wystarczyło by na grę w europejskich pucharach i promocję miasta nie gorszą od tej która daje miastu Korona która drugi rok z rzędu walczy o utrzymanie. Myślę ze VIve Kielce dzięki takim dodatkowym pieniądzom regularnie grało by w Final Four Ligi Mistrzów. Czemu żaden z was nie pytał pana Prezydenta Lubawskiego co miasto robi żeby pozyskać sponsora dla klubu, tylko teraz biadoli ze rada miasta nie dała pieniędzy. A kto z was dałby kolejne pieniądze nie widząc realnego zysku a jeszcze wiedząc, że te które są dawane wydawane są w niewłaściwy sposób? Uważam że Korona powinna dalej istnieć ale nie na takich zasadach jak teraz, gdy traktowana jest jako miejsce z ciepłymi posadkami gdzie nikt o nic nie pyta i nikogo z zewnątrz nie wpuszcza żeby sprawdził czy wszystko jest ok z naszymi pieniędzmi. Tak naszymi. Miasto liczy 200 tys mieszkańców a na mecze chodzi ile 5 tyś. Ciekawe czy wszyscy są zadowolenie z tego finansowania. Sądząc po tym kogo wybraliśmy większość jednak nie jest....
timi2015-01-03 20:13:26
niech "prawdziwi" kibice odkupią klub od miasta nawet za symboliczną złotówkę i niech wydają swoje pieniądze. Jestem ciekaw ile tych "prawdziwych kibiców" by się znalazło i jak długo byliby w stanie utrzymać klub w ekstraklasie. Dodatkowo jeszcze Lubawski powinien zarzuty za trwonienie kasy dostać - i za Koronę i za lotnisko
ola b2015-01-03 20:24:25
@ luker!
Coś się tego dworca czepił jak pijany płota(mam, a może raczej miałem akcje pracownicze PKS-u)!
TO WEL!!! i NIKT! INNY! nie zgodził się na komunalizację PKS-u ! Jak Solidarność proponowała!
Miasto nie chciało TEJ spółki to Skarb Państwa sprzedał ją byle komu!
Mam dziwne wrażenie,że bronisz złodziejstwa w KORONIE! a nie KORONY!
Upadłość układowa to UKŁAD! z wierzycielami, a nie likwidacja spółki!
Jak spółka nie jest zgnojona to można ją oddłużyć i SYNDYK! a nie urzędasy będzie szukał nowego inwestora!
Wiem,że w AVANSIE tego nie uczą! Ale wszystko przed Tobą!
Może kolega zajrzy do KRS-u i Sprawozdań finansowych KORONY!
Bardzo ciekawe rzeczy można tam wyczytać! (Sąd na Warszawskiej!)
Bardzo Ciekawe! I polecam przegląd KRS-u i sprawozdań innych spółek miejskich. Są bardzo ciekawe!
A może REDAKCJA się tam pofatyguje.....
nyny2015-01-03 20:27:48
Korona to również drużyny młodzieżowe, juniorzy i dzieci. Podziękujemy radnym miasta ze nie możemy kształcić w tym kierunku dzieci. Zabierzcie kolejna atrakcje z miasta i dumę. Cóż niestety to miasto wymiera młodzi ludzie nie dostają pracy, jest katastrofa i zmuszenie przez radnych do upadłości taki klub jak korona to okazanie ich braku koncepcji na rozwój miasta. Rada miasta powinna postawić ultimatum o znalezieniu sponsora a nie zabijać piłkę nożna i dumę miasta w całej Polsce. Bardzo żałue mojego glosu oddanego nap. Chlodnickiego
Cekin2015-01-03 20:30:22
Panie Chłodnicki, jestem po części tylko w stanie zrozumieć pańską decyzję ale nie do końca. Otóż nie jest tak prosto znaleźć prywatnego właściciela dla klubu piłkarskiego, który dobrze będzie zarządzał i rozwijał klub o czym przekonały się większe tuzy niż Korona tj. Polonia Warszawa czy Widzew Łódź ( gdzie one teraz są...?!). Nie pochwalam zarządzania klubem za czasów pana Dudki a tym bardziej Chojnowskiego ale niech pan nie wmawia nikomu ( oprócz swoim politycznym poplecznikom) , że obecny zarząd nie ma planu i nie wprowadza żadnych działań mających na celu wyprowadzenie Korony z kryzysu oczywiście finansowego. Renegocjowane były umowy z piłkarzami najwyżej opłacanymi, Ci którzy nie przystali na nowe oczywiście dużo skromniejsze warunki opuścili już klub. Któż to jak nie obecny zarząd doszukał się nieprawidłowości w działalności poprzedniego prezesa i upublicznił to ? Chojnowskiego już nie ma, będzie odpowiadał karnie a pan dalej swoje...Oczywiście nie widać progresu sportowego bo w dotychczasowych uwarunkowaniach nie mogło być ale dajcie szanowni radni szansę Koronie, nie na znalezienie dobrego i bogatego sponsora bo o to w Polsce trudno ale na normalne i przejrzyste funkcjonowanie w nowych uwarunkowaniach, przyglądajcie się dalej. Jeżeli za pół roku czy rok stwierdzicie, że idzie to w złym kierunku będziecie zapewne znów głosować nad budżetem. Nawiasem mówiąc jakoś nie widzę aby te ok. 8 milionów wydatnie poprawiło komfort życia Kielczan a Korona w ekstraklasie to zawsze coś,niejedno miasto większe od Kielc pragnęłoby drużyny w ekstraklasie... Niech nie powodują waszymi decyzjami waśnie polityczne. Jesteście po części nową radą miasta i głosując przeciwko dotacji dla Korony głosujecie też przeciwko dużej grupie Kielczan szczególnie młodych ale i starszych też a jak wiadomo do młodych przyszłość należy. Ja osobiście mam wielu znajomych w kilku rejonach Polski i przy spotkaniach zawsze pytają jak tam Korona, owszem nieraz się śmieją ale i zazdroszczą (taki jest sport) ale Kielce kojarzą przeważnie z Koroną......!
MKS2015-01-03 20:37:08
Chłodnicki - jestem pewien, że piłka nożna jest dla ciebie złem koniecznym, a w życiu nie obejrzałeś żadnego meczu ekstraklasy z przyjemnością. Chociaż masz rację, że dotychczasowe funkcjonowanie Korony to niegospodarność, przerost zatrudnienia i wydatków na administrację klubu, ale to się da naprawić i tnąc koszty administracyjne Korony zejść do 3mln rocznie. Dodatkowe 8mln to wydatek na utrzymanie piłkarzy(tu ciąć się nie da bo grozi spadkiem) więc za około 12 mln budżetu Korona może swobodnie funkcjonować po wprowadzeniu oszczędności. Z tych 12 mln około minimum 7 jest z NC+ i drobnych sponsorów, czyli brakuje maksymalnie 5 mln, które w najgorszym wypadku będą z budżetu miasta wcale go nie obciążając (nie takie kwoty się marnuje na nieskuteczną reklamę Kielc). Na szczęście radni z PO i PSL domyślają się czym jest Korona dla Kielczan i o jeden brakujący głos jestem spokojny. A w administrowaniu Korony wystarczy posprzątać, pozbyć się fikcyjnych etatów i po problemie!
Sam2015-01-03 20:44:27
Nie ściemniaj pan, że wasza decyzja jest merytoryczna. Już od kilku lat niektóre panie niestety dalej zasiadające w Radzie miasta zasadzały się na Koronę. Teraz tylko urobiły kilku nowych nieświadomych radnych i póki co dopięły swego. Już widzę jak za te 8 czy nawet 12 milionów rocznie rozwiniecie Kielce, niebawem to lotnisko za tą kasę zbudujecie...., Benny Hill by się uśmiał, was też rozliczą kiedyś za Koronę oczywiście nie galerię....
adi dulnik2015-01-03 20:52:47
Brawo panie Chlodnicki. 100% poparcia.
Koronka2015-01-03 20:55:38
Niech nikt się nie dziwi sytuacji finansowej Korony. Administrowanie Korony pochłania ok. 10mln z budżetu Korony, a w ekstraklasie są kluby mieszczące się w 4 milionach! I jak ma klub nie upadać. Ale Kielce są z takich numerów znane - podam znany kielecki przykład Centrum Onkologii zarządzane przez dyrektora Góżdżia mające ponad 300 łóżek - obsługuje 106 sekretarek medycznych, a w Wojewódzkim Szpitalu zarządzanym przez dyrektora Jana Gieradę ponad 800!!! łóżek obsługuje 19!!! sekretarek medycznych. DA SIĘ??????????????
Jako ciekawostkę zacytuję artykuł: "O wiele większy szpital na Czarnowie zatrudnia tylko 19 sekretarek medycznych. - Mnie wystarczy tyle, ile mam. Gdyby mi brakowało, to bym przyjął więcej do pracy - mówi Jan Gierada, dyrektor szpitala. - Czy ktoś widzi analogię z Koroną?
K-Icek2015-01-03 21:02:38
Chłodnicki razem ze swoją zgrają, zbudujcie za te melony Centrum Kultury Żydów kieleckich, frekwencja płaczków będzie znaczna. Postawią Kielce z pewnością na nogi, oby nie do góry nogami....!!
Czak2015-01-03 21:15:47
Ty pseudo Koronka, a skąd ty masz takie wieści o zatrudnieniu i finansach w tych szpitalach ? Ponoć to jest tajemnica finansowa tak jak kontrakty piłkarzy w Koronie, o którą ponoć tak dbał Gierada. Tak się składa,że mam kilku znajomych w szpitalu na Czarnowie i twoje dane nie polegają chyba na prawdzie już nie mówiąc o horrendalnych dysproporcjach w zarobkach personelu na tych samych stanowiskach gdzie uprzywilejowani byli tylko "SWOI" ale to znamienne dla komunistów....., Ale jak to się ma do zarządzania klubem piłkarski bo nie rozumiem...?
Ratownick2015-01-03 21:31:40
Ty Koronka, czy ty jesteś pijany czy chory lub naćpany...? Administracja pochłania 10 milionów budżetu Korony, niebywałe...., chyba, że u twojego Gierady pochłaniała bo go już od 10-go 01. nareszcie nie będzie...
OBOJĘTNY2015-01-03 22:07:26
brawo..Ręce opadaja. Jacy ludzie do polityki idą...W takich chwilach jestem w stanie o ZGROZO przyznać racje JKM że demokracja to błędny ustroj.
Panie Chłodnicki KOMPROMITACJA
jsnuary2015-01-03 22:42:59
I takie kreatury są w radzie miasta=hanba dla kielc
kibic2015-01-03 23:51:03
Wielcy fani tez jestem kibicem kieleckiego sportu ale pojdzcie po rozum do glowy. Czy 60mln zlotych wydane na klub to nie za duzo? Czy wy nie widzicie co w tym klubie sie dzieje? Tak jestescie zaslepieni miloscia do janotow,kielbo,trytkow i innych pseudokopaczy zeby placic im 40tys zlotych miesiecznie? Nie widzicie ze lubawski juz sie w tym wszystkim pogubil i zupelnie nie ogarnia tego balaganu ktory zrobil w klubie? Teraz 8 mln bo chca jechac na zagraniczne zgrupowania, przeciez to zakrawa o kpine. A w lipcu kolejne 8mln i tak w kolko. A te pseudopilkarze typu janota chodza po galeriach z wysoko podniesionym lbem i szajstaja pieniedzmi na boisku prezentujac dno. Fakty sa takie ze lubawski sie oogubil i boje sie jakie cuda jeszcze wyjda w tym klubie. Czy to chojnowski.czy paprocki to wszystko kudzie lubawskiego
MR2015-01-03 23:57:45
Brawo radny! Odważne decyzje. Koniec finansowania bałaganu.
jack2015-01-04 00:14:59
Panie Chłodnicki będziesz pan wielki jak doprowadzisz do zablokowania wydania 32 milionów na bzdurne przystanki.
Pokaż pan jaja!!!
zgoda2015-01-04 00:15:05
@Cekin w pelni sie z Toba zgadzam.. no moze w 90% :p prezes Paprocki powinien dostac swoja szanse poniewaz zarzadza klubem bardzo krotko. Sorry ale nie da sie w tak krotkim czasie naprawic calej chorej sytuacji jaka byla za poprzedniego prezesa. Wedlug mnie widac ze wszystko idzie w duzo lepszym kierunku lecz potrzeba jeszcze czasu. Tylko czemu nie bylo na sesji prezydenta a prezes nie zabral glosu?
poprawka kibica2015-01-04 00:17:27
Prezes Paprocki to czlowiek p. Klickiego!
urbi662015-01-04 00:51:24
do kibic: bo nie jest własnością miasta.
urbi662015-01-04 00:54:08
Ten głos pana radnego wskazuje, gdzie mu leży Korona.
mexic2015-01-04 09:23:45
Mam dziwne wrażenie, że niektórzy nie do końca rozumieją co się wydarzyło.
Z tego co da się wywnioskować, radni są skłonni te 8 baniek Koronie przekazać ale stawiają warunki, jakie Korona ma spełnić, nie są to jakieś warunki z kosmosu, ot poddanie się kontroli.
I tu wkracza na scenę Lubawski z jego pychą.
To, że w Koronie było wiele nieprawidłowości wiadomo i bez kontroli. Być może WL obawia się jej wyników, być może Ch. działał w porozumieniu i współpracy z (jeszcze) Lubawskim, że ten woli zniszczyć klub byle tylko nie wyszły na jaw jego szwindle. A oczywiście winni będą bezduszni radni, którzy poskąpili tych marnych kilka milionów.
Można tę sytuację porównać do dziecka, które chce od ojca 1000zł, a na pytanie po co ci te pieniądze odpowiada: ch.j cie to interesuje. Ilu jest takich, którzy mimo takiej odpowiedzi by dzieciaka zasponsorowali?
kibic2015-01-04 09:54:08
ola b - brakuje Ci troche wiedzy, wiec nie wprowadzaj ludzi w blad.
P.S. KRS jest na Malikowie - tak tylko w gwoli scislosci
siemkaCzak2015-01-04 11:03:51
Od Koronki - zabolało? Dla niewtajemniczonych polecam artykuł z Wyborczej: - Cięcia w centrum onkologii - po co za 106 sekretarek? To było już napiętnowane w roku 2011!
A dla niepełnosprawnych intelektualnie budżet Korony ok.18mln - wydatki na piłkarzy ok.8mln. A reszta na kręcenie lodów - przecież potrzebne są obozy, sprzęt sportowy, odżywki, wyjazdy itp.
Art2015-01-04 11:05:58
Popieram działanie radnych, i to wcale nie musi wyjść na niekorzyść Klubu, choć bankowo na niekorzyść darmozjadów. Polecam artykuł Krzysztofa Stanowskiego z "Przeglądu sportowego", w którym mowa o tym wszystkim, co napisał Chłodnicki. Tytuł "Wyciągać rękę po nie swoją kasę to już obciach"
Koronka2015-01-04 11:22:34
A najbardziej do tej pory w Koronie potrzebna była kadra pracownicza, zaczynając od dyrektorów na sekretarkach kończąc - ich efektywna praca pochłonęła olbrzymią część budżetu Korony.
Bezradny2015-01-04 11:22:44
Zagłosowałem na tak bo chcę żeby Kielce były znane z najdroższych przystanków w Polsce, Zagłosowałem na tak bo chcę mieć grające krzaki przed UM na Rynku.
doRatownick2015-01-04 11:41:09
Cieszysz się, że Gierady nie będzie co! Nareszcie w Szpitalu zamiast 19 sekretarek medycznych będzie też 106 - jak się bawić to się bawić jak w Koronie!
OBOJĘTNY2015-01-04 12:44:13
siemkaCzak. Jakie wydatki na piłkarzy 8mln ? chyba gole pensje - tzw podstawy na reke to tak. Dalej od tej kwoty zus i us - kolejne kilka baniek+ premie i wejsciowki - kolejne kilka baniek. wyjdzie pewnie ze wydatki
piłkarzy to 80-90 % budżetu - stąd są długi.......no bo jeszcze pracownicy administracyjni, trenerzy, wynajem obiektów, zgrupowania, sprzet sportowy....
mexic.ok. można się zgodzić ale po co rozgrzebywac w tej sytuacji stare rany? niech z tego nowego tysiąca się wytłumaczy dzieciak, ale reszte trzeba mu odpuścić bo się zamknie w sobie, tym bardziej jako tato który sie interesował tematem doskonale wiesz na co on je wydal...
zgadza się ?
obiektywnie2015-01-04 14:59:57
Gdyby nie Lubawski panie radny bezdarny to Korony już dawno by nie było a jest i gra w EKSTRAKLASIE. Nie dzięki wam (specjalnie z małej litery) tylko dzięki Lubawskiemu, który Korony bronił gdy wy na nią pluliście. Gdyby nie prezydent Kielc to już dawno bylibyśmy w 4 lidze razem z Polonią Warszawa.
Kielczanin2015-01-04 15:07:02
Zróbmy tak: dajmy panu Chłodnickiemu wolną rękę w poszukiwaniu sponsora/inwestora. Zobaczymy jak sobie poradzi. Zobaczy jak trudne to jest zadanie w dzisiejszych czasach i że to graniczy z cudem. Czyli co... jak nie znajdziemy sponsora to spuścić klub do 4 ligi i skreślić jeden z symboli KIELC i województwa? Zniszczyć symbol Kielc o 7 mln zł (dla miasta to są grosze). Korona to symbol Kielc i województwa, bo po pierwsze Korona jest jednym klubem ze świętokrzyskiego w ekstraklasie a po drugie Korona ma kibiców w całym województwie a nie tylko w Kielcach. Tylko dzięki panu Lubawskiemu Korona gra w ekstraklasie od wielu lat. Powiedzmy sobie to wprost! Gdyby to zależało od innych radnych to już dawno Korony byśmy w elicie nie oglądali.
kibic2015-01-04 15:22:01
Co Wy piszecie, Pan Radny tez nie wie o czym mowi. Utrzymanie klubu na srednim poziomie kosztuje ok 20mln. Niestety takie sa polskie reali. Chory jest system, ktorego radni nie sa w stanie zmienic. Jeszcze raz powtarzam. mozemy ograniczac koszty - ale w gospodarce rynkowej jest pewna granica. Ograniczenie kontraktow pilkarzy, ktore stanowia ok 90% calego budzetu bedzie sie wiazalo ze slabszym wynikiem sportowym. Wynik sportowy wplywa na podzial kasy z transmisji (trasmisje w pre time oraz wyzsze miejsce w lidze) oraz od potencjalnych sponsorow.
To sa realia polskiej pilki. Jesli chceny byc swietymi to Panie Chlodnicki, niech Pan uwierzy sa naprawde inne sposoby na dzialania, o ktorych Pan pisze.
Zapraszam do lektury ustaw.
spiro2015-01-04 16:30:24
Ekstraklasa to jest elita! Wiele większych od Kielc miast chciałoby mieć swojego reprezentanta w ekstraklasie. To jest znakomita promocja miasta w mediach ogólnopolskich. Jak często słyszelibyśmy o Kielcach w ogólnopolskich mediach gdyby nie Korona i Vive? Województwo Świętokrzyskie reprezentuje tylko MKS Korona Kielce. Nikt inny! Korona ma kibiców nie tylko w Kielcach, ale w całym województwie. Korona to także masa drużyn młodzieżowych i juniorskich. To promocja kultury fizycznej wśród młodzieży. Pamiętajmy także, że grając w ekstraklasie bierze się udział w podziale ogromnych pieniędzy z tytułu transmisji telewizyjnych. Mówimy o kwocie kilku milionów zł dla klubu. Kwoty te z sezonu na sezon rosną. Tylko grając w ekstraklasie kluby mogą liczyć na takie bonusy finansowe. Kielce powinny za wszelką cenę bronić ekstraklasy dla miasta i województwa! 7 mln zł to są tak naprawdę grosze dla miasta jak na taką promocję.
Czak2015-01-04 16:57:38
Słuchaj Koronka, piszesz 8 mln. na wynagrodzenia piłkarzy a 10 na administracje, nie bądź śmieszny. Te 10 mln. to właśnie jest na zgrupowania zimowe i letnie, zapłata dla firmy ochroniarskiej, mecze wyjazdowe /hotele/ zakup sprzętu, grupy młodzieżowe i oczywiście w jakiejś mierze pensje prezesa, dyrektora, i pozostałych kilku pracowników. Tak więc nie konafabuluj i nie wprowadzaj zamętu, że 10 milionów / skądinąd otrzymywane w 75% od Canal+/ przejada w Koronie prezes, dyrektor i zespół administracyjny
CKFAN19732015-01-04 17:09:18
Nie jesteś kibicem marny politykierze. Kibic martwiłby się tylko i wyłacznie przekrętami i faktycznie starałby im się przeciwdziałać. Starałby się wyprowadzić klub na prostą. Ty zaś wymieniasz wszystko co jest w mieście ważne, na końcu stawiając Koronę. Nie pokazujesz żadnej drogi wyjścia, nie wiesz jak naprawiać klub. Jak majaczysz o inwestorze to go znajdź. Tymczasem ty tylko i wyłącznie chesz zamknąć klub. W tym miejscu jasno udowadniasz, że nie jesteś kibicem Korony. Jesteś jej wrogiem! Jesteś zwykłym politykierem, demagogiem bo piszesz, ze te kilka milionów nie wydane na Koronę stworzą z naszego miasta krainę doskonałą. Kłamiesz. W budżecie te 8 baniek to kropelka którą starasz się opluć Lubawskiego.
Wracaj do Moskwy - tam jesteś kochany.
Kibiccc2015-01-04 17:58:11
Niestety za duże pieniądze pochłania utrzymanie klubu w ekstraklasie. Piszecie ze Korona to masa druzyn mlodziezowych, coz z tego jesli oni itak nie dostaja szans w ekstraklasie bo sprowadza sie kapo, leandro, ouattarow. Lepiej jakby Korona grała w czwartej lub trzeciej lidze samymi wychowankami i wtedy kase moznaby pompowac w mlodziez. Jesli kasa szlaby na szkolki i zespoly mlodziezowe wtedy bez przeszkod moznaby pompowac tam kase itak o wiele mniejsza niz teraz. Czy nie lepiej ogladac jak nasi wychowankowie zapierniczaja po boisku trzeciej ligi i oddaja serce za klub zeby sie wybic niz ogladac ta padake ktora jest teraz?? Ja osobiscie chetniej obejrzalbym naszych chlopakow w trzeciej lidze niz tych lalusiow typu janota ktorzy zarabiaja ogromna kase i mysla ze sa nie wiadomo jakimi gwiazdorami. Takie jest moje zdanie. A co do Lubawskiego i radnych, przeciez wszyscy dookola mowia ze jesli Lubawski lub prezes przekazaliby sprawozdania, bilanse itp i nie bbyloby tam jakichs "szczegolnych" nieprawidlowosci to prawdopodobnie glosowanie potoczyloby sie zupelnie inaczej. Dlaczego obecny na sesji prezes Paprocki nie zabral glosu? Dlaczego Lubawskiego nie bylo? Dlaczego nie bylo zrobionego bilansu? Dlaczego teraz nagle Pan Prezes straszy wszystkich upadłością? Dla mnie to jest poprostu jawny cyrk i w pełni popieram radnych ktorzy glosowali na NIE mimo ze jestem kibicem od wielu lat. Korona to nie jest Zabawka p.Lubawskiego tylko wlasnosc miasta, wiec radni maja prawo do wgladu w papiery. CYRK panie Lubawski, niestety zapędza się pan w kozi róg.
mexic2015-01-04 18:46:30
spiro - to gdzie są te ogromne pieniądze, jeśli już któryś z kolei sezon w tej e-klasie klub cały czas ma stratę którą trzeba zasypywać miejskimi dotacjami?
Korona to promocja dla miasta ale pod warunkiem dobrej prasy, a ostatnio najpierw z racji popisów hiszpańskiego gołębiarza a potem parodystów z letniego zaciągu było słabo.
Bryx2015-01-04 18:57:51
Nie jesteś kibicem Korony. Nie zabija się z dnia na dzień klubu, który się kocha . Sam mam zastrzeżenia do Lubawskiego, ale to nie ten sposób ani czas. Więcej na stadion nie przyłaź (zresztą dzięki tobie już może nie być po co).
spiro2015-01-04 19:52:58
mexic - utrzymanie klubu w ekstraklasie kosztuje... Budżet Legii Warszawa wynosi ponad 100 mln zł. Korona ma wiele razy niższy budżet a potrafi rywalizować i walczyć z dużo bogatszymi klubami. Takie są realia, że jeśli chcesz oszczędzać na piłkarzach to szybko zlecisz z ekstraklasy do lig, które mają zerowe przebicie w mediach. Ekstraklasa jest szeroko promowana. To właśnie w ekstraklasie dzielone są duże pieniądze od NC+. Województwo Świętokrzyskie ma tylko jeden klub w elicie... właśnie Koronę. Tego trzeba bronić! Wiele miast chciałoby mieć swój klub w elicie, ale chcieć a móc to dwie inne sprawy. Kielce mają taki klub!
Coma2015-01-05 11:24:28
Pan chlodynicki niby dobrze mówi, ale tak naprawdę nic z tego nie wynika. Kto doprowadził do takiej sytuacji wiadomo, ale jak z niej wyjść to takiego pytania już sobie nie stawia. Najłatwiej zamknąć, zlikwidować i po kłopocie dla pana radnego. A za te 8 baniek wybudujemy 100 kilometrów ścieżek rowerowych, żeby masa krytyczna nie jeździła po niebezpiecznych kieleckich ulicach.
Lew2015-01-05 12:46:51
Głosowałem na SLD ale po tym artykule Pana Chłodnickiego przepraszam robi mi się słabo. Ja wiem że włodarz nic nie zrobił żeby znaleźć inwestora przez tyle lat ale coś co buduje się przez tyle lat łatwo jest szybko zniszczyć ale później odbudować się już nie da. Proponuje jeszcze więcej tras rowerowych, bus pasów i wiaduktów w jedną stronę tylko dla autobusów (Ślichowice). Paranoja goni paranoje.
gram2015-01-05 19:02:07
Mimo że jestem kibicem to twierdzę, że tak dłużej być nie mogło. Kluby, które finansowo sobie radzą są dowodem na to, że nasza Korona jest zarządzana przez nieodpowiednich ludzi prezydenta. Im w 6 lat nie udało się nic zrobić dla drużyny. Oni tylko wpędzali drużynę w długi. (Nawet zus jest niepopłacony). Szkoda mi drużyny. I nie obwiniajmy rady miasta. Winnymi to władze spółki i włodarze przekazujący miliony spółce przynoszącej straty. Przecież wiadomo było, że to sytuacja przejściowa z finansowaniem przez miasto. Za wysokie progi. Od samego początku niegospodarność za którą normalnie to staje się przed sądem. Polecam raport NIK - punkt 6 z 2011. Nie chodzi o ścieżki rowerowe ani o Chłodnickiego. Ja zrozumiałem, że jeszcze nic straconego i to właśnie jest rodzaj ostrzeżenia bo rozmowy i prośby nie skutkowały. Niech wprowadzą cegiełki i niech zachęcą do wpłacenia minimum 10%mieszkańców Kielc i mamy ratunek. Sam wpłacę.

Ostatnie wiadomości

Koniec zimy to dobry czas na uzupełnienie wiosennej garderoby. Ciepłe i długie dni rozpoczną się już niebawem, jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować. Jednym z elementów garderoby, nad którym zastanawiamy się najdłużej, jest kurtka. Czy warto wybrać model sportowy?
Andreas Wolff został nominowany do nagrody najlepszego zawodnika 2023 roku w plebiscycie Światowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF).
Niestety, ostatnie wydarzenia związane z roszadami w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A. nieco rozmydliły fakt, że już w niedzielę Korona Kielce zmierzy się na Suzuki Arenie z Legią Warszawa. Nie zmienia to jednak faktu, że ten mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony kibiców. Do sprzedaży trafiły ostatnie wejściówki!
Na czwartek 29 lutego zaplanowano Nadzwyczajną Sesję Rady Miasta Kielce w sprawie Korony Kielce zainicjowana przez rajców PiS. Politycy zaangażowali się w powstrzymanie dalszych zmian w kieleckim klubie. – Wszystkie decyzje są związane ze środowiskiem Bogdana Wenty i to on ponosi za nie odpowiedzialność – komentuje Marcin Stępniewski, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Kielce.
Nie milkną echa czwartkowej decyzji o zmianach w Radzie Nadzorczej spółki Korona S.A.. Wczoraj informowaliśmy o komunikatach wystosowanych przez lokalnych polityków, a dziś do tego grona dołączają samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości.
Szymon Marciniak będzie sędzią meczu Korona Kielce – Legia Warszawa w 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla arbitra pochodzącego z Płocka będzie to trzeci poprowadzony mecz „żółto-czerwonych” w sezonie.
Kilkadziesiąt godzin temu szczypiorniści Industrii Kielce poznali dokładne terminy marcowych meczów Orlen Superligi. Teraz doszło do zmiany kontrowersyjnej godziny rozegrania klasyku z Orlenem Wisłą Płock.
W czwartek zapadła decyzja o odwołaniu z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce Piotra Dulnika. Wszystko wskazuje na to, że celem władz miasta jest usunięcie ze stanowiska prezesa Łukasz Jabłońskiego. Ratusz w piątkowym komunikacie odniósł się do sprawy.
Trener Kamil Kuzera na konferencji przed spotkaniem z Legią Warszawa szeroko odniósł się do nasilonej krytyki, z którą w ostatnich dniach spotykają się zawodnicy i sztab szkoleniowy Korony Kielce.
W 22. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce podejmie na własnym stadionie Legię Warszawa. – W niedzielę będzie wysokie tempo gry i dużo walki. Przeciwnicy mają dobrych zawodników, którzy indywidualnie potrafią rozwiązać sytuacje – powiedział przed niedzielnym starciem Jewgienij Szykawka, napastnik Korony Kielce.
W czwartek z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej odwołany został Piotr Dulnik. Zmiany zainicjowane przez prezydenta Bogdana Wentę mają na celu zdymisjonowanie prezesa Łukasza Jabłońskiego. – Nie da się przejść obojętnie wobec tego, co się wydarzyło – powiedział szkoleniowiec Kamil Kuzera.
– Korona zdecydowanie jest w stanie to wygrać, tym bardziej że gramy na naszym stadionie. Ostatnie mecze ligowe z Legią pokazały, że możemy z nią rywalizować także na jej stadionie i tam napędzić jej strachu. Pokazał to też mecz pucharowy. Stać nas na wygraną z każdym w tej lidze. Nie jesteśmy na straconej pozycji – mówi przed spotkaniem z warszawskim klubem trener Kamil Kuzera.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Teraz czy wygramy resztę spotkań, czy nie, możemy być szóści. Musimy wygrać oba mecze: z Kolstad oraz w Aalborgu – powiedział po spotkaniu Sandro Mestrić, bramkarz mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy pojedynek z Paris-Saint Germain 26:35. – Liczne błędy w ofensywie i nieprzygotowane pozycje rzutowe powodowały kontrataki PSG, które ostatecznie zamknęły ten mecz – powiedział po spotkaniu Krzysztof Lijewski, drugi trener mistrzów Polski.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Paris-Saint Germain 26:35. Najwięcej bramek dla kielczan, siedem, zdobył Szymon Sićko.
W czwartek Piotr Dulnik został odwołany z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce. Pożegnano również jej dotychczasowego członka, Jakuba Kilarskiego. Wszystko wskazuje na to, że lada dzień ze stanowiskiem prezesa pożegna się również Łukasz Jabłoński.
Piotr Dulnik prezes Suzuki Motor Poland nie jest już przewodniczącym rady nadzorczej Korony S.A. spółki zarządzającej ekstraklasową Koroną Kielce. O zmianach poinformował prezes klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Industria Kielce podała skład na dzisiejszy mecz Ligi Mistrzów z Paris-Saint Germain. W kadrze zabrakło miejsca dla Nicoli Tournata, który doznał urazu.
Zawodnicy Industrii Kielce poznali dokładny termin drugiej Świętej Wojny w sezonie. Ligowe władze podały także kiedy zakończy się faza zasadnicza Orlen Superligi.
Wielokrotny mistrz Polski, aktualny lider tabeli oraz co ciekawe, lider tabeli wszechczasów Fogo Futsal Ekstraklasy. To tylko niektóre z wyrażeń opisujących Rekord Bielsko-Biała, rywala Moravii Tompawex Obice w 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski. Ekipa spod Kielc robiła, co mogła, ale ostatecznie zakończyła ten mecz wyraźną porażką.
W ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski Industria Kielce zagra we własnej hali z Corotop Gwardią Opole. Gwardziści w 1/8 finału wyeliminowali ARGED Redbud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.
Na początku lutego poinformowaliśmy, że województwo świętokrzyskie będzie nadal promowane przez Industrię Kielce, za co mistrzowie Polski otrzymali 600 tysięcy złotych. Dziś umowę z samorządem podpisała także Korona Kielce.
Trzech zawodników Industrii Kielce zostało powołanych przez Marcina Lijewskiego na marcowe zgrupowanie kadry narodowej. „Biało-czerwoni" rozegrają dwumecz z Serbią.
Korona Kielce poinformowała, że firma 4F pozostanie na kolejne trzy lata partnerem technicznym zespołu. Nowa umowa będzie więc obowiązywać do końca sezonu 2026/2027.
Najbliższy mecz Korony Kielce z Legią Warszawa może odbyć się przy udziale kompletu publiczności. Na cztery dni przed spotkaniem w systemie biletowym klubu pozostało zaledwie ponad trzy tysiące wejściówek.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. Czy Stade Pierre de Coubertin w końcu okaże się szczęśliwa dla mistrzów Polski?
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. – Wiemy, że będzie to bardzo trudny mecz. Do zwycięstwa w Paryżu potrzebujemy dobrej gry, małej liczby błędów zarówno w ataku jak i w obronie – powiedział przed spotkaniem Dylan Nahi, zawodnik „żółto-biało-niebieskich”.
Już po dwóch kolejkach w 2024 roku działacze Łódzkiego Klubu Sportowego zdecydowali się na odważny ruch. Z roli szkoleniowca pierwszej drużyny zwolniony został Piotr Stokowiec.
– Wiemy, że to jedna z najtrudniejszych hal w Europie, gdzie gospodarze mocno się czują. Będziemy starali się wykorzystać swoje mocne strony, aby wywieźć stamtąd dobry rezultat – powiedział przed spotkaniem 12. kolejki Ligi Mistrzów z PSG Alex Dujszebajew, kapitan Industrii Kielce.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. – Oni zawsze walczą o Final4 – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group