Paprocki: Jestem zmuszony rozważyć możliwość złożenia wniosku o upadłość

30-12-2014 12:25,
Marcin Długosz

- Zmuszony jestem rozważyć możliwość złożenia wniosku o upadłość. Ewentualna decyzja zostanie podjęta po bilansie spółki na dzień 29 grudnia i po opracowaniu dokumentów w terminie prawa upadłościowego, tj. 14 dni od dnia przyjęcia uchwały Rady Miasta Kielce. Zarząd nie wyklucza, że w związku z brakiem możliwości finansowych będzie zmuszony do wycofania drużyn Korony z rozgrywek ekstraklasy, trzeciej ligi i rozgrywek młodzieżowych – powiedział Marek Paprocki na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Spotkanie z dziennikarzami rozpoczęło się od oświadczenia Marka Paprockiego:

"Zarząd  Spółki  Akcyjnej  Korona z przykrością  przyjął  decyzję  Rady  Miasta  Kielce o  nieprzyjęciu  poprawki  do  budżetu  Miasta  Kielce  na  rok 2015, zakładającej  wniesienie  udziałów  do  naszej  spółki  w  wysokości  7,8  miliona złotych.

Środki  finansowe, o których  mówiła  poprawka  do  budżetu  miały  umożliwić  kontynuację  działalności  spółki  poprzez  spłatę  zobowiązań  powstałych  w okresach  poprzednich  oraz  zapewnić  obsługę  zobowiązań   bieżących  i po uzyskaniu przez Spółkę środków z  innych źródeł umożliwić jej funkcjonowanie w roku  2015.

Zarząd Korona S.A.  nie  konstatuje   i  szanuje  decyzję Rady Miasta Kielce, ponieważ jest przekonany,  iż  decyzja o  zaprzestaniu  dalszego  finansowania  naszej spółki  podjęta została  zgodnie z  treścią  ślubowania  składanego  podczas  zaprzysiężenia  radnych,  a więc  w trosce  o dobro Gminy  Kielce  i  w trosce o dobro mieszkańców  Kielc.

Decyzja Rady Miasta oznacza jednak, że Zarząd Korona S.A.  znając  sytuację finansową spółki uniemożliwiającą  zaciąganie  kolejnych zobowiązań, również  tych  związanych  z okresem przygotowawczym przed rundą  wiosenną bieżącego sezonu piłkarskiego,  zmuszony jest  rozważyć możliwość złożenia  wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. Ewentualna decyzja w tej materii zostanie podjęta po sporządzeniu  bilansu  spółki  na dzień 29.12.2014 r. i opracowaniu odpowiednich  dokumentów w terminie przewidzianym  przepisami  prawa  upadłościowego i naprawczego  tj. 14 dni  od  dnia  podjęcia  wskazanej powyżej  uchwały  Rady Miasta Kielce.

Zarząd Korona S.A. nie wyklucza również, że w związku  z brakiem  możliwości  prowadzenia dalszej działalności  będzie  zmuszony  do  wycofania  z  rozgrywek  piłkarskich  drużyn  Korona  S.A., a więc  drużyny  z  Ekstraklasy,  drużyny  rezerw  oraz  drużyn  juniorskich. Musimy jednak  mieć  świadomość,  iż  wycofanie  drużyn  z  rozgrywek,  a  w szczególności  wycofanie drużyny z rozgrywek Ekstraklasy  może  mieć  konsekwencje  idące dużo  dalej,  niż  tylko  utratę  wpływów  z  praw  medialnych i marketingowych,  nie mówiąc  o stratach  wizerunkowych  klubu  i  Miasta  Kielce.

Korona S.A. jest akcjonariuszem  Spółki  Akcyjnej  Ekstraklasa,  co powoduje,  że w przypadku wycofania drużyny  z rozgrywek  w  trakcie sezonu piłkarskiego  nasz  klub  może  ponieść  konsekwencje regresowe, wynikające z  utraty wpływów  wskutek  tej  decyzji   pozostałych akcjonariuszy  Ekstraklasa   S.A.

                                
                                                                                           Marek Paprocki
                                                                                           Prezes Zarządu Korona S.A."

Później prezes odpowiadał na pytania dziennikarzy. - Wsparcie od gminy Kielce jest na poziomie 1/3 kosztów, które ponosimy. Jeżeli po analizie stwierdzimy, że możemy dalej funkcjonować bez niego, to na pewno się nie wycofamy. Kwota z autopoprawki zupełnie by jednak wystarczyła do dalszej działalności – wyjaśnił.

Wkrótce zawodnicy powrócą z urlopów, a dalszy los klubu jest mocno niepewny. - Do 8 stycznia będzie czas, aby podjąć decyzję, jak spółka będzie dalej funkcjonować. Piłkarze też muszą poczekać do tego czasu – skwitował Paprocki.

- Zakładaliśmy, że wsparcie finansowe otrzymamy na początku stycznia. Nasze działania były prowadzone z tym założeniem. Nie potrafię w tej chwili powiedzieć, co się będzie działo w najbliższym czasie. Dopiero po sporządzeniu bilansu będę mógł powiedzieć więcej na ten temat – dodał prezes Korony.

Obecna sytuacja mocno komplikuje plany klubu na rynku transferowym. - Trudno mówić o wzmocnieniach. Na pewno pewne argumenty zostały nam wytrącone. Nawet nie finansowe, a wizerunkowe. Dużo trudniej będzie teraz przekonać zawodników wolnych, bo tylko o takich rozmawiamy, żeby podpisali kontrakty z naszym klubem – uważa Paprocki.

Ciągle aktualny jest temat przejęcia kieleckiego klubu przez niemiecki fundusz inwestycyjny. - Rozmowy z Niemcami zakończyły się złożeniem konkretnej oferty przez pana prezydenta, określającej warunki nabycia udziałów w spółce. Korespondencja z tą firmą nie została przerwana. Być może Niemcy czekali też na rozstrzygnięcie wyborów samorządowych, bo nie ukrywali, że jest to dla nich istotne, że rozmawiają z tym samym partnerem. Bardzo możliwe, że wrócimy do tych rozmów w styczniu ­– poinformował Paprocki.

Na konferencji obecny był także mecenas Krzysztof Król, który wyjaśnił kwestię ewentualnej upadłości Korony od strony prawnej. - Jeżeli zarząd uzna, że należy zgłosić wniosek o upadłość, to musi to uczynić do 12 stycznia, aby być w zgodzie z przepisami. W grę upadłość układowa i likwidacyjna. Kiedy sąd podejmie decyzję, to kwestia sądu. Myślę, że nie będzie to trwało dłużej niż miesiąc lub dwa. W takiej sytuacji klub mógłby funkcjonować. Musi być zapewniona bieżąca płynność finansowa i ewentualne działania zarządu co do redukcji przyszłych i obecnych zobowiązań, przede wszystkim wynagrodzeń piłkarzy. To znaczny procent bieżących kosztów funkcjonowania, ale to nie jest sprawa prosta, ponieważ umowy chronione są przepisami statutowymi PZPN-u. To może być podstawa, do której zarząd będzie zmierzał w oczekiwaniu na decyzję radnych – powiedział prawnik.

A jak duże są zaległości wobec zawodników? - Zadłużenia w stosunku piłkarzy są na takim poziomie, że kwota z autopoprawki wystarczyłaby na ich spłatę i dalsze funkcjonowanie klubu. Nie chciałbym mówić o konkretnych opóźnieniach, ale obejmują one także premie z zeszłego sezonu – skomentował Paprocki.

- Na chwilę obecną przekreślone jest funkcjonowanie klubu w takiej formie, jaką zakładaliśmy – dodał prezes Korony.

fot. Paula Duda

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

Kathleen2014-12-30 12:33:56
Masakra jakaś...
stolarka-jamro.com2014-12-30 12:35:25
Wojda dzieki gupia franco! :(
kibic2014-12-30 12:59:23
Splate zaleglych? czyli to jest dlug? Nie tak dawno jak ponoc rozmawiali z Niemcami to twierdzili ze nie ma zaleglosci, placa na biezaco. Teraz juz 8 baniek dlugu w ile 9 miesiecy? Czy tam ktos potrafi otworzyc usta i nie klamac?
...2014-12-30 13:02:38
@kibic naucz sie czytać i myśleć potem zabieraj głos
mexic2014-12-30 13:12:39
Zamiast straszyć wycofaniem klubu z wszelkich rozgrywek bierzcie się do roboty i zróbcie w końcu porządnie to, co macie robić od 2008r czyli jak najszybsze znalezienie inwestora, zdaje się, że każdy kolejny prezes klubu jako podstawowe zadanie otrzymywał właśnie znaleźć inwestora dla klubu. Był Dudka, był Ch..jnowski i teraz jest Paprocki a inwestora jak nie było tak nie ma.
run2014-12-30 13:14:43
Kibicu drogi o braku zadłużenia mówił prezes Chojnowski.Chyba już nie muszę niczego więcej dodawać.
gnom2014-12-30 13:39:19
Zamiast się wziąć do roboty to jęczą i żebrzą. Wziąć młodych chłopaków z rezerw, z juniorów, na pewno nie będą gorsi niż Janota czy inny Filipczuk o murzynach z obrony nie wspominając a o wiele tańsi. Spokojnie można grać i może nawet się utrzymać bez tej kasy. Tylko trzeba harować a nie obiecywać gruszki na wierzbie i czekać na mannę z nieba. Ale czego się spodziewać po rasowych urzędasach?
@gnom2014-12-30 14:28:36
Pilipczukowi nie Korona płaci pensje a fundusz, podobnie Petrowowi. Kapo, Ouattara i Leandro po to zostali ściągnięci, bo zarabiają dużo mniej niż polscy piłkarze. Wg różnych przekazów są to kwoty ok 20-22 tys. zł. miesięcznie, dla przykładu Angielski który dostawał pomimo 18 lat ok 20 tys., podobno Bąk żądał jeszcze więcej za kontrakt. Oczywiście kwot nigdy nie poznamy, ale to że szrot zza granicy jest tańszy od polskiego szrotu wiadomo nie od dziś.
Cekin2014-12-30 14:48:37
Owszem jestem za upadłością ale układową, wówczas istnieje możliwość aby klub na nowych warunkach nie spadł aż o 2 klasy rozgrywkowe a tylko o jedną przy dobrych układach. Zacząć wówczas w 1 lidze jasno i przejrzyście prowadzić klub a sukcesy przyjdą z czasem. Na to trzeba dobrej woli i porozumienia oraz rozliczenia winnych tej zapaści finansowej.
niekoroniarz2014-12-30 14:59:02
rozumiem rozpacz kibiców i pod względem strachu o klub z którym się utożsamiają - współczuję; z drugiej strony trudno się nie zgodzić z tym , że dalsze ładowanie publicznej kasy w sport na tym poziomie jest nieetyczne; jakoś Real Madryt mimo że ma miasto w nazwie nie woła kasy od mera Madrytu tylko ma sponsorów. może od początku był błąd w myśleniu o finansowaniu klubu - dla zawodowców sponsorzy jeśli się znajdą, dla dzieci i młodzieży - miasto, bo od takiego sportu jest.
Bryx2014-12-30 15:08:45
"Zarząd nie konstatuje"? Może miało być "nie kontestuje"? Bo to nie bardzo ma sens...
do @gnom2014-12-30 15:24:40
Czemu klamiesz, masz w tym interes? Angielski nie mial 18 lat, bo w dniu w ktorym ukonczyl umowa przestala obowiazywac a kontrakt mu przedstawiony byl na 7 000, tyle samo co ma Cebula. Pilipczukowi nie Korona placi a kto??? Przyszedl do Korony w poprzednie lato a kontrakt przedluzyl rok temu w grudniu nim zostala podpisana umowa z Niemcami. Kazdy kibic to pamieta, wiec czemu klamiesz??? Ouattara i Leandro dla takich drewien 22 tys. w 1. lidze zarabiaja 8-12 tys. a te kaleki nie nadaja sie do 1. ligi. wiec sa tak z 3x przeplacone. Byle jaki grajek z 2 ligi by za mniejsza kase przyszedl a nie bylby gorszy, tak jak Sylwestrzak. Po co te kaleczniaki w Koronie. szrot z zagranicy jest tanszy, a ile menadzerowie dostaja? W ktorym to klubie ten tani szrot z zagranicy gra w pilke? Lechia, Zawisza, moze Widzew czy Zaglebie w poprzednim sezonie??? Tez mieli pelno szrotu z zagranicy. Jak jest gdzies jakis dobry z zagranicy to sa to pojedyncze przypadki, jak u nas Jovanovic, a nie caly wagon przypadkowo zlapanych ...
1973_ck2014-12-30 16:26:28
Nawet jak teraz Korona dostanie pieniadze to za rok bedzie znowu to samo bo nasz zarzad to zgraja nieudacznikow. Wiedzac jaka jest sytuacja nie zrobili nic tylko wymyslali jakis inwestorow ktorych nie bylo. Zniszczyliscie Koronke.
daniel242014-12-30 17:00:13
jestem zalamany. teraz juz wiem ze jesli serducho nie ruszy Pana Krzystofa Klickiego i jego dobroc chec pomocy i ponowny sponsoring Korony zlotych lat Kolportera Korony to tego klubu juz nie bedzie. Tak naprawde odkad wybuchla afera rok w rok bijemy o przetrwanie. Tak naprawde tylko Pan Klicki moze tu pomoc. Pytanie tylko czy zmieni decyzje ? ten kto kocha ten klub serce mu sie kraje ze takie rzeczy sie dzieja, pamietam jak Vive mialo slaby okres i mowilo sie ze Servas odejdzie a tu boom konferencja wszyscy mysla ze odchodzi ale nie on powiedzial ze wpompuje jeszcze wieksze pieniazki zrobi z vive jedna z najlepszych druzyn swiata. Chcialbym teraz zeby wrocvily zlote czasy Kolporera Korony ze bala nas sie cala Polska cala liga
Marcin2014-12-30 17:05:34
Mówicie, że nikt nie znalazł sponsorów i inwestorów, ale nie rozumiecie, że w dzisiejszych czasach jest o to bardzo ciężko (niemalże graniczy z cudem). Poza tym taki sponsor gdyby kupił 100% udziałów to za 5 lat mógłby przenieść klub z Kielc i co wtedy? Mógłby zmienić nazwę, barwy i wszystko co kojarzymy z Koroną. To jest prosta droga do zniszczenia Korony tak jak zniszczono np. Groclin Grodzisk Wielkopolski, Amicę Wronki czy Polonię Warszawa. Gdzie są teraz te kluby? Łatwo jest marzyć o tym, że przejmie nas drugi Roman Abramowicz, ale fakty są takie że szanse na to są niewielkie. Miasto wydaje na różne cele. Sport to świetna promocja i rozgłos na całą Polskę. Wydanie 7 mln zł na rok to nie są gigantyczne pieniądze dla miasta. Za 7 mln zł można najwyżej postawić kilka przystanków i wyremontować parę chodników po okresie zimowym. Korona jest nieodłączną częścią Kielc (wystarczy spojrzeć na herb miasta) i nie wyobrażam sobie by ten stadion był miejscem zmagań 4 ligowych piłkarzyków, bo nie po to był budowany. Kielce mają swojego reprezentanta w ekstraklasie piłkarskiej (tylko niewiele ponad 10 miast w Polsce ma swojego reprezentanta w najwyższej klasie rozgrywkowej) i tak musi zostać. Odpowiedzcie sobie na pytanie (tylko szczerze): Jak często słyszelibyście o Kielcach w ogólnopolskich mediach gdyby nie Korona i Vive?
do niekoroniarz2014-12-30 17:10:51
Cytuję: "Dalsze ładowanie publicznej kasy w sport na tym poziomie jest nieetyczne" - czym różni się ładowanie kasy w sport od ładowania kasy w teatr, filharmonię czy np. straż miejską? Dlaczego jednym można zabrać a innym już nie? Jeśli chcą oszczędzać to proszę bardzo, ale najpierw zaczniemy od zrównania pensji Radnych ze średnią pensją jaką ludzie zarabiają w Kielcach. Wtedy nie ma problemu. Korona to symbol miasta (spójrz na herb Kielc) i ten klub jednoznacznie kojarzy się w Polsce z Kielcami. Gramy w ekstraklasie i tego trzeba bronić, bo nie ma lepszej promocji niż przez sport a 7 mln zł to niewielka cena za coś takiego.
Mati2014-12-30 19:30:21
Nauczyli się wołać o pieniądze do miasta i zadowoleni. Od 3-4 lat jest ten sam problem i nikt nie potrafi temu zaradzić. Jak Korona była na 5 miejscu to nikt nie myślał o sprzedaży. A właśnie wtedy była dobra do tego reklama. To jest prezes ? On powinien szukać innego źródła przychodu, a nie tylko liczyć na darmowy hajs z pieniędzy podatników
kowal2014-12-30 19:36:58
Kowal umiał kiedyś konie podkuwać, lekarz leczyć, malarz malować.... za inne roboty się nie chwytali, bo szybko by się na nich poznali.... Życzyć mogę Preezesowi takiej pracy jaką umiałby wykonać, a Koronie takiej osoby na fotelu prezesa (Oj, przepraszam - zagonionego w pracy Prezesa) aby nawet po takiej decyzji Rady - umiał powiedzieć - 1)"zawaliłem, nic nie wskórałem, i nikt nic nie dał - odchodzę!!!" lub 2)"OK, radni nie dają - ale ja mam pomysł na ten klub i to bez "łatwych" pieniążków, jade na rozmowy" - ale cóż ani refleksji... ani żadnych spotkań u potencjalnych sponsorów. ps. Jeżeli Niemcy byliby zainteresowali, to oni złożyliby propozycje, ofertę. Tymczasem ktoś naiwnie tłumaczy - że sa zainteresowani bo Prezes/czy Prezydent złożył ofertę!!!
kowal_ski2014-12-30 20:33:38
cd.... Panie Prezesie, czas świąteczny, niedawno była "klubowa" wigilia! Zwykle czas spotkania świątecznego w Rodzinie organizuje się tak, by wszyscy członkowie Rodziny byli obecni. Czy gospodarz zadbał o to, by jedni z istotniejszych jej członków - piłkarze, mogli na tę wigilie przybyć? Oni tworzą chwałę i niestety, czasem rozżalenie- po przegranych zwykle meczach. Ale sport, to nie tylko wygrywanie, to przede wszystkim dawanie z siebie wszystkiego, co na treningach zdobywam, wszystkiego co z serca płynie... Gdy trudno, właśnie teraz należało zadbać o obecność wszystkich. Tak było na wigilii Vive TK, tak było na wielu innych - firmowych, klubowych, domowych - byli wszyscy!!!
gnom2014-12-30 20:42:33
@kowal dokładnie tak, tylko do tego trzeba człowieka z jajami a nie urzędasa, co to nie skalał się pracą tylko ciągle na ciepłej posadce w budżetówce. Ci ludzie nie wiedzą co to praca, nie wiedzą co zrobić jak ich się odetnie od pieniędzy podatników, nie mają za grosz inwencji i pomysłu. Jak się uda wyżebrać to żyją a jak nie to szukają nowego miejsca gdzie znowu będą żebrać o publiczne pieniądze. To jest chora sytuacja. Miasto może wspierać klub, na który ktoś ma pomysł, który coś osiąga, ma jakieś cela. A w Koronie jakie cele? Od 5v lat utrzymanie i jęczenie o kasę od miasta - takie są cele Korony. Żadnej wypromowanej młodzież, żadnego wypromowanego i sprzedanego za jakąś kasę zawodnika. Zadowoleni są tylko wciskający szrot managerowie, piłkarze, bo nie muszą nic wygrywać a kasa jakoś się znajdzie i oczywiście cała gangrena urzędnicza przyssana do klubu i tocząca go jak rak. I to jest chluba miasta? Jego symbol? To jak dziękuję za taki symbol - chyba symbol nieudacznictwa i kompletnej amatorki.
kowal2014-12-30 21:03:05
@gnom - KORONA jest symbolem, jest chlubą miasta. Niestety, nie Klub ma "szczęścia" do ludzi... ale to nie wina Klubu, a czyja? Może i moja, Twoja, może tych, co jak piszesz mieli inne cele niż pielęgnowanie tej KRUCHEJ KORONKI. Ledwie zawieje i klub się sypie,... brakuje mocnego fundamentu. A co do młodzieży - chyba ostatni wychowanek w I drużynie jednak wyjeżdża. Wczoraj wszak Prezes obiecywał, że się dogadają- jak sądzę, nie dogadali się.
gonzi gonzales2014-12-31 03:39:50
ciekawe co u wujnowskiego, co korone wytrzepal z pieniedzy i teraz sie smieje ze wszystkich.mial swoje 5 minut frajer i co???
i dobrze2014-12-31 10:55:45
Wreszcie te pachołki Lubawskiego potracą stanowiska za grubą kasę, od 2008 szukają sponsora tak skutecznie, bo wiadomo, że jak przyjdzie sponsor główny to kolesie Lubawskiego polecą ze stanowisk. 8 mln zł ładować w dotację dla bandy kopaczy piłki w marnym stylu = apogeum głupoty.
według wąsatego lumpa2014-12-31 11:00:03
Kojonka miała iść na miszcza
eeeee2014-12-31 11:02:41
Jakoś w mniejszych, niewojewódzkich, biedniejszych miastach są kluby z ekstraklasy, bo znalazły sponsora, a tutaj zarząd bawi się w wyciąganie pieniędzy z kasy miasta od paru lat a nie w zarządzanie klubem piłkarskim.
1973_ck2014-12-31 15:21:30
Wszyscy ci ktorzy byli przeciwko przekazaniem pieniedzy dla Korony - spotkamy sie za rok na tym samym forum i zobaczmy ile kielce zyskaly dzieki temu waszych wyplakanych przedszkoli i zlobkow a zobaczymy ile Kielce stracily, klub rozpoznawany w calej Polsce.

Ostatnie wiadomości

Przed Koroną Kielce finałowy mecz sezonu. Zespół ze stolicy regionu świętokrzyskiego wyjedzie do Poznania na spotkanie z miejscowym Lechem. Z jakim „Kolejorzem” zagra?
Fani Lecha Poznań zamierzają pokazać władzom klubu swoje niezadowolenie. Zapowiadają, że zrobią to podczas najbliższego meczu – informuje TVP 3 Poznań.
Już 2 czerwca na terenie Kielc ruszy Puchar Europy w triathlonie. W imprezie weźmie udział 170 zawodników i zawodniczek, w tym 20 z Polski. Zmagania zostaną rozegrane w okolicach ulicy Zagnańskiej, na której w czasie zawodów mogą wystąpić utrudnienia.
Sandro Mestrić znalazł się w szerokiej 20-osobowej kadrze reprezentacji Chorwacji na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Miejsca zabrakło dla Igora Karacicia.
W ostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra na wyjeździe z Lechem Poznań. Spotkanie przy Bułgarskiej rozstrzygnie o utrzymaniu „żółto-czerwonych” w piłkarskiej elicie.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w sobotę Korona Kielce zagra finał o PKO BP Ekstraklasę. Żółto-czerwoni zmierzą się bowiem z Lechem Poznań. Stawką meczu jest utrzymanie.
Arbiter Daniel Stefański poprowadzi sobotnie spotkanie 34. kolejki PKO BP Ekstraklasy między Lechem Poznań, a Koroną Kielce. Będzie to 43. mecz żółto-czerwonych poprowadzony przez tego sędziego.
Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą Koronę Kielce bez Martina Remalce'a w składzie. Belg rządzi i dzieli w środku pola, co tym razem dało wymierne korzyści w starciu z Ruchem Chorzów. Piłkarz został doceniony przez fanów żółto-czerwonych.
Jakub Łukowski ma odejść po sezonie z Korony Kielce – taka informacja pojawiła się na jednym z portali społecznościowych. Kierunkiem transferu ma być Widzew Łódź a o tę pogłoskę zapytany został Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał sezonu. Już w najbliższą sobotę „żółto-czerwoni” zagrają na wyjeździe z Lechem Poznań. – Nie myślimy o tym, że coś może pójść nie tak – powiedział przed spotkaniem Bartosz Kwiecień, kapitan „Koroniarzy”.
– Ilość złych rzeczy, jaka przytrafiła nam się w tym sezonie sprawia, że to nie może się tak skończyć. Wierzę, że dobre zakończenie meczem w Poznaniu – mówi przed sobotnim starciem z Lechem trener Kamil Kuzera.
Przed Koroną Kielce finał finałów, czyli mecz z Lechem Poznań, którego stawką jest utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Szkoleniowiec żółto-czerwonych informuje o sytuacji kadrowej zespołu.
Były zawodnik Vive Kielce Ivan Čupić zakończy sportową karierę i zostanie asystentem trenera RK Zagrzeb.
Protest Industrii Kielce nie został rozpatrzony. Taką decyzję podjął komisarz Orlen Superligi Piotr Łebek.
W drugim finałowym pojedynku Orlen Superligi Industria Kielce podejmie we własnej hali Orlen Wisłę Płock. – To nie jest też tak, że gramy katastrofalnie w ofensywie, tylko Wisła prezentuje się znakomicie w obronie i jest do tych meczów świetnie przygotowana – powiedział Paweł Paczkowski, rozgrywający „żółto-biało-niebieskich”.
– Musimy pamiętać, że Płock gra naprawdę dobrą piłkę ręczną – powiedział przed drugim meczem finałowym z wicemistrzami Polski, Krzysztof Lijewski drugi trener„żółto-biało-niebieskich”.
W najbliższą sobotę 25 maja Akademia Piłkarska DAP Kielce podczas uroczystej gali świętować będzie 10-lecie swojego istnienia. To ważne dla całej społeczności DAP Kielce wydarzenie odbędzie się w sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce.
W związku z nieprawidłowo zdobytą bramką w ostatniej akcji meczu Orlen Wisła Płock – Industria Kielce, goście złożyli protest. O ile jego odrzucenia można było się spodziewać, tak argumentacja jest zaskakująca. Komunikat Orlen Superligi skomentowali żółto-biało-niebiescy.
Przedostatnia seria gier na zapleczu przyniosła kilka ciekawych spotkań. Zdecydowanie największe zainteresowanie budziły derby Trójmiasta, w których punkt zdobyty przez Arkę oznaczałby zapewnienie sobie awansu. Gdynianie jednak przegrali, a o awans zagrają w ostatniej kolejce z GKS-em Katowice.
Już w najbliższą sobotę całej piłkarskiej Polsce towarzyszyć będą emocje związane z ostatnią kolejką PKO BP Ekstraklasy. O życie w ostatniej serii gier walczyć będzie Korona Kielce, która zmierzy się na wyjeździe z Lechem Poznań.
Przed Industrią Kielce druga (i miejmy nadzieję nieostatnia) Święta Wojna w tym sezonie. Szczypiorniści podejmą w Hali Legionów drużynę Orlen Wisły Płock, która w pierwszym mistrzowskim starciu wygrała 24:23. – Jesteśmy pod ścianą – przyznaje Tomasz Gębala.
Protest Industrii Kielce został odrzucony – poinformowała Orlen Superliga. Trafienia Kiryla Samoili zostało uznane za prawidłowe z powodu... małej liczby kamer.
W sobotę pierwsza drużyna Korony Kielce pokonała Ruch Chorzów, dając sobie nadzieję na utrzymanie. W niedzielę zaś wygraną zanotowali gracze „dwójki”. Wygraną, która przypieczętowała awans zespołu do 3. ligi.
Ekstraklasa S.A. oraz Polski Związek Piłki Nożnej opublikowali terminarz zmagań o tytuł mistrza Polski 2024/2025. Mecze inaugurującej sezon kolejki zaplanowane zostały na weekend 19-21 lipca – tydzień po zakończeniu EURO 2024.
Skrzydłowy Korony Kielce Jacek Podgórski został nominowany do najlepszej jedenastki 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy.
Stoły bilardowe nie są już tylko meblami widywanymi w klubach, hotelach czy na turniejach bilarda. Ostatnie lata przyniosły konstrukcyjne innowacje, które nadały stołom bilardowym zupełnie nowe funkcje i zastosowania. Obecnie stoły bilardowe mogą z powodzeniem stanąć w domowym salonie, na tarasie lub w ogrodzie. Krajowy producent mebli - firma Lissy od wielu lat specjalizuje się produkcji stołów bilardowych. Oferta firmy jest kompletna, dlatego warto poznać najważniejsze rodzaje stołów bilardowy
Marek Papszun został trenerem Rakowa Częstochowa. Szkoleniowiec na tym stanowisku zastąpi swojego byłego asystenta Dawida Szwargę.
Korona Kielce staje przed niezwykle trudnym zadaniem utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Zwycięstwo z Lechem Poznań może sprawić, że stanie się to jednak możliwe.
Po 33. kolejkach PKO BP Ekstraklasy nadal nie znamy ostatniego spadkowicza z ligi oraz mistrza Polski. Wszystko rozstrzygnie się w ostatniej serii gier.
Przepis o młodzieżowcu zostaje na kolejny sezon w PKO BP Ekstraklasie, takie informacje przekazuje portal Meczyki.pl. Co oznacza to dla Korony Kielce?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group