Vive rozpoczyna zbiórkę pieniędzy dla chorego Tomasza Strząbały. Potrzebny milion złotych

20-11-2014 13:12,
Redakcja

Od półtora roku drugi trener Vive Tauron Kielce, Tomasz Strząbała cierpi na poważną chorobę – nowotwór układu krwiotwórczego. Przez długi czas z chorobą udawało się walczyć skutecznie. Asystent trenera Talanta Dujszebajewa przeszedł także operację. Niestety, w ostatnim czasie choroba wróciła. Obecnie Tomasz Strząbała przebywa w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

Najskuteczniejszą formą leczenia jest obecnie terapia CRd, która stosowana jest od niedawna w USA i przynosi bardzo dobre efekty – ponad 60% wyleczeń. Podjęcie leczenia w USA jest jednak bardzo kosztowne, potrzeba kwoty ponad miliona złotych.

W najbliższym czasie klub podejmie wiele inicjatyw mających na celu uzyskanie środków na leczenie drugiego trenera Tomasza Strząbały. Największym wydarzeniem będzie rozgrywany 14 grudnia w Hali Globus w Lublinie mecz pod egidą Superligi PGNiG: Reprezentacja POLSKI kontra reprezentacja RESZTY ŚWIATA. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30. W spotkaniu wystąpią największe gwiazdy piłki ręcznej w kraju! Całkowity dochód z zakupu biletów i reklam na to spotkanie będzie przekazany na leczenie drugiego trenera Vive Tauron Kielce. Klub przygotuje również wyjazd zorganizowany dla kibiców z Kielc na spotkanie w hali Globus w Lublinie.

Już podczas meczu Ligi Mistrzów w dniu 30 listopada z Kadetten Schaffhausen w holu Hali Legionów pojawi się specjalna urna. Każdy z kibiców będzie mógł wykupić cegiełki w kwotach: 20 złotych, 50 złotych i 100 złotych. W zamian za zakup cegiełki każdy z kibiców otrzyma klubowe zdjęcie – małe, duże lub duże z podpisami zawodników. Zbiórkę będzie można też wesprzeć swoją kwotą. Do inicjatywy będzie można dołączyć także podczas meczu z Nielbą Wągrowiec w dniu 13 grudnia. Wtedy w Hali Legionów odbędą się również specjalne licytacje.

1 grudnia wystartują licytacje przedmiotów, które klub otrzymuje na rzecz leczenia Tomasza Strząbały. Podczas licytacji będzie można nabyć wiele ciekawych pamiątek m.in. koszulki reprezentacji Polski, Chorwacji czy Hiszpanii z autografami, płyty artystów z autografami, medale oraz kolacje z zawodnikami i wiele innych rzeczy związanych z kieleckim klubem.

O wszystkich rozpoczętych licytacjach oraz innych działaniach podjętych w ramach pomocy klub będzie na bieżąco informować na stronie klubowej i specjalnej witrynie www.dlatomka.pl

Cały czas można przekazywać środki pieniężne na specjalne konto uruchomione dla Tomka Strząbały.

Numer konta: 51 1140 2017 0000 4402 1262 0110

Harmonogram działań Vive Tauron Kielce

30.11 mecz Vive Tauron Kielce – Kadetten Shaffhausen – możesz kupić cegiełkę w cenie 20 zł (małe zdjęcie), 50 zł (duże zdjęcie), 100 zł (duże z autografami) lub wrzucić do specjalnie przeznaczonej urny swoją kwotę dostając w zamian drobny gadżet klubowy.

1.12 zaczynamy licytację na Allegro – możesz kupić m.in. koszulki reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych i siatkarzy, Hiszpanii, Chorwacji, koszulkę Roberta Lewandowskiego z podpisami, płyty artystów z autografami, medale, kolację z zawodnikami.

13.12 mecz Vive Tauron Kielce – Nielba Wągrowiec oraz DZIKI MECZ – możesz kupić cegiełkę w cenie 20 zł (małe zdjęcie Vive), 50 zł (duże zdjęcie Vive), 100 zł (duże z autografami) lub wrzucić do specjalnie przeznaczonej urny swoją kwotę dostając w zamian drobny gadżet klubowy oraz licytować wyjątkowe gadżety, koszulki.

14.12 Polska – Reprezentacja PGNiG Superligi – wspierasz kupując bilet, wykupując reklamę podczas meczu, licytując gadżety, koszulki….

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

medic2014-11-20 13:29:45
Trzymaj się trenerze! Będzie dobrze! Uda się! Pomożemy!!!
Friend from BP2014-11-20 17:55:25
Tomek jesteś kozak, dasz radę, trzymamy pięści zaciśnięte
qolo2014-11-20 21:34:54
mam swoją skromną inicjatywę, proponuję założyć klub 10.000, zasady klubu będą proste, każdy wpłaca 100zł, dostaje kartę członkowską i dostaje również gwarancję, że jak jego osobiście dotknie taka tragedia to reszta składa się kolejne 100zł na jego leczenie, statystycznie liczba 10.000 jest taka, że odpukać nie trzeba będzie w przyszłości korzystać z takiej pomocy przez żadnego członka klubu, ja z chęcią przystąpię do takiego programu, nie oszukujmy się: kwota miliona jest kosmiczna i nie ma co liczyć na bogatych ofiarodawców ani piłkarzy, jeżeli zwykli ludzie nie pomogą to ten co zarabia 20 tysięcy na miesiąc na pewno nic nie dołoży, już Pełka zbierał na protezę i obracał się w towarzystwie gdzie pierwszy lepszy kopacz zarabia 50tys. na miesiąc i zbierali mu 2 lata, wolałbym wpłacić mając pewność, że 9.999 osób też wpłaci
maja2014-11-20 22:28:29
dam 1000 zl :)
Rafał2014-11-21 09:25:29
Przykro mi słyszeć że Pan Tomasz jest chory To jest mój pierwszy trener piłki ręcznej oprócz nauczycieli wf. Trenował mnie jeszcze w Iskrze. Pewnego dnia jak byłem jeszcze młodym chłopcem przyszedł na turniej do SP1 i zaproponował mi granie w klubie i tak się zaczęła moja przygoda z piłką ręczną. Jako nauczyciel wf i instruktor piłki ręcznej sam wypuściłem paru chłopców których zaraziłem szczypiorniakiem nawet niektórzy grają w Vive. Niech Pan Tomasz ma satysfakcję że w życiu zrobił wiele dobrego nawet nie mając o tym pojęcia. Nigdy w życiu nie miałem okazji uścisnąć mu dłoni pomimo że go widywałem go setki razy na meczach.
Pan2014-11-21 12:41:58
A Gruby ile da poza organizacja meczy ? tak od siebie, stac go przeciez
sylvek2014-11-21 13:42:32
Tomku mnie sie udało tobie tez sie uda! My z Chęcińskiej to twardziele! Trzymaj sie! Bedzie dobrze. POzdrawiam sylwek s.
Rafał2014-11-21 14:56:29
Panie Tomku to moja druga część wypowiedzi przed chwilą obejrzałem Pana film i wypowiedz że Pan się nie podda i wierzę w to a nawet jestem tego pewien. Osoby które się zajmują sportem mają niezwykłą siłę przetrwania i walki. Wiem coś o tym jestem po operacji guza mózgu i już po dwóch latach chodzę chociaż nie dawali mi na szans na to że będę chodził. Przeszedłem wszystkie fazy rehabilitacji i chodzę z kulą ale chodzę. Ja już wywalczyłem wiele i Panu też się uda wywalczyć zdrowie. My walczaki tak mamy. Poza pieniędzmi które zapewne klub Panu pomoże zebrać bo z tego co wiem klub nie pozostawia osoby mu bliskich bez pomocy. To jeszcze potrzebna jest wewnętrzna siła walki bez której nie ma sukcesu. Pan jako sportowiec ma tą siłę i wierzę że wszystko pozytywnie się zakończy. Powodzenia Rafał
jarecki2014-11-21 17:08:13
Na onkologii jest tyle osob potrzebujacych , że hoho.Co on dla mnie nas zrobil ja tylko pamietam jak doil smoka, Sam potrzebuje wie tysiecy i musze sobie sam radzic, No coz Bert mu da bo ma a zreszta od podatku odliczy i tak
luka2014-11-22 07:49:19
Serwas niech da co nie stać go!
kk2014-11-22 10:40:58
"A ile da ten?", "a ile da tamten?" A ile zarabia ten, a ile zarabia tamten? "A dlaczego ja nie zarabiam tyle co tamten"?

W tym kraju nic tak części społeczeństwa nie intryguje jak grzebanie w cudzych portfelach. W pracy, na ulicy, w szkole, w klubach... nawet pod takim tematem dotyczącym choroby człowieka lubianego i zasłużonego dla kieleckiej piłki ręcznej, podobnie zresztą jak jego śp. Ojca.

Otrząśnijcie się i pochylcie głowy w obliczy ciężkiej choroby, czy innych tragedii które dotykają ludzi. Jeden może dac 1 zł drugi może dać 10 000 zł. Nikt nie określa stawki, każdy daje tyle ile może i daje jeśli uważa za słuszne. Ogladacie się na innych a w lustro nie możecie jeden z drugim spojrzeć... co za obłudne społeczeństwo. A kto ci stał na drodze jak wybierałeś swój zawód jeden z drugim? Dlaczego nie poszedłeś w slady tego co teraz zarabia więcej? Może to wymagało wyrzeczeń, których nie byłeś i nie jesteś w stanie podjąć? Może ktoś inny z kolei kradł swój pierwszy milion? Ale płaci teraz za to cenę wyrzutów sumienia, nieprzespanych nocy bo nigdy nie wiadomo kiedy prawda wyjdzie na jaw? Dlaczego zatem tak łatwo się porównujecie z ludźmi patrząc tylko przez pryzmat kasy, ale już nie przez pryzmat ceny jaką ponieśli na jej zdobycie? Czasem to złamane zycie rodzinne, samotność, konflit z prawem, czasem zdrowie, czasem ciężkie lata nauki i harówa dzień i noc....

SPOJRZEĆ NA SIEBIE i IŚĆ W GÓRĘ, a nie ciągnąć innych w dół.. POLECAM, SZCZERZE.

Dam lub nie dam, nikt nie musi o tym wiedzieć. Zachecam do pomocy panu Tomaszowi. Trzymam kciuki i modlę się za Jego powrót do zdrowia.
Ray Donovan2014-11-22 12:22:57
By chciał to by sam sobie te operacja za sponsorował, ale nie o to chodzi, cel zaszczytny wiadomo. powodzenia Tomek, PDK z tobą.
piecu2014-11-22 18:06:33
Tomku walcz

Ostatnie wiadomości

Industria Kielce rozpoczyna bezpośrednią walkę o 21-mistrzostwo Polski. Przed kieleckim hegemonem rozstrzygające starcia przeciwko Orlenowi Wiśle Płock.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. – chcę pomagać drużynie i sprawić, żeby grała tak dobrze jak tylko to możliwe – powiedział po spotkaniu Fredrik Krogstad, pomocnik „żółto-czerwonych”.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. – Mieliśmy trochę szczęścia, ale myślę, że więcej miał go jednak Ruch, bo stworzyliśmy dużo sytuacji i ten wynik mógł być wyższy – powiedział po spotkaniu Jacek Podgórski, skrzydłowy „żółto-czerwonych”.
Po porażce z Koroną Kielce (0:2) trener Ruchu Chorzów nie krył swojego niezadowolenia z postawy swojego zespołu.
Suzuki Arena ponownie była świadkiem triumfu swojej drużyny. Korona Kielce ograła Ruch 2:0 dzięki czemu złapała odrobinę tlenu w walce o utrzymanie. Kielczanie nadal są w fatalnym położeniu, jednak zachowali szansę i kwestia być albo nie być w ekstraklasie rozstrzygnie się podczas multiligi 34. kolejki. – Wielkie podziękowania dla kibiców. Nie spodziewałem się, że będą nas tak mocno wspierać i w takiej liczbie. Dziękuję za to, bo wiara jest niesamowita – mówi trener Kamil Kuzera.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce wygrała domowy mecz z Ruchem Chorzów 2:0. Bramki dla „żółto-czerwonych” zdobyli Robert Dadok (samobójcza) oraz Jewgienij Szykawka.
Po raz ostatni w tym sezonie Korona rozgrywa mecz przed własną publicznością. Już po godzinie 17.00 okaże się, czy to była stypa, czy może jednak rywalizacja wlewająca w serca kibiców sporo nadziei. Wszak kielczanie rozpaczliwie walczą o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Dzisiejszym rywalem ekipy Kamila Kuzery jest Ruch Chorzów. Zapraszamy na relację tekstową NA ŻYWO!
To przedostatni mecz Korony Kielce w tym sezonie. Jeśli żółto-czerwoni przegrają u siebie z Ruchem Chorzów, przekreślą marzenia o pozostaniu na najwyższym szczeblu rozgrywek. Sprawdźcie ściągawkę, gdzie można obejrzeć sobotnie starcie.
Radomiak Radom prosi o dofinansowanie z miejskiej kasy, taką informację podaje serwis Weszlo.com.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zagra domowy mecz z Ruchem Chorzów. Ewentualna porażka będzie oznaczała spadek „żółto-czerwonych” z piłkarskiej elity.
Puszcza Niepołomice zremisowała 1:1 z Górnikiem Zabrze. Taki rezultat jeszcze bardziej komplikuje sytuację Korony Kielce.
W czwartkowy wieczór Łukasz Jabłoński prezes Korony Kielce był gościem regionalnego oddziału Telewizji Polskiej. W rozmowie zostały poruszone ważne tematy dotyczące funkcjonowania klubu.
Kielczanie przystępują do przedostatniego meczu PKO BP Ekstraklasy. Niestety, piłkarze Korony kwestię utrzymania klubu na najwyższym szczeblu rozgrywek oddali w ręce rywali. Mimo beznadziejnej sytuacji, trener nie traci wiary. – Musimy zrobić wszystko, by wypracować sobie możliwość gry naszego finału w Poznaniu – zaznacza Kamil Kuzera.
Po ostatnich wynikach zarówno Korony Kielce, jak i jej rywali walczących na utrzymanie, szansę na grę żółto-czerwonych w Ekstraklasie mocno spadły. Jak jednak wiemy, dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Przechodzimy więc do analizy kolejnego rywala, jakim jest Ruch Chorzów.
W rozgrywanej w środę (15 maja) 30. kolejce trzeciej ligi Czarni Połaniec pokonali w derbach regionu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, a Star Starachowice okazał się lepszy od Orląt Spomlek Radzyń Podlaski.
– O tytule zdecyduje to, w którym momencie sezonu jest dany zespół. Play-off jest teraz najważniejszy, ale rok temu mieliśmy cały sezon i dwa mecze z Płockiem w odstępie 4-5 miesięcy, a teraz 2-3 mecze są w ciągu dwóch tygodni – powiedział przed spotkaniem z Orlenem Wisłą Płock, Dani Dujszebajew rozgrywający Industrii Kielce.
– Jak zawsze mecz z Płockiem to nie jest niestety piłka ręczna, z ich strony jest to tylko walka – powiedział przed spotkaniem z Orlenem Wisłą Płock Igor Karacić rozgrywający Industrii Kielce.
Industria Kielce rozpoczyna bezpośrednią walkę o 21-mistrzostwo Polski. – Ty jak pojedziesz do Płocka i tam wygrasz jest okej, ale jak nie zwyciężysz, to jesteś pod ścianą i przewaga mentalna jest po ich stronie – powiedział przed pierwszym spotkaniem finałowym Tałant Dujszebajew, szkoleniowiec „żółto-biało-niebieskich”.
Paweł Malec poprowadzi sobotnie (18 maja) spotkanie Korony Kielce z Ruchem Chorzów. Dla 39-letniego arbitra będzie to trzeci pojedynek z udziałem „żółto-czerwonych” w karierze.
W sobotę, 22 czerwca w Kostomłotach Pierwszych odbędą się pierwsze w historii Mistrzostwa Gór Świętokrzyskich w biegach na nartorolkach. Impreza będzie podzielona na kilka kategorii wiekowych.
W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Ruchem Chorzów. – Gramy o przyszłość nasza i klubu to jest w tej chwili najważniejsze – powiedział przed spotkaniem Adrian Dalmau, napastnik „żółto-czerwonych”.
Korona Kielce w najbliższą sobotę (18 maja) w przedostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy podejmie na własnym stadionie zdegradowany Ruch Chorzów. Kamil Kuzera wskazał dwójkę zawodników, którzy prawdopodobnie nie zagrają do końca sezonu.
Jewgienij Szykawka znalazł się w szerokiej kadrze reprezentacji Białorusi na czerwcowe zgrupowanie. Napastnik Korony może zagrać w meczach towarzyskich z Rosją i Izraelem.
23-letni bramkarz Industrii Kielce Miłosz Wałach przedłużył kontrakt z mistrzami Polski! To kolejny gracz, który w ostatnich tygodniach podpisał nową umowę z „żółto-biało-niebieskim” zespołem.
Po zdobyciu srebrnego medalu w Europe Trophy i Lotto Superlidze w 2023 roku, Global Pharma Orlicz 1924 wywalczył srebro w Pucharze Polski w 2024 roku. Finałowy turniej odbył się w sobotę w Suchedniowie.
Dwie kolejki przed końcem rozgrywek poznaliśmy pierwszą ekipę, która od nowego sezonu zagra w PKO BP Ekstraklasie. Po zaledwie rocznej przerwie do elity wraca bowiem Lechia Gdańsk. Punkt od awansu dzieli też inny klub z Trójmiasta, Arkę Gdynię.
Aleksandar Vuković oraz Niels Frederiksen poprowadzą ekstraklasowe zespoły w sezonie 2024/2025.
Przed szczypiornistami SMS-u Kielce kolejna edycja turnieju SMS Cup. Rywalizacja w Orlen Arenie odbędzie się już w najbliższy weekend.
Prawie 50 osób w minioną niedzielę zameldowało się w progach Kieleckiego Centrum Bilarda i Darta, by upamiętnić zmarłego kilka lat temu Mirosława Piróga, a więc przyjaciela i propagatora sportów bilardowych.
Właśnie dobiegła końca 32. kolejka w PKO BP Ekstraklasie. Czas więc na podsumowanie frekwencji na stadionach w tej serii gier.

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group