Po 12. kolejce T-Mobile Ekstraklasy: Korona przed kluczowym meczem. Zawisza goni stawkę

20-10-2014 22:50,
Marcin Długosz

Patrząc na tabelę T-Mobile Ekstraklasy po 12. kolejce z perspektywy Korony Kielce, wniosek może być tylko jeden: przed żółto-czerwonymi być może najważniejszy mecz w rundzie. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrają na wyjeździe z Ruchem Chorzów o wydostanie się ze strefy spadkowej. Tę dwójkę goni Zawisza Bydgoszcz, który pokonał u siebie GKS Bełchatów 2:1.

„Złocisto-krwiści” dzięki remisowi z Lechem Poznań zdobyli ósmy punkt w bieżących rozgrywkach. Dzięki temu w tabeli zrównali się z „Niebieskimi”, ale Ślązacy legitymują się lepszym bilansem bramkowym, wyprzedzając tym samym kielczan. Ruch przegrał w piątek z Cracovią 0:1.

Krok ku lepszemu uczynił również Zawisza. Dla klubu z Bydgoszczy zwycięstwo z Bełchatowem było pierwszym kompletem „oczek” od ligowej inauguracji, kiedy to pokonał on na własnym terenie 2:0 Koronę. Aktualnie drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego ma na swoim koncie siedem punktów.

13. lokatę piastuje Cracovia. „Żółto-czerwoni” i chorzowianie mają jednak do niej sześć punktów starty. Tylko trzy „oczka” więcej od „Pasów” ma ósme Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Ciekawie jest w czubie tabeli. Pierwsza Legia, druga Jagiellonia i trzeci Śląsk mają taką samą liczbę dwudziestu trzech punktów.

Śmiało można pokusić się o wniosek, że pojedynek Korony z Ruchem, który zostanie rozegrany w przyszły poniedziałek, wyłoni zespół, który na dłużej ugrzęźnie w samym dole klasyfikacji. Remis nie satysfakcjonuje żadnej ze stron.

Łatwego zadania nie będzie miał outsider z Bydgoszczy. Zawisza zagra u siebie z mistrzem Polski, Legią Warszawa.

Wasze komentarze

1973_ck2014-10-21 15:20:02
Jak Korona przerznie ten mecz to.. Nie zaskoczy mnie to wcale.
Luker2014-10-21 19:05:02
Play-out'y Korony czas zacząć. Już mamy jeden mecz z Zawiszą w plecy a to właśnie z tej trójki: Zawisza, Korona i Ruch będzie dwóch spadkowiczów.

Dodaj komentarz

Projekt i wykonanie: CK Media Group