Wojda: 800 tys. zł dla Korony na promocję... Europeady

02-10-2014 11:49,

Jak informuje radna PO Agata Wojda, miasto przekazało na konto spółki Korona SA 800 tys. zł. Kwota została przeznaczona na promocję organizowanej pod koniec lipca Europeady. – W moim odczuciu to kolejne podane pod stołem pieniądze na Koronę – podkreśliła Wojda podczas sesji Rady Miasta. – Kwota została uruchomiona z mojej rezerwy. Mam takie prawo – odpowiedział prezydent Wojciech Lubawski.

Włodarz miasta dodał, że całość została przekazana na promocję imprezy. – Główny cel to transmisje telewizyjne meczy na jakich piłkarze ubrani byli w odpowiednie stroje z napisami promującymi Europeadę. Ale można to sprawdzić.

– Obraża pan naszą inteligencję i to w sposób skrajny. 800 tys. zł, kiedy na całą promocję miasta przeznaczone jest 1,6 mln zł? W moim odczuciu to kolejny raz, kiedy pieniądze na spółkę przekazywane są pod stołem. Bardzo proszę o szczegółowy wykaz, na co wydano tę kwotę – ripostowała Wojda.

Powiedzieli po czwartkowej sesji:

Wojciech Lubawki (prezydent Kielc): – Jest cała książka na ten temat. Skoroszyt, w którym spisane są wszystkie warunki jakie Korona miała spełnić i spełniła. Spisany został kontrakt między wydziałem promocji, a klubem. Czy to się radnym podoba czy nie, te 800 tys. jest w mojej dyspozycji i mogę je wydać jak tylko uważam za stosowne. W związku z Europeadą uznałem, że dobrze byłoby za pośrednictwem telewizji dotrzeć do szerszej publiki. Ale to nie jest troska o te pieniądze. Sprawa Korony Kielce to jest temat, gdzie trzeba Lubawskiemu przed wyborami dokuczyć. Powinniśmy być dumni, że mamy klub w ekstraklasie, a nie wykorzystywać go do walki politycznej.

Pracujemy na to, żeby mieć również takie sztandarowe przedsięwzięcia jak drużyna w ekstraklasie piłki nożnej, czyli najbardziej popularnej dyscyplinie sportowej. Jakbyśmy dzisiaj zrobili analizę, a robimy takie, ile razy słowo „Kielce” pokazuje się w ogólnopolskich mediach, zdecydowanym liderem jest „Korona Kielce”. Ale najlepiej byłoby, żeby Lubawski doprowadził do likwidacji Korony, wtedy wszyscy kibice będą przeciwko niemu, a na stadionie najlepiej zrobić targowisko. Korona i Vive to nasze srebra rodowe i powinniśmy ich bronić.

Agata Wojda (radna PO): – To nie pierwszy przypadek zatajania informacji przed radnymi. Okazuje się, że 800 tys. zł. pod stołem, bo tak to trzeba nazwać, trafiło na rzecz spółki Korona Kielce. Mało tego, trafiło za wykonanie bardzo wątpliwej usługi – zadań promocyjnych w ramach Europeady. Wszyscy wiemy jak Europeada wyglądała. Była to fantastyczna impreza. Wczoraj na komisji promocji urzędnicy za nią odpowiedzialni relacjonowali jak wyglądała promocja. Mówili, że mieli na nią niewiele, bo 100 tys. zł. Okazuje się, że jednostki bliższe sercu pana prezydenta dostały na wykonanie usług, których tak naprawdę nie widzieliśmy, prawie milion złotych. To kolejny przykład przekazywania spółce Korona Kielce pieniędzy niewiadomo na co, niewiadomo w jakim trybie i oczywiście potajemnie. Tak, żeby nikt o tym nie wiedział.

Dokument opublikowany przez radną Agatę Wojdę

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

niedojda2014-10-02 11:59:24
kto głosuje na takie babsztyle???
DarkReaper2014-10-02 12:10:57
Jak zwykle jakiś (nie po)radny z PO się pruję, już nie długo was rozliczymy, spokojnie.
Anty-wąsacz2014-10-02 12:14:49
Najwyższa pora pogonić wąsatego ze stołka i zakończyć ten prywatny folwark, który zrobił sobie z Korony.
urbi66@op.pl2014-10-02 13:38:16
anty-wąsacz: i co dalej. jeśli nie będzie właściciela prywatnego to inna opcja polityczna zbuduje sobie nowy swój folwark. co w efekcie i tak KORONIE nie pomoże!!!!!
Alff2014-10-02 13:41:28
Nie jestem za PO ale ten babsztyl ma rację. Czy wy jesteście tacy tempi i nie widzicie, że Korona to kolejna "dojna krowa" Wojtusia ? Dlaczego nie ma do tej pory sponsora ? Bo taki układ odpowiada Wojtusiowi i jego kolesiom. Dziwię się też kibicom. Niby czołówka ultras w PL a tu żadnej oprawy negującej działania Wojtusia i jego bandy. A co do sponsoringu. Widzieliście ile darczyńców przekazało kasę na kampanię Wojtusia i jaka była to kwota ? Czy ta kwota nie uratowała by Korony ???? Uratowałaby ale nie każdy darczyńca zarobiłby z jednej spółki miasta. Są jeszcze inne dojne krowy do wydojenia, np. zieleń itd. Dlaczego takimi sprawami nie zajmuje się CBA ? A dlatego, że Wojtuś to lisek chytrusek i łakomy konsek dla PiS lub PO ( w tej chwili Wojtuś jest bezpartyjny ) i nie ma zwyczajnie nikt interesu ingerencji w interesy Wojtusia. Tak więc kibice zastanówcie się przed oddaniem głosu...
sd2014-10-02 14:38:56
ludzie, można kochać Koronę, można popierać, że miasto wspiera (ale nie finansuje) klub, ale to jest bandyctwo i zwykły skandal co się dzieje.
rajdek2014-10-02 16:26:05
Alff całkowicie się z Tobą zgadzam. Dopóki Lubawski będzie prezydentem dopóty nie będzie prywatnego właściciela Korony.
Kielce2014-10-02 16:36:17
Jakbyśmy dzisiaj zrobili analizę, a robimy takie, ile razy słowo „Kielce” pokazuje się w ogólnopolskich mediach, zdecydowanym liderem jest „Korona Kielce”. NO NA BANK! Korona to jest dno i w przyszłym sezonie gra w 1 lidze, zobaczymy co prezydencik wtey powie. Tyle hajsu dać ze za pół godziny biegania w koszulkach które nic nie dają. Słaba promocja, ale p. Lubawski cały czas szuka powodu dzięki któremu może pieniadze przekazać na Korone Kielce. Tyle w temacie.
tk2014-10-02 16:46:00
@DarkReaper:
poczytaj kiedy używać samogłoski "ę" bo się kompromitujesz
gnom2014-10-02 17:36:21
Prawda jest taka, że gdyby Wojciech robił wałki w ramach PO to kobicina by nawet nie pisnęła tylko kryła go jak to PO ma w zwyczaju przykrywać swoich aferałów. Ale prawdą jest też, że Wojciech niedługo prześcignie Tuska i Kopacz razem wziętych w obiecankach. Gdyby miał odrobinę honoru to po piątej niespełnionej obietnicy znalezienia sponsora dla Korony podałby się do dymisji i przeprosił. Ale gdzie honor a gdzie urzędasy?
ola b2014-10-02 17:58:36
Powtarzałem wielokrotnie ,że Najgorszą formą własności klubu to własność KOMUNALNA! Czyli i wszystkich, i nikogo! Idealna maszyna do kręcenia lodów! A słodkie pierdzenie o promocji miasta przez Koronę można wsadzić w D... Synekura dla znajomych, a utajniony raport po kontroli w klubie pozwala przypuszczać, że gówno sięga już brody! I do tak "sprawnie" działającej instytucji wel wpompował, WASZE i WASZYCH RODZICÓW, ciężko zarobione pieniądze!
Ale Kapo już strzela bramki w III lidze!
Kielczanin2014-10-02 18:29:13
Korona Kielce i Vive (Iskra) Kielce to dwa ważne symbole stolicy województwa świętokrzyskiego. Nie ma lepszej promocji niż przez sport. Kluby te są znane w całej Polsce a w przypadku ręcznych także w Europie i na świecie. Turniej Final 4 piłkarzy ręcznych z 2012 roku w którym grała kielecka drużyna był transmitowany do 140 państw świata a każdy mecz w Kolonii oglądało 20 tys ludzi. Wara od kieleckiego sportu!
Scyzoryk2014-10-02 18:31:02
Precz z Platfusami i politycznymi ladacznicami z PSL!
:)2014-10-02 18:38:03
Wszyscy pierniczą o wałkach, przekrętach i jak to Wojtek Kielc nie okrada. Ludzie, jest w tym kraju taka instytucja jak prokuratura. Jak macie jakieś zastrzeżenia, podejrzenia, że w klubie coś niedobrego się dzieje, że łamane jest prawo to złóżcie pozew i niech prokurator zbada sprawę, zamiast płakać na lewo i prawo. Idą wybory więc opozycja kłapie dziobem. A kto dawał przez lata kasę Koronie wcale nie musząc tego robić? Ano RM! Czyste polityczne wyborcze kunktatorstwo. Niby jesteśmy przeciw, ale jednak za.
ola b2014-10-02 19:39:51
A może o finansowaniu Korony z PODATKÓW KIELCZAN pisali by pracujący Kielczanie a nie gimbaza z ościennych gmin! Płacę i strasznie mnie to wkur... jak na rozpieprzony chodnik na osiedlu nie ma kasy, a miliony na byle jak grających grajków są.
asdsd2014-10-02 22:33:25
Głosujta na wojtka alej... wy kibice jak tu czytam to średnia iQ gdzies koło -20
Szczepaniak2014-10-03 08:14:41
@Scyzoryk. Przyjdzie "Jarosław Polskę zbaw" i wszyscy będą szczęśliwi a Korona zostanie mistrzem.....
daniel242014-10-03 08:17:38
bede na niego glosowal! wojtek na prezydenta
ulalaaa :)2014-10-03 09:52:02
@ola b, jak myślisz, że za te pieniądze wyremontują ci chodnik, zbudują przedszkole, czy szpital to jesteś naiwny jak dziecko. Będzie dokładnie ta sama ch...nia co zawsze z tą różnicą, że bez Korony w ekstraklasie. No i dzieci z Ostrowca będą się cieszyć. :)
@asdsd, zagłosuję na Wojtka na złość takim jak Ty internetowym yntelygentom. :))
k732014-10-03 11:22:16
WOJTEK OD.......... SIĘ OD NASZYCH(PODATNIKÓW PIENIĘDZY)
mexic2014-10-03 11:48:04
@ola b - Jak Cię wk..ia osiedlowy chodnik to zamiast wyleważ żale w internecie przejdź się do spółdzielni i pogadaj na ten temat z prezesem. Za 20-30 wizytą dla świętego spokoju Ci ten chodnik poprawią, każda spółdzielnia ma fundusz remontowy tylko jak się ich ni ciśnie to remontują swoje gabinety a nie rzeczy remontu wymagające.
Co do finansowania Korony, ja bym chciał się dowiedzieć co się stało, że się zesrało z Niemcami? Konkretnie, w punktach, jakie mieli wymagania, ile z nich zostało spełnionych a ile nie i czy jest jeszcze opcja współpracy. A także jaka jest opcja rezerwowa bo z tego co pamiętam Niemcy byli jednym z kilku zainteresowanych.
tomek2014-10-03 12:24:31
A może miasto zaczęłoby finansować po równi wszystkie kluby kielecki- Vive,Koronę i Effectora, a nie faworyzować Koronę, bo ten klub jest jak bezrobotny korzystający z zasiłków, nie pójdzie do pracy bo po co i tak mu dadzą wszystko, Vive i Effector potrafiły znaleźć sponsorów bo tego potrzebowali i Korona nie znajdzie bo to taki bezrobotny, i tak jej dadzą pieniądze i mówie to jako kibic Korony ale i jako płacący podatki. Czekam na hejty , pzdr inteligentnych
weteran2014-10-03 12:34:09
Szkoda,że szanowna redakcja nie infomuje o toczą się
procesie byłego prezesa Korony P.Chojnowskiego.
Szczegółowo opisuje to dzisiejsza G.Wyborcza.
Złoto&krew2014-10-03 13:12:52
No to będziecie wierni fani chodzić na 3 ligę, a w mieście nagle nie będzie ani jednej dziury w jezdni, wybudowane zostaną przedszkola, miasto będzie mlekiem i miodem płynące. Dlaczego ? Ano dlatego, że miasto przestanie finansować Koronę. Wojtek jaki jest taki jest, ale stara się pomóc Koronie. Też jestem podatnikiem i osobiście nie mam nic ,żeby z moich podatków płacić na Koronę, Ale rozumiem też, ze każdy ma prawo myśleć inaczej . Jedno wydaje się pewne, jeśli Korona teraz spadnie sportowo lub organizacyjnie, a Krzysztof nie zechce przejąć znów klubu, to za naszego życia, a być może już nigdy nie będzie w Kielcach ekstraklasy. Na Tauron profesjonalnie zarzadzany I z sukcesami Hala na Bocznej za duża, co tak naprawdę mówi, z którym klubem identyfikują się Kielczanie. I ja jako wyborca i kibic Korony na pewno wezmę pod uwagę, kto pomógł, a kto przyłożył rękę do upadku klubu.
tomek2014-10-03 13:20:58
Weteran, właśnie czytałem ładnie się tam chujnowski ośmiesza na tej sprawie :) z braku kasy na hazard to mu się w głowie poprzewracało
Pacheta2014-10-03 14:17:14
Polecam tekst z wyborczej :-) Większość z nas nie ma zupełnie pojęcia, co się działo i co dzieje się teraz. A tu dyskusje..! hahahahahaha.... :-)))))
kibic2014-10-03 14:29:23
Sercem jestem za Koroną i jeśli mamy wylądować w 3 lidze, to wolę, żeby miasto finansowało ten Klub. Ale z głową. Bez zatrudniania koleżków i cioć na ważnych stanowiskach, bez podejrzanych transferów i umów, bez robienia z Naszej Korony prywatnego folwarku. Przez takie działania, MKS odstrasza inwestorów i skazuje Nas na powolny rozkład. Sprawa ze sponsorem śmierdzi na kilometr. Ciężko znaleźć kogoś kto zainwestuje w sport, ale wg. Pana Wojtka ciągle się znajduje ktoś chętny, jednak coś ich bardzo szybko zniechęca. A to wyniki, a to lewe umowy, a to murawa krzywa. Dodatkowo płacenie firmom grubego hajsu, w zamian za znalezienie sponsora. Coś bez efektu. Dlatego co ma być to będzie, ja na Wąsatego na pewno nie oddam głosu.

tomek, Korona jest faworyzowana, ponieważ żeby na Iskrę przyszło więcej, niż 3 tyś osób, potrzebny jest atrakcyjny przeciwnik w LM. Effectorem w ogóle mało kto się interesuje. A na Koronie bywało, że na mecze z Dolcanem Ząbki przychodziło ponad 10 tyś. osób. Tylko do tego potrzebne jest profesjonalne zarządzanie Klubem, teraz tego brakuje.
lucas2014-10-03 15:08:35
@mexic - http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,16743372,Sensacje_na_procesie_bylego_prezesa_Korony.html#LokKielTxt
ja2014-10-03 16:05:49
nie dałbym ani 1 grosza na korone... chyba że grali by tylko wychowankowie z korony a starych do wywalenie :)
fdg2014-10-03 16:25:45
@mexic - http://www.ekstraklasa.org/paprocki-sprzedac-ale-nie-za-wszelka
@Tomek, czekasz na hejty to ci odpowiem. Dowiedz się najpierw ile pieniędzy na grę w ekstraklasie potrzebuje klub piłki nożnej, a później porównaj to sobie z budżetami klubów piłki ręcznej i siatkówki. Podpowiem ci tylko, że najlepsi siatkarze zarabiają tyle co średniej (lub nawet marnej) klasy futbolista (kadra Vive liczy 17 zawodników, kadra Korony 23).
Chapuisat2014-10-03 16:45:23
"A może miasto zaczęłoby finansować po równi wszystkie kluby kielecki- Vive,Koronę i Effectora" - dostają po równi na tyle ile dana dziedzina sportu potrzebuje. Piłka nożna to nr 1 sport na świecie co za tym idzie najbardziej medialny i obraca się tam największe pieniądze. Za takie powiedzmy 40mln euro co jest na te czasy średnim transferem w piłce bys kupił kilka lig piłki siatkowej. Jeden piłkarz z ligi angielskiej zarabia więcej w tydzień niż nie jedna cała druzyna w piłce ręcznej. Dosadnie zobrazowane ?
KAPRAL2014-10-03 19:56:08
Ludzie i jak wy możecie głosować na wąsatego.To czyste złodziejstwo i bandyctwo.Pasie swojch przydupasów.Nic nie mam przeciw klubowi, ale jest tam jeszcze nastu darmozjadów przy korycie.
spiro2014-10-03 21:55:45
weteran - redakcja widocznie nie czyta wybiórczej.
czytelnik2014-10-03 22:38:15
Wojtek masz u mnie i całej mojej rodziny glosy, ratuj KORONĘ tylko w tobie nadzieja, precz z po i psl
Tomek2014-10-03 22:47:26
Kibic ale jesli chcesz zeby tak bylo to musi przyjść inwestor wprowadzić swoich ludzi zaufanych i bedzie to działać przykładem jest vive jesli miasto będzie finansować z naszych podatków to wasaty będzie obstawiac stolki kolegami
kayzer soze2014-10-05 10:37:46
Jak Urząd Wojewódzki przekazuje kupę kasy Vive za promocje Świętokrzyskiego to się nikt nie czepia, jak o Koronę chodzi to już problem!!!

Ostatnie wiadomości

Industria Kielce w sobotę wygrała w kieleckiej Hali Legionów kolejny mecz Orlen Superligi. Tym razem na tarczy z konfrontacji wyszła Energa Wybrzeże Gdańsk, która przegrała 30:34.
Za Koroniarzami niełatwa przeprawa na Tarczyński Arena, gdzie przyszło im się zmierzyć ze Śląskiem Wrocław. Korona, co prawda nie wygrała z liderem, ale wraca do stolicy województwa świętokrzyskiego z cennym punktem. Kto był najlepszym piłkarzem żółto-czerwonych w tym meczu?
Kolejne spotkanie na linii Korona – Śląsk Wrocław zakończone bez rozstrzygnięcia. Tak było na początku sezonu, tak jest i teraz. Starcie na Tarczyński Arena zostało zwieńczone wynikiem 0:0 i podziałem punktów. – Szanujemy ten punkt – mówi Dominick Zator, defensor żółto-czerwonych.
Starcie 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy z udziałem Korony Kielce zakończyło się bezbramkowym remisem. Czyste konto w rywalizacji ze Śląskiem Wrocław zachował Konrad Forenc, dla którego był to pierwszy w tej kampanii mecz na najwyższym szczeblu rozgrywek.
Kibice obecni w sobotni wieczór na Tarczyński Arena mogą odczuwać niedosyt, bowiem żaden z grających zespołów nie zdołał przechylić szali na swoją korzyść. Mecz Śląska z Koroną zakończył się bezbramkowym remisem. Taki przebieg wydarzeń nie satysfakcjonuje trenera gospodarzy.
Z jednym punktem z dolnośląskiego wyjeżdża Korona Kielce. Zawodnicy Kamila Kuzery zakończyli mecz z liderem PKO BP Ekstraklasy wynikiem 0:0. – Dużym plusem było funkcjonowanie w obronie – mówi szkoleniowiec żółto-czerwonych.
W sobotni wieczór fani PKO BP Ekstraklasy ostrzyli sobie zęby na spotkanie pomiędzy liderem, Śląskiem Wrocław, a prezentującą niezły futbol Koroną Kielce. Spotkanie nie obfitowało jednak w gole i zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego bardziej usatysfakcjonowani mogą być fani żółto-czerwonych.
Industria Kielce w meczu 15. kolejki Orlen Superligi pokonała na własnym terenie drużynę Energa Wybrzeże Gdańsk 34:30. O ile pierwsza odsłona była wyrównana, tak druga przebiegła pod dyktando mistrzów Polski.
Korona Kielce przystępuje do 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy przedwcześnie otwierającej zmagania Rundy Wiosennej. Dziś żółto-czerwoni zagrają we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej Na Żywo.
Ekipa trenera Kamila Kuzery przystępuje w sobotę do kolejnej rundy piłkarskich rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Przed żółto-czerwonymi wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław. Początek starcia o 20.00. Gdzie można będzie obejrzeć to spotkanie?
– Po Legii atmosfera była świetnia. To bardzo fajne przeżycie dla nas wszystkich. Chcemy w tym turnieju zajść tak daleko, jak tylko będzie to możliwe – mówi Marcus Godinho, piłkarz Korony Kielce.
– Nowa miotła jeszcze nie przynosi takich efektów, jakich spodziewaliby się włodarze w Gdańsku – mówi przed kolejnym meczem Orlen Superligi Krzysztof Lijewski. Drugi trener Industrii Kielce mówi o drużynie Energii Wybrzeża, która aktualnie plasuje się na przedostatnim miejscu. Gdański zespół dziś zagra w Hali Legionów z mistrzami Polski.
Już dziś o godz. 20 Korona Kielce zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Zielono-biało-czerwoni w trakcie tygodnia nie rywalizowali w Pucharze Polski, gdyż pożegnali się z tymi rozgrywkami w 1. rundzie. W lidze radzą sobie znacznie i są aktualnym liderem w tabeli.
Kupując pościel dziecięcą, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Może bowiem okazać się, że drogie produkty nie są warte swojej ceny, a model, który wybraliśmy, nie spełnia naszych oczekiwań. Oto najważniejsze aspekty wyboru pościeli dla dziecka.
Korona Kielce w piątek udała się w podróż do Wrocławia, gdzie w sobotę o godzinie 20.00 przystąpi do meczu z miejscowym Śląskiem. W drodze drużyna żółto-czerwonych uczestniczyła w kolizji drogowej.
Piękny rozdział w swojej historii napisała Korona Kielce, która w środę wyeliminowała Legię Warszawa z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski już na etapie 1/8 finału. Warszawiacy będą mieli wolną Majówkę, a kielczanie walczą dalej. Kto był najlepszym zawodnikiem tego spotkania?
Jak się okazało, zgodnie ze schematem, Korona Kielce w kolejnej rundzie zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Spotkanie odbędzie się w Białymstoku dopiero w lutym przyszłego roku, jednak warto już teraz powiedzieć coś o rywalu kieleckiego zespołu.
Niespełna pół roku temu Korona Kielce zremisowała u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:1. Wtedy mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że kielczanie grają z przyszłym liderem PKO BP Ekstraklasy. Wrocławianie, choć są na pierwszym miejscu, nie lekceważą rywala.
Korona Kielce sprawiła w środę niemałą niespodziankę eliminując z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski obrońcę tytułu, Legię Warszawa. W piątkowe południe w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie ćwierćfinałowych par tego prestiżowego turnieju.
– Bezpośrednio po meczu z Legią mówiłem, że mam kłopoty, pozytywny ból głowy, ale takie problemy są fajne i obyśmy mieli ich jak najwięcej – mówi na dzień przed starciem ze Śląskiem Wrocław Kamil Kuzera, trener Korony Kielce.
– Dziś jeszcze jednego zawodnika będziemy diagnozować i zobaczymy, czy pojedzie z nami – mówi przed wyjazdem do Wrocławia trener Kamil Kuzera. Korona w sobotę zagra ze Śląskiem.
Po świetnym środowym spotkaniu Korona Kielce wyeliminowała z rozgrywek Pucharu Polski triumfatora zeszłych rozgrywek, Legię Warszawa. Choć w piłce nożnej zasada pokonania mistrza nie daje tytułu mistrzowskiego, to w rozgrywkach zostało już tylko osiem najlepszych drużyn, z którymi Korona może nawiązać równą rywalizację.
W 120. minucie pucharowego meczu niemal cała Suzuki Arena oszalała z radości. Wszystko za sprawą kontrataku Korony Kielce zakończonego bramką Martina Remacle. Gol strzelony przez Belga dał Koronie awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski kosztem Legii Warszawa. Na miejscu był Mateusz Żelazny, który na antenie Radia eM Kielce skomentował zwycięskiego gola w wyjątkowy sposób!
Środowy wieczór mikołajkowy zamienił się w piękną noc dla wszystkich kibiców żółto-czerwonych. Piłkarze Korony zapewnili fanom nie lada emocje z pięknym prezentem, jakim było trafienie Martina Remacle w ostatniej minucie dogrywki i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.
Industria Kielce przegrała wyjazdową potyczkę z OTP Bank Pick Szeged 25:26. Mistrzowie Polski do końca pierwszej połowy przegrywali czterema golami i tej straty już nie udało się odbudować.
– Rozegraliśmy bardzo dobry mecz – przyznaje Martin Remacle tuż po tym jak on i jego koledzy z Korony Kielce wspólnymi siłami wyeliminowali z Fortuna Pucharu Polski Legię Warszawa. Kielczanie wygrali 2:1 i tym samym meldują się w kolejnej fazie rozgrywek.
Suzuki Arena po raz kolejny w swojej historii była świadkiem wiekopomnego wydarzenia. Niewątpliwie kieleccy fani często wspomnieniami będą wracać do momentu, jak Korona Kielce w końcówce doliczonego czasu gry z Legią zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa i awansu do najlepszej ósemki turnieju. Który piłkarz Korony zasłużył po tej potyczce na największe brawa?
Żółto-czerwoni w przekonującym stylu wywalczyli awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. W środowym spotkaniu rozgrywanym na Suzuki Arenie byliśmy świadkami trzech goli, z czego dwa zdobyła Korona. Zachęcamy do obejrzenia skrótu ze starcia kieleckiego klubu z Legią.
Korona Kielce tym razem rozegrała świetny mecz, przeciwstawiła się Legii Warszawa i wywalczyła awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Wynik po dogrywce to 2:1 na rzecz żółto-czerwonych. – Dziś byliśmy do bólu mega konsekwentni i zorganizowani – stwierdza po ostatnim gwizdku sędziego szkoleniowiec miejscowych.
W trakcie takich meczów ręce same składają się do oklasków. Korona Kielce zagrała z Legią bezkompromisowo i to zaowocowało ćwierćfinałem Fortuna Pucharu Polski. Warszawski klub przegrał na Suzuki Arenie 1:2, a na rozstrzygającego gola trzeba było czekać do końcowych sekund dogrywki.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group