Kieleccy radni PO: Postawa Wojciecha Lubawskiego jest bulwersująca

09-04-2014 19:14,

Ostatnie wydarzenia związane z Koroną Kielce wywołały spore emocje zarówno wśród kibiców klubu, jak i radnych Rady Miasta Kielce. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zajęli stanowisko w tej sprawie i wysnuli cztery postulaty do Wojciecha Lubawskiego.

 

Stanowisko Klubu Radnych PO Rady Miasta Kielce w sprawie sytuacji w spółce Korona Kielce S.A:

Klub Radnych PO wielokrotne apelował o jawność polityki zarządzania spółką, głównie w aspekcie działalności finansowej oraz aktywności związanej z poszukiwaniem sponsora Klubu. Bulwersująca jest dla nas postawa Prezydenta Wojciecha Lubawskiego polegająca na blokowaniu informacji, zasłaniania się „tajemnicą handlową” i nagminnym ignorowaniu prawa kielczan do wiedzy na temat wydatkowania pieniędzy publicznych. Żądamy uszanowania uprawnień Komisji Rewizyjnej do przeprowadzenia kontroli w spółkach komunalnych, których właścicielem jest miasto. Wbrew opinii prawnej Biura Analiz Sejmowych Prezydent Miasta oraz Przewodniczący Rady Miasta skutecznie utrudniali do tej pory przeprowadzenie działań kontrolnych w spółce Korona Kielce S.A., tym samym uniemożliwiając sprawdzenie wydatkowania pieniędzy kielczan.

Mamy duże wątpliwości dotyczące prawidłowego nadzoru Rady Nadzorczej, w tym głownie jej przewodniczącego, a zarazem bliskiego współpracownika Prezydenta Miasta, Janusza Kozy nad działalnością władz spółki. Jest to szczególnie niezrozumiałe w kontekście pojawiających się od kilku lat opinii o możliwych nieprawidłowościach, do których mogło dojść w spółce. Wspominali o tym byli, bliscy współpracownicy klubu a radni zaniepokojeni sytuacją wielokrotnie wnosili o szczegółowy raport przedstawiony przez Prezydenta jako organu bezpośrednio nadzorującego działalności spółki i jej władz. Bezczynność w tym zakresie obydwu organów budzi nasze zdziwienie, a w świetle wydarzeń z ostatnich dni stawia dużo znaków zapytania o intencyjność takiego postępowania.

Nasz niepokój budzi obecnie tryb kontroli jaki został przez Prezydenta zarządzony w spółce. Specjalny zespół, złożony z urzędników, których dyrektorem jeszcze kilka dni temu był Pan Chojnowski (urlopowany dyrektor Wydziału Audytu Wewnętrznego i Kontroli UM) dziś ma prześwietlić jego kilkuletnią działalność. Ewentualne nieprawidłowości mogą obciążać nie tylko byłego już prezesa klubu ale także organy, które zleciły kontrolę i nadzorują prace zespołu. Nie bez znaczenia jest także wieloletnia, prywatna zażyłość Pana Chojnowskiego z Prezydentem i wieloma jego współpracownikami oraz fakt, że pan Chojnowski był wieloletnim skarbnikiem Stowarzyszenia 2002, politycznego zaplecza Prezydenta oraz „księgowym” jego kampanii wyborczych. W naszej ocenie tylko kontrola zewnętrzna daje szansę na rzetelny raport z działalności spółki i jej władz.

Wszyscy trzymamy kciuki za sukcesy sportowe klubu, część z nas to wierni i zagorzali kibice Korony. Przedstawiciele Klubu PO jako jedyni w radzie Miasta Kielce nie korzystają z przywileju bezpłatnych wejściówek na mecze Korony i jak tysiące kielczan kupują bilety. Zawsze dla nas ważniejsze było kibicowanie i samo widowisko sportowe niż zasiadanie w loży VIP i korzystanie z „gościnności”, finansowanej z budżetu klubu.

Jako radni, przedstawiciele mieszkańców Kielc, domagamy się od Prezydenta:

  1. Włączenia członków Komisji Rewizyjnej, jako przedstawicieli Rady Miasta do przeprowadzenia kontroli w Spółce Korona Kielce S.A.
  2. Przedstawienia harmonogramu działań „specjalnej komisji” i upublicznienia pełnych wyników kontroli.
  3. Zlecenie zewnętrznego audytu w spółce Korona Kielce S.A.
  4. Pełnej, bieżącej informacji o działaniach zmierzających do pozyskania sponsorów i inwestora dla Klubu

fot. Paula Duda

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wasze komentarze

lalala2014-04-09 20:05:28
No i k**** prawidłowo! Jeden z niewielu postulatów PO, z którym w pełni się zgadzam.
B2014-04-09 20:16:19
Pieknie sie teraz robi polityke na aferce, cudownie. A ze przy okazji zaszkodzimy Koronie w jednym z wazniejszych okresow w historii klubu (inwestor) to pikus. Jest okazja pozbyc sie Korony z garnuszka miasta, to lepiej krecic afere w sumie nie wiadomo z czego.
...2014-04-09 20:24:00
wybory sie zblizaja to sie po ujawnia, ciekawe co robili przez caly czas
ck2014-04-09 21:18:54
Nie było dobrze...ale jak się za to wezmą politykierzy to już na 100% będzie mogiła...


p.s. zewnętrzny audyt... hahaha... przecież wiadomo, że kto płaci za audyt ten ma wyniki zgodne z oczekiwaniami...
piotreCK2014-04-10 07:57:21
Brawo....nie ma to jak zbudowac kapital polityczny na tak trudnej ale jak medialnej sprawie!!!!! Ale czego innego mozna sie po nich spodziewac? Prosze wlaczyc POwca do rady nadzorczej i nagle ujadanie sie zakonczy!! Gdzie byli radni z POcjak policja robila sobie lapanki na meczach w zeszlym sezonie????
wąsaty Wojciech2014-04-10 09:36:36
wiem...ale nie powiem
pelo2014-04-10 12:18:37
pelo to niech zajmie sie afera HP a od korony od... sie!!!won politycy od Korony!!!juz Polske sprzedaliscie!!!!
eteqdprq2014-04-11 21:21:59
K7HLB5 <a href="http://kksgdotgpevp.com/">kksgdotgpevp</a>, [url=http://kzdrfypuodsq.com/]kzdrfypuodsq[/url], [link=http://vrjarlbqqvnk.com/]vrjarlbqqvnk[/link], http://jexmkxialnoj.com/
naiwny2014-04-12 13:07:41
a co tu było do sprzedania najnowsza linia produkcyjna syrenki, małego fiata, energiożercza linia technologiczna huty katowice wraz z smrodzacymi kominami, otwieranie monopolowego o 13-tej bo józek nie mógł nic zrobić bo go kac męczył, czy może najnowsza linia technologiczna telewizorów czarno-białych które 10 lat temu jeszcze schodziły do Kuby Rumuni i Zimabwe. Wypier.... z ta koroną, handlarzmi narkotyków, niedorobinymi prezydentami, ciekawe co tam z tym lotniskiem niedługo wyjdzie??? Klub powinien mieć prywatnego właściela, jak ktoś chce się bawić to za własne pieniądze, a nie moje. Ja właściciel dortmundu kręcił lody i go złapali to teraz siedzi, tyle że to on płaci za to a nie niemcy.

Ostatnie wiadomości

Kibice obecni w sobotni wieczór na Tarczyński Arena mogą odczuwać niedosyt, bowiem żaden z grających zespołów nie zdołał przechylić szali na swoją korzyść. Mecz Śląska z Koroną zakończył się bezbramkowym remisem. Taki przebieg wydarzeń nie satysfakcjonuje trenera gospodarzy.
Z jednym punktem z dolnośląskiego wyjeżdża Korona Kielce. Zawodnicy Kamila Kuzery zakończyli mecz z liderem PKO BP Ekstraklasy wynikiem 0:0. – Dużym plusem było funkcjonowanie w obronie – mówi szkoleniowiec żółto-czerwonych.
W sobotni wieczór fani PKO BP Ekstraklasy ostrzyli sobie zęby na spotkanie pomiędzy liderem, Śląskiem Wrocław, a prezentującą niezły futbol Koroną Kielce. Spotkanie nie obfitowało jednak w gole i zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego bardziej usatysfakcjonowani mogą być fani żółto-czerwonych.
Industria Kielce w meczu 15. kolejki Orlen Superligi pokonała na własnym terenie drużynę Energa Wybrzeże Gdańsk 34:30. O ile pierwsza odsłona była wyrównana, tak druga przebiegła pod dyktando mistrzów Polski.
Korona Kielce przystępuje do 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy przedwcześnie otwierającej zmagania Rundy Wiosennej. Dziś żółto-czerwoni zagrają we Wrocławiu z tamtejszym Śląskiem. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej Na Żywo.
Ekipa trenera Kamila Kuzery przystępuje w sobotę do kolejnej rundy piłkarskich rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Przed żółto-czerwonymi wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław. Początek starcia o 20.00. Gdzie można będzie obejrzeć to spotkanie?
– Po Legii atmosfera była świetnia. To bardzo fajne przeżycie dla nas wszystkich. Chcemy w tym turnieju zajść tak daleko, jak tylko będzie to możliwe – mówi Marcus Godinho, piłkarz Korony Kielce.
– Nowa miotła jeszcze nie przynosi takich efektów, jakich spodziewaliby się włodarze w Gdańsku – mówi przed kolejnym meczem Orlen Superligi Krzysztof Lijewski. Drugi trener Industrii Kielce mówi o drużynie Energii Wybrzeża, która aktualnie plasuje się na przedostatnim miejscu. Gdański zespół dziś zagra w Hali Legionów z mistrzami Polski.
Już dziś o godz. 20 Korona Kielce zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Zielono-biało-czerwoni w trakcie tygodnia nie rywalizowali w Pucharze Polski, gdyż pożegnali się z tymi rozgrywkami w 1. rundzie. W lidze radzą sobie znacznie i są aktualnym liderem w tabeli.
Kupując pościel dziecięcą, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Może bowiem okazać się, że drogie produkty nie są warte swojej ceny, a model, który wybraliśmy, nie spełnia naszych oczekiwań. Oto najważniejsze aspekty wyboru pościeli dla dziecka.
Korona Kielce w piątek udała się w podróż do Wrocławia, gdzie w sobotę o godzinie 20.00 przystąpi do meczu z miejscowym Śląskiem. W drodze drużyna żółto-czerwonych uczestniczyła w kolizji drogowej.
Piękny rozdział w swojej historii napisała Korona Kielce, która w środę wyeliminowała Legię Warszawa z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski już na etapie 1/8 finału. Warszawiacy będą mieli wolną Majówkę, a kielczanie walczą dalej. Kto był najlepszym zawodnikiem tego spotkania?
Jak się okazało, zgodnie ze schematem, Korona Kielce w kolejnej rundzie zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Spotkanie odbędzie się w Białymstoku dopiero w lutym przyszłego roku, jednak warto już teraz powiedzieć coś o rywalu kieleckiego zespołu.
Niespełna pół roku temu Korona Kielce zremisowała u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:1. Wtedy mało kto zdawał sobie sprawę z tego, że kielczanie grają z przyszłym liderem PKO BP Ekstraklasy. Wrocławianie, choć są na pierwszym miejscu, nie lekceważą rywala.
Korona Kielce sprawiła w środę niemałą niespodziankę eliminując z rozgrywek Fortuna Pucharu Polski obrońcę tytułu, Legię Warszawa. W piątkowe południe w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie ćwierćfinałowych par tego prestiżowego turnieju.
– Bezpośrednio po meczu z Legią mówiłem, że mam kłopoty, pozytywny ból głowy, ale takie problemy są fajne i obyśmy mieli ich jak najwięcej – mówi na dzień przed starciem ze Śląskiem Wrocław Kamil Kuzera, trener Korony Kielce.
– Dziś jeszcze jednego zawodnika będziemy diagnozować i zobaczymy, czy pojedzie z nami – mówi przed wyjazdem do Wrocławia trener Kamil Kuzera. Korona w sobotę zagra ze Śląskiem.
Po świetnym środowym spotkaniu Korona Kielce wyeliminowała z rozgrywek Pucharu Polski triumfatora zeszłych rozgrywek, Legię Warszawa. Choć w piłce nożnej zasada pokonania mistrza nie daje tytułu mistrzowskiego, to w rozgrywkach zostało już tylko osiem najlepszych drużyn, z którymi Korona może nawiązać równą rywalizację.
W 120. minucie pucharowego meczu niemal cała Suzuki Arena oszalała z radości. Wszystko za sprawą kontrataku Korony Kielce zakończonego bramką Martina Remacle. Gol strzelony przez Belga dał Koronie awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski kosztem Legii Warszawa. Na miejscu był Mateusz Żelazny, który na antenie Radia eM Kielce skomentował zwycięskiego gola w wyjątkowy sposób!
Środowy wieczór mikołajkowy zamienił się w piękną noc dla wszystkich kibiców żółto-czerwonych. Piłkarze Korony zapewnili fanom nie lada emocje z pięknym prezentem, jakim było trafienie Martina Remacle w ostatniej minucie dogrywki i awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.
Industria Kielce przegrała wyjazdową potyczkę z OTP Bank Pick Szeged 25:26. Mistrzowie Polski do końca pierwszej połowy przegrywali czterema golami i tej straty już nie udało się odbudować.
– Rozegraliśmy bardzo dobry mecz – przyznaje Martin Remacle tuż po tym jak on i jego koledzy z Korony Kielce wspólnymi siłami wyeliminowali z Fortuna Pucharu Polski Legię Warszawa. Kielczanie wygrali 2:1 i tym samym meldują się w kolejnej fazie rozgrywek.
Suzuki Arena po raz kolejny w swojej historii była świadkiem wiekopomnego wydarzenia. Niewątpliwie kieleccy fani często wspomnieniami będą wracać do momentu, jak Korona Kielce w końcówce doliczonego czasu gry z Legią zdobyła bramkę na wagę zwycięstwa i awansu do najlepszej ósemki turnieju. Który piłkarz Korony zasłużył po tej potyczce na największe brawa?
Żółto-czerwoni w przekonującym stylu wywalczyli awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. W środowym spotkaniu rozgrywanym na Suzuki Arenie byliśmy świadkami trzech goli, z czego dwa zdobyła Korona. Zachęcamy do obejrzenia skrótu ze starcia kieleckiego klubu z Legią.
Korona Kielce tym razem rozegrała świetny mecz, przeciwstawiła się Legii Warszawa i wywalczyła awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Wynik po dogrywce to 2:1 na rzecz żółto-czerwonych. – Dziś byliśmy do bólu mega konsekwentni i zorganizowani – stwierdza po ostatnim gwizdku sędziego szkoleniowiec miejscowych.
W trakcie takich meczów ręce same składają się do oklasków. Korona Kielce zagrała z Legią bezkompromisowo i to zaowocowało ćwierćfinałem Fortuna Pucharu Polski. Warszawski klub przegrał na Suzuki Arenie 1:2, a na rozstrzygającego gola trzeba było czekać do końcowych sekund dogrywki.
Pucharowe spotkanie pomiędzy Koroną Kielce, a Legią Warszawa rozegrane zostało w zimowej atmosferze przy ponad 10 stopniach mrozu. Piłkarze swoją postawą na boisku rozgrzewali fanów na stadionie i zapewnili im ponad 120 minut ciekawej, mikołajkowej rozrywki, która zakończyła się wyśmienitym prezentem od zawodników Korony w postaci awansu do ćwierćfinału!
Problemy w ofensywie wróciły i to w najgorszym możliwym momencie, bo podczas ostatniego tegorocznego meczu Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski przegrali na Węgrzech z zespołem Pick Szeged 25:26.
Drużyna Industrii Kielce powalczy dziś o wyjazdowe zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Rywalem mistrzów Polski jest wicemistrze Węgier, OTP Bank Pick Szeged. Gdzie będzie dostępna transmisja z tego spotkania?
W minioną sobotę, na odbywających się w Bieruniu Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Oriental Rules, zawodnicy Akademii Muay Thai Kielce zdobywali dwa medale.

Copyright © 2023 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group