Po nowym torze i w nowych gokartach - kolejna runda KLK

28-02-2014 00:02,

Sporo niespodzianek czeka kierowców startujących w drugiej rundzie sezonu 2014 Kieleckiej Ligi Kartingowej. Nie dość, że rywalizować będą oni po zmienionej konfiguracji toru F1GOKART, to jeszcze w zupełnie nowych gokartach. To może wywrócić klasyfikację generalną do góry nogami.

Można śmiało stwierdzić, że Kielecka Liga Kartingowa jest obecnie najsilniej obsadzonym cyklem amatorskich zawodów kartingowych w Polsce. Do Kielc przyjeżdżają zawodnicy z kilku odległych miast, od lat specjalizujący się w kartingu halowym. W pierwszych zawodach ligi, które odbyły się pod koniec stycznia i cieszyły się rekordową popularnością, triumfowali zawodnicy spoza Regionu Świętokrzyskiego. Teraz lokalni kierowcy liczą na rewanż, choć ich przewaga polegająca na znajomości toru nie będzie już tak duża jak wcześniej.

- To będzie zupełnie inne ściganie niż poprzednio i nie za sprawą zmian regulaminowych, ale za sprawą nowej konfiguracji, jaką od niedawna mamy na torze oraz nowych gokartów, do których jeszcze nie wszyscy się przyzwyczaili. Emocji zatem na pewno nie zabraknie - mówi Mateusz Cieślicki, organizator KLK.

Nie zmienią się natomiast zasady rozgrywania zawodów - ponownie nagrody będą wręczane w klasyfikacjach generalnej, kobiet, junior, senior, fighter i drużynowej. Łącznie zostanie rozdanych kilkadziesiąt pucharów i medali, a najlepsi mogą liczyć również na nagrody rzeczowe. Najpierw kierowcy będą rywalizować w kwalifikacjach, a następnie każdy pojedzie w wyścigach finałowych.

Początek zmagań w najbliższy piątek, 28 lutego o godz. 19. Zapisać na zawody można się bezpośrednio przed nimi w biurze toru F1GOKART.

Wszystkie informacje o lidze można znaleźć na stronie www.kieleckaligakartingowa.eu

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group