III sezon KLK zakończony - Bartsch triumfuje

16-12-2013 14:51,


Ponad 70 zawodników w całym sezonie, 6 miesięcy zmagań i wielkie emocje w ostatniej rundzie - zakończył się III sezon KLK - rozgrywek dla miłośników kartingu w Kielcach. Zarówno w ostatniej rundzie, jak i w całym cyklu triumfował Mateusz Bartsch.


Trzeci sezon KLK cieszył się największą popularnością z dotychczasowych. Średnio w każdej z rund brało udział ponad 30 osób, nie tylko z Kielc, ale również Buska Zdroju, Krakowa, Rzeszowa czy Warszawy. Przed ostatnią rundą w poszczególnych klasyfikacjach nic jeszcze nie było przesądzone, choć każda z nich miała swoich faworytów.

W najważniejszej - klasyfikacji generalnej - liderem był Mateusz Bartsch, były profesjonalista z Krakowa, który w amatorskim kartingu stał już ponad 100 razy na podium. W ostatniej, ósmej rundzie, Bartsch, mimo drugiego miejsca w kwalifikacjach, okazał się najszybszy w wyścigu i wygrywając, przypieczętował swój sukces w całym sezonie. W nagrodę otrzymał kask wyścigowy i oczywiście puchar.

"Jestem bardzo szczęśliwy że udało mi się zdobyć tytuł Mistrza Kieleckiej Ligi Kartingowej, gdyż jest to bardzo dobra liga pod względem poziomu rywalizacji, organizacji i samej przyjemności ścigania z tak wyrównaną stawką. Może się wydawać, że to był dla mnie prosty sezon, gdyż wygrałem 5 z 8 rund, lecz wymagał ode mnie bardzo dużo treningu i pracy, która przyniosła zamierzony sukces. Wiele przyjemności sprawia mi ściganie się na torze F1GOKART gdzie konfiguracja jest techniczna i wymagająca. Mam nadzieję że w przyszłym sezonie uda mi się obronić Tytuł i rywalizacja będzie na jeszcze wyższym poziomie. Serdecznie zapraszam wszystkich którzy jeszcze nie zagościli na torze F1GOKART podczas Kieleckiej Ligi Kartingowej, świetna impreza, masa emocji i adrenaliny" – powiedział po zwycięstwie Mateusz Bartsch.

Drugie miejsce zajął Karol Romańczyk, a trzeci był Franciszek Dziwok, który został wicemistrzem III sezonu. Na 3. miejscu w generalce uplasował się Staszek Gajda.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Katarzyna Zdyb, która wygrała wszystkie rundy wśród Pań. Druga była Paulina Wojcieszak, a trzecia Joanna Gajda-Cieślicka. Najlepszą drużyną została ekipa Galeria Echo Techpro Kart Team, która jako jedyna spośród wszystkich miała swoich przedstawicieli na podium we wszystkich klasyfikacjach.

W kategorii junior (do 25. roku życia) triumfował Bartsch przed Piotrem Ciesielskim i Kajetanem Koczotowskim, a wśród seniorów Franz Dziwok wyprzedził Mateusza Cieślickiego i Staszka Gajdę. W prestiżowej klasyfikacji Fighter, do której liczyły się udane manewry wyprzedzania podczas wszystkich rund, triumfował Sylwester Beekhoven, który zaliczył ich aż 11. Drugi był Arkadiusz Krzemiński (9), a trzeci Radosław Ozioro (9). Nagrodami w poszczególnych kategoriach były buty i rękawice wyścigowe, zaproszenia na tor F1GOKART oraz do kina 7D.

"Po raz kolejny kończymy sezon z satysfakcją i poczuciem, że KLK rozwija się i zyskuje dużą popularność. W wyścigach, które są esencją rywalizacji, emocji nie brakuje, a zmiany które wprowadzamy przyczyniają się do wyrównywania szans zawodników. Mam nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili podczas naszych zawodów i zostaną z nami w przyszłym sezonie. Cały czas czekamy również na nowych zawodników" - powiedział Mateusz Cieślicki, organizator KLK.

IV sezon KLK rozpocznie się wiosną i potrwa do końca 2014 roku. Wszystkie informacje o zawodach można znaleźć na stronie www.kieleckaligakartingowa.eu.

Wasze komentarze

gUwQyIDqsKjl2014-05-30 19:31:48
2JRbek <a href="http://abyajrftdpex.com/">abyajrftdpex</a>, [url=http://darbuswgnkmo.com/]darbuswgnkmo[/url], [link=http://ckihzfpsihrx.com/]ckihzfpsihrx[/link], http://xrsyhqdbjzcl.com/

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group