KLK: Zostały tylko 2 rundy

28-11-2013 19:25,

W najbliższy piątek zostanie rozegrana przedostatnia runda Kieleckiej Ligi Kartingowej. Po raz pierwszy w tym sezonie kierowcy będą ruszać do wyścigu ze startu zatrzymanego. Zawody mają też nową stronę internetową.

III sezon cyklu dla amatorów kartingu wkracza w decydującą fazę. Do rozegrania pozostają już tylko 2 rundy, a w klasyfikacji generalnej nadal bardzo ciasno. Szanse na zwycięstwo ma jeszcze trójka kierowców.

Zawodnicy spotkają się na torze kartingowym F1GOKART w Kielcach w piątek, 29 listopada o godz. 19:30. Kwalifikacje przejadą niedawno wprowadzonym systemem, w którym każdy kierowca pokonuje po 1 okrążeniu trzema różnymi gokartami. VII runda będzie wyjątkowa z jeszcze jednego powodu.

"Staramy się, aby każda runda była rozgrywana z jakąś modyfikacją, dzięki czemu zawody są ciekawsze. Tym razem będziemy startować - tak jak to było w pierwszym sezonie - z pól startowych. Takie rozwiązanie daje znacznie więcej szans na wyprzedzanie, ale więcej pracy będą mieli też sędziowie" - mówi Mateusz Cieślicki, organizator KLK.

Jak zwykle zawodnicy będą walczyć o puchary, medale i wejściówki na tor. Nagradzane będą pierwsze trójki każdego z wyścigów, klasyfikacji generalnej, kobiet, zespołowej, juniorów i seniorów oraz osoba, która zaliczy najwięcej udanych manewrów wyprzedzania.

Wszystkie informacje o KLK można znaleźć na nowej stronie internetowej cyklu mieszczącej się pod adresem www.kieleckaligakartingowa.eu

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group