Bitwa o Kielce - w niedzielę derby!

16-11-2012 10:08,

Już w najbliższą niedzielę, w hali przy ulicy Krakowskiej o godzinie 13 w III-ligowych derbach Kielc zmierzą się szczypiorniści AZS-u UJK i Poloniki. – W ubiegłym roku zremisowaliśmy i przegraliśmy. Teraz chcemy im się zrewanżować, dlatego musimy zagrać zespołowo - podkreśla Sebastian Kozubek, rozgrywający drużyny AZS.

- Wierzę, że tak będzie, ponieważ atmosfera w zespole jest super i jesteśmy nastawieni na walkę z Polonicą – dodaje Kozubek.

Obie kieleckie drużyny rozegrały w trzeciej lidze już po dwa spotkania. Akademicy z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego wygrali oba swoje mecze z MKS Biłgoraj i Grodziszczanką, a Polonica pokonała Padwę Zamość, lecz później uległa rezerwom Stali Mielec. Wiadomo jednak, że derby rządzą się swoimi prawami - poprzednie mecze i dyspozycja zespołów z tamtych spotkań nie będą miały tutaj większego znaczenia.

Całą atmosferę wokół meczów derbowych można było zobaczyć już w ubiegłym sezonie. Oba pojedynki pomiędzy AZS-u UJK i Polonicą, walczącymi wtedy o trzecie miejsce w lidze oglądało wówczas po kilkaset widzów. Walki nie brakowało też na parkiecie. Na nim ostatecznie lepsza była Polonica, która jeden z meczów wygrała, a drugi zakończył się podziałem punktów. Czy to oznacza, że w tym sezonie walka o zwycięstwo będzie jeszcze bardziej emocjonująca?

Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę o godzinie 13 w hali przy ulicy Krakowskiej 72, podczas pierwszej odsłony tegorocznych derbów Kielc. Wstęp na mecz jest wolny.

Maciej Wadowski

Wasze komentarze

BooBIK2012-11-16 20:24:29
A o 12 w niedzielę na stadionie Czarnovii kolejna "bitwa o Kielce" - Czarnovia podejmować będzie Politechnikę :)
asd2012-11-17 23:14:02
polonica przejedzie UJK jak walc po asfalcie
kibic2012-11-18 22:22:14
dobry mecz w wykonaniu POLONICI. Z punktu widzenia kibica widać było, że sędziowie byli po stronie UJK. to nie tylko moje spostrzeżenie. bardzo dobry występ prawoskrzydłowego POLONICI oraz leworozgrywającego i bramkarzy. Z drużyny UJK dobrze zaprezentował się trener-bramkarz oraz papaj. Czekam na rewanż tych zespołów;)
widz2012-11-19 12:50:20
sędziowie byli po stronie UJK? chyba inny mecz oglądaliśmy. Wg mnie sędziowie bardzo dobrze poprowadzili to spotkanie. Było duużo walki i mecz bardzo na kontakcie. W Polonice pochwaliłbym faktycznie lewego rozgrywającego za dużą ilość bramek ale proszę zwrócić uwagę ile chłopak miał strat...
Co do bramkarzy to pomogli im sami zawodnicy UJK bo sobie urządzili strzelanie w słupki i poprzeczki, a bramkarz miał 2 parady lądując na kołowym UJK...

rewanż może być ciekawy :) gratulacje dla obu drużyn.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group