Polonica górą w meczu „o pudło”. Trzecie miejsce juniorów prawie pewne

08-01-2012 16:50,

Młodzi szczypiorniście SPR Poloniki Kielce pokonali po zaciętym meczu juniorów SPR Wisły Sandomierz 30:29.

Gospodarze przez pierwsze minuty tego pojedynku zdecydowanie przeważali. W 5. minucie spotkania było już 4:1, a podopieczni Wojciecha Zielonko skutecznie powiększali przewagę. Dopiero pod koniec pierwszej połowy goście z Sandomierza doprowadzili do stanu 13:10. Na przerwę szczypiorniści Poloniki schodzili prowadząc 15:14. W składzie kielczan warto wyróżnić dobrą postawę bramkarza, Sebastian Bysiaka.

Drugą odsłonę znowu lepiej rozpoczęli kielczanie, szybko odskakując rywalom do stanu 21:16. Dobrze w bramce spisywał się także zmiennik Bysiaka, Karol Snochowski, który wybronił kilka ważnych piłek. Końcówka pojedynku Poloniki z Wisłą to gra błędów, zarówno jedni, jak i drudzy nie potrafili zagrać z pełną koncentracją. Ostatecznie górą w tym meczu okazali się zawodnicy z Kielc, wygrywając 30:29. To zwycięstwo znacznie przybliżyło ich do 3. miejsca w świętokrzyskiej lidze juniorów.

Już w poniedziałek w hali przy ulicy Krakowskiej gracze Poloniki zmierzą się z juniorami Vive Targów. Początek tego pojedynku zaplanowano na godzinę 18.30.

SPR Polonica Kielce – SPR Wisła Sandomierz 30:29 (15:14)

SPR Polonica: Bysiak, Snochowski, Rysiński W. oraz w polu Dudzic (6), Nowaczewski (6), Chrząszcz (5), Zielonko (5), Janikowski (4), Rysiński R. (4), Dobrowolski (1) oraz Pisarczyk, Banasik, Kurek.

Dodaj komentarz

Copyright © 2021 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group