Servaas: Dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu. To dla nas szok

09-11-2022 14:03,
Maciej Urban

Z dniem 1 stycznia 2023 roku firma Van Pur, będąca posiadaczem brandu "Łomża", przestaje wspierać kielecki klub na dotychczasowym poziomie. Tym samym ich kluczowa marka znika z nazwy drużyny mistrzów Polski. To duży cios dla klubu. Co dalej z zespołem grającym między innymi w Lidze Mistrzów? 

Już na wstępie spotkania z dziennikarzami prezes Bertus Servaas zaznaczył, że sportowy byt drużyny w obecnym sezonie nie jest zagrożony i nie planuje się redukcji zatrudnienia, czy cięcia wynagrodzeń. To oznacza, że póki co, nic się nie zmieni. Jednak jeśli nie uda się znaleźć sponsora, który w podobnym stopniu będzie wspierał mistrzów Polski, do zmian może dojść w sezonie 2023/2024. 

Zwłaszcza, że Van Pur był istotnym wsparciem najlepszego handballowego klubu w kraju. Ta współpraca zaczęła się w sierpniu 2020 roku, niedługo po tym, jak firma Vive zapowiedziała zakończenie sponsorowania pierwszej drużyny. Wejście do nazwy marki "Łomża" pozwoliła utrzymać projekt budowania drużyny na dotychczasowym poziomie. Współpraca miała trwać przez cztery lata. Niestety, te plany pokrzyżowała wojna na Ukrainie, która ograniczyła firmie Van Pur rynki zbytu. To musiało poskutkować zakończeniem współpracy z klubem mistrzów Polski. 

Klub jest w trakcie rozmów z różnymi podmiotami, które mogłyby wejść w sponsoring tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Tym samym nie można wykluczyć, że na przykład za kilka dni poznamy nowego partnera i, co z tym idzie, nową nazwę pierwszej drużyny. Jeśli jednak do końca roku nic się nie zmieni, od 1 stycznia team przyjmie nazwę "Industria Kielce". – Nowy sponsor może wejść w nazwę już od jutra – powiedział sternik kieleckiego klubu, Bertus Servaas. 

– Oczywiście dla nas to szok. O decyzji dowiedzieliśmy się kilka tygodni temu i podpisaliśmy w tej sprawie porozumienie. To nie jest dla nas dobra sytuacja, jednak jesteśmy wdzięczni za ostatnie 2,5 roku współpracy – przyznał prezes. 

– Mocno działamy w celu znalezienia sponsora. Mamy sporo kontaktów, właśnie znaleźliśmy kolejnych dwóch małych partnerów i będziemy walczyć, ponieważ główny sponsor jest bardzo ważny. Trzeba mieć świadomość, że dla nas to duża strata. Będziemy bardzo ciężko pracować, by załatać dziurę na ten sezon. Co dalej? Od znalezienia sponsora zależy to, jaki zespół wystawimy do gry w kolejnym sezonie. Bez partnera będzie nam brakować dużych pieniędzy. Liczymy, że znajdzie się firma, która dostrzeże w nas duży interes. Ekwiwalent marketingowy jest bardzo duży – dodał. 

Industria pomoże? 

Prezes Marian Urban zwrócił uwagę, że klub znalazł się w obecnej sytuacji nie z własnej winy i nie miał na to żadnego wpływu. Celem jest zapewnienie bezpiecznego funkcjonowania. I co ciekawe, istotny wpływ może mieć na tu drugi sponsor, Industria.

– Pan Szczepan Ruman jest o tym fakcie poinformowany. Mamy jego deklarację, że firma dalej zostaje. Mało tego, rozważy możliwość rozszerzenia współpracy, jak również podejmie działania, żeby pomóc klubowy, który znalazł się w takiej sytuacji nie ze swojej winy. Będzie rozmawiał też u swojego właściciela na temat możliwości znalezienia nowego sponsora. Jest zainteresowany wieloletnią współpracą z klubem i wiąże z tym duże nadzieje. To dla nas dobra informacja. 

Poprawa współpracy na linii miasto  klub? 

Urban wspomniał też na temat współpracy z Miastem Kielce, która ostatnimi czasy nie wygląda najlepiej. Wystarczy powiedzieć, że jeszcze kilka tygodni temu klub w trakcie meczu na poziomie Ligi Mistrzów zdecydował się na zakrycie herbu stolicy województwa świętokrzyskiego. 

– Są naszym ważnym partnerem. To oczywiste, bo jesteśmy tutaj. Jak pokazała na przykład współpraca z Van Purem, czy innymi sponsorami, ważny jest stosunek miasta do klubu, w którym on funkcjonuje. Tu nie chodzi tylko o wsparcie finansowe, jakie jest ważne. Rozchodzi się też o stworzenie atmosfery, jaka zachęca do sponsorowania te firmy, które mogą mieć swoje interesy w tym mieście oraz regionie. Wtedy dla nas jest łatwiej o nawiązanie współpracy ze sponsorami. Odważę się na prośbę, by w tej chwili rozważyć poprawę tę współpracę z naszym klubem, jeżeli jest on dla miasta istotny. Zwłaszcza, że stanowimy wartość marketingową – zwrócił uwagę Urban. 

Podczas konferencji wrócił też temat Hali Legionów. Przypomnijmy, że Ratusz bezterminowo odroczył przebudowę obiektu przy ulicy Drogosza tłumacząc to koniecznością wdrożenia cięć w budżecie oraz rosnącymi kosztami budowy. – Jesteśmy na krawędzi wymogów EHF. Hala jest też ważna dla sponsorów, co wyraźnie pokazują rozmowy. Wiemy jaka jest obecnie sytuacja w Europie i w Polsce, wśród firm i w budżecie miasta, ale jednak przyszłościowo warto rozważyć możliwość poprawy funkcjonowania tego klubu. 

Fot. Maciej Urban

------------

Dziękujemy, że jesteś z nami i wspierasz twórczość dostępną na CKsport.pl. Kliknij w link poniżej i postaw naszej redakcji symboliczną kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ostatnie wiadomości

W 12. kolejce Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Paris-Saint Germain 26:35. Najwięcej bramek dla kielczan, siedem, zdobył Szymon Sićko.
W czwartek Piotr Dulnik został odwołany z funkcji Prezesa Rady Nadzorczej Korony Kielce. Pożegnano również jej dotychczasowego członka, Jakuba Kilarskiego. Wszystko wskazuje na to, że lada dzień ze stanowiskiem prezesa pożegna się również Łukasz Jabłoński.
Piotr Dulnik prezes Suzuki Motor Poland nie jest już przewodniczącym rady nadzorczej Korony S.A. spółki zarządzającej ekstraklasową Koroną Kielce. O zmianach poinformował prezes klubu za pośrednictwem mediów społecznościowych.
Industria Kielce podała skład na dzisiejszy mecz Ligi Mistrzów z Paris-Saint Germain. W kadrze zabrakło miejsca dla Nicoli Tournata, który doznał urazu.
Zawodnicy Industrii Kielce poznali dokładny termin drugiej Świętej Wojny w sezonie. Ligowe władze podały także kiedy zakończy się faza zasadnicza Orlen Superligi.
Wielokrotny mistrz Polski, aktualny lider tabeli oraz co ciekawe, lider tabeli wszechczasów Fogo Futsal Ekstraklasy. To tylko niektóre z wyrażeń opisujących Rekord Bielsko-Biała, rywala Moravii Tompawex Obice w 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski. Ekipa spod Kielc robiła, co mogła, ale ostatecznie zakończyła ten mecz wyraźną porażką.
W ćwierćfinale Orlen Pucharu Polski Industria Kielce zagra we własnej hali z Corotop Gwardią Opole. Gwardziści w 1/8 finału wyeliminowali ARGED Redbud KPR Ostrovię Ostrów Wielkopolski.
Na początku lutego poinformowaliśmy, że województwo świętokrzyskie będzie nadal promowane przez Industrię Kielce, za co mistrzowie Polski otrzymali 600 tysięcy złotych. Dziś umowę z samorządem podpisała także Korona Kielce.
Trzech zawodników Industrii Kielce zostało powołanych przez Marcina Lijewskiego na marcowe zgrupowanie kadry narodowej. „Biało-czerwoni" rozegrają dwumecz z Serbią.
Korona Kielce poinformowała, że firma 4F pozostanie na kolejne trzy lata partnerem technicznym zespołu. Nowa umowa będzie więc obowiązywać do końca sezonu 2026/2027.
Najbliższy mecz Korony Kielce z Legią Warszawa może odbyć się przy udziale kompletu publiczności. Na cztery dni przed spotkaniem w systemie biletowym klubu pozostało zaledwie ponad trzy tysiące wejściówek.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. Czy Stade Pierre de Coubertin w końcu okaże się szczęśliwa dla mistrzów Polski?
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. – Wiemy, że będzie to bardzo trudny mecz. Do zwycięstwa w Paryżu potrzebujemy dobrej gry, małej liczby błędów zarówno w ataku jak i w obronie – powiedział przed spotkaniem Dylan Nahi, zawodnik „żółto-biało-niebieskich”.
Już po dwóch kolejkach w 2024 roku działacze Łódzkiego Klubu Sportowego zdecydowali się na odważny ruch. Z roli szkoleniowca pierwszej drużyny zwolniony został Piotr Stokowiec.
– Wiemy, że to jedna z najtrudniejszych hal w Europie, gdzie gospodarze mocno się czują. Będziemy starali się wykorzystać swoje mocne strony, aby wywieźć stamtąd dobry rezultat – powiedział przed spotkaniem 12. kolejki Ligi Mistrzów z PSG Alex Dujszebajew, kapitan Industrii Kielce.
W 12. kolejce Ligi Mistrzów Industria Kielce rozegra wyjazdowy mecz w Paryżu z miejscowym PSG. – Oni zawsze walczą o Final4 – powiedział przed spotkaniem Tałant Dujszebajew, trener „żółto-biało-niebieskich”.
Tydzień po inauguracji PKO BP Ekstraklasy do gry wróciło także zaplecze. W ramach 20. kolejki Fortuny 1. Ligi rozegrano 9 spotkań, w których padło 21 goli, co daje średnią 2,33 gola na mecz.
Poznaliśmy już wszystkie rozstrzygnięcia spotkań piłkarskich w 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Można więc zająć się sprawami dookoła piłkarskimi, a więc między innymi frekwencją na polskich stadionach w tej serii gier.
W niedziele 18 lutego Polonia wygrywa bardzo ważny mecz z ATS Akanza AZS UMCS Lublin stosunkiem 8:2.
Przemysław Trytko, będzie pełnił rolę asystenta trenera LKS Goczałkowice-Zdrój. Były piłkarz Korony Kielce zaczyna trenerską przygodę.
Zmniejszenie dystansu peletonu do prowadzącej dwójki oraz niespodziewany punkt Puszczy Niepołomice w Warszawie. Tak minęła 21. kolejka PKO BP Ekstraklasy.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze 1:3. – Zdajemy sobie sprawę z naszych mankamentów. Czasem musimy być bardziej bezwzględni, prości i konkretni w swojej grze – powiedział po spotkaniu Piotr Malarczyk, obrońca „żółto-czerwonych”.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze 1:3. – Nie mogę powiedzieć, że w pierwszej połowie źle wyglądaliśmy, ale dzisiaj byliśmy jednak trochę słabsi od Górnika – powiedział po spotkaniu Jewgienij Szykawka, napastnik „żółto-czerwonych”.
– Dziś również zdobyliśmy trzy bramki, było trochę sytuacji. Jednak to nie miało być łatwe starcie. Korona jest na dole i wiemy, że takie drużyny walczą o wszystko. Dziś tak było – mówi po meczu z Koroną Kielce Jan Urban, trener Górnika Zabrze.
– Dziękuję kibicom, bo dziś naprawdę było czuć ich wsparcie – rozpoczyna swoją wypowiedź na konferencji prasowej trener Kamil Kuzera.
W 21. kolejce PKO BP Ekstraklasy Korona Kielce przegrała wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze 1:3. Jedyną bramkę dla „żółto-czerwonych” zdobył Jewgienij Szykawka.
Moravia Tompawex Obice podejmie aktualnego mistrza Polski Rekord Bielsko-Biała. Wszystko za sprawą pojedynku w 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski.
Już w przyszłym tygodniu zostanie otwarte Muzeum Historii Klubu Iskry Kielce. Będzie to pierwsza oficjalna tego typu placówka w kraju związana z piłką ręczną. Ekspozycje stworzy ponad 600 pamiątek zebranych w Hali Legionów.
Kielczanie, po wygranej z ŁKS-em, spróKielczanie, po wygranej z ŁKS-em, spróbują pójść za ciosem. Tym razem przyjdzie im się skonfrontować z Górnikiem Zabrze, a więc aktualnie 7. siłą PKO BP Ekstraklasy. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO! asdbują pójść za ciosem. Tym razem przyjdzie im się skonfrontować z Górnikiem Zabrze, a więc aktualnie 7. siłą PKO BP Ekstraklasy. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej NA ŻYWO! asd
Piłkarze Korony Kielce, po poniedziałkowym zwycięstwie nad ŁKS-em Łódź, mają do rozegrania kolejne poniedziałkowe spotkanie. Żółto-czerwoni Kamila Kuzery tym razem powalczą w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Gdzie obejrzeć ten mecz?

Copyright © 2024 CKsport.pl Redakcja Reklama

Projekt i wykonanie: CK Media Group