Swaczyna: dobry wynik, świetna gra

10-10-2009 20:11,

\"\"- Przeciwnicy, mimo że grali tylko ośmioma zawodnikami, nie mogą tłumaczyć się zmęczeniem. Bo my praktycznie też graliśmy cały czas tą samą szóstką. Wygraliśmy, bo zagraliśmy bardzo dobrze - przekonywał libero Farta, Adam Swaczyna.

- Po takim meczu humory dopisują. Jesteśmy bardzo zadowoleni, to dobry wynik po świetnej grze. Trzeba się cieszyć, jeszcze mocniej trenować i wygrywać kolejne mecze - stwierdził kielecki siatkarz.

Czy wierzył w to, że kielczanie mogą wygrać aż 3:0? - Tak, miałem taką nadzieję. Wiedziałem, że rywal ma problemy ze składem, że goście mają praktycznie tylko ośmiu zawodników do dyspozycji. Ale gdyby ta pierwsza szóstka Pronaru zagrała bardzo dobrze, to przyjezdni na pewno sprawiliby nam więcej problemów. Nie mówię jednak, że mecz był łatwy. Wynik może na to wskazywać, ale naprawdę ciężko się nam grało - mówił Swaczyna.

- Rywale mieli ośmiu zawodników w kadrze, my kilku więcej, ale i tak praktycznie cały czas graliśmy tą samą szóstką. I wszystkie sety były do siebie podobne. Do 15 punktów remis, a potem my odskakiwaliśmy rywalom. To dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami - dodał libero Farta.

fot. Artur Starz

Projekt i wykonanie: CK Media Group