Golański o transferach do Korony: Możliwe, że dołączy do nas jakiś obcokrajowiec

11-01-2022 10:50,
Mateusz Kaleta

Korona Kielce wróciła do treningów, ale w klubowych gabinetach już od dłuższego czasu trwa akcja poszukiwania wzmocnień kadrowych. Kielczanie chcą pozyskać trzech, czterech zawodników, którzy wzmocnią drużynę przed walką o awans do PKO Ekstraklasy. Paweł Golański zaznacza, że żółto-czerwoni nie będą testować zawodników, a celują w takich piłkarzy, z którymi od razu będą pewni co do podpisania umowy. 

- Mogą być obcokrajowcy, mogą być Polacy - mówi dyrektor sportowy Korony - W zimowym okienku ciężko znaleźć wolnego wartościowego piłkarza. Ci, którzy stanowią o sile swoich zespołów, mają podpisane kontrakty. Zdajemy sobie sprawę też z tego, że jesteśmy w pierwszej lidze, a pozyskanie zawodników z wyższych lig nie jest takei łatwe. Piłkarze liczą się z tym, że jeśli chwilę poczekają, to być może pojawią się oferty z wyższych lig. W związku z tym możliwe, że dołączy do nas jakiś obcokrajowiec - dodaje.

Jedynym testowanym przez żółto-czerwonych piłkarzem jest Hiszpan, który pojawił się na pierwszym treningu. 24-letni Roberto Corral gra na pozycji lewego obrońcy. Więcej na jego temat piszemy W TYM MIEJSCU.

- Zaprosiliśmy go na testy. Lewy obrońca, będzie testowany do końca tygodnia. Rozmawialiśmy o nim z trenerem "Pachetą", mocno prześledziliśmy jego występy w przeszłości. Ostatnio nie grał, bo nie miał klubu. Chcemy zobaczyć, jak będzie wyglądał na tle naszego zespołu. Zaprezentuje się nam na treningach i jeśli udowodni swoją przydatność, to będziemy rozmawiać o konkretach. Szukamy piłkarza, który wzmocni nas na tej pozycji - mowi Paweł Golański.

Jednocześnie Korona szuka też zawodników do środka pomocy oraz na atak.

- Nie będziemy już testować piłkarzy. Jeśli już, to piłkarzy młodych, którzy w przyszłości będą mogli stanowić o przyszłości naszego zespołu. Cały czas prowadzimy rozmowy z zawodnikami, których chcemy pozyskać. Chciałbym, aby to nastąpiło jak najszybciej, ale zdajemy sobie sprawę, że dopiero teraz kluby wracają do treningów, zespoły z ekstraklasy wyjeżdżają na zgrupowania i ogłaszają listy transferowe. Będziemy szukać takich piłkarzy, którzy będą wzmocnieniem dla naszego zespołu, a nie jedynie uzupełnieniem - zapowiada dyrektor sportowy klubu.

I dodaje: - Zrobimy wszystko, aby trener Ojrzyński miał skompletowaną kadrę przed zgrupowaniem w Turcji.

Kielczanie wyjadą na zgrupowanie 28 stycznia, zagrają w Turcji cztery sparingi. Wcześniej będą trenować na własnych obiektach.

- Bierzemy poprawkę na to, że to wszystko może się zmienić, wiemy, jak wyglądają obozy w Turcji. Określiliśmy sobie poziom rywali, z jakimi chcemy grać. Ten program przygotowań jest dobrze skrojony. Większych zmian nie będziemy robić - kwituje Paweł Golański.

fot: Grzegorz Ksel

Projekt i wykonanie: CK Media Group