Suzuki Korona Handball Kielce zaczęła nowy rok od porażki z Piotrcovią

08-01-2022 21:15,
Mateusz Kaleta

W pierwszym noworocznym meczu PGNiG Superligi Kobiet Suzuki Korona Handball Kielce nie sprostała wyżej notowanej Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Kielecka drużyna, pomimo dobrego otwarcia, przegrała na wyjeździe 26:35.

Szczypiornistki z Kielc zanotowały bardzo dobre otwarcie. Po dziesięciu minutach prowadziły 10:6. Jednak w kolejnych minutach obraz gry uległ zmianie, a warunki na boisku dyktowały gospodynie. Po pierwszej połowie Piotrcovia prowadziła 19:12.

W drugiej połowie kielczanki starały się łapać kontakt i zmniejszyły stratę do czterech bramek, ale nie udało im się doskoczyć do przeciwnika, który kontrolował spotkanie. W zespole Suzuki Korony Handball najskuteczniejsza była Magda Więckowska, autorka 10 bramek. 

W spotkaniu po raz pierwszy po dwuipółletniej przerwie wystąpiła Paulina Kasprzyk.

Suzuki Korona Handball rozegra kolejny mecz w środę. W 1/16 finału Pucharu Polski jej rywalem na wyjeździe będzie Drwęca Novar Lubicz. 

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Suzuki Korona Handball 35:26 (19:12)

Suzuki Korona Handball: Chodakowska, Hibner – Kędzior, Gliwińska 4, Staszewska, Więckowska 10, Czekala, Kasprzyk, Rosińska 7, Pękala 1, Grabarczyk 1, Zimnicka, Kowalczyk, Jasińska, Piwowarczyk 2

fot: Suzuki Korona Handball Kielce / Facebook

Projekt i wykonanie: CK Media Group