Wylicytował puchar za 50 tysięcy złotych. Znaczące wsparcie powstającego w Kielcach ośrodka szkoleniowego

05-01-2022 20:59,
Maciej Urban

W stolicy województwa świętokrzyskiego powstaje Międzynarodowy Ośrodek Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego. Inicjatorzy, szukając środków na ukończenie kompleksu, zorganizowali licytację. Jej wynik przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. 

Podczas Mistrzostw Polski Biznesu w Kielcach odbyła się licytacja, z której dochody zostaną przeznaczone na remont i przygotowanie pierwszego niekomercyjnego Międzynarodowego Centrum Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego.

Odbyły się dwie licytacje. W pierwszej z nich licytowano Puchar wywalczony przez reprezentację Polski w Drużynowych Mistrzostwach Europy, rozegranych w 2018 roku. Ostatecznie trofeum wylicytował za kwotę aż 50 tysięcy złotych Tomasz Bugaj z ERG Bieruń Folie, który od lat wspiera środowisko bilardowe. 

Drugą licytację, w której „pod młotek" poszedł puchar za Drużynowe Mistrzostwo Europy Kobiet z 2017 roku, wygrał Marcin Szczególski z Pro Inwest z Bydgoszczy. Ostateczna kwota to 5 tysięcy złotych.

Zgromadzone pieniądze zostaną przeznaczone na przygotowanie i remont pomieszczenia pod Międzynarodowe Centrum Szkolenia Bilardowego PZBil. Swoją pomoc w realizacji projektu Centrum zadeklarował również Krzysztof Gardjas z firmy Cleaner z Łodzi.

Międzynarodowy Ośrodek Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego w Kielcach

W stolicy naszego regionu w pierwszej połowie 2022 roku zostanie uruchomione pierwsze niekomercyjne Międzynarodowe Centrum Szkolenia Polskiego Związku Bilardowego. Na ponad 200 merach kwadratowych stanie 6 stołów bilardowych do pool bilarda firmy Dynamic, jeden do karambola i jeden do snookera.

Ośrodek będzie pełnił rolę miejsca zgrupowań kadry narodowej, kadr wojewódzkich młodzieży oraz szkoleń dla instruktorów, trenerów i sędziów. Co bardzo ważne, członkowie kadry narodowej biorący udział w przygotowaniach do imprez głównych (ME i MŚ) będą mogli bezpłatnie korzystać z infrastruktury w każdym momencie, w tym m.in. przed pucharami i mistrzostwami Europy. Stoły w ośrodku będą systematycznie serwisowane.

Będzie to pierwszy niekomercyjny ośrodek szkoleniowy Polskiego Związku Bilardowego i pierwsze takie centrum w Europie. Będzie on dostępny wyłącznie dla trenujących zawodników. W planach jest organizacja spotkań międzypaństwowych oraz szkoleń on-line. W tym celu ośrodek docelowo ma być wyposażony w pełen monitoring nad każdym stołem oraz projektory do wyświetlania ćwiczeń. Dodatkowo przy jednym ze stołów znajdą się kamery z funkcją nagrywania super slow motion. Ośrodek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Pełne Koszty utrzymania będzie ponosił Polski Związek Bilardowy.

Fot. Maciej Urban 

Projekt i wykonanie: CK Media Group