Przebudowa Hali Legionów: przetarg w I kwartale 2022 roku

04-01-2022 12:57,
Maciej Urban

W połowie poprzedniego roku miasto Kielce poinformowało, że obiekt przy ulicy Drogosza zostanie zmodernizowany, a 50 procent kosztów przedsięwzięcia pokryje rząd. Obecnie urzędnicy przygotowują się do ogłoszenia przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy Hali Legionów.

Planowane ogłoszenie postępowania przypada na I kwartał 2022 roku. Taką informację podała Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc. To odpowiedź na interpelację radnego Kamila Suchańskiego, który pod koniec roku pytał o postępy prac. 

– Jestem zaskoczony, że dopiero w pierwszym kwartale 2022 planuje się rozpisać przetarg na projekt. Jeśli w dalszym ciągu administracja prezydenta będzie tak działać to nierealnym stanie się i tak odległy termin jakim jest rok 2024 – stwierdził kielecki rajca. 

Przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zajmie rok i pochłonie milion złotych. Te środki zostały już zabezpieczone w budżecie miasta na 2022 rok. Kolejnym etapem będzie otrzymanie pozwolenia na realizację prac budowlanych, wyłonienie wykonawcy oraz przystąpienie do modernizacji. Roboty budowlano-montażowe mają zająć 18 miesięcy. 

Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 56 milionów złotych. Po zakończeniu inwestycji kielecka Hala Legionów będzie posiadała 6022 miejsc.

Fot. Anna Benicewicz-Miazga

Projekt i wykonanie: CK Media Group