Czwórka z Łomży Vive na turniej w Hiszpanii. Z kadry wypadła kielecka młodzież

31-12-2021 15:12,
Mateusz Kaleta

Czterech zawodników Łomży Vive Kielce znalazło się w kadrze reprezentacji Polski, która po Nowym Roku, 2 stycznia spotka się w Płocku. Dla biało-czerwonych będzie to ostatnia prosta przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Kadrowicze spędzili końcówkę roku w Gdańsku, gdzie zajęli drugie miejsce na Turnieju Czterech Narodów, wygrywając z Japonią i Holandią, przegrywając z Tunezją. Po tej rywalizacji selekcjoner Patryk Rombel skreślił z kadry pięciu zawodników.

Są to młodzi gracze, dopiero wchodzący do seniorskiej reprezentacji Polski. Dwaj z nich to wypożyczeni z Łomży Vive Kielce do Torus Wybrzeża Gdańsk - Miłosz Wałach i Wiktor Tomczak. Na Euro nie pojadą też Krzysztof Komarzewski i Mikołaj Czapliński (obaj Orlen Wisła Płock), oraz Bartłomiej Bis (Górnik Zabrze).

W szerokim składzie reprezentacji Polski jest czwórka z Łomży Vive Kielce - Mateusz Kornecki, Arkadiusz Moryto, Michał Olejniczak i Szymon Sićko. Ten ostatni walczy o powrót do zdrowia - w Gdańsku zmagał się z kontuzją stawu skokowego. 

Ostatni etapem przygotowań do europejskiego czempionatu będzie dla biało-czerwonych turniej w Hiszpanii. W dniach 6-8 stycznia Polska zagra gospodarzami, Portugalią i Rosją.

Skład reprezentacji: 

Bramkarze: Mateusz Kornecki (Łomża Vive Kielce),  Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Zembrzycki (Azoty Puławy), 

Rozgrywający: Michał Olejniczak, Szymon Sićko (Łomża Vive Kielce), Kacper Adamski, Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz), Piotr Jędraszczyk (Piotrkowianin Piotrków Trybunalski), Ariel Pietrasik (TSV St. Otmar St. Gallen), Rafał Przybylski (Azoty Puławy), Damian Przytuła (Górnik Zabrze), Melwin Beckman (HK Aranas), Piotr Chrapkowski (S.C. Magdeburg)

Skrzydłowi: Michał Daszek, Przemysław Krajewski, (Orlen Wisła Płock), Jan Czuwara (Vardar Skopje 1961), Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce)

Obrotowi: Dawid Dawydzik (Azoty Puławy), Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain), Patryk Walczak (Vardar Skopje 1961), Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk)

fot: Mateusz Kaleta

Projekt i wykonanie: CK Media Group