Vuković trenerem Legii. Ojrzyński: Mam ofertę z Korony

13-12-2021 21:07,
Mateusz Kaleta

Poniedziałek przyniósł ciekawe ruchy na trenerskiej karuzeli, a znów dużo mówi się o postaciach blisko związanych z Koroną Kielce. Nowym trenerem Legii Warszawa został ponownie Aleksandar Vuković. Tym samym stołeczny klub zrezygnował z Leszka Ojrzyńskiego, który jest blisko Korony Kielce.

Wydarzenia w Legii dzieją się szybko. W niedzielę mistrz Polski przegrał już 12 spotkanie w tym sezonie, spadając na ostatnie miejsce w tabeli. Z trzech punktów cieszyła się dowodzona przez Macieja Bartoszka Wisła Płock. Po tym spotkaniu z dalszej pracy w stołecznym klubie zrezygnował trener Marek Gołębiewski.

Od dłuższego czasu media głośno spekulowały, kto może przejąć zimą Legię. Wśród kandydatów wymianiano Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa, ale też Leszka Ojrzyńskiego, który z Koroną Kielce osiągnął historyczne, 5. miejsce w Ekstraklasie, a w Legii pracował już jako trener młodzieży. Doceniany przez kieleckich kibiców szkoleniowiec oglądał niedzielny mecz Legii z Wisłą z trybun i w ostatnim czasie był numerem jeden prezesa Dariusza Mioduskiego do objęcia sterów w Legii.

Sam nie ukrywał, że chciałby podjąć się tej misji. - Dostałem sygnały, że mogę być rozważany. Pracować dla Legii to wielka nobilitacja - stwierdził w rozmowie z portalem meczyki.pl.

Włodarze podjęli jednak inne decyzje - trenrem został Aleksandar Vuković, dla którego jest to powrót do tej roli po ponad roku przerwy. 42-latek został zwolniony z posady trenera piłkarzy "Wojskowych" we wrześniu 2020 roku, ale cały czas pozostawał na liście płac stołecznego klubu. W przeszłości "Vuko" był piłkarzem żółto-czerwonych, w barwach których występował w latach 2009-2013, a w 2014 roku został asystentem Jose Rojo Martina "Pachety".

To sprawia, że błyskawicznie wraca temat zatrudnienia w Koronie Kielce Leszka Ojrzyńskiego. W poniedziałek szkoleniowiec sam powierdził na łamach mediów, że ma konkretną ofertę ze strony Korony Kielce.

- Czułem się się na siłach, aby pracować w Legii. Miałem plan - mówi, cytowany przez portal goal.pl. 

Co dalej? - Mam propozycję z Korony. To ciekawy projekt. Znam ludzi w tym klubie. Niektórzy byli zatrudniani z mojego polecenia. Czas jednak wszystko zweryfikuje – komentuje Ojrzyński.

Wszystko może rozstrzygnąć się na dniach, ponieważ dyrektor sportowy Paweł Golański zapowiedział, że nowy trener pojawi się w klubie jeszcze przed świętami. 

fot: Paula Duda

Projekt i wykonanie: CK Media Group