Za nami kielecka odsłona Suzuki Boxing Night. Remis w walce wieczoru [ZDJĘCIA]

06-12-2021 17:04,
Maciej Urban

W miniony weekend w stolicy województwa świętokrzyskiego odbyła się kolejna gala Suzuki Boxing Night. W dziesiątej edycji tej imprezy w walce wieczoru wystąpił kielecki zawodnik, Daniel Adamiec. Bokser Rushha Kielce walczył z Michałem Łoniewskim.

Obaj panowie stoczyli ze sobą 6-rundową rywalizację na zasadach boksu zawodowego (kategoria do 79 kilogramów). Ostateczny werdykt to remis. Sędziowie punktowali: 58:55 Adamiec, 57:56 Łoniewski i 57:57.

We wcześniejszych potyczkach, w kategorii do 57 kilogramów Jordyn Konrad musiała uznać wyższość Sandry Kruk, zaś Agata Kaczmarska w kategorii do 75 kilogramów pokonała Kaitlyn Clark. Z kolei Wiktoria Rogalińska przegrała ze Scarlett Delgado (kategoria do 54 kilogramów). 

Tego wieczoru byliśmy świadkami także polsko-norweskiej rywalizacji, w której górowali wyłącznie nasi reprezentanci. Wśród panów odbyły się dwie walki w kategorii do 75 kilogramów – Bartłomiej Gołębiewski wygrał niejednogłośnie z Gedminasem Mindaugasem, z kolei Mateusz Goiński odniósł zwycięstwo z Jonasem Hamerem Bergsgierdete. Kategoria do 80 kilogramów to wygrane starcie Sebastiana Wiktorzaka z  Adrianem Hagenem oraz triumf Dawida Tkacza nad Aleksandrem Arskhanovem. Z kolei w 86 kilogramach Mateusz Bereznicki nie dał się Islamowi Ismailovowi.

W stolicy województwa świętokrzyskiego, a konkretnie w Centrum Kongresowym Targów Kielce zawalczyli ze sobą też Damian Durkacz i Mikołaj Tobera, z czego zdecydowanie lepszy okazał się pierwszy z nich. Jedną z nielicznych polskich porażek tego wieczoru odniósł Patryk Borucki, który okazał się słabszy od Adamem Arsaeva (0:3).

Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii dostępnej na portalu CKsport.pl. WIĘCEJ ZDJĘĆ ZNAJDZIESZ TUTAJ. Autorem jest nasz redakcyjny kolega, Grzegorz Ksel. 

Projekt i wykonanie: CK Media Group